X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ***S I E R P N I O W E 2 K R E S K I***
Odpowiedz

***S I E R P N I O W E 2 K R E S K I***

Oceń ten wątek:
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Oleczka wow :) podziwiam!
    Karmelka gratuluję:)
    Co do Grecji to wiecie dlaczego? Bo nie myśli się że testy,wykres,śluz itp ;))
    Dokladnie!! Ja jak jestem na urlopie w Pl to zadko kiedy mierze temp. Nie robie testow. Sluzu i szyjki to juz w ogole nie sprawdzam... relax i tylko relax. :-)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Sung, kiedy masz owu. Ja mam też dziś 12dc i drugi dzień śluzu. Zwykle koło 14dc mam ovu, tak gdybam po testach ovu i śluzie, nie mierzę.

    O! Jak miło

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj u ginekolog. Na usg prócz grubiutkiego endometrium jeszcze nic nie widać ale to oczywiste ja jeszcze przed terminem okresu jestem ale ona chciała koniecznie usg zrobić beta progesteron Ok ale jeszcze ja poprosiłam o duphaston i mam brać 1x1 kolejna wizyta 14 sierpnia a tymczasem mam kontrolować sobie betę.

    Isaura81, Nona lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ostatnia ciąża też grecka ;) coś w tym jest.

    OlivkowaMama, JennyXS, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Co do odwodnienia to nie ze mna takie numery. Pije ok. 5l dziennie, nawet w pracy. Mamy dystrybutor z woda. A ze jest blisko mnie... to caly czas na nim siedze :-)

    Jak po usg?


    A to chyba ze tak mojej siostrze np pomaga cola ale musi się napić jak już czuje ze nachodzi migrena a ma czasem straszne aż wymiotuje. Usg mam o 18.30 dziwnie sucho u mnie a normalnie już płodny powinien być dziwnie

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urop dopiero w listopadzie może Azją tez okaże się jak Grecją szczęśliwa No chyba ze wydarzy się po drodze cud i pojadę w 2 paku, kurczę z pierwszym poszło w pierwszym cyklu i pozamiatane a teraz zaraz rok stuknie

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    O! Jak miło

    No i ucieło, pewnie emotikonkę dodałam w telefonie ;)
    U mnie zwykle 5 dni śluzu jest, więc zakładam, że za 3 dni owu.
    Zrobiłam dziś test, ale bladzioch okrutny. Ale mocz też był blady ;)

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Hsg to badanie droznosci? Czy raczej probowanie oddroznienia? :-)
    A dziewczyny ile czasu zajmuja badania przed tym sprawdzaniem droznosci? I ile sie na nie czeka? No i czy sa obowiazkowe?
    Kontrola droznosci ale niewielkie zrosty "nabyte" mozna usunąć.
    Kazda klinika manswoje wymagania co do minimalnych badan. Cytologia i czystosc pochwy (bakterie i grzyby) to podstawa. Ja musze miec jeszcze badanie nasienia od meza ale nie wiem po co ;-).
    Widzialam ze niektore dziewczyny to mialy ogrom badan z utoplasmą itp.
    Maksymalny czas oczekiwania na wyniki to do 5 dni wymaz i do 3 tyg cytologia o ile nie masz aktualnej.
    Jesli w wymazie cos wyjdzie to dodatkowo trzeba liczyc czas leczenia i kolejnego badania kontrolnego.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    No i ucieło, pewnie emotikonkę dodałam w telefonie ;)
    U mnie zwykle 5 dni śluzu jest, więc zakładam, że za 3 dni owu.
    Zrobiłam dziś test, ale bladzioch okrutny. Ale mocz też był blady ;)


    No mi wczoraj nawet bladzioch nie wyszedł

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura81 wrote:
    Kontrola droznosci ale niewielkie zrosty "nabyte" mozna usunąć.
    Kazda klinika manswoje wymagania co do minimalnych badan. Cytologia i czystosc pochwy (bakterie i grzyby) to podstawa. Ja musze miec jeszcze badanie nasienia od meza ale nie wiem po co ;-).
    Widzialam ze niektore dziewczyny to mialy ogrom badan z utoplasmą itp.
    Maksymalny czas oczekiwania na wyniki to do 5 dni wymaz i do 3 tyg cytologia o ile nie masz aktualnej.
    Jesli w wymazie cos wyjdzie to dodatkowo trzeba liczyc czas leczenia i kolejnego badania kontrolnego.
    A cytologia ile jest wazna? Rok?

    10.09.2019 Marcel
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W lewym jajniku pęcherzyk 17mm tak wiec za 2-3 dni owu endometrium ładne śluzu ponoć sporo mimo ze nie odczuwam, szyjka otwarta. Zobaczymy za tydzień czy pęknąl i jest ok

    zosiak88, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Mileczka96 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) poproszę o zapisanie mnie na 2.08 i 31.07, takie kombo ;)

    04.2018 Aniołek 7tc *

    11 cs

    hiperprolaktynemia
    długie cykle/ późna owulacja/ cykle bezowulacyjne
    bromergon 1/2 tab
    clostylbegyt 3-7dc
    duphaston
    pregnyl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mnie zapiszcie na 10.08 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2018, 20:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    No mi wczoraj nawet bladzioch nie wyszedł

    Zrobiłam drugi, z przetrzymanego moczu i już normalna.
    Zawsze zaczynam robić parę dni przed i ta kreska dobrze widoczna jest. Nigdy nie robiłam wcześniej. A które robisz?

    Też miałam sporo badań do hsg, ale do histero to szok ile kazali.

  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dzisiaj miałam badanie drożności, metodą HyCoSy chyba :P Niby opisana jako metoda hydrotubacji.
    Ból znośny, tzn samo podanie soli fizjologicznej nie bolało praktycznie nic, takie wypełnienie jedynie jakby się bardzo chciało sikać. Natomiast bolało troszkę wkładanie cewnika, i takie uczucie jakby mi miała wypaść szyjka ;)
    Ale to przez jakiś zrost, który podobnie był "na drodze".
    Ogólnie badanie trwało moment, jajowody drożne, macica bez zrostów itd.
    I naprawdę nie bójcie się badania, bo więcej nerwów niż bólu.
    Natomiast teraz czuję trochę ból brzucha, jakby ogromna kolka w kilku miejscach na dole. Coś jak wzdęcia z kolką razem :D

    Mam do Was pytanie: profilaktycznie dr przepisał mi antybiotyk z doksycykliną.
    Zawiesić starania na ten cykl??? Owulacja już jutro/ pojutrze.
    Jak Wam zalecali lekarze w cyklu z drożnością i antybiotykiem ( doksycykliną)???

    7u229jcgzsq578gy.png
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Dziewczyny ja dzisiaj miałam badanie drożności, metodą HyCoSy chyba :P Niby opisana jako metoda hydrotubacji.
    Ból znośny, tzn samo podanie soli fizjologicznej nie bolało praktycznie nic, takie wypełnienie jedynie jakby się bardzo chciało sikać. Natomiast bolało troszkę wkładanie cewnika, i takie uczucie jakby mi miała wypaść szyjka ;)
    Ale to przez jakiś zrost, który podobnie był "na drodze".
    Ogólnie badanie trwało moment, jajowody drożne, macica bez zrostów itd.
    I naprawdę nie bójcie się badania, bo więcej nerwów niż bólu.
    Natomiast teraz czuję trochę ból brzucha, jakby ogromna kolka w kilku miejscach na dole. Coś jak wzdęcia z kolką razem :D

    Mam do Was pytanie: profilaktycznie dr przepisał mi antybiotyk z doksycykliną.
    Zawiesić starania na ten cykl??? Owulacja już jutro/ pojutrze.
    Jak Wam zalecali lekarze w cyklu z drożnością i antybiotykiem ( doksycykliną)???
    Ja nie brałam po droznosci żadnego antybityku. Lekarz po HyCoSy zalecił wręcz starania bo czasem po badaniu jajowydy są super drozne :)

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Zrobiłam drugi, z przetrzymanego moczu i już normalna.
    Zawsze zaczynam robić parę dni przed i ta kreska dobrze widoczna jest. Nigdy nie robiłam wcześniej. A które robisz?

    Też miałam sporo badań do hsg, ale do histero to szok ile kazali.

    Domowe laboratorium ale możliwe ze jeszcze negatyw bo na usg dziś pęcherzyk 17mm. Plus kurczę dużo pije teraz wiec ciężko mi chyba się wstrzelić w bardziej stężony mocz

    Nona lubi tę wiadomość

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Dziewczyny ja dzisiaj miałam badanie drożności, metodą HyCoSy chyba :P Niby opisana jako metoda hydrotubacji.
    Ból znośny, tzn samo podanie soli fizjologicznej nie bolało praktycznie nic, takie wypełnienie jedynie jakby się bardzo chciało sikać. Natomiast bolało troszkę wkładanie cewnika, i takie uczucie jakby mi miała wypaść szyjka ;)
    Ale to przez jakiś zrost, który podobnie był "na drodze".
    Ogólnie badanie trwało moment, jajowody drożne, macica bez zrostów itd.
    I naprawdę nie bójcie się badania, bo więcej nerwów niż bólu.
    Natomiast teraz czuję trochę ból brzucha, jakby ogromna kolka w kilku miejscach na dole. Coś jak wzdęcia z kolką razem :D

    Mam do Was pytanie: profilaktycznie dr przepisał mi antybiotyk z doksycykliną.
    Zawiesić starania na ten cykl??? Owulacja już jutro/ pojutrze.
    Jak Wam zalecali lekarze w cyklu z drożnością i antybiotykiem ( doksycykliną)???

    Hej, hej:) Ja brałam ten antybiotyk przez chyba 4 dni po badaniu bo miałam trochę za wcześnie zrobione badanie czystości pochwy ale nikt nie mówił żeby odpuścić starania, a wręcz przeciwnie - żeby działać:)

    Tak też zrobiliśmy i akurat ten cykl z hsg okazał się szczęśliwy i dziś usłyszałam serduszko naszego maluszka:)

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Nie wiem czy ktoś mnie jeszcze pamięta. Obecnie czekam na @, powinna być w niedzielę, ale nie nadeszła jeszcze, nie wiem gdzie zabladzila. Jako tak się nie staraliśmy. Czekam jeszcze na nia, w sobotę mam w planach zrobić test jak nie przyjdzie. Jedyne co to mam tak wrażliwe brodawki, że nie mogę ich dotykac i masę mlecznego śluzu, a tak to nic innego.

    Nona lubi tę wiadomość

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Ja nie brałam po droznosci żadnego antybityku. Lekarz po HyCoSy zalecił wręcz starania bo czasem po badaniu jajowydy są super drozne :)

    A nie chciał dawać antybiotyku? niby profilaktycznie, bo można coś złapać..zastanawiam się czy go brać?

    U mnie kiepsko widzę starania bo dosyć dużo plamię, właściwie to krwawienie jak mała @. A owu już jutro lub pojutrze :/

    7u229jcgzsq578gy.png
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ