X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)
Odpowiedz

Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)

Oceń ten wątek:
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 28 maja 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem dkładnie czy na umowie na zastępstwo są odprowadzane składki ZUS czy to jest na "zasadzie" umowy zlecenie? Bo jeżeli masz normalnie opłacane składki ZUS to po zakończeniu umowy na zastępstwo zarówno zasiłek chorobowy w czasie ciąży jak i zasiłek macierzyński wypłaca później ZUS, z tym że sama musisz iść do ZUS-u ze zwolnieniem a po porodzie w ZUSie załatwiasz zasiłek macierzyński. Oczywiście podstawa do naliczenia tego zasiłku jest równa wynagrodzeniu jakie odbierałaś podczas trwania stosunku pracy:)

    kwiatuszek789 lubi tę wiadomość

  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kościoła to ja jestem wierząca, aczkolwiek do kościoła nie chodzę co niedzielę, ale co jakiś czas... w każdym bądź razie chodze:) Odnośnie księży mam różne zdanie, chociaż uważam że to nie ich sprawa poczęcie mojego dziecka. Nasza sytuacja finansowa jest można powiedzieć dobra i wiem że mojemu dziecku na pewno by niczego nie zabrakło, a są ludzie którzy wiąża ledwo koniec z końcem i dzieci porzucają bo nie mają za co wychować i takim Bóg daje, więc dlaczego mi nie chce?Nie wiem. A u mnie np w parafii krążą plotki że proboszcz ma dwójkę dzieci:) Z drugiej strony to przecież człowiek jak każdy który też ma swoje potrzeby:)

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniusia własnie tak gddzieś kiedys czytałam ale nie pamietałam jak to bylo. Ja mam napisane "umowa o prace - umowa na zastepstwo" czy jakos tak i wszystkie ZUSy i srusy są opłacane. A jesli nie byłabym na zwolnieniu w momencie zakonczenia pracy na zastepstwo to tez moge wziac L4 i zaniesc nastepnego dnia do ZUSu?

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszku po zakończeniu stosunku pracy przez 30 dni jest ważne jeszcze ubezpieczenie także nawet po zakończeniu umowy możesz jeszcze zanieść L4 do ZUS-u, jednak nie później niż po 30 dniach. Nie jestem pewne właśnie tych umów na zastępstwo ale skoro mówisz że masz zapisane umowa o pracę więc wszystkie warunki powinny być taki jak przy umowie o prace, czyli nawet jak zajdziesz podczas trwania umowy z automatu powinna zostać przedłużona do dnia porodu, bo tak jest w przypadku umowy o pracę. Z tego co pamiętam to nawet po zakończeniu stosunku pracy jak się okaże że jesteś w ciąży możesz też zwrócić się do pracodawcy o przywrócenie do pracy, ale to wtedy chyba musisz być w którymś tam tyg. żeby mógł Cię przywrócić no i oczywiście od razu możesz iść na L4 a za dni które nie przepracowałaś powinien wypłacić Ci wyrównanie

    Marronek lubi tę wiadomość

  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 28 maja 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie nad podwórkiem właśnie bocian sobie lata....:) ciekawe może coś przyniesie:)

    Marronek, kwiatuszek789 lubią tę wiadomość

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 28 maja 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaskolka89 wrote:
    Jezuuuuuu co wy tak sie dziś rozpisałyście :D Chyba dlatego że za oknem plucha to wszystkie w monitorach siedzą ;)

    Pisałyście wcześniej, że przez nieregularne miesiączki robiłyście już wcześniej masę testów. Ja się przyznam, że pierwszy test w życiu robiłam.... 4 miesiące temu ;) Wcześniej były sytuacje, ale sobie zawsze myślałam - jak będzie, to będzie :)

    A teraz wprowadzę nowy temat. Nie wiem, czy czytałyście, ale podsyłąm wam link: http://wyborcza.pl/1,75478,16046658,Lekarze_zadeklarowali__Uznajemy_pierwszenstwo_prawa.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

    Jestem chrześcijanką, ale krew się we mnie gotuje, jak słucham pieprzenia księży, którzy naprawdę nie mają prawa wpieprzać się w takie rzeczy jak antykoncepcja czy poczęcie. A analizując powyższy artykuł - antykoncepcja, oraz poczęcie drogą inną niż naturalna jest według nich niedozwolone i grzeszne.

    No żesz do jasnej cholery!!!

    Ja już tu kiedyś pisałam co o kościele i wierze sądzę, więc nie będę się zbytnio rozwodzić na ten temat.
    Za to na temat lekarzy czy farmaceutów, którzy się zasłaniają sumieniem powiem jedno - to po kiego grzyba żeś szedł na taki kierunek!
    Moim zdaniem lekarz nie powinien mieć prawa odmawiać wypisania leku, a farmaceuta jego wydania. To tak, jakbym jako wegetarianka się zatrudniła w mięsnym i odmawiała sprzedaży mięsa bo to sprzeczne z moim sumieniem...

    A i te prawa są sprzeczne... "ciało podlega prawą natury, ale naturę stworzył Stwórca" - skoro tak to poco lekarz, skoro natura, a raczej Stwórca zdecydował wyeliminować (poprzez chorobę) danego osobnika?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2014, 20:13

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 28 maja 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-) też nie nadążam za wami :-P Mam pytanie. W poniedziałek jak była u gin stwierdził ciąże jednak na dzień dzisiejszy nie może więcej powiedzieć, okazało się że mam torbiel, duży bo aż 8cm, powiedział że wchłonie się. Dostałam duphaston 2x1, powiem tak....bbbaaardzo ale to bardzo boję się że jak pójdę na wizytę będzie coś nie tak. Myślicie że biorąc duphaston nie dojdzie do poronienia, dodam że w poniedziałek wracam do pracy, niestety stojąca 6h prawie codziennie a zwolnienia nie dał stwierdził że za wcześnie :-(

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 28 maja 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekoladko Duphaston jest na podtrzymanie ciąży, to jego właściwy poziom wpływa miedzy innymi na to, ze ciaża sie rozwija bo kropek właśnie nim sie "odżywia". Takze zaszkodzić nie ma prwa a jedynie może wspomóc. Nie martw sie, bedzie dobrze :) Staraj sie oszczedzac w pracy jak najbardziej. Kiedy masz kolejną wizyte?

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 28 maja 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    26 czerwca, trochę długo, przez ten czas mam wykonać kompleks badań. mam złe przeczucia :-( mam nadzieje ze duphaston pomoże.

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 28 maja 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy miałaś ostatnia @

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 28 maja 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do Umowy o prace to jest tak że pracodawca musi przedłużyc ją jeśli to umowa o prace na czas określony i jeśli konczy sie ona po 3 miesiacu ciazy, a jesli to umowa o prace na zastepstwo to nie ma znaczenia kiedy sie konczy - pracodawca nie musi przedłużać jej

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • alicja120 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 28 maja 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekolada idz do innego lekarza, powinien ci dac zwolnienie, powiedz ze zle sie czujesz. Ja jak bylam w ciazy dostalam odrazu zwolnienie od ginekologo, powiedzial ze na pierwsz ciaze sie dmucha i chucha, wtedy bylam w PL.
    Najlepiej prywatnie idz.

    kwiatuszek789 lubi tę wiadomość

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 28 maja 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo wymyśl jakiś pretekst u lekarza rodzinnego jeśli nie chciałby dac zwolnienia. Chociaż myśle ze to nie byłby problem aby wypisał L4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2014, 21:01

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • alicja120 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 28 maja 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tak troszke z innej beczki, czy ktoras z was bierze Luteine w drugiej polowie cyklu?

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 28 maja 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Dupka, który działa na podobnej zasadzie a cóż tam?

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 28 maja 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    25 kwietnia miała ostatnią @. Chodzi o to kochane że chodzę prywatnie, i jak poprosiłam o zwolnienie nie stwierdził, że nie. Niestety mam trochę stresującą pracę i nie wyobrażam chodzić przez miesiąc czasu, a następna wizyta 26 czerwca.

    Biorę duphaston ale brzuch mnie boli, nie wiem co mam czynić :-(

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 28 maja 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, jutro sprawdzę jak to tak naprawde z ta umowa o prace na zastepstwo jest. Bo na pewno skladki odprowadzane sa tak jak przy normalnej umowie o prace ale jestem prawie pewna, ze nie przysluguje ochrona w przypadku ciąży jak przy umowie o pracę. Trochę by to było nielogiczne zastępować jedną ciężarną drugą. Postaram sie znaleźć jutro trochę czasu i poczytać jak to faktycznie jest uregulowane w ustawie.

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 28 maja 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekolada, spokojnie. Brzuch Cię boli bo macica rośnie, fasola się rozpycha :) Nie martw się. Wszystko będzie w porządku.

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • alicja120 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 28 maja 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Ja Dupka, który działa na podobnej zasadzie a cóż tam?

    Bo mi chyba po tej luteinie to piersi rosna 2 rozmiary wieksze i do tego bola tak ze po schodach to nie pobiegam sobie, chodzienie energiczne sprawia mi bol!
    I do tego mam zgage, straszna zagage i tak sie zastanawiam czy to od luteiny!?

    Ciaze tu wykluczam, znaczy sie nie tak do konca, ale w kazym cyklu tak mam.

  • alicja120 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 28 maja 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekolada wrote:
    25 kwietnia miała ostatnią @. Chodzi o to kochane że chodzę prywatnie, i jak poprosiłam o zwolnienie nie stwierdził, że nie. Niestety mam trochę stresującą pracę i nie wyobrażam chodzić przez miesiąc czasu, a następna wizyta 26 czerwca.

    Biorę duphaston ale brzuch mnie boli, nie wiem co mam czynić :-(

    Nawt sie nie zastanwiaj, zmien lekarza, bo ten to jakis konowal!!!!

‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ