X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rozne pytanka
Odpowiedz

Rozne pytanka

Oceń ten wątek:
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 30 października 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1543474bdfb4c6558448ef0609d1cec9.png

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 30 października 2013, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane może znacie przyczynę wypadania włosów? Od początu wakacji mi leciały, ale teraz to przechodzą same siebie.. wczoraj wieczorem w ręku został mi kosmyk grubości małego palca.. Już kupiłam wszystkie możliwe pokrzywy i suplementy..
    Dodam, że hormony, tarczyca i morfologia w normie. Torbiel wyleczona, ostatnia choroba to trzy dni przeziębienia najzwyklejszego pod słońcem.
    Podejrzani: stres, zmiana diety na gorsze.
    Hmm.. Może Wy macie jakieś podobne doświadczenia?

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 30 października 2013, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja koleżanka kiedy zdawała prawo jazdy to też włosów połowy się pozbyła, ale gdy zdała nerwy się uspokoiły i jadła więcej warzyw to sie polepszyło, oprócz tegołykala suplement diety.
    ogolnie bardzo dobre są kosmetyki serii "Vichy dercos" ale maja swoją cenę :/


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 30 października 2013, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak widziałam, są strasznie drogie.. Zainteresowałam się bardziej naturalnymi kosmetykami- hinduskimi, słyszałam wiele bardzo pozytywnych komentarzy na ich temat, w większości :)

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2013, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przez wypadanie włosów leżałam na endo i wykryto u mnie hiperprolaktynemię czynnościową bo z przysadką było ok, tarczyca i nadnercza też. Brałam bromergon i prolaktyna się ustabilizowała, zmieniłam pracę gdzie nie ma szefowej demona i już od dawna nic nie łykam. prolaktyna w normie. Ale do meritum jak włosy leciały tak lecą, stosowałam różne specyfiki m.in. vichy też, ale jak przerywasz to problem wraca. Nadal jadę na maskach i wcierkach, kupuję dziwne oleje i szampony z tataraku, ale niestety nie poprawia się gęstość za to rosną jak szalone. Wizyta u fryzjera też mnie stresuje:/

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 5 listopada 2013, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyczyny są wielorakie. Stres, hormony, niedobory żelaza i cynku, chemia w szamponach czy odżywkach drażniąca skórę głowy, określone leki. Warto zatem sprawdzić źródło wypadania. No i stosować wspomagacze od środka i od zewnątrz. Jeżeli bierzesz witaminy a zaczniesz brać również zestaw na włosy, to sprawdź wcześniej dawki dobowe powtarzających się witamin, żeby sobie nie zaszkodzić.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2013, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby wiem, ale nie wiem. Taki duphaston (czy jak to tam) od kiedy brac? Po owulacji, przed, w trakcie? Mi ginekolozka kazala brac od 13dc, ale to jakies nieporozumienie, bo owulacje zawsze mam w 15 dc, czyli jutro. To co, mam od jutra brac, czy jeszcze poczekac pare dni na skok, czy jak w koncu?

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 6 listopada 2013, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronka1982 wrote:
    Niby wiem, ale nie wiem. Taki duphaston (czy jak to tam) od kiedy brac? Po owulacji, przed, w trakcie? Mi ginekolozka kazala brac od 13dc, ale to jakies nieporozumienie, bo owulacje zawsze mam w 15 dc, czyli jutro. To co, mam od jutra brac, czy jeszcze poczekac pare dni na skok, czy jak w koncu?

    Wg mojej skromnej wiedzy najlepiej brać po owulacji. Zaufaj trochę sobie. Jeżeli Jesteś pewna dnia owulacji, to bierz po ....albo dopytaj giżki.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2013, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, mam takie cos: lekko pobolewa brzuch, takie skurcze jak na @. A jednoczesnie uczucie ciagniecia w sutkach. Tzn skurcz i ciagniecie, przerwa i tak w kolko.
    Oszaleje! :-P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2013, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a brazowy sluz siedzacy w srodku nie wydobywajacy sie na zewnatrz jak mam odczytywac,jako plamienie czy nie?

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 23 listopada 2013, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co tak właściwie oznacza stwierdzenie " Zatoka Douglasa bez patologii", tak łopatologicznie? :)

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 23 listopada 2013, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olgenek wrote:
    Kochane może znacie przyczynę wypadania włosów? Od początu wakacji mi leciały, ale teraz to przechodzą same siebie.. wczoraj wieczorem w ręku został mi kosmyk grubości małego palca.. Już kupiłam wszystkie możliwe pokrzywy i suplementy..
    Dodam, że hormony, tarczyca i morfologia w normie. Torbiel wyleczona, ostatnia choroba to trzy dni przeziębienia najzwyklejszego pod słońcem.
    Podejrzani: stres, zmiana diety na gorsze.
    Hmm.. Może Wy macie jakieś podobne doświadczenia?

    Stres :) Jak tylko mam okresy pełne nerwów, dosłownie garściami wyciągam włosy z głowy. W ostatnim cyklu, kiedy byłam prawie pewna, że się udało i czekałam cały czas na wyniki, wystarczyło, że przeczesałam włosy ręką i miałam połowę włosów z głowy.
    Osobiście piję herbatę z pokrzywy 3 razy w tygodniu, łykam codziennie vigor complete i stosuję maski biovax, które są polecane osobą po chemioterapii gdyż mega wspomagają wzrost włosa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2013, 16:51

    Saramago lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde Dziewczyny doradźcie:
    od 16 dc miałam brać duphaston ale totalnie o nim zapomniałam :/ Czy jak jutro zaczne brać to nie będzie za późno czy w tym cyklu sobie odpuścić?

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 26 listopada 2013, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulek wrote:
    kurde Dziewczyny doradźcie:
    od 16 dc miałam brać duphaston ale totalnie o nim zapomniałam :/ Czy jak jutro zaczne brać to nie będzie za późno czy w tym cyklu sobie odpuścić?

    Spokojnie możesz zacząć brać nawet kilka dni później. Nic się nie stało. Następnym razem postaraj się pamiętać:)))

    ulek lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 27 listopada 2013, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczerze to pojawiła mi się myśl żeby w tym cyklu odpuścić i zobaczyć czy coś organizm zmienił, przestawił po ponad pół roku brania progesteronu. A poza tym zrobiłabym sobie badanie poziomu tego hormonu 7 dpo tak z ciekawości, bo lekarz mi tego przed przypisaniem tabletek nie zlecił i nie wiem czy naprawde tu jest problem.

  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 27 listopada 2013, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ide dziś do gina to mój 23 dc owulacja była tempka w górze, o co go pytać? o co prosić? jakieś leki? coś na obniżenie tsh (mam 4,1 przy normie do 4,5) prosze o rady!

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam pytanka 2 :]

    1. Kupiłam testy ovu. Zakładając że pracuję w godzinach 10-22 i nie mam warunków w pracy do zrobienia testu, o której je robić??

    2. Zaprosiłam dwie znajome tu na ovuale pkt mi nie dodało, czemu??

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 28 listopada 2013, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula87 test na ovu rób najlepiej rano po wstaniu. Nezumi z takim tsh nie zastanawiaj się tylko leć do endokrynologa, chyba że masz gina-endo, ale rzadko się to spotyka. Ginekolodzy w naszym pięknym kraju mało się znają na tarczycy i zamiast pomóc mogą więcej zepsuć, mówię z doświadczenia niestety. Prawdopodobnie dostaniesz eutyrox. Przydałoby ci się też oznaczenie FT4.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 28 listopada 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula87 wrote:
    Ja też mam pytanka 2 :]

    1. Kupiłam testy ovu. Zakładając że pracuję w godzinach 10-22 i nie mam warunków w pracy do zrobienia testu, o której je robić??

    2. Zaprosiłam dwie znajome tu na ovuale pkt mi nie dodało, czemu??


    Testy ovu nie robi się z porannego moczu, tylko w ciągu dnia. Na Twoim miejscu zrobiłabym wieczorkiem po pracy.

    Napisz do administratora ovu, dlaczego nie masz punktów za koleżanki? Jeżeli się zarejestrowały, to powinnaś dostać.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2013, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info :) Mam nadzieję, żę ta 22:30 nie będzie zbyt późną godzinką.

    Też czytałam, że testy owu inaczej niż ciązowe właśnie nie robi się rano :)

‹‹ 19 20 21 22 23
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ