X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)
Odpowiedz

Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)

Oceń ten wątek:
  • jaskolka89 Ekspertka
    Postów: 187 106

    Wysłany: 7 maja 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzicie dziewczynki, czyli tym tokiem rozumowania idąc.... powinnyśmy mieć gromadki dzieci ;) Wierzmy w nasze dobre geny ;)

    Ehhh same laski się kurde znalazły. A ja ani oczu, ani włosów takich, tym bardziej wzrostu... Piękna to ja byłam jak maturę pisałam. A teraz - co to się z człowiekiem porobiło... :D

    20141018620520.png
    200710173338.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 8 maja 2014, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matura z matmy .... kiedy to było, 5 lat temu, ale zdawałam matmę jeszcze obowiązkowa nie była i powiem wam, że coś ok. 75% z podstawowej miałam, czyli nie tak źle.
    Greya posiadam trzy książki wydane 120zł, uważam za stracone, wolałabym przepić tę kasę. Znacznie bardziej polecam "Osiemdziesiąt dni żółtych " ... czerwnych i niebieskich.
    Greyem byłam zawiedziona, może dlatego, że nie przeczytałam nic nowego czego bym nie doświadczyła. Sama nie wiem. Koleżanka opowidała, że po przeczytaniu kilku stron w empiku miała rumieńce na polikach. Fakt, że czytało się szybko i lekko, ale bez emocji.
    Czytałam, że luteina i dupek do 3 tabletek nie blokuje owulacji, ale co lekarz to opinia i nie wiadomo jak to jest.
    Wiola25 gratuluję fasolki :)
    U mnie przy PCO cykle trwały nawet 9msc. Pamiętam jak mając 18lat leżałam w szpitalu i nie miałam miesiączki pół roku, pani dr mająca moją salę pod opieką chciała wysłać mnie do ginekologa na następny dzień, ale się nie zgodziłam. Bo kiedyś przeczytałam o traumatycznych przeżyiach dziewczyny jeszcze dziewicy u ginekologa i bałam się. Co prawda dr tłumaczyła, że taki długi brak miesiączki może mieć później wpływ na problemy z zajściem w ciąże, ale ja wtedy jeszcze młoda i głupia nie wzięłam tego do serca.
    Co do badania nasienia u męża, to mój niestety ma głupie podejście i skoro on jest zdrowy, to i z plemnikami napewno jest wszystko ok. i nie wyraża zgody na badanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 00:54

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 8 maja 2014, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaskółka ja to piękna byłam jak ślub brałam, a teraz już dwa lata po .... co tu dużo pisać, człowiek już ku starości idzie a nie ku młodości.
    Mój M. jak był młody miał włosy ciemny blond i teraz są ciut ciemne, ale ani to czarny, ani brązowy. Oczy ciemny brąz. Ja włosy kasztanowe, chociaż teraz krótkie to są bardziej czarne. Zaś oczy są zagadką, jak jestem wkurzona są błękitne, jak mam dobry humor to niebieskie, jak smutna szaro/ zielone. Dziwne, że się zmieniają, ale tak już mam. Teraz moje włosy mają 3-4 mm, ale jak mam długie to są to loki. Miałam już je koloru burgundowego, miedzianego blondu, popielatego blondu, rude. Najlepiej czułam się w rudych :)
    Co do bliźniaków, M. kuzynka w pierwszej ciąży była z bliźniakami, poroniła. W drugiej urodziła córkę w trzeciej urodziła bliźniaki w czwartej też poroniła i też bliźniaki i to bez wspomagaczy typu Clo.
    A poroniła, bo odchudzała się non stop :/ Z kolei moja mama miała siostrę i brata (bliźniacy).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 01:10

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 8 maja 2014, 04:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie poszperałam trochę o książce " Położna 3550 cudów narodzin" imię i nazwisko mnie zmyliło, a tu okazuje się, że to autobiografia najbardziej znanej polskiej położnej :)
    Zaopatrzę się w nią, bo wartra przeczytania. Miałam kupić " Jak zajść w ciążę" - Zhai Xiao-Ping jest w promocj po 32,49zł, ale po przeglądnięciu jej w empiku chyba nie warto. Wolę dołożyć 4,50 i kupić tę o cudach norodzin. Swoją drogą chętnie przeczytałabym "Surogatka. Jak moja mama urodziła mi syna"
    Na święta pod choinkę dostałam od męża " W oczekiwaniu na dziecko" ale leży i czeka na właściwy moment.
    Mogę polecić wam :" Niebo istnieje naprawdę" niesamowita. Sprawiła, że moja wiara w Boga stała się silniejsza. Uwielbiam czytać i mam sporo książek. Lubię wracać do książki polskich autorek " Dzieci z chmur. Opowieść o adopcji i macierzyństwie". Ok. nie zanudzam.
    Od tego cyklu, bo niby tydzień temu miałam @, ale dziwne, że tak szybko, ale no nic. Zaczęłam brać dong quai`a dziś 3 dzień brania, tzn. rano wezmę 3 tabletki czyli już 4 dzień i już drugiego dnia po wzięciu donga czuję jajniki. Lewy i prawy. Za tydzień idę do ginekologa. W poniedziałek na NFZ w środę prywatnie i zobaczymy czy coś ruszyło. Akurat w pn będzie to 13dc. Co prawda po wizycie na NFZ nieczego dobrego się nie spodziewam. Niby ginekolog z doświadczeniem, ale wg niego już ponad rok temu miałam być w ciąży.... chodziłam do niego jak nie miałam @ zazwyczaj kończyło się przepisaniem luteiny na wywołanie i to wszystko. Chociaż muszę pochwalić, że jak kiedyś poszłam do niego bo chciałam krążki anty, to kazał mi zrobić badanie krwi, czy nie ma przeciwwskazań, nie pamiętam jakie ale trochę tego było. Ale koniec w końcu coś tam poniżej normy wyszło i obeszło się bez krążków.
    P.S. swoją drogą, razem mogłybyśmy niezłą książę napisać o staraniach, a później o urokach macierzyństwa. Ale z drugiej strony tyle tych książek jest, wydać książkę może każdy i powiem wam, że dla mnie teraz te książki nie mają już takiej wartości. Tzn. dawniej, żeby wydali czyjąś książkę musiała być naprawdę dobra. Tzw. perełka, a teraz ?? Sam chłam. Oczywiście nie mówię tu o wszystkich książkach wydanych ówcześnie, ale niektóre, to totalna porażka. Teraz na topie jest literatura erotyczna, typu 50 twarzy Greya .... przeczytałam ich sporo, w większości to ebooki były... i dzięki Bogu, bo niektóre nawet nie umywały się do Harlequinów, które jak wiadomo, nie są wybitnymi powieściami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 04:43

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 8 maja 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Koleżanki.. Ratujcie mnie, bo mam doła :( Dziś nie umiałam z łózka sie podnieść a teraz to tylko ryczeć bym chciała :( Jak ja mam wytrzymać do 16 w pracy to nie wiem.. Boje sie, bo cycki mnie nie bolą, nie mam mdłości i generalnie dobrze sie czuje.. martwie sie, że jest źle w moim brzuchu :( do lekarza chce wybrac sie 20-21 maj, chociaz korci mnie zeby isc w przyszłym tygodniu 13-14 maj.. Prywatny lekarz, do ktorego chce isc, przyjmuje tylko wtorek-środa. Ale jak pójde w przyszłym tyg to moze jeszcze nie być nic widac - ovu miałam w 19 dc :/ CO ROBIC?! ;( pomocyyyy :(

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 8 maja 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2015, 19:14

    sara_nar, jaskolka89 lubią tę wiadomość

    Marzec x 2 <3 <3
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 8 maja 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana a wczesniej mialas jakies objawy? Moze pobiegnij na bete i sprawdzisz przyrost?

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 8 maja 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolu tak jak kwiatuszek radzi idź na betę i sprawdź przyrost.
    Nie martw się, ja na początku też nic nie czułam, dopiero w 7tyg. niewielkie objawy, ale takie, które często miewam nie będąc w ciąży. Więc spokojnie. Stres nie jest tu wskazany, trzeba być dobrej myśli :) w innym wątku jest dziewczyna w 16 tyg ciąży z bliźniakami i dopiero kilka dni temu pierwszy raz miała mdłości. Poza tym wymioty występuj ok. 3 msc ciąży, na samym początku czasem nawet ciężko stwierdzić, że jest się w ciąży, dopiero test nam o tym `mówi` :)

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 8 maja 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze w niedzielę moja chrzestna opowiadał, że jak była w ciąży, to dopiero dowiedziała się w połowie 3msc. Akurt panowała grypa żołądkowa,ciocia poszła do lekarza, bo wymioty nie dawały jej spokoju, a tu lekarz oznajmia że jest w ciąży. Minę miała taką, że lekarz powiedział : " ale to nie ja jestem ojcem" :) dziś Jurek ma 37 lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 11:46

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 8 maja 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha sara niezła opowieść :) Jeżeli chodzi o bete to tez nad nia myślałam.. Ale idąc takim tokiem myślenia musiałabym ją robić co dwa dni.. Jakie miałam objawy? W zeszłym tygodniu poniedziałek-środa lekkie mdłości no i bolały mnie sutki. Teraz mdłości nie mam a sutki są minimalnie wrażliwsze.. Kwestie lekarza przedyskutuje z mężem, a chyba najlepiej jak do tego lekarza zadzwonie. Podam mu daty kiedy była ost. @ i moze on mi powie kiedy sie zgłosić.. Jak myślicie?

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 8 maja 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a jakbys dzisiaj i pojutrze zrobila bete?

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 8 maja 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoras z Was wytlumaczy mi moja stopniowo rosnaca temperature? Ja juz wariuje z nia. Wolalabym dostac @ niz tak czekac...

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 8 maja 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie rozważałaś możliwości później owulacji?

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 8 maja 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobie tak jak myśle. Zadzwonie do lekarza i zapytam, bede miała jasność :)

    Kwiatuszku jaki ten Twoj wykres szaleje :D ale ważne, że teraz pnie sie w górę! Nie rozważałaś możliwości zrobienia testu? Nie korci Cie?:>

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 8 maja 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslalam i o owulce i tescie ale w zasadzie i jedno i drugie wydaje sie byc abstrakcyjne na tym etapie takiego cyklu. szalenstwo jakies :-(

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 8 maja 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2015, 19:14

    Marzec x 2 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć babeczki!
    już do Was wracam po kilku zwariowanych dniach. :)
    Znowu z 50 stron do nadrobienia... Ehhh co ja z Wami mam! :D

    Wiola25 lubi tę wiadomość

  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 8 maja 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo powiem Ci tak, nie twierdzę, że wtedy faktycznie była owulacja ale najpóźniej jak mi wyznaczyło owulację po temperaturze, szyjce i śluzie to było grubo po 50dc. Aczkolwiek Kwiatuszku absolutnie Ci tego nie życzę. Życzę Ci żeby @ przyszła i żebyś mogła zacząć nowy cykl. I to ten szczęśliwy najlepiej :) No chyba, że jakimś cudem masz groszka :) To tego groszka jednak życzę Ci bardziej :D

    kwiatuszek789 lubi tę wiadomość

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 8 maja 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2015, 19:15

    kwiatuszek789 lubi tę wiadomość

    Marzec x 2 <3 <3
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 8 maja 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Adk :-*

    Pleasure ja tez jestem po dupku, jak dobrze pamietam to dzis 9ty dzien po jego odstawieniu...

    Natt witaj ponownie, nadrabiaj szybciutko i pisz co u Ciebie :-)

    klz9io4pkfldzhbc.png
‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ