X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Siedlce też się starają :]
Odpowiedz

Siedlce też się starają :]

Oceń ten wątek:
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 8 lutego 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy niby cykl stracony, ale z drugiej strony jak mozna odpoczac psychicznie dajac sobie miesiac wolnego :)
    Mi by sie to przydalo, ale jak to sie mowi... szkoda cyklu.
    Dr. Z wlasnie jest bezposredni i niektorym to nie pasuje, i dlatego sa negatywne komenarze, co faktu nie zmienia, ze juz fiksuje na temat dzieci i ciazy...

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 8 lutego 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2019, 22:18

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 8 lutego 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczescie mam komfort wstawania do pracy o 7:20 :)
    I dokladnie tak, wydaje mi sie ze on szybko potrafi wywnioskowac jak, o czym, i na ile moze sobie pozwolic w rozmowie z pacjentka.
    Jak juz bylo pewne ze mam pusty pecherzyk to podszedl do nas jak do ludzi, i widzialam ze jest mu nas zal.

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 9 lutego 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Oj to nie chcę Cię dołować, bo jak będziesz tak mysleć pod kątem finansowym to nic z ztego nie wyjdzie :(
    Wiem, że taka presja mi nie pomoże w zajściu w ciążę, więc próbuję sobie pomału poukładać co będzie jak się nie będzie udawało. Co zrobić, żeby nie przerwać starań, mimo niekorzystnej sytuacji finansowej. Mam nadzieję, że na tyle rozwiniemy nasz gabinet, że wystarczy na pracownika i będę mogła spokojnie zaciążyć i rodzić.
    Ale ta firma to wszystko co mamy. Jesteśmy od niej oboje zależni. Zobaczymy. Na razie dziś powinnam mieć okres, ale nie testuję.
    Poczekam do jutra.

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 9 lutego 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Wiem, że taka presja mi nie pomoże w zajściu w ciążę, więc próbuję sobie pomału poukładać co będzie jak się nie będzie udawało. Co zrobić, żeby nie przerwać starań, mimo niekorzystnej sytuacji finansowej. Mam nadzieję, że na tyle rozwiniemy nasz gabinet, że wystarczy na pracownika i będę mogła spokojnie zaciążyć i rodzić.
    Ale ta firma to wszystko co mamy. Jesteśmy od niej oboje zależni. Zobaczymy. Na razie dziś powinnam mieć okres, ale nie testuję.
    Poczekam do jutra.
    Będzie dobrze :)
    Póki co i tak jesteś w lepszej sytuacji bo dopiero zaczęłaś i chyba nie masz powodów do zmartwień :)

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 9 lutego 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak, jeżeli będziesz myślała tylko o tym żeby zajść to może być problem, i tego się obawiam u Ciebie, bo moim zdaniem trochę za szybko zaczęłaś kontrolować, lepiej było dać sobie ze dwa trzy miesiące luzu bez wykresów lekarzy itp. Szczególnie, że żadnych problemów ni emiałaś, a tutaj się naczytasz ta ma problem z jednym inna z drugim, i się człowiek nakręca, że z nim też nie tak.


    Olga, jak można rozpoznać objawy pcos w warunkach domowych? jest jeszcze jakiś wyznacznik taki jak testy owulacyjne? Moja znajoma u siebie to podejrzewa.

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 9 lutego 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2019, 22:18

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 9 lutego 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2019, 22:18

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 9 lutego 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie o to chodzi, że cały cykl wychodzą pozytywne, więc jakby sprawdziła w różnych dniach cyklu to by był jakiś wyznacznik :)

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 9 lutego 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2019, 22:18

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rewelko pozniej ci napisze bo teraz.mam taki szybki podglad z telefonu ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie dziewczęta że podane poniżej obajawy nie zawsze mogą w 100% stwierdzić PCO(S). Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie badań hormonalnych.


    *Rzadkie, nieregularne lub nieobecne cykle miesiączkowe (oligomenorrhea, amenorrhea). Cykle, które występują mogą być połączone z masywnymi krwawieniami (należy sprawdzić to u ginekologa, gdyż masywne krwawienia są także wczesnymi oznakami raka endometrium, na którego kobiety z PCOS są bardziej narażone);
    *Bezpłodność, wynikająca głównie z braku owulacji;
    *Podniesiony poziom androgenów (w szczególności testosteronu, androstendionu i siarczanu dehydroepiandrosteronu) powodujący hirsutyzm i z rzadka maskulinizację;
    *Centralna otyłość - kształtu jabłka - tkanka tłuszczowa; skoncentrowana głównie w dolnej części tułowia;
    *Łysienie androgeniczne (męski wzór łysienia);
    *Trądzik, przetłuszczająca się skóra, łojotok;
    *Rogowacenie ciemne (ciemne plamki na skórze, od jasnobrązowych po ciemnobrązowe i czarne);
    *Przedłużony czas trwania PMSów (zespołu napięć przedmiesiączkowych), wśród objawów występują: wzdęcia, zmiany nastroju, ból w miednicy, bóle pleców;
    *Bezdech senny.


    Wyniki badań:

    *Liczne torbiele w jajnikach, które w badaniu ultrasonograficznym mogą wyglądać jak sznur pereł;
    *Powiększone jajniki, przeważnie 1,5 do 3 razy większe niż normalne, co jest spowodowane licznymi torbielami;
    *Chroniczny ból w miednicy, prawdopodobnie z powodu ucisku w miednicy wywołanego przez powiększone jajniki, chociaż rzeczywista przyczyna nie jest znana;
    *Stosunek LH (hormon luteinizujący) do FSH (hormon folikulotropowy jest większy niż 1:1, przy badaniu w 3 dniu cyklu;
    *Wysoki poziom testosteronu;
    *Niski poziom białka wiążącego hormony płciowe (SHBG z ang. - Sex Hormone Binding Globulin);
    *Hiperinsulinemia.

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 10 lutego 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo
    u mnie test - i spadek tempki, więc wiadomo.

    Lycy, w jakiej dawce bierzesz wiesiołek? Muszę się w tym nowym cyklu wspomóc, bo śluz mam marny, bez śliny nie da rady, a to nie za korzystne.

    Olga, trzymam kciuki żeby zadzwonili dziś! Będę przyjeżdżała do Ciebie na zakupy! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2014, 10:38

  • Pisellini Autorytet
    Postów: 561 348

    Wysłany: 10 lutego 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę wiesiołka..zaczynam po krwawieniu 3*2 kaps. do owulacji, u mnie wystarcza 1op. (60kaps)

    piję do tego nagietek :)

    szczególnych zmian w śluzie po wiesiołku nie zauważyłam...ale cerA DUŻO ŁADNIEJSZA :D


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2014, 10:59

    W rytmie TOCA, TOCA!
    cbprb201csmnwzjc.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 10 lutego 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile mg masz w 1 tabl?
    Bo ja mam w hurtowni z Naturkaps 60 szt po 500mg.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj nie zadzwonią. Dzwonili w sobotę jak byłam w pracy ale odebrać nei mogłam. Oddzwoniłam do nich ale nie było już tego całęgo kierownika czy kogoś kto dzwonił. Mają dzwonic jutro do 12:00 - bo powiedziałam, że będę tylko do 12 dostępna. Ciekawa jestem co powiedzą, bo mieli dzwonić niezależnie od decyzji - i jeśli tak i jeśli nie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki wy też uważacie jak większośc że była u mnie już owulka?? jeśli tak to 12 czy 13d wg was?

  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 10 lutego 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga dzięki wielkie za rozpiskę :) odnośnie owulki to moim zdaniem cieżko stwierdzić.
    Z praca musi się udać, chcemy mieć rabaty ;(

    Mi po wiesiołku się nie poprawiło, a dostałam 7 dni plamienia przed @ więc ja nie polecam. Santoocha ja proponuję Concive jest świetny, po prostu ŚWIETNY :)

    Czarnula87 lubi tę wiadomość

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 10 lutego 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie kupujesz ten żel?
    Na allegro nie znalazłam...

    Olga, mi się wydaje że w 12dc, wcześnie jak na Ciebie.
    Ale gdyby nie płodny śluz, obstawiałabym że była wczoraj, o ile tempka nadal będzie się pięła.

    edit: znalazłam na allegro :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2014, 11:54

  • Pisellini Autorytet
    Postów: 561 348

    Wysłany: 10 lutego 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    A ile mg masz w 1 tabl?
    Bo ja mam w hurtowni z Naturkaps 60 szt po 500mg.

    to zależy czego:

    na kaps.:

    510 mg tłoczonego na zimno oleju z nasion wiesiołka

    w tym:
    389,5mg - nienasycone kwasy tłuszczowe
    347,11mg - kw. linolowy (LA)
    42,39mg - kw. gamma-linolenowy (GLA)

    przyjmuję Oeparol

    W rytmie TOCA, TOCA!
    cbprb201csmnwzjc.png
‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ