X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sierpień 2012 - szczęśliwy miesiąc
Odpowiedz

Sierpień 2012 - szczęśliwy miesiąc

Oceń ten wątek:
  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 9 sierpnia 2012, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welurka 3maj się :)

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • mala29_ Autorytet
    Postów: 4596 4364

    Wysłany: 9 sierpnia 2012, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welurka wrote:
    dziewczyny chyba nie zdaze zatestowac właśnie dostałam silnego bólu brzucha i plamienia wiec pewnie @ się za chwile rozkręci :( tak bardzo mi przykro :(

    welurcia trzy maj sie kobietki zobaczysz bedzie dobrze :) ja na twoim miejscu to zrobila bym tescik :) bo dlugo sie twoja @ spozniala a jak mi wiadomo to przy ciazy tez mozna miec okres nawet do 3 miesiaca :) tak wiec kochaniutka lec po tescik i do dziela a my z dziewczynami bedziemy trzymac kciuki zebys zobaczyla tam 2 kreseczki :)i glowa do gory

    W kazdych aspektach mojego zycia ponioslam poraszke :(
  • matylda Ekspertka
    Postów: 187 57

    Wysłany: 9 sierpnia 2012, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a czy myslicie ze codzienny sex przy zblizajacej sie owulacji nie jest dobry? tzn oslabia ilosc plemnikow? jak tu sie kochac co dwa trzy dni jak mozna przegapic owulacje. wy jak praktykujecie? codziennie, co dwa dni co trzy dni, oczywiscie jak przypuszczacie ze owulacja bedzie w przeciagu np dwoch dni

    Matylda
  • matylda Ekspertka
    Postów: 187 57

    Wysłany: 9 sierpnia 2012, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znalazlam potrzebne info;) wkleje wam co znalazlam o plemnikach czesc wycielam aby nie bylo za dlugo.
    "... W kanalikach nasiennych produkowanych jest około 50.000 plemników na minutę, tj. 72 miliony na dobę. Plemniki potrzebują około 3 tygodni na osiągnięcie pełnej dojrzałości w najądrzach - przemieszczają się one tym kanalikiem cały czas dojrzewając. Kiedy docierają do końca są magazynowane. W obecności hormonów płciowych takich jak testosteron i zawieszone w odżywczym płynie najądrzy, niedojrzałe plemniki przechodzą różne złożone zmiany. w magazynie tym przechowywanie trwa zaledwie 9-10 tygodni.Czesc plemnikow ulegnie rozlozeniu czesc przetrwa.Wytrysk nasienia z członka na szyjkę macicy i tylną część pochwy zawiera od 200-500 milionów plemników. Wiele z nich ginie w zetknięciu z kwasowym odczynem pochwy. Z chwilą dotarcia do szyjki macicy, nasienie napotyka na czop ze śluzu blokujący wejście do szyjki, z którym miesza się w ciągu 60 sekund. Plemniki pozostają w potrzasku aż do momentu, kiedy enzymy w wydzielinie prostaty złamią i upłynnią te mieszankę. Trwa to około 10 minut. Następnie plemniki kontynuują podróż przez szyjkę macicy. Kanał szyjki jest dla plemników swego rodzaju przeszkodą. Tylko w okresie owulacji, w środku cyklu miesięcznego, śluz szyjkowy rzednie i nabiera szklistej barwy aby umożliwić plemnikom niezakłócony przepływ.Zanim nastąpić może zapłodnienie, plemniki muszą się do tego przygotować. Polega to na przejściu przez proces zwany uzdatnieniem. Trwa to, około 7 godzin, a polega na usunięciu warstewek proteinowych z czapeczki akrosomowej. Uczynnia to akrosom i jego arsenał enzymów, które umożliwią zwycięskiemu plemnikowi wniknięcie do jaja. Na tym etapie na placu boju pozostaje już tylko około 500 plemników. Z chwilą kiedy jeden z nich styka się z komórką jajową, akrosom zlewa się z komórkami błony otaczającej jajo i uwalnia swoje enzymy. Fakt tej penetracji włącza system obronny jaja, którego zadaniem jest niedopuszczenie następnych plemników.

    Matylda
  • matylda Ekspertka
    Postów: 187 57

    Wysłany: 9 sierpnia 2012, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ....moj wniosek... skoro plemniki musza jeszcze dojrzec 7 h aby zaplodnic jajo, to nie ma co zwlekac jak test owulacyjny jest dodatni..drugi wniosek skoro mezczyzna co minute produkuje 50.000 plemnikow, to ma zapas aby sie kochac trzy dni z rzedu;)

    Matylda
  • libellula83 Ekspertka
    Postów: 186 268

    Wysłany: 9 sierpnia 2012, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi na ostatniej wizycie lekarz powiedzial,ze obalono juz mit,ze trzeba robic jakies przerwy i ze abstynencja nie ma znaczacego wplywu na ilosc plemnikow(chyba,ze dluga abstynencja-obniza produkcje)
    my zawsze boimy sie,zeby nie przegapic momentu i kochamy sie codziennie w okolicach owulki,ale jak na razie bez rezultatow:(

    3bgzlmbjn0igw8vk.png
  • welurka Autorytet
    Postów: 1580 1406

    Wysłany: 10 sierpnia 2012, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane my też przytulamy sie codziennie w dniach płodnych, boję się żeby owulki nie przegapić. U mnie dziś 2 dc @ się rozkręciła na dobre, od wczoraj zaczęłam pić zioła o. Sroki, jesli w tym cyklu się nie uda to idziemy do kliniki :(

    2fwahqvkbpejvho7.png
    gg64jw4z7o472jre.png
  • mala29_ Autorytet
    Postów: 4596 4364

    Wysłany: 10 sierpnia 2012, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welurka badz dobrej mysli :) a tez te ziolka pije ale chyba :) U 15dc i oulacji ani widu ani slychu.

    W kazdych aspektach mojego zycia ponioslam poraszke :(
  • KANCIALUPKA Autorytet
    Postów: 569 213

    Wysłany: 10 sierpnia 2012, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ze względu na ciche dni było 3 tygodnie przerwy w przytulankach i jak się do siebie dorwaliśmy po tych 3 tygodniach przerwy to 5 dni się nie odklejaliśmy od siebie i wyszła z tego fasolka, także uważam,że te 3 tygodnie nam nie zaszkodziły ;)

    relg3e5eu7qme10h.png
  • Jessica Ekspertka
    Postów: 180 56

    Wysłany: 23 sierpnia 2012, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hallllo co Tu tak cichoooo? czy ktoś jeszcze testuje w sierpniu? Czy już koniec? :)
    P.s. Ja testuję 28 sierpnia, lub nie testuję jak okres postanowi wyprzedzić moje plany :)

    "Tylko wytrwali zostaną ukoronowani."
  • Jessica Ekspertka
    Postów: 180 56

    Wysłany: 23 sierpnia 2012, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi staraniami, to ja myślę, że nie ma reguły, bo nawet jeśli staracie sie co drugi dzień, to raczej nie przegapi się owulacji, bo zanim plemniczek dojrzeje... a jeszcze mają zdolność przetrwania w pięknym rzejrzystym i rozciągliwym śluzem, więc poczekają na jajeczko, no chyba, że mężczyzna ma beznadziejnie słabe parametry.
    Z tym produkowaniem też miałam dylemat ale kilka babeczek rozwiało moje wątpliwości więc seks codziennie nie szkodzi produkcji! :) Więc nic, tylko heeeja banana! :D

    "Tylko wytrwali zostaną ukoronowani."
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 23 sierpnia 2012, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja jak coś, to będę testować już na początku września...a z tym przytulaniem to jest dziwnie: jedni liczą, mierzą,kalkulują i nici...a inni rach ciach raz i gotowe...i bądź tu mądry, gdzie ta sprawiedliwość??? ja mam 11 dc, test owu dziś pozytywny, więc zaczęliśmy działać i tak co najmniej do niedzieli:):)

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • mala29_ Autorytet
    Postów: 4596 4364

    Wysłany: 23 sierpnia 2012, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessica ja sie przylanczam do ciebie. bede testowac 30. Dziewczeta wysylajcie nam wtedy ciazowe fluidki zeby sie udalo :-)

    W kazdych aspektach mojego zycia ponioslam poraszke :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2012, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała29_ kochana mocno trzymam kciuki za twoje testowanko :)

  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 24 sierpnia 2012, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja mam nadzieje ze wam sie jeszcze w tym sierpniu uda, to jest niby bardzo szczesliwy miesiac, wielu moim znajomym udalo sie wlasnie w tym czasie zafasolkowac :)

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • mala29_ Autorytet
    Postów: 4596 4364

    Wysłany: 24 sierpnia 2012, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oby tak bylo sisi :)

    W kazdych aspektach mojego zycia ponioslam poraszke :(
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 16 września 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    banner336x280.png

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ