X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)
Odpowiedz

Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)

Oceń ten wątek:
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 29 marca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore duphaston miedzy 5 a 25dc. Sa dwie szkoły, jedna mowi ze dwie tabl blokuja owullacje a druga ze dopiero 3 tabl diennie. Jedna na pewno nie zaszkodzi. Oprocz stosowania go w celu wyregulowania cykli bierze sie go na ulatwienie zajscia w ciaze i zagniezdzenie zarodka wiec nie przeszkodzi w tym na pewno. Moja gin mowila ze w razie ciazy mam odsawic wszystkie leki i ewentualnie dupka moge brac. Ale nie wiem jak to zrobic skoro ostatnia tabletke biore 25dc a cykle minimum 28dni maja. A test tak wczesnie pewnie nie wyjdzie.

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiara wrote:
    ANIUSIAM: a mogę wiedzieć do jakiego gina chodzisz? Tez jestem z Pzn i mogę polecić Ci świetnego lekarza. Wcześniej leczyłam się u innych i skutki były żadne, do tego pochodziłam 2,5 miesiąca i jestem w ciąży po roku starań! :)
    bylam u dr Kornackiego
    to juz moj 3 gin
    u dwóch bylam tylko po razie a fo jednego chodzę od początku staran. Kornacki stwierdził ze tamten mnie dobrze prowadzi ale dal mi leki które mnie rozregulowaly na 2 miesiące
    jade teraz do tego swojego we wtorek zajrzy do środka i zobaczymy co powie :(
    a Tobie co zmienił że zaszlas??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Ja biore duphaston miedzy 5 a 25dc. Sa dwie szkoły, jedna mowi ze dwie tabl blokuja owullacje a druga ze dopiero 3 tabl diennie. Jedna na pewno nie zaszkodzi. Oprocz stosowania go w celu wyregulowania cykli bierze sie go na ulatwienie zajscia w ciaze i zagniezdzenie zarodka wiec nie przeszkodzi w tym na pewno. Moja gin mowila ze w razie ciazy mam odsawic wszystkie leki i ewentualnie dupka moge brac. Ale nie wiem jak to zrobic skoro ostatnia tabletke biore 25dc a cykle minimum 28dni maja. A test tak wczesnie pewnie nie wyjdzie.
    Ja się prosiłam mojego lekarza o dupka bo myślałam że może mam za niski progesteron i zapisał mi femoston to jest 28 tabletek . 14 dni estrogen i później 14 dni estrogen + progesteron . Moj gin właśnie twierdzi ze dupek hamuje owu
    i wszystko mam pomieszane biore progesteron dostaje okres muszę wziąść wszystkie 14 tabletek więc ostatnim cyklu zostało mi niecałe 10 i dopiero zaczęłam nowe opakowanie czyli cykl zaczęłam na progesteronie i nie wiem czy w ogóle w tym miesiącu będę miała owulację czy ten lek wymieszal mi wszystko a wcześniej owu byla regularnie

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 30 marca 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli przepisał Ci leki na Twoja wyraźną prosbę? Standardowa dawka 1 tabl nie powinna zablokowac owulacji. Nawet widac na moim wykresie ze byl skok temperatury. nie ma pewnosci czy jajo pęka no ale do samej owulacji teoretycznie dochodzi. Nie miałam nigdy monitoringu aby w pelni sprawdzic czy mam normany "zdrowy" cykl

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Januszkowa Autorytet
    Postów: 1664 1888

    Wysłany: 30 marca 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2014, 12:11

    16.02.2015 Powitaliśmy na świecie Natalkę :)
    z789jaq.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 30 marca 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalądałam kilka minut temu i teraz mialam naousać, zę chyba wszystkie korzystałyśmy z pogody. Świetna była :) Poopalałam sie, wygrzalam :) W koncu caly cieplutki weekend, a nie deszcz i zimnica.

    Januszkowa lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 30 marca 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj z M. wypiliśmy kawkę po obiedzie na podwóru, późnej spacer, byliśmy na cmentarzu i ta w sumie godzinka nam zeszła na spcerowaniu. A teraz najchętniej już spać byśmy poszli, to chyba wpływ tego powietrza wiosennego :)

    Januszkowa lubi tę wiadomość

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 31 marca 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja też rocznik '89 jak widać po nicku zresztą :) Fajnie, że powstał dla nas wątek :)

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdza ktos owulacje mikroskopem owulacyjnym??

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 31 marca 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Adk :) fajnie, ze dołączyłaś do nas :)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    17 dc a owulki brak

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 31 marca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka ale wiesz ze jeszcze nie było owulacji sprawdzajac mikroskopem owulacyjnym? szczerze to nie bardzo wiem na czym polega/jak wyglada taki mikroskop. Zazwyczaj w którym dniu miałas owulacje?

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka, ja mam taki mikroskop ale nigdy nie udalo mi sie nic na nim zobaczyc. Byc moze nie potrafie go uzywac.

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym nie kierowalabym sie testami owulacyjnymi. Patrzac na twoj wykres i piekny skok to cos mi sie wydaje ze jednak byla lub jest albo będzie w ciagu kilkunastu nastepnych godzin :)

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja sie dopiero 1 cykl obserwuje. Eh no nic mi ten mikroskop nie pokazuje jak go kupilam to mialam okres i chcialam zobaczyc,pokazal mi kilka paproci wiec dziala raczej. A teraz ani mikr. Ani testy paskowe owulacji nie pokazuja. No to czemu ten skok

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale sluz tez nie jest ksiazkowy jest wodnisto kremowy

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 31 marca 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem z września '89 :) i być może za jakiś czas dołączę (na razie wszelkie starania wstrzymane, być może i na zawsze). A póki co chętnie poczytam i może coś mi się też czasem podpowiedzieć uda.

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 31 marca 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Marronek :)

    Śmiało możesz do nas dołaczyć, bez względu na to czy sie staracie o bejbika czy tymczasowo nie. Ale mam nadzieję, ze niedługo dołączysz do nas staraczek :)

    Marronek lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marronek wrote:
    A ja jestem z września '89 :) i być może za jakiś czas dołączę (na razie wszelkie starania wstrzymane, być może i na zawsze). A póki co chętnie poczytam i może coś mi się też czasem podpowiedzieć uda.




    na razie wszelkie starania wstrzymane, być może i na zawsze). czemu???

    Marronek lubi tę wiadomość

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lenka123321 wrote:
    na razie wszelkie starania wstrzymane, być może i na zawsze). czemu???

    Wykryto u mnie kilka chorób/bakterii. Część da się leczyć, część wyleczyć, ale.. niektóre schorzenia może odziedziczyć dziecko.
    Na razie jestem leczona na to co już wykryte, jak to wyleczymy to wtedy szukamy i identyfikujemy pozostałe schorzenia. Na chwilę obecną wiem jedno - na ciąże nie mam szans, bo albo nie zajdę, albo poronię. A potem zobaczymy jak lekarz oceni nasze szanse, oraz szanse na to, że dziecko odziedziczy po mnie problemy zdrowotne. Jak się okaże, że na 100% odziedziczy to wtedy zaczniemy nad adopcją/rodziną zastępczą myśleć.

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ