X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sierpniowe fasoleczki :)
Odpowiedz

Sierpniowe fasoleczki :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy nową koleżankę Ankarę <3

    Ankara lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    ja wiem, ale już jestem niesamowicie zła na moją głuipią głowę, że uważałam, że jest ok a się okazuje, że nie ;( mogłam działać 3 miesiące temu i juz pewnie by mi się udało...a tak....znowu do dostawki :( qqrwa.....

    kochana-możesz działać i próbować a bromek możesz zacząć brać. Proszę tu nie lamentować. Tu się wymyśla rozwiązania a nie problemy!

  • Agga Autorytet
    Postów: 472 423

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malolata chyba zanosi sie na @. tak jak zauwazylas na implantacje bylby to jednorazowy wybryk tempki. ale glowa do gory ;-)

    madzianka widze, ze juz robilas pare dni temu test, ktory pokazal widoczna 2 kreske. nie myslalas o zrobieniu bety? mozna ja zrobic o dowolnej porze dnia, a przynajmniej bedziesz juz wiedziala na czym stoisz na 100% ;-)

    3jvzhdge7ui8eco8.pngkm5sp07wzs12381t.png[/url]
    [*] 13.06.2014
    [*] 14.02.2014
  • Ankara Ekspertka
    Postów: 171 83

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a moze se tutaj dziewczyny, które tak jak ja kochały sie tylko do owulacji i jednak zaszły w ciaze??? Odezwijcie sie-jestem ciekawa co z tego wyszło.:_)

    Ankara
    w57vyx8djq1w45pi.png
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    a badałaś julitaa?
    ja sobie prolaktyne sama wymyśliłam!
    Poszłam se zrobić progesteron i machnęłam prolaktynę-tak z głupa bo czytałam że moze blokowac owulację zbyt wysoka.

    tak, postanowiłam powtórzyć wszystkie podstawowe badania w 4dc, bo w sobotę wybieram się do nowego gina, także przyjdę już z wynikami, zawsze to nie będę tracić czasu :)
    wszystkie wyniki wyszły ok, tylko właśnie prolaktyna taka w górnej granicy, bo wynik był 20,88 a norma 4,80-23,30 i od razu zapaliła mi się lampka, że to może to!

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • Ankara Ekspertka
    Postów: 171 83

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Witamy nową koleżankę Ankarę <3
    Ja rownież WITAM. Mozesz wpisać mnie na testowanie 19 sierpnia:):):)

    Ankara
    w57vyx8djq1w45pi.png
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ankara udostępnij wykres abyśmy i my mogły podpatrywać twoje temperaturki :)

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    tak, postanowiłam powtórzyć wszystkie podstawowe badania w 4dc, bo w sobotę wybieram się do nowego gina, także przyjdę już z wynikami, zawsze to nie będę tracić czasu :)
    wszystkie wyniki wyszły ok, tylko właśnie prolaktyna taka w górnej granicy, bo wynik był 20,88 a norma 4,80-23,30 i od razu zapaliła mi się lampka, że to może to!

    Julita masz podwyższoną. Na Twoim miejscu zbadałabym jeszcze prl po obciążeniu-poproś gina o skierownaie na to. tzn zapłacisz za to ale żeby było wiadomo ze on Ci przepisał. Bo dopiero po obciążeniu moze wzrosnąć.

    Masz niby prl w normie ale ogólnej. Dla staraczek jest lepiej żeby było w średniej granicy (około 10-15) a nie blizej max. Bo może owu nie zablokuje ale może być niewydolność ciałka żółtego. jesli lekarz nie da Ci 1/4 lub 1/2 tabletki bromka bo stwierdzi że masz w normie-brałabym łagodny ziołowy castangus.

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nową forumowiczkę :)

    Nona wiem, że mam nie wymyslać...wyrzuty sumienia chyba nigdy mnie nie opuszczą...trudno, ktoś musi mieć pod górkę. Dziękuję za fachową opinię :)

    Ankara lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic-tak jak ja bierzesz euthyrox, prl jest bardzo powiązana z tarczycą.
    ale oba tematy są łatwe do opanowania w porównaniu z innymi opisywanymi w dziale starając się z pomocą medyczną...Naprawdę będzie dobrze.

    Magic, Ewelcia lubią tę wiadomość

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane czytam o tej waszej PRL i postanowilam odnalezc moje wyniki z lutego..moj wynik to 246.7, tylko tyle mam na karcie, nie mam czy to przed obciazeniu czy po. Totalne zaskoczenie, gin nic nie mowila zeby bylo cos zle.. Help!

    tsh 1.67
    ft4 13.3
    ft3 3.93

    Tak jak oblatana jestem w Estradiolach srolach itp to w prolaktynie nie mam bladego pojecia :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2014, 14:47

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Julita masz podwyższoną. Na Twoim miejscu zbadałabym jeszcze prl po obciążeniu-poproś gina o skierownaie na to. tzn zapłacisz za to ale żeby było wiadomo ze on Ci przepisał. Bo dopiero po obciążeniu moze wzrosnąć.

    Masz niby prl w normie ale ogólnej. Dla staraczek jest lepiej żeby było w średniej granicy (około 10-15) a nie blizej max. Bo może owu nie zablokuje ale może być niewydolność ciałka żółtego. jesli lekarz nie da Ci 1/4 lub 1/2 tabletki bromka bo stwierdzi że masz w normie-brałabym łagodny ziołowy castangus.


    mam złe doświadczenia z castagnusem, bo w zeszłym roku od kwietnia do października przyjmowałam go w różnych dawkach (2x1, 1x1, 1 co drugi dzień etc.) i cały czas gin twierdziła że jest coś nie tak bo nie dochodziło u mnie do owulacji.

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Małolata moim zdaniem tu będzie @.. :(

    Spójrz na moje wykresy dwa:
    Wkurzają mnie te moje spadki przed @, ale wtedy chociaż wiem już, co się dzieje..

    b40761c84dea0583547487ccea9af80f.png

    34b70bfba63facaeaf89fe5b1eec27b9.png


    Trzymam kciuki za szybką i krótką @, i oby do kolejnych staranek! <3

    kurcze to już niech przychodzi jak ma przyjść, bo 15go na urlop wyjeżdzam i nie chce mi się wtedy z podpaskami i tamponami biegać ;)

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przelicznik jednostek w przypadku prolaktyny: 1 ng/ml = 20 mIU/l

    te niższe wartości jak mój wynik 26 są w ng/ml.
    te wyższe wartosci jak Magic są w mIU/l

    Daisy lubi tę wiadomość

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy a jakieś widełka dla PRL masz na wynikach?

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • Ankara Ekspertka
    Postów: 171 83

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na tym moim wykresie narazie poza serdeuszkowaniem, braniem leków, testami owulacyjnymi i śluzem nie ma temperatury-dwa tygodnie wakacji i tempki nie zaznaczałam:(:(:.

    Ankara
    w57vyx8djq1w45pi.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małolata wrote:
    kurcze to już niech przychodzi jak ma przyjść, bo 15go na urlop wyjeżdzam i nie chce mi się wtedy z podpaskami i tamponami biegać ;)



    Miałam to samo w tym cyklu..@ przylazła dopiero w 40 dc, masakra, ale do 11go mi pewnie się skonczy, bo wtedy tez wyjezdzamy :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    mam złe doświadczenia z castagnusem, bo w zeszłym roku od kwietnia do października przyjmowałam go w różnych dawkach (2x1, 1x1, 1 co drugi dzień etc.) i cały czas gin twierdziła że jest coś nie tak bo nie dochodziło u mnie do owulacji.

    ewentualnei jets też mastodnon-moja gin mi o nim mowiła jesli bym miała prolaktynę lekko podwyższoną to bym dostała. Bez recepty.

    julita lubi tę wiadomość

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Przelicznik jednostek w przypadku prolaktyny: 1 ng/ml = 20 mIU/l

    te niższe wartości jak mój wynik 26 są w ng/ml.
    te wyższe wartosci jak Magic są w mIU/l



    Daisy jeśli dobrze liczę wg powyższego schematu to PRL wychodzi u ciebie ok. 12,00 także idealnie :)

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja trochę boję się tym leków, z reszta kolejnych do brania... myslałam, że skoro już mam w normie tsh to i prl będzie w normie i jak zwykle mi sie wydawało. Ja zamówiłam sobie już castagnus i czekam na niego. ale pewnie będzie jutro dopiero a jutro na 20 mam wizytę u gin.

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ