X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne SŁONECZNIE I WAKACYJNIE - LIPCOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

SŁONECZNIE I WAKACYJNIE - LIPCOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 25 lipca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Kuzmoni SIBO?
    sprawdź jak metronidazol w ciąży. Czy można.
    Ja swój rozkminialam, bo też mi szkoda.
    Chyba nie. Nikt nie powiedzial ze to sibo. Tylko ze mam przerost flory bakteryjnej.
    Nie znam się na tym, ale wierze lekarzowi :)

    Zakladam ze na kazdym antybityku nawet stosunkowo niegroznym jest informacja zeby skonsultowac to z lekarzrm lub farmaceuta :P
    Nie kupilam jeszcze wiec nie wiem :)

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 25 lipca 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba jednak sibo. Ten test mialam robiony i pisze ze to przerost. Ale nie nazwali tego w tej sposob :P

    Norma jest 20 a mnie wyszlo ponad 150 po 1.5 godzinie. Potem juz przerwali bad2amke bo i tak bylo stwierdzenie.

    "Zespół przerostu bakteryjnego jelita cienkiego (SIBO) rozpoznajemy w teście z glukozą (75-100 g) lub laktulozą (10 g). Pobiera się wyjściowe próbki wydychanego powietrza, a następnie kolejne próbki w 15-20-minutowych odstępach czasu w ciągu 3-5 godzin. U osoby zdrowej początkowe wydalanie wodoru nie powinno przekraczać 10 ppm. Nie powinno być także zwiększenia stężenia powyżej 20 ppm w kolejnych pomiarach (pomiar wodoru wyrażony w ppm - parts per million, czyli części na milion). Niektórzy badacze uznają, że wysoki wynik podstawowy może sugerować SIBO. Zwykle diagnozę SIBO potwierdza wynik około 20 ppm wodoru i/lub metanu w ciągu pierwszych dwóch godzin (oznacza ilość bakterii w jelicie cienkim), po którym następuje znaczny wzrost odpowiedzi (który oznacza ilość bakterii w jelicie grubym). Laktuloza nie jest wchłaniana w przewodzie pokarmowym i może pomóc określić ilość bakterii w dystalnym (dalszym) odcinku jelita cienkiego, w przeciwieństwie do glukozy, która wchłania się całkowicie w górnej części jelita cienkiego."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2018, 15:36

  • Andii Autorytet
    Postów: 1371 345

    Wysłany: 25 lipca 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Lekarz mowil ze to antybiotyk.
    Generalnir podczas jego brania wole sie nie starac. A choruje pewnie juz od kilku lat na te przyrost bo zle sie czuje po niektórych posiłkach od dłuższego czasu. Tak naprawde to mama zalatwila mi to badanie za free wiec zrobiłam. No i eydzedl2 ten przyrost. Biorac lek boje sie starac ale zastanawiam się czy nie odczekac do ewentualnej @ i wtedy zaczac zazywac. Co myślicie? Wtedy przrd owu skończylabym terapie i byloby git?
    16 cs. Watpie ze sie uda ale ciezko mi swiadomie z tego rezygnowac i odkladac.

    Dostalam recepte na metronidazol jesli dobrze czytam.
    Mam je brac 10 dni 2 razy po 2 tabletki.

    Może faktycznie poczekaj do miesiączki z zażywaniem

    kuzmoni1 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko
  • Andii Autorytet
    Postów: 1371 345

    Wysłany: 25 lipca 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Jestem tutaj nowa, testować będę w sobotę 28.07. Dzisiaj 27dc a 12dpo. W piątek przypada @. Mam ogromną nadzieję, że coś z tego tym razem będzie. Czuję strasznie swoje piersi. Są dużo większe i bardziej uciążliwe niż na @. Poza tym wyczuwalne są grudki jak kamyczki. Do tego takie dziwne mrowienie. Sama nie wiem, czy to ból czy swędzenie. Któraś z Was tak miała?

    Witaj :)
    Niestety tak nie mam, mnie tylko piersi bolą ale mam tak zawsze przed okresem.
    W zasadzie nie wierzę w ten cykl ale w sobotę idę na wesele więc żeby się nalegalu napić to wolę w piątek zrobić test.

    Starania o drugie dziecko
  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 25 lipca 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Lekarz mowil ze to antybiotyk.
    Generalnir podczas jego brania wole sie nie starac. A choruje pewnie juz od kilku lat na te przyrost bo zle sie czuje po niektórych posiłkach od dłuższego czasu. Tak naprawde to mama zalatwila mi to badanie za free wiec zrobiłam. No i eydzedl2 ten przyrost. Biorac lek boje sie starac ale zastanawiam się czy nie odczekac do ewentualnej @ i wtedy zaczac zazywac. Co myślicie? Wtedy przrd owu skończylabym terapie i byloby git?
    16 cs. Watpie ze sie uda ale ciezko mi swiadomie z tego rezygnowac i odkladac.

    Dostalam recepte na metronidazol jesli dobrze czytam.
    Mam je brac 10 dni 2 razy po 2 tabletki.
    mi nic lekarz nie mówił że to antybiotyk i jak czytałam ulotke tez nie było o tym mówy.my go mamy inaczej rozpisany niż ty.i zależy też w jakiej formie i na co dokładnie masz go zapisanego.lekarz też nic nie mówił aby sie nie starac przy branu go a doskonale wie że myślimy o ciąży.my mamy dawke bodajze 250mg.

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 25 lipca 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem jaka to moja dawka. Musze kupić ten lek to sie okaze. W kazdym badz razie wezme go od 1 dc.
    Ja mam tabletki doustne i chodzi o moje tolerancje pokarmowe, nie bakterie narządów rozrodczych.

  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 25 lipca 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domysliłam sie z twojego wpisu.my też mamy go na układ pokarmowy w ramach odrobaczania

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 25 lipca 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn miał podobne wyniki. To moze wracać co jakiś czas.
    Teraz logicznie pomysl:
    1. Bierzesz leki naprawisz organizm przez 10 dni i dochodzi do.zaplodnienia. jaki wpływ ma ten antybiotyk zagnieżdżają u się zarodek? Żaden bo to nie ciąża. Zarodek kilka tygodni jest samodzielny. Dlatego alkohol i inne niepożądane zachowania kobiet na początku ciąży nie wpływają na niego.

    2. Co jeżeli nie będziesz brała. Odkładasz antybiotyk i zachodzie w Tym cyklu. Super inwyedyni tak i tak włącza.ci ten lek ale pewnie na dłużej.

    Koleżanka odkładała starania bo miała nawracające zakażenia bakteryjne pochwy. W końcu jeden lekarz ja wyleczył i od razu poinformował że spokojnie mogła się starać b bo z jej "uroda" i tak tomleczenie będzie w ciąży powtarzane.

    Nona lubi tę wiadomość

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie jestem taka pewna, ale ja z tych ostrożnych.
    Metronidazol brałam przed ciążą z córką, na lamblie, ale nie pamiętam ile czasu przed.
    Mój antybol sprawdziłam dogłębnie. Wyszło mi, że jakiś lekarz na pidstawie badań w Azji (badań...) ustalił, że można go brać całą ciążę i nic się nie dzieje. Mimo, że oficjalne zalecenia są, że absolutnie nie.
    Strach pomyśleć jak to badali...
    Ja zdecydowałam się brać tuż przed ewentualną ciążą, bo biorę go na stan zapalny endometrium. I pomyślałam sobie, że jeśli zadziała to powinnam ja zadziałać jak najszybciej, zanim ewentualnie stan zapalny wróci...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni. Sibo chciałam badać, ale nie dalabym rady tyle godzin na czczo. Zresztą wystarczy mi chorób;) a jakue masz objawy? Bo z tego co kojarzę nie można brać przy tym probiotykow? A ja teraz biorę mocny i parę godzin po nim mam okropne wzdęcia...

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 26 lipca 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Kuzmoni. Sibo chciałam badać, ale nie dalabym rady tyle godzin na czczo. Zresztą wystarczy mi chorób;) a jakue masz objawy? Bo z tego co kojarzę nie można brać przy tym probiotykow? A ja teraz biorę mocny i parę godzin po nim mam okropne wzdęcia...
    Wiesz co objawy byly takie ze bolal mnie brzuch czy to po obiedzie, po owocach cierpiałam. I w ogóle nie czulam sie dobrze. Często mialam wzdecia i gazy. Jednak głównym czynnikiem były bole brzucha po malinach. Moja mama stwierdziła ze moze nie toleruje fruktozy i fajnie byłoby to sprawdzić. Poszła mi zalatwic badanie ale pielegniarka jej powiedziała ze najpierw trzeba sprawdzic przwrost flory, bo wcale nie musze miec nietolerancji a moge zle sie czuc po owocach czy nabiale bo mam przerost. Stad to badanie. No i wyszło.

    Tez mowila pielęgniarka ze może wrocic, ze lek nie musi pomoc i jakbym dalej sie zle czula to wtedy dodatkowo mozna zrobic tetesty na nietolerancje laktozy i fruktozy :)

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 26 lipca 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja naczczo bylam do od 10. O 8 zaczal sie test skonczyli mi po 1,5 godz mimo ze trwa normalnie 2 . potendo pracy i dopiero cos zjadłam :)

  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 26 lipca 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Ja naczczo bylam do od 10. O 8 zaczal sie test skonczyli mi po 1,5 godz mimo ze trwa normalnie 2 . potendo pracy i dopiero cos zjadłam :)
    a to to za badania na laktoze i fruktoze jesli mozna spytac

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 27 lipca 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To taki wodorowy test oddechowy.
    Polega na dmuchaniu co 15 minut do woreczkow i badaja stezenie wodowy w wysychanym powietrzu po spozyciu konkretnej substancji.

    Sung tak, bez probiotykow do tego antybiotyku. Trzeba przebolec 10 dni bo ma wykurzyc wszystkie bakterie z organizmu. Po kuracji bierzesz przed miesiac probiotyk aby to odbudowac.

  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 27 lipca 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metronidazol nie jest antybiotykiem. To chyba chemiotyk. Brałam go przy zapaleniu bakteryjnym c.dificale . Działa on miedzy innymi na bakterie beztlenowe które nie reagują na antybiotyki, między innymi. Wiem że lek jest silny i należy dużo pić żeby wyplukiwac z nerek.

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
‹‹ 42 43 44 45 46
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ