X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sierpień- testujemy!
Odpowiedz

Sierpień- testujemy!

Oceń ten wątek:
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 19 lipca 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę pomóżcie mi.
    Od kilku lat staram się o dziecko bez skutku, byłam u kilku lekarzy lecz żaden nie zlecił żadnych badań, dziś kolejna wizyta u innego zakończyła się klapą. Nadal nic nie wiem o swoim zdrowiu, wiem tylko że mocz, morfologia, crp i cytologia jest dobra. Badania nasienia nienajgorsze. I to tyle.
    Chcę zrobić badania hormonów na własną rękę bo nie mam pomysłu co robić dalej.
    Pomóżcie mi, jakie badania powinnam zrobić, w którym dniu cyklu i jaka mniej więcej jest cena tego?


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 19 lipca 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ci mogę powiedzieć jak ja robiłam ale Ne gwarantuje że to dobrze.
    lh, Fsh2, prolaktyna, testosteron w 3 dniu cyklu
    tsh, ft 3, ft 4, anty-TPO, anty-TG w dowolnym
    więcej nie pamiętam co robiłam a było tego sporo, może któraś z dziewczyn coś dołoży. Cen Ci nie podam bo nie pamiętam.

    Isia93 lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia, ja nic innego jak wizyta w klinice Tobie nie poradzę, jeśli bezskutecznie starasz się tak długo. Możesz robić badania na własną rękę, ale skoro Twoi lekarze nie mówia nic o tyh badaniach, to nie wiem czy nawet jeśli coś wyjdzie nie tak to będzie potrafił to ogarnąć...


    ed. nawet nie pisze co badałam, bo jest tego multum
    ale mozna zacząć od
    3dc fsh, lh
    tsh, ft3, ft4, anty-tpo, anty-tg, prolaktyna
    progesreton 7dpo

    każde badanie około 30zł

    plus zrobiłabym monitoring, aby upewnić sie, ze owulacja występuje

    ale do ogarnięcia tego potrzebny jest lekarz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2016, 19:42

    Isia93 lubi tę wiadomość

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 19 lipca 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problemem jeszcze może byc droznosc jajowodow.

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 19 lipca 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia, a probowaliscie najpierw na własna rękę jakies naturalne sposoby wspierania plodnosci? Zioła suplementy? Cokolwiek? My z mężem staramy sie dopiero od kilku miesięcy a i tak juz probuje z ziołami ,teraz z borowina, i łykamy suplementy. Jestem swiadoma ile kosztuje wizyta w klinice a co dopiero jakies leczenie w klinice. Dlatego najpierw chwytamy sie innych rzeczy. Jak to nie pomoże to dopiero zwrocimy sie o pomoc gdzieś.

    SusannaDean, Isia93 lubią tę wiadomość

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 19 lipca 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie... ja tez się martwię o moja droznosc jajowodow bo przechodzilam infekcje. Ale zeby to sprawdzic trzeba zrobić drogie i dosc inwazyjne badanie... Dlatego probuje borowiny. Wiem ze wielu kobietom pomogla.

    SusannaDean, farmaceutka77 lubią tę wiadomość

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 lipca 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja dołączam do grona - liczę że ten miesiąc testowania będzie szczęśliwy - daty konkretnej nie podam, bo na wykresie pokazuje mi raz 02.08 teraz przesunęła się data na 09.08 - więc testowanie pewnie ok 10.08

    Wszystkim testującym życzę dwóch kreseczek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2016, 19:56

    Corcula lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Omon Autorytet
    Postów: 810 851

    Wysłany: 19 lipca 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia a do tej pory byłaś u zwykłych ginekologów, czy w specjalistycznej klinice u jakiegoś też byłaś? Jak się staracie kilka lat to myślę, że taka wizyta byłaby wskazana...
    Liczba w nicku to Twój rocznik? Może lekarze zwyczajnie biorą Cię za smarkulę i nie wierzą, że tak długo się staracie? Oczywiście ich nie bronię, bo takie podejście nie powinno mieć miejsca, ale ja jestem z 94 i się z tym już spotkałam. Jak w ciąży poszłam na pierwszą wizytę to lekarz z kwaśną miną pytał mnie "czy ciąża była planowana?" przy czym jego twarz i ton w jakim to powiedział sprawiały wrażenie, że oczekuje odpowiedzi "nie, to wpadka i nie wiem kim jest ojciec dziecka". Endokrynolog mnie wręcz wyśmiała, jak powiedziałam, że staramy się o dziecko. Ale ja mieszkam na prowincji i już się przyzwyczaiłam, że u nas jest takie myślenie - jak młoda i w ciąży to wpadka, jak stara w ciąży to wpadka, jak rok po ślubie i dziecka nie ma to któreś bezpłodne itd.

    A co do badań, to ja na własną rękę najpierw zrobiłam w Diagnostyce pakiet hormonów tarczycowych - kosztowało 40 parę zł. i wchodziło w to TSH, FT4 i anty-TPO.
    Ale te wyniki miałam książkowe, to jeszcze w 3dc zrobiłam FSH, LH, Estradiol, Progesteron, Prolaktynę i Testosteron. Za to wszystko zapłaciłam około 120zł.
    Dodatkowo powiem, że w laboratorium Diagnostyka mają pakiet badań dla kobiet starających się o dziecko - kosztuje u nich ponad 400zł ale w tym są hormony, morfologia, badanie moczu i kału, oraz dużo badań których nazwa mi nic nie mówiła - brałam ulotkę ale już nie pamiętam. W każdym razie nie robiłam tych badań, bo stwierdziłam, że jak będę w ciąży to lekarz i tak większość z nich pewnie zleci, więc nie powiem czy warto

    Isia93 lubi tę wiadomość

    x7g1xzdvlebraz19.png
    Aniołek 12.2015 - 7tc
    zem3x1hp3fae2ksw.png
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/3c70da13a5ee.jpg.html
    Zobaczcie na to kobietki bo ja juz głupieje robiłam przed chwila kolejny i jest tylko cień a ten z 15 dc o 10 rano jest bardziej wyraźny prawie taki sam jak kontrolna więc ja już nic nie wiem czy owu była tego 15dc ?

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/273e46346442.jpg

    To mój dzisiejszy test z 17 godz. Jeszcze negatyw jutro powtorka. Dziś 12 dc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola faktycznie ciekawa sytuacja z tym testem u ciebie ten z 10 rano to nawet dla mnie nie jest pozytywny bo kreska jest jaśniejsza jak kontrolna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie robię testów owulacyjnych bo mnie wkurzają :D

    Corcula lubi tę wiadomość

  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla wrote:
    Karola faktycznie ciekawa sytuacja z tym testem u ciebie ten z 10 rano to nawet dla mnie nie jest pozytywny bo kreska jest jaśniejsza jak kontrolna.
    nigdy nie miałam nawet cieni kresek testowych i cholera juz sama nie wiem mam jeszcze testy i bedę je robic nadal testy robiłam od chyba 4 dc były białe od 9 wychodziła delikatna kreseczka i tak do tego 15 dc rano jest najmocniejsza wieczorem już słabsza i teraz juz bladzioszek cholera już wie wszedzie pisza że testowa musi być taka sama lub ciemniejsza a na moich na opakowaniu jest pokazane że i mocna i słabsza to pozytyw więc już sama nie wiem

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandri próbowałam ziół ojca sroki nr 3, brałam femifertil, mój łykał androvit teraz bierze salfazin. Ja biorę magnez i actiglobin jest w nim kwas foliowy, żelazo itp. Drugi cykl stosujemy conceive plus oraz borowinę bo też słyszałam że pomaga przy zrostach (nie wiem czy mam czy nie).

    Omon tak to mój rocznik i lekarze na pewno biorą mnie za smarkulę bo ciągle tylko słyszę, że nie mam czym się martwić bo jestem młoda ale chyba lepiej, że chcę to sprawdzić teraz skoro się nie udaje niż za 10 lat jak może być już za późno;/

    W żadnej klinice jeszcze nie byłam bo trochę obawiałam się kosztów, chciałam najpierw spróbować u zwykłych lekarzy bo też chyba coś powinni robić w tym kierunku, liczyłam, że dostanę jakieś skierowanie na podstawowe badanie hormonów i na sprawdzenie drożności jajowodów ale niestety się przeliczyłam ;/


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia ja wciąż też słyszę takie teksty... Ale ten gin twierdził, że wina może być mojego... I w sumie się nie pomylił. Mam nadzieję, że jak z nim się unormuje to albo zajdę albo wezmą się za mnie na porządnie :P

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Isia ja wciąż też słyszę takie teksty... Ale ten gin twierdził, że wina może być mojego... I w sumie się nie pomylił. Mam nadzieję, że jak z nim się unormuje to albo zajdę albo wezmą się za mnie na porządnie :P

    Mój jak tylko dostanie wolne to zrobi rozszerzony pakiet badań bo robił tylko podstawowy. Ogólnie wyniki wyszły "w miarę ok" ale zobaczymy jak będą te rozszerzone.


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh kiedyś i młodsze rodziły i było ok.. a teraz powiedzą że młoda to co się martwisz..
    a jak widać nie zawsze wiek idzie z tym w parze
    na pewno jak za młodu ma problemy to w późniejszym wieku nie będzie to na plus ;/

    AJA_S, Isia93 lubią tę wiadomość

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pakiet rozszerzony badania nasienia... Ale muszę jeszcze posiew zrobić :P

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MArciaa dokłądnie, wystarczy popatrzeć na nasze babcie lub prababcie, wszystkie zakładały rodziny w bardzo młodym wieku a teraz to jakaś sensacja.
    Poza tym 23 lata to moim zdaniem już nie tak mało

    AJA_S, Omon lubią tę wiadomość


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MArciaa dokłądnie, wystarczy popatrzeć na nasze babcie lub prababcie, wszystkie zakładały rodziny w bardzo młodym wieku a teraz to jakaś sensacja.
    Poza tym 23 lata to moim zdaniem już nie tak mało


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ