X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sierpniowe testowanie, czyli prezenty od odlatujących bocianów 💗
Odpowiedz

Sierpniowe testowanie, czyli prezenty od odlatujących bocianów 💗

Oceń ten wątek:
  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 22 lipca 2020, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omon wrote:
    Znam historie dziewczyn, które karmiły jeszcze w ciąży a nawwt takie, które później karmiły dwójkę 🙂 także da się wszystko pogodzić, aczkolwiek dla mnie to byłby kosmos 🤭😅

    No właśnie najbardziej przeraża mnie karmienie dwójki, jednak tego bym nie chciała. Przy ząbkowaniu nas pierś bardzo ratuje więc liczę na to, że jak już wszystko wyjdzie co ma wyjść to jakoś łatwiej to odstawianie przyjdzie :)

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 22 lipca 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti7 wrote:
    Dziewczyny, a co sądzicie o zaprzestaniu mierzenia temperatury i odpuszczenia testów owulacyjnych? Chciałabym się po prostu skupić na staraniach, seks co 1-2 dni i nie zastanawiać się nad mierzeniem temperatury i robieniem testów owulacyjnych, żeby przypadkiem nie przegapić owulacji. Wydaje mi się, że za bardzo mnie pochłania ta temperatura i testy, no i dodatkowy stres przez to jest.
    Z drugiej strony szkoda mi odpuścić mierzenie temperatury i te testy, bo wtedy monitoruję i poznaję swój organizm na bieżąco :) Jakie macie z tym doświadczenia?
    To mój 4cs. Wiem, że to wcale niedługi czas, ale mimo to czasem czuję się zrezygnowana :(

    Niektórym takie odpuszczenie pomaga :) Może właśnie spróbuj 1-2 cykle cieszyć się seksem i nie myśleć o tym :) Trzymam kciuki :)

    mgielka lubi tę wiadomość

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 22 lipca 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przybywam z wątku lipcowego. Proszę wpiszcie mnie na testowanie 15.08, to mój ostatni cykl starań na takiej wielkiej "spinie" później trochę odpuszczamy :)

  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 22 lipca 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 dc a ja miałam śluz płodny i jednorqzowe brązowe plamienie. To ciekawe. Nie wiem czy mi się cykle nie powaliły 🤣

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • Mggg Ekspertka
    Postów: 170 227

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    przeczytałam chyba cały lipcowy wątek i teraz postanowiłam się chociaż przywitać. Ja muszę jeszcze popracować nad moimi cyklami i raczej na nic nie liczę , ale bardzo chętnie wam pokibicuję :) Dużo się od was nauczyłam, a najbardziej mnie zaskoczyły pozytywne testy, na których ledwo co widać :D Do tej pory myślałam, że to jak w filmach - albo są dwie kreski albo jedna. 🤣 Jak się dowiedziałam , że mogą być jakieś cienie tylko to zaczęłam się zastanawiać czy nie przegapiłam jakiejś ciąży XD.

    Pcosik lubi tę wiadomość

    27l
    Starania od: listopad 2019
    PCOS, brak owulacji
    09.2020- stymulacja clostilbegyt
    28.09.2020- wizyta i monitoring (dwa pęcherzyki po 19mm)
    11.10.2020 - test pozytywny
    11.2020 - dwie fasolki
    11.2020 została jedna fasolka :(
    29.04.2021, 32 tydzień, poród przedwczesny, wstrzymany, leżymy do końca.
    20.06.2021 poród 5/10 ale już jest dobrze 🙏 Dziękuję.
  • Karola347 Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 22 lipca 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, poproszę o wpisanie na 08.08 - mój poprzedni post chyba zaginął w gąszczu innych 😁

    4773c4562f755da9ac5c7befadec3402.png

    PCOS
  • marti7 Autorytet
    Postów: 485 381

    Wysłany: 22 lipca 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za radę :) Tak zrobię... i po prostu chyba odpuszczę w tym miesiącu te pomiary. Do stracenia nic przecież nie mam, a mogę jedynie zyskać :D Będę testować 18.08 tak jak jestem zapisana, bo wtedy będzie 33 dc, oczywiście o ile okres się nie pojawi (oby nie).

    Może w połowie cyklu się jakoś wybiorę do ginekologa, bo chciałam skonsultować z innym lekarzem branie luteiny, a przy okazji zrobię monitoring owulacji. Moja pani doktor zaleciła mi branie luteiny przez pół roku w 16-25dc, a u mnie owulacja ostatnio w okolicach 19-20dc. Naczytałam się, że luteina może utrudniać zapłodnienie, poprzez zagęszczenie śluzu. Dlatego chciałabym poznać opinię innego lekarza na ten temat.
    Buziaki! :*

  • Mango44 Autorytet
    Postów: 281 173

    Wysłany: 23 lipca 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Miałam wczoraj mega intensywny dzień na budowie, nanosiłam się bloczków a teraz bolą mnie bicepsy i nogi :)
    U mnie dzisiaj 8dc, więc cały czas działamy :)

    Miłego dnia wszystkim i powodzenia! :*

    Syn 2018

    zi13vfxmy87wsevh.png
  • marti7 Autorytet
    Postów: 485 381

    Wysłany: 23 lipca 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mango44 wrote:
    Hej :)
    Miałam wczoraj mega intensywny dzień na budowie, nanosiłam się bloczków a teraz bolą mnie bicepsy i nogi :)
    U mnie dzisiaj 8dc, więc cały czas działamy :)

    Miłego dnia wszystkim i powodzenia! :*

    ooo, to u mnie 7dc :D lecimy podobnie. trzymam kciuki! <3

    Mango44 lubi tę wiadomość

  • Niezapominajka 🍀 Autorytet
    Postów: 1801 4761

    Wysłany: 23 lipca 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dopiero 2 dzień cyklu. W przyszłą środę badanie drożności 🙂 Dobrze dziewczyny, że jesteście aktywne i nie opuszcza Was pozytywne nastawienie. Trzymam kciuki za te nasze sierpniowe bociany🍀 Dla Was też dobrego i słonecznego dnia 🌞

    Ekta lubi tę wiadomość

    👩🏼29 PCOS, IO, PAI-1 4G/5G hetero, AMH 3.48
    🧔🏼31

    𝟐𝟎𝟏𝟗:
    Maj: rozpoczęcie starań 🌱
    𝟐𝟎𝟐𝟎:
    Maj: Gameta Gdynia
    🔸6 cykli stymulowanych
    𝟐𝟎𝟐𝟏:
    Czerwiec:
    🔸3 IUI (2 IUI CB💔) ➡️ 14dpi: 156, 16dpi: 404, 24dpi: 5280, 27dpi: ❤️
    𝟐𝟎𝟐𝟐:
    Luty: Łucja 3090g, 53cm 👶🏼🩷

    “𝐸𝑣𝑒𝑛 𝑚𝑖𝑟𝑎𝑐𝑙𝑒𝑠 𝑡𝑎𝑘𝑒 𝑎 𝑙𝑖𝑡𝑡𝑙𝑒 𝑡𝑖𝑚𝑒.” 🕊️
  • marti7 Autorytet
    Postów: 485 381

    Wysłany: 23 lipca 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka 🍀 wrote:
    U mnie dopiero 2 dzień cyklu. W przyszłą środę badanie drożności 🙂 Dobrze dziewczyny, że jesteście aktywne i nie opuszcza Was pozytywne nastawienie. Trzymam kciuki za te nasze sierpniowe bociany🍀 Dla Was też dobrego i słonecznego dnia 🌞

    trzymam kciuki!!! :)

    Niezapominajka 🍀 lubi tę wiadomość

  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 23 lipca 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej. Mam dziś tak płodny śluz jakiego chyba w życiu nie miałam. Będzie działane :D

    Niezapominajka 🍀, Karenira, Omon, Mango44 lubią tę wiadomość

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zaprzestania obserwacji. Miałam to zrobić ale biorę wiesiołek i dong więc muszę wiedzieć kiedy odstawić

  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 23 lipca 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 6dc :) Jeśli owu prawdopodobnie będę miała coś w okolicach 8/9 sierpnia to kiedy najlepiej zacząć robić testy owu?

    Dziewczyny, które pijecie wiesiołek na starania, pijecie cały cykl czy przez jakieś konkretne dni? Wiem, że ten olej jest bardzo dobry dla kobiet, a coś słyszałam, że przy staraniach nie powinno się pić przez cały cykl. Ja piję lniany, ale to nie ze względu na starania tylko ogólnie. Wiesiołka piłam w poprzedniej ciąży od
    35 tygodnia.

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 23 lipca 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, zdenerwowałam się dziś bo czekałam aż mój lekarz wróci z urlopu żeby skonsultować wyniki mojego m. Oczywiście wszystkie kobity się na niego rzuciły i nie ma miejsca a chciałam przy okazji zrobić monit. I znów czeka mnie miesiąc z wielką niewiadoma. Miejsce jest na 12.08 ale nie wiem czy jest sens iść na usg już po owulacji i "po ptokach" nawet nie wiem czy te jego wyniki są dobre czy złe. Bierze na własną rękę fertilman plus maca i olej z czarnuszki, coś musiałam zrobić żeby nie siedzieć z założonymi rękami i przedłużać tylko ten proces starań. Tylko czy nie zaszkodzę....

    Sorki ale jak już tu jestem to będę wam tak ględzic i to często 😂

  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 23 lipca 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    guerretenshi wrote:
    Hej hej. Mam dziś tak płodny śluz jakiego chyba w życiu nie miałam. Będzie działane :D
    Do boju w takim razie 💪

  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 23 lipca 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajwii2 wrote:
    U mnie dziś 6dc :) Jeśli owu prawdopodobnie będę miała coś w okolicach 8/9 sierpnia to kiedy najlepiej zacząć robić testy owu?

    Dziewczyny, które pijecie wiesiołek na starania, pijecie cały cykl czy przez jakieś konkretne dni? Wiem, że ten olej jest bardzo dobry dla kobiet, a coś słyszałam, że przy staraniach nie powinno się pić przez cały cykl. Ja piję lniany, ale to nie ze względu na starania tylko ogólnie. Wiesiołka piłam w poprzedniej ciąży od
    35 tygodnia.
    Ja bym testy robiła od początku cyklu. Bo to różnie bywa. Patrząc na to że ja mam dziś 9dc i od wczoraj płodny śluz i bóle jajników to aż szkoda przegapić moment.

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • szczesciara30 Autorytet
    Postów: 640 534

    Wysłany: 23 lipca 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ;) jestem nowa-stara :D 5 lat temu nawet 6 lat temu mialam nick szczesciara 25 ale zapomnaialm hasla ;) Mam juz synka 5 letniego i teraz zaczynamy starania o drugie dzidzi :) forum wspominams tarania przenioslysmy sie z dziewczynami na fb ale kontakt mamy do tej pory :) spotkania mamy dziewczyn z calej Polski wspolne wakacje weekendy ! :) jak dobrze tu wrocic ;)
    Termin meisiaczki mam na 9.08 ale mam nadzieje ze nie nadejdzie - wiec prosze mnie o wpisanie dzis 14 dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2020, 13:49

    guerretenshi lubi tę wiadomość

    w57vrjjgs1ia7rw6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajwii2 wrote:
    U mnie dziś 6dc :) Jeśli owu prawdopodobnie będę miała coś w okolicach 8/9 sierpnia to kiedy najlepiej zacząć robić testy owu?

    Dziewczyny, które pijecie wiesiołek na starania, pijecie cały cykl czy przez jakieś konkretne dni? Wiem, że ten olej jest bardzo dobry dla kobiet, a coś słyszałam, że przy staraniach nie powinno się pić przez cały cykl. Ja piję lniany, ale to nie ze względu na starania tylko ogólnie. Wiesiołka piłam w poprzedniej ciąży od
    35 tygodnia.

    Do owulacji. Wiesiołek powoduje mikroskurcze macicy i po owulacji jest niewskazany

  • szczesciara30 Autorytet
    Postów: 640 534

    Wysłany: 23 lipca 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę mnie o wpisanie na 9.08 :) <3

    w57vrjjgs1ia7rw6.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ