X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ***S I E R P N I O W E 2 K R E S K I***
Odpowiedz

***S I E R P N I O W E 2 K R E S K I***

Oceń ten wątek:
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moglaby ktoras swoim fachowym okiem spojzec na moj wykres?mianowicie nurtuje mnie dzien mojej 'owulacji, jesli takowa byla :-)
    Sadze ze raczej mialam ja tam gdzie jest 3dpo a nie tam gdzie wyznaczyl mi OF... co o tym sadzicie?
    Wczoraj mialam bardzo silny bol piersi, pierwszy raz w zyciu... i kolejne pytanie mi sie nasuwa, czy moze moga one bolec np. Podczas dnia implantacji? Miala z was ktoras tak?:-)

    Mama! Suuuper beta. Cidownie :-)

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natosia wrote:
    Hej dziewczyny.Widzę,że póki co tylko jedna fasolka, także dalej wielkie kciuki za Was! Mnie od czasu tego zatrucia w 5dpo ciągle mdli i oczywiście sobie wkręcam;) ale już przy poprzednich staraniach doświadczyłam wmawiania sobie objawów,wiec jakoś mnie to nie dziwi:D
    A kiedy chcesz testowac?:-)

    10.09.2019 Marcel
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    A robil sam seminogram? Pytam bo za niedlugo my bedziemy robic takie badanie i chcialabym wiedziec czy w tym badaniu to moze wyjsc?

    Badanie sam robil a co w nim było to już nie pamiętam..ale jak mi przypomnisz pozniej to postaram sie znaleźć te wyniki ;) wiem,ze tam było ilość plemnikow,ilosc aktywnych i nie, ruchliwosc itp.

    Co do wykresu to ciezko stwierdzic bo nie masz w 1 i 2 dpo zmierzone,ale niekoniecznie musiala owu byc w tym.dniu spadku. U mnie tak pokazala w poprzednim cyklu a wiem,ze byla 2-3 dni wczesniej(po sluzie i objawach).

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tęczova wrote:
    U mnie niestety objawy jak co miesiąc (10dpo), niby tli się nadzieja, ale nie chcę, żeby się tliła bo znów, po raz 10 czy 11, będzie ogromny zawód.
    Powiedzcie proszę jakie badania męskie z krwi warto zrobić? Z badaniem nasienia umówiliśmy się na październik, bo On się boi... szkoda, że nie rozumie jak ciężki jest dla mnie każdy kolejny miesiąc. Ze swojej strony nie robiłam już chyba tylko hsg, ale gin powiedział, że zrobi mi laparoskopię lub hsg tylko jak dostanie badania męża. Właściwie rozsądnie, bo jak na razie u mnie wszystko wygląda w dobrze - lekko podwyższone TSH zbijam, lekko podwyższoną prolaktynę zbijam, owulacja potwierdzona monitoringiem, reszta hormonów w jak najlepszym porządku.
    Dziś jakiś dołek mnie dopadł :(

    Mężowi lekarz zalecił z krwi: testosteron, LH, FSH i prolaktyna.
    No i oczywiście badanie nasienia to podstawa, urolog wykonał również usg, żeby wykluczyć żylaki powrózka nasiennego.

    Powodzenia!

    tęczova lubi tę wiadomość

    27 lat
    9cs
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 mam te wyniki;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Oleczka94 mam te wyniki;)
    Noo i co tam masz ciekaeego?:-)

    Izaw a te zylaki to tylko mozna stwierdzic na podstawie usg, czy wychodza w jakims badaniu ogolnym nasienia?

    10.09.2019 Marcel
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj rano chyba był pozytywny test owu, bo robiony teraz jest totalnie biały. Stawiam więc, że owulacja dzisiaj :) Może plemniki z niedzieli jakoś dożyły mimo infekcji :P kciuki proszę :)

    Nona lubi tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    U mnie dzisiaj rano chyba był pozytywny test owu, bo robiony teraz jest totalnie biały. Stawiam więc, że owulacja dzisiaj :) Może plemniki z niedzieli jakoś dożyły mimo infekcji :P kciuki proszę :)
    Powodzenia :) szansa moim zdaniem jest!

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka taki wynik:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6667776d1fff.png

    Co do zylakow to moj miał widoczne i do wyczucia pod palcami.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Oleczka taki wynik:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6667776d1fff.png

    Co do zylakow to moj miał widoczne i do wyczucia pod palcami.
    Ahaa. Dziekuje Ci bardzo :-)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka83 wrote:
    A jakie badanie zrobić żeby sprawdzić ta mutacje?
    Czytałam też że zawyżony poziom kwasu foliowego maskuje niedobór wit B12.
    Co do plamien około owulacyjnych to mam je od 10 lat - prawie w każdym cyklu. Czasem mocniej czasem mniej w lipcu np. było tego tyle że przecieklo nawet na spodnie...Gin twierdzi że to z powodu za niskiego progesteronu. Dlatego od dnia po owulacji mam brać luteine - w cyklach gdzie chcemy się starać.

    testdna.pl

    Najmlodsza, serio pozwolił gin przy infekcji? Nie kazał najpierw wyleczyć? To dziwne, bo przecież bakterie mogą skutecznie uniemożliwić zajście w ciążę. A co Wam na to dał?


    Ja wbrew panującej tu modzie na "na pewno się nie udało, czekam na okres" uważam, ze się udało.
    4 dpo i czuję od 2 dni podbrzusze. Dziś mnie nawet lewa strona bolała.
    To mega wcześnie jak na zwykłe ciągniecia/bóle po owu.
    I dumna jestem, że przeżyłam 3 dniowy ból głowy bez procha ;)
    A jak nie jestem? I tak będę rozczarowana i tak, przynajmniej będę miałą dobre nastawieni ;) może wcześnie zatestuję z tego powodu :D

    przedszkolanka:), Pomarańczka83, tęczova, Nona, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • belly_love Ekspertka
    Postów: 205 118

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli można się jeszcze dopisać to ja bym prosiła na 13-go, oby byl szczęśliwy.. :)

    Starania od 01.2018
    Kwiecień 2019 - [*] 6 tc
    30.09.2019 - beta 124,5 ❤️ (4t+5)
    02.10.2019 - beta 430,6 ♥️ (5t+0)
    10.10.2019 - beta 5673,0 ♥️ (6t+2)
    14.10.2019 - jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym
    28.10.2019 - jest już ♥️, fasolka ma 1,5 cm

    Encorton
    Duphaston
    Heparyna
    Euthyrox
  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung, czytałam na tej stronie co wskazałas i ta mutacje jeśli jest, to kwas foliowy się nie przyswaja, a ja mam przecież za wysoko więc się nie zgadza. Poza tym 2 tyg temu robiłam poziom homocysteiny i jest ok.

  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    testdna.pl

    Najmlodsza, serio pozwolił gin przy infekcji? Nie kazał najpierw wyleczyć? To dziwne, bo przecież bakterie mogą skutecznie uniemożliwić zajście w ciążę. A co Wam na to dał?

    Pozwolił :)
    Leki bezpieczne w razie ciąży dał, infekcja jakaś lekka i niegroźna. Tak czy siak starań nie było, więc jeżeli cudem się uda, to z serduszkowania z niedzieli :p nie nastawiam się zbytnio, bo przez infekcje pewnie żywotność plemników jest marna ;) Ale kto wie, nie takie historie człowiek czytał :D jak nie teraz to za miesiąc ;)
    A leczenie infekcji u mnie trwało dwa dni - nie ma śladu, dzisiaj mam piękny płodny śluz :)

    Sung lubi tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie własnie pokazalo się nawet nawet śluzu ..test negatywny chyba? Myślicie że jak dzisiaj /jutro może być owulka czy dopiero po 2 krechach? Bo w sobote wyjezdzamy do rodziny i nam <3 odpadną bo ni chu chu damy radę ,wiec tylko do piatku mozemy..
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ca3e6ebf79b0.jpg

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie lekarz powiedział ze mógłby pokazywać moje usg studentom jak wyglada idealny obraz po ovu ciążyło żółte 23mm endometrium 17mm wiec rozpoczęłam dziś dupka i czekamy :) czy oviarin bierze sie cały cykl ?

    Co do endometrium wydaje mi się duże jak na ten czas ale lekarz był zachwycony mówiąc ze to może być dobry znak ale jak poczytałam to raczej do rze nie wróży

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2018, 21:40

    Nona lubi tę wiadomość

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozgo cieszę się i zaciskam kciuki :)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaryzukuję , proszę o wpisanie mnie na testowanie na 18 sierpnia :)

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • OlivkowaMama Autorytet
    Postów: 930 1212

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    A u mnie własnie pokazalo się nawet nawet śluzu ..test negatywny chyba? Myślicie że jak dzisiaj /jutro może być owulka czy dopiero po 2 krechach? Bo w sobote wyjezdzamy do rodziny i nam <3 odpadną bo ni chu chu damy radę ,wiec tylko do piatku mozemy..
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ca3e6ebf79b0.jpg
    No negatywny... Może jutro będzie pozytyw, wtedy byłaby szansa. Dzialajcie do piątku, a nóż żołnierze dotrwaja do owu gdyby ta była np w weekend

    33 lata, 13cs - w końcu się doczekaliśmy! ❤️
    mhsv3e5elhkz505n.png

    l22ncwa1gr7xibs9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:11

    Sung lubi tę wiadomość

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ