X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2016
Odpowiedz

Staraczki 2016

Oceń ten wątek:
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 15 listopada 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belen! Świąteczne ciasteczka? Dawaj przepis :P
    U mnie tez pogoda jak w deszczowej piosence. Jak jechałam z pracy to mi wycieraczki nie nadążały odbierać wody i jechałam 30 na godzine bo nic nie było widac.

    Ja po weekendzie w pracy (na wolnym). Jutro moj dzien armagedon - prosze o ciepłe westchnienie w moim kierunku jutro. Kciuki jakies...

    Pozdrawiam Dziewczyny :)

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w ten ponury ranek no już popołudnie :-)
    Belen czekamy na przepis :-)
    Lena kiedyś też wracałam autem w tak brzydką pogodę, spaliłam bezpiecznik od wycieraczek myślałam że auto mi się jara bo dym szedł i między nogami. Wystraszona zadzwoniłam po męża przyjechał drugim autem w 5 sekud chyba frunął. Przyjechał i mnie zrypał że auto mi sie jara a ja w nim siedzę i czekam na wybuch hihihi
    Ale deszcz lał co miałam zmoknąć????? Teraz sie śmieje z tego ale wtedy nie myślałam.
    Jak tam po dzisiejszym dniu w pracy? Pewnie nie było tak źle! :-)

    A ja dzisiaj oblężona telefonami. ostatni był najlepszy od mojej zajebistej firmy!!!! Zjebali mi humor. Kuźwa nie uwierzycie robią wszystko żebym portkami trzepała ze strachu. J.....ta kadrowa-personalna. Koleżanka dyrektora!
    Upomniałam się o swoje bony świąteczne to jeszcze oberwałam kiedy wracam, że ZUS naślą i będę tam musiała iść bo minie mi 182 dni 25.12.2015. Czarodziejka, tego dnia to mi minie 190 dni chyba licząc wszystkie z całego roku!!!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Widzę że dużo się dzieje ostatnio , dwa dni mnie nie było a tyle postów. ? Jak wam idą starania ? Ja czekam na @ chociaż mam cicha nadzieje ze po tym duphastonie nie nadejdzie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała kasia trzymam kciuki oby nie nadeszła @ :-)
    U mnie się zbliża, raz mam uczucie że to juz za raz a są takie chwile że wątpię żeby nadeszła ale to nie możliwe bo na całego nie szliśmy. Chociaż jestem bardzo płodna po hsg ale jakoś w to nie wierze żeby coś się wydarzyło. Na pewno będę testować w święta mam nadzieję ze zdążę przed udać się do gina po leki żeby znowu nie poronić.
    Na pewno uderzę do gina na początku grudnia niech sprawdzi jak owulka i co robi ć jak bede w ciązy może dupka da albo coś lepszego . Zobaczymy narazie chyba muszę sprawdzić jak się medytuje żeby się wyciszyć po dzisiejszym dniu. Głowa mnie z nerwów boli a ja durna się nimi przejmuję ahhhhh
    Kornelia jak ida rozmowy z mężem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2015, 17:52

  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 16 listopada 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Ciastka świąteczne to w naszym wykonaniu najzwyklejsze kruche ciastka (których nie da się zepsuć) :) Wykorzystujemy takie składniki:
    3 szklanki mąki tortowej
    250 g masła
    2 łyżki śmietany (12%)
    2 żółtka
    Pół szklanki cukru pudru
    Cukier waniliowy
    Po zgnieceniu składników ciasto zawsze dzielimy na pół i do jednej części dodajemy kakao. Później przez pół godziny mrozimy. Schłodzone ciasto po rozwalkowaniu i podzieleniu na ciastka posypujemy orzechami włoskimi, migdalami, wiorkami kokosowymi, pestkami dyni, slonecznikiem, cukrem trzcinowym, makiem, skórką pomarańczy i co tam nam tylko do głowy wpadnie. Oczywiście nie wrzycamy wszystkich dodatków na każde ciastko, tylko dawkujemy sobie emocje robiąc część z orzechami, część z pomarańcza, część z kokosem itp. Pieczemy w 180 stopniach przez 10-15 minut. Zazwyczaj chowamy do szczelnych pojemników na ciastka i konsumpcję zaczynamy w święta i objadamy się do Trzech Króli, bo zawsze sporo tego wychodzi :)


    U mnie chyba bezowulacyjny cykl :/ Uciekam zaraz do nauki, bo mam na jutro do przeczytania mega rozdział, a jestem w polu.

    Lena, jak w pracy? Żyjesz?

    żabka04, Berenika lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belen dziękujemy za przepisik na ciasteczka:-)

  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 16 listopada 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zachciało mi się tych ciastek!!!

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam dziś wynik progesteronu robiłam w 22dc wynosi 13,67 ng/ml
    f.pęcherzykowa 0,2-1,5
    f.owulacyjna 0,8-3,0
    f.lutealna 1,7-27
    po przekwitaniu 0,1-0,8

    Już nic nie rozumiem w moim organizmie.
    Kiedyś czytałam że jak wynik jest powyżej 5 to była owulacja. Tylko że ja jej nie widziałam a jajniki bardzo słabo mnie bolały. No chyba że po hsg taki wynik.?

    Jutro jadę do Kliniki Genetycznej :-)

  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 17 listopada 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Żabko, powodzenia jutro i koniecznie daj znać jak przebiegła wizyta!

    Szalony dzień w pracy dziś miałam, nie wyrobiłam się ze wszystkim, zatem jutro od rana będę siedziała po uszy w zadaniach. Przynajmniej czas mi szybciej zleci. Idę jakoś odreagować ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belen czasami tak się zdarza-brak czasu :-)
    nadgonisz jutro :-)
    Oczywiście napisze jutro jak było. dziękuję:-)
    miłego wieczoru :-)
    ja uciekam bo mama zaraz przyjedzie z mężem moim (zabrał ją jak wracał z pracy) do nas jutro dziecko bedzie pilnować a my pojedziemy do genetyków. Chciałabym wyskoczyć na jakieś kino albo obiad ale zobaczymy jak się z czasem wyrobimy.
    Do jutra:-)

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 18 listopada 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam wczoraj na pierwszej wizycie u ginekologa po urodzeniu aniołka. Powiedział abym poczekala z rok ze staraniami bo jestem młoda mam 28 lat i dużo przeszlam bo czułam juz miesiąc ruchy dziecka.

    Trochę się zdenerwowalam tym.
    Bo do jasnej cholery on nie jest moim psychologiem.
    Na chwilę obecną sama wiem ze nie jestem jeszcze gotowa. Ale jesli np za kilka miesięcy będę gotowa to wtedy nie bede patrzyla na to co mi gin powiedzial. Chodzę do psychologa i psychiatry wiec pewnie oni bardziej beda wiedzieli kiedy bede gotowa. Wtedy odstawie tabletki antykoncepcyjne i tyle.
    Ginekolog mi powiedział ze w kolejnej ciąży by zalecał test harmony. Czytałam o nim kosztuje 2500 zł trochę do dla nas za dużo. Sądzę że jak nam sytuacja finansowa się nie poprawi to pojedziemy tylko na wizytę z usg do dr Roszkowskiego w około 11/12 tc oraz 18/19 tc u niego za wizytę płaciłam 450 zł plus dojazd 150 zł takie pieniążki jesteśmy jeszcze w stanie zorganizować. Oczywiscie resztę ciązy bede prowadziła prywatnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2015, 11:11

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :-)
    Ja w drodze do zielonej góry. Dziś wizyta w genetyce ciekawe jak to będzie.
    Opowiem potem :-)

    Pati oczywiście że lekarz nie jest od tego żeby Ci mówić kiedy będziesz gotowa. To indywidualna sprawa sama będziesz wiedziała kiedy:-) może zmień lekarza bo tamten pomylił zawody od jest od d....y a nie od głowy :-)
    Myślę że jak przyjdzie czas to wtedy będziesz szukać mądrego lekarza :-)
    Do potem...

    Berenika lubi tę wiadomość

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 18 listopada 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka. Trzymam kciuki za wizytę.

    żabka04 lubi tę wiadomość

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2015, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dawno nie zaglądałam :)

    żabka trzymam kciuki za wizytę u genetyka &&&

    i proszę ciebie i dziewczyny które też takie mają,zmięcie te ofove dziunie w avatarach ,wstawcie jakieś ładne obrazki ,plisss...

    żabka04 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BELÉN wrote:
    Hej :)
    Ciastka świąteczne to w naszym wykonaniu najzwyklejsze kruche ciastka (których nie da się zepsuć) :) Wykorzystujemy takie składniki:
    3 szklanki mąki tortowej
    250 g masła
    2 łyżki śmietany (12%)
    2 żółtka
    Pół szklanki cukru pudru
    Cukier waniliowy
    Po zgnieceniu składników ciasto zawsze dzielimy na pół i do jednej części dodajemy kakao. Później przez pół godziny mrozimy. Schłodzone ciasto po rozwalkowaniu i podzieleniu na ciastka posypujemy orzechami włoskimi, migdalami, wiorkami kokosowymi, pestkami dyni, slonecznikiem, cukrem trzcinowym, makiem, skórką pomarańczy i co tam nam tylko do głowy wpadnie. Oczywiście nie wrzycamy wszystkich dodatków na każde ciastko, tylko dawkujemy sobie emocje robiąc część z orzechami, część z pomarańcza, część z kokosem itp. Pieczemy w 180 stopniach przez 10-15 minut. Zazwyczaj chowamy do szczelnych pojemników na ciastka i konsumpcję zaczynamy w święta i objadamy się do Trzech Króli, bo zawsze sporo tego wychodzi :)


    U mnie chyba bezowulacyjny cykl :/ Uciekam zaraz do nauki, bo mam na jutro do przeczytania mega rozdział, a jestem w polu.

    Lena, jak w pracy? Żyjesz?

    fajny przepis ale jeśli mogę coś podpowiedzieć,do kruchych najlepsza jest mąka krupczatka bo jest grubiej mielona i ciastka są prawdziwie kruche, tortowa jest tylko do ciast biszkoptowych bo jest delikatna i bardziej puszysta i niestety ale na tej mące CHOCIAŻ NA PEWNO SMACZNE :) to "nie są ciastka kruche"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena_83 wrote:
    Belen ale ten lakier to musi używać matka w ciazy bezpłodnego mezczyzny ;). Troche sie zagalopowałam z tym tematem - zapomniałam ze jeszcze mało sie znamy i to nie wątek "bezplemnikowcy".

    Żabka, dobrze, że piszesz. Ja w życiu po skończeniu LO (czyli od 13,5 roku) byłam bezrobotna łącznie całe 2 miesiące i w ogóle sie nie orientuje co tam przysługuje.

    A u mnie nieciekawie. Dalej choruje. Kaszle jak pekińczyk (taki pies) - w sensie, że szczekam. To podobno objaw zapalenia oskrzeli. Mierzylam dzis temperaturę organizmu kilka razy bo wierzyc mi sie nie chciało - od 35,1 do 35,5 stopnia miałam (3 rożnymi termometrami).
    Do tego dzis i jutro cały dzien w pracy na wolnym.
    Mam audyt (taka kontrola) w poniedziałek ..... Rozmowe oceniająca do tego.... Jakby tego było mało to jeden pracownik w firmie zrobił przekręt na 173 tysiace (znaczy ukradł) i w ten poniedziałek bede miec polowe dyrektorów firmy i policję w jednostce.
    Tysiac dokumentow ..... Dochodzenia, przesłuchania .....


    Jak ja mam ten poniedziałek przezyc w ogole?

    Trzymajcie kciuki .....

    Zdrówka ,mam nadzieję ze już ci lepiej
    współczuje kontroli w pracy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lndrynka jak przygotowania do slubu ??

    Landryneczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero ogarnęłam się po powrocie:-)
    Berenika witam :-) A jak ta dziunie zmienic???

    Wiecie co gościu genetyka ma łeb. Wywarł na mnie wrażenie jak na tak młody wiek by najmniej z wyglądu.nie ważne
    Sprawdził moje wyniki są Ok. :-)
    Insulinooprnosc mam dał by met......Ale to wdrożyć mi endo na wizycie 30.11.15.
    Mówię że mam robione jeszcze na mutacje genu mthfr, czynnika V, trombofilie wynik za 14dni. Jak przyjdzie to do gina od da zalecenia. Pospieszylam się z w/w badaniami bo oni by mi jw zrobili razem z kariotypami ale wyniki dopiero za m-c tak jak myślałam będzie prezent pod choinkę.
    Nie żałuję że tamte zrobiłam na swój koszt bo wynik szybciej i będę mogła się starać w grudniu tak to bym musiała czekać bo czekałam do poznania prawdy. A tak szybciej będę wiedzieć jeśli tam tkwi problem to zacznę brać leki już od samego początku ciąży i się uda. Mam taką nadzieję:-)
    Mąż mnie rozwalił na łopatki jedziemy gadamy o <3 a on do mnie ze teraz to jestem mu potrzebna,że tak to o nim nie pamiętam. Trzeba uprawiać codziennie gimnastykę żeby pyton był sprawny a nie hura bura!!!!! Wariat uśmiałam się:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2015, 17:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u mnie co nic ..jestem w czarnej dupie

    5.10 byłam u nowego gina ale w przychodni i powiedział mi co już wiem,@ była ostatnia 10,05 do teraz nic nawet po lutce doustnej zażywanej miesiąc temu ,endometrium z usg cienkie bez wskazań na @ ale ostatnio tez tak było i przyszła po paru miesiącach jak endo narosło
    if tylko prywatnie a to koszt niemały ,jak nie będzie odpowiedzi na stymulację może być z komórka dawczyni ale nie wiemy czy byśmy się na taką opcję zdecydowali ...ciężki temat
    my jak się zdecydujemy to na ta opcję http://www.gyncentrum.pl/program-2-1 (oczywiście ta kwota co tam podana + osobno za leki) Gyncentrum w Katowicach ,oczywiście najważniejsza kwestią jest brak kasy i to nas hamuje :(

    @ nadal brak,myślę tez po cichu czy to nie ma coś związku z prolaktyną ale muszę zrobić z obciążeniem

    byłam tez na kontroli u endo ,tsh przekroczone ale niewiele ,dawka eurothyxu podwyższona z 75 na 100 kontrola czy spada pod koniec stycznia

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 18 listopada 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze ze wizyta udana i genetyk okazał się być fachowy.

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ