X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)
Odpowiedz

Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)

Oceń ten wątek:
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 4 lutego 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adk_1989 wrote:
    Marronek a wiecie już czy będziecie robić transfer jednego czy dwóch zarodków? Bardzo, bardzo mocno trzymam za Was kciuki! Mam nadzieję, że teraz się uda i wszystko będzie już tylko dobrze :)

    Wszystko zależy od tego, ile zarodków w ogóle uzyskamy. Za pierwszym podejściem sama poprosiłam o 2 i moją prośbę spełnili. Do drugiego transferu pozostał tylko jeden zarodek (trzy pozostałe przestały się rozwijać), więc wyboru nie miałam.
    Ogólnie zazwyczaj podają jeden lub dwa, a w skrajnych przypadkach są trzy (wiek kobiety był chyba jednym z nich).


    Lottie - ja takie zgrubienia wyczuwam przed owulacją, potem znikają. Gin mówił że to właśnie jakieś gruczoły, które przed owulką się powiększają.

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do rocznika '89 dolaczam sie i ja.
    Staramy sie od ponad roku. Mamy juz 7 letniego synka. Zaszlam z nim w ciaze w 2 cyklu staran. Nie mielismy zadnych problemow. Ale tym razem nie jest juz tak latwo...
    Zycze powodzenia wszystk staraczka ;)

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 6 lutego 2016, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Cie margaretka:)

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 7 lutego 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny u mnie bez zmian dopadła mnie choroba a za 1,5 tyg zabieg na zwolnienie nie mogę iść bo musze w pracy po zamykać pewne sprawy...

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • jolaaa89 Ekspertka
    Postów: 420 56

    Wysłany: 7 lutego 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie dostałam pracę taką moją wymarzoną więc chyba na razie odpuszczę sobie starania. Coś we mnie i tak pękło, wpadłam ostatnio w histerię, bo wszystkie "koleżanki" w ciąży i zaczęły się chwalić fotkami z usg na imprezie.(a znają mój problem) Zrobiło mi się strasznie przykro, w domu nie wytrzymałam. Jak już się uspokoiłam, powiedziałam DOŚĆ. Po mimo stawania na głowie, główkowania nad moim przypadkiem 3 lekarzy jednocześnie nawet nie miałam szans zajść w ciążę przez ostatnie dwa lata. I już mam dość tych porażek, świecenia gołą dupą dwa razy w miesiącu i leków. Moje siły się wyczerpały. Teraz czas zająć się sobą i być szczęśliwą tu i teraz nawet bez dziecka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 20:34

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 7 lutego 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolaaa89 bardzo ci współczuje tego co przeżyłaś. Masz rację, zrobiłaś wszystko co w twojej mocy, a teraz pora na odpoczynek. Gratuluję ci zdobycia pracy. Zacznij się od nowa cieszyć życiem, a dziecko może przyjdzie wtedy kiedy go się nie będziesz nawet spodziewała. Trzymam za ciebie kciuki i życzę dużo sukcesów w pracy ;)

  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 7 lutego 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka89 witaj macie za sobą jakas diagnostykę czy na razie bez lekarzy dzialacie??

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 7 lutego 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolaaa89 wrote:
    A ja właśnie dostałam pracę taką moją wymarzoną więc chyba na razie odpuszczę sobie starania. Coś we mnie i tak pękło, wpadłam ostatnio w histerię, bo wszystkie "koleżanki" w ciąży i zaczęły się chwalić fotkami z usg na imprezie.(a znają mój problem) Zrobiło mi się strasznie przykro, w domu nie wytrzymałam. Jak już się uspokoiłam, powiedziałam DOŚĆ. Po mimo stawania na głowie, główkowania nad moim przypadkiem 3 lekarzy jednocześnie nawet nie miałam szans zajść w ciążę przez ostatnie dwa lata. I już mam dość tych porażek, świecenia gołą dupą dwa razy w miesiącu i leków. Moje siły się wyczerpały. Teraz czas zająć się sobą i być szczęśliwą tu i teraz nawet bez dziecka.
    Jolka gratuluje pracy oby wszystko się ułożyło po Twojej myśli, wiem ze dobra praca to wiele w staraniach ja w czerwcu zmieniałam tym razem,pani Dyrektor wie ze się staramy i nam kibicuje co daje mi dodatkowa stabilność psychiczną.
    Tez miałam przerwę po zatrudnieniu bo przełożona mnie prosiła żeby zaczekała aż wróci,dziewczyna ktora byla w ciąży bliźniaczej. Ona jutro wraca a u mnie nadal bez zmian wiec nawet dotrzymalam słowa :P naprawdę wierze głęboko ze ta laparoskopia mi pomoże i wyjaśni wszystko mimo ze się jej boję.

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 7 lutego 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dariaa. Ja robiłam podstawowe badania które zlecił gin i jak na razie wszystko jest ok. Co do męża to jeszcze czekamy. Mieliśmy jechać na badanie nasienia, ale z tego co się dowiedziałam to drogi interes. Więc czekamy.

  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 7 lutego 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My prywatnie 100 zł placilismy

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 7 lutego 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie teraz zaskoczyłaś. A w jakim mieście? Ja sprawdzałam w Krakowie to wszędzie około 500zł :/

  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 7 lutego 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka w Krakowie moj mąż płacil 100 zl. Patrzylas w diagnostyce? No chyba, ze Wy macie jakies rozbudowane badanie i dlatego takie ceny....

    Jola super, ze znalazlas prace. Teraz bedziesz skupiona na niej i na zyciu.
    Pewnie i maz bedzie szczesliwszy ;) A jajnik ruszy ale jak nie bedziesz wywierac na niego presji.

    Daria lecz sie domowymi sposobami. Teraz pogoda bardzo zdradliwa. A juz niedlugo bedziesz po zabiegu ;*

    Madzia trzymam kciuki na transfer ;*

    Marzec x 2 <3 <3
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 7 lutego 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pleasure a mogłabyś mi podać adres? Byłabym ci bardzo wdzięczna.

  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 7 lutego 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kraków ul. Olszańska 5
    To jest przy cmentarzu rakowickim. Tam podjedz i zobacz ich cennik.

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

    Marzec x 2 <3 <3
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 7 lutego 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ci dziękuje. Nie wiem jak ja to sprawdzałam. Co ja bym bez was zrobiła <3

  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 7 lutego 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę :) Nie dam sobie ręki uciac, ze dalej jest za 100 zl ale watpie by przez 2 lata ta kwota wzrosła pieciokrotnie ;)

    Marzec x 2 <3 <3
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 7 lutego 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamień z serca. Teraz tylko zostało mi męża przekonać i będę szczęśliwa :)

  • martabmarta Znajoma
    Postów: 16 6

    Wysłany: 7 lutego 2016, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. To i ja się dołącze :) To jest nasz pierwszy cykl takich prawdziwych starań, ale z moim zwariowanym cyklem wiem, że nie będzie łatwo. Najgorsze jest to, że przezywam każdą porażkę i boje się, że zwariuje.

    qdkkroeq8ud3v3ig.png
  • maskotkaa Koleżanka
    Postów: 199 13

    Wysłany: 7 lutego 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem z Krakowa :) A badanie nasienia robiliśmy w klinice Parens i płaciliśmy 130 zł. Warunki super.

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

    Ksawcio ur. 27.04.2014
    Aniołek 02.07.2016 [*]
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 8 lutego 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka - jeżeli wam się nie śpieszy zawsze do czerwca można zaczekać. Jest taka akcja - najważniejsze słowo TATA, w ramach której część klinik wykonuje badanie nasienia za darmo.

    A my już po transferze :)
    W sobotę pobrali 5 jajeczek i wszystkie udało się zapłodnić. Uzyskaliśmy 5 zarodków bardzo dobrej "jakości" - cztery zarodki 4A i jeden 4B.
    Transfer ponownie na życzenie dwóch zarodków. Ciąży bliźniaczej się nie boję, ba nawet bym chciała. No i jak sam lekarz stwierdził, przy dwóch zarodkach prawdopodobieństwo ciąży jakiejkolwiek wzrasta. Teraz pozostaje cierpliwie czekać i brać co rano zastrzyk, a co 8 godzin tabletki dopochwowo. Może tym razem nam się uda.

    Margaretka89, jolaaa89, Lorka lubią tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
‹‹ 694 695 696 697 698 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ