X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne SŁONECZNIE I WAKACYJNIE - LIPCOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

SŁONECZNIE I WAKACYJNIE - LIPCOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    ja latem tak na luzie, może 3 x wspolzycie w miesiacu bylo, ciagle jakies wyajzdy, wakacje, od jesieni chce konkretnie czyli co drugi dzien serduszko i do boju ;-)

    Ja teraz zaszlam kochając się dosłownie 2 razy w płodne! Z pierwszym synem 1 raz!
    Od stycznia pracowaliśmy regularnie w płodne to nie wychodziło. :) Więc nie ma reguły.

    Nona lubi tę wiadomość

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:00

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    CO do alkoholu to praktycznie codziennie piję 1 drinka albo 1 kieliszek wina, jak to wpływa na hormony?

    Może zaburzać wytwarzanie progesteronu i utrzymywanie go na odpowiednim poziomie. Może nie musi. Ale odstawiłam , zastąpiłam ziołami i widzę efekty. Nie wiadomo czy odstawienia alko czy wstawienia ziół.
    U mnie dodatkowo czynniki nadwagi i niepotrzebnych kalorii w alkoholu przesadził że może warto zrezygnować. Dodatkowo mam problemy z anemia i tu też nie jest wskazany.

    Nona lubi tę wiadomość

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona...
    Brałaś duphaston na plamienia w poprzedniej ciąży? Jak ci pomagał? Bo ja dostałam nab3 cykle i każdy kolejny wcześniej zaczynało się plamienie. W zeszłym odstawiłam bo miałam mieć w zastrzykach progesteron i plemieniem przyszło duuuuuuzo później niż ostatnio.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    serio 2 razy w plodne? ale to musialas trafic w dzien ovu. Ja to jeszcze wierzę że dzień czy dwa przed ovu można zaciążyć ale dzień po to już nie ma opcji co?

    Dzień po też nie wierzę. Robiłam testy owu od stycznia, mierzyłam temp. Gdy się tylko zaczęły pojawiać to działaliśmy. Teraz tylko raz jak był pozytyw owu i parę dni potem raz, nie mierzyłam w tym cyklu temp.
    Z pierwszym dzieckiem to była mała wpadka ;) Oczywiście chciana, ale ja wtedy byłam zajęta szukaniem pracy. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2018, 15:38

    Nona lubi tę wiadomość

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:00

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 9 lipca 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję minimum dwie kawy dziennie, czasem więcej. Tu też zamierzam ograniczyć dopiero po dwóch kreskach. W ciąży z synkiem piłam dwie małe filiżanki lub jeden kubek, byle nie przekroczyć 200mg kofeiny.

    Nona lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    jakie zioła polecasz? Ja piję delikatnie tylko od lat to samo: pokrzywę, roibos, siemię lnaine, czystek, zurawinę-zwykłe torebki herbat z apteki.

    Ja piję 2 mieszanki teraz: pokrzywa, koniczyna czerwona, przywrotnik (jescze dodam dapacza lekarskiego teraz) i druga: pnącze indianki i kora kaliny koralowej. Te ostatnie na implantacje, dopiero zaczęłam...

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Dziewczyny,

    zastanawia mnie czy żyjecie podobnie do owulacji i w drugiej połowie cyklu czy troszkę inaczej ze zwględu na ewentualną ciążę?

    Przyznam, że ja do owu, w dzięń owu i po serduszkuję, w drugiej połowie cyklu już mniejsza ochota i umilam mężowi inaczej-czytałam też zalecenia dla dziewcyzn po in vitro, po transferze zakaz współżycia do testu ciążowego i orgazmu zeby nie było skurczy macicy.

    Podsumowując w drugiej połowie cyklu unikam:
    -sauny
    -alkoholu (tzn ograniczam, nie odstawiam całkowicie)
    -farbowania włosów farbą z amoniakiem i odżywki na paznokcie Elevline z formaheldydem

    Co myślicie?

    formaldehyd to w ogóle kicha... w ciąży czy nie. Nie wiem jak to jest z jego wydalaniem.

  • Grzechotka2 Autorytet
    Postów: 712 823

    Wysłany: 9 lipca 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję dwie kawy w ciąży. W pierwszej tez piłam, doktor nie widział przeciwskazań.

    Natalia91! lubi tę wiadomość

    l22nio4pm7glhik4.png
    w57v3e3kpq4472hr.png
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję zioła ojca sroki nr 3. A rano porcja niepokalanka. Lekarz uważa.ze jak się po tym czuje lepiej to mam pić.

    Dzisiejszy monitoring - jajko 20 mm. Więc działać. I czekać na efekt. A jak nie to hsg w sierpniu

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    ja zawsze miałam plamienie, czy z dupkiem czy bez także na to nie pomógł. O dziwo po ciąży nie mam już plamień a kiedyś to plamiłam chyba z 4-5 dni przed @ !
    To ja odwrotnie. Nigdy nie plamiłam, aż nie zaczelalsmy się starać.
    Plusy po porodzie to mniej bolesne miesiączki. A tak to wszystko jak w zegarku. Tyle że ciąży brak ;-)

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 9 lipca 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to znowu przed ciąża cykle regularne i bezbolesne w teraz strasznie przechodzę mimo ze było regularnie aż do lutego kiedy zaczęły sue plamienia i cykl zaczął się skracać.

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • OlivkowaMama Autorytet
    Postów: 930 1212

    Wysłany: 9 lipca 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie przed ciąża cycki bolały przed okresem, a teraz nic
    Dziwna sprawa

    33 lata, 13cs - w końcu się doczekaliśmy! ❤️
    mhsv3e5elhkz505n.png

    l22ncwa1gr7xibs9.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 9 lipca 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytanko: robiłyście badania potrzebne do drożności ( myco, urea i chlamydia) ?
    Ile czekałyście na wyniki? Bo ja mam mieć jakoś szybko: w pt robiłam a na 11.07 mają być. Robiłam w dużym Centrum badań bakteriologicznych. Ale czy to się nie musi hodować ileś dni? Boję się, że to złe badamia i do powtórzenia, a wtedy nie wyrobię się z drożnością w sierpniu :/

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 9 lipca 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Dziewczyny pytanko: robiłyście badania potrzebne do drożności ( myco, urea i chlamydia) ?
    Ile czekałyście na wyniki? Bo ja mam mieć jakoś szybko: w pt robiłam a na 11.07 mają być. Robiłam w dużym Centrum badań bakteriologicznych. Ale czy to się nie musi hodować ileś dni? Boję się, że to złe badamia i do powtórzenia, a wtedy nie wyrobię się z drożnością w sierpniu :/

    U mnie nie wymagali tych badań przed HSG tylko taki zwykły posiew ale koleżanka robiła i czekała chyba z tydzień, jak nie półtora ale może jak to duże Centrum to może mają duże pracowników w laboratorium i nigdzie nie wysyłają, co też wpływa na czas oczekiwania na wynik...

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 9 lipca 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Dziewczyny pytanko: robiłyście badania potrzebne do drożności ( myco, urea i chlamydia) ?
    Ile czekałyście na wyniki? Bo ja mam mieć jakoś szybko: w pt robiłam a na 11.07 mają być. Robiłam w dużym Centrum badań bakteriologicznych. Ale czy to się nie musi hodować ileś dni? Boję się, że to złe badamia i do powtórzenia, a wtedy nie wyrobię się z drożnością w sierpniu :/
    Ja dzisiaj robiłam. Tylko posiew.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Upragniona niunia Ekspertka
    Postów: 215 112

    Wysłany: 9 lipca 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja tylko na chwilę. Pożegnać się w sumie. Moja osoba podupada na psychice, tyle czuję a forum nie pomaga mi. Miałam robione dzisiaj hsg. Jajowod niedrożny a drugi z oporem przeszedł tyle ze juz 3 msc torbiel jest. Nastawiam się psychicznie na laparoskopie i ciężka walkę o dziecko. Chociaż nie wiem czy kiedyś doczekamy się....

    Zaczynamy starania od nowa. To jest ten czas.
    12.2017 - cp
    Starania od 10.06.2017

    Nadzczynnosc GB.
    Zielone światło.
    06.22- 5cykl starań na nowo.
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 9 lipca 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 19:31

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ