X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2018 ;) vol2
Odpowiedz

Staraczki 2018 ;) vol2

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do dokładnie tak samo jak my. Pierwsze dziecko, czwarty cykl obecnie.

    A jak monitorujesz cykl? Mierzysz temperature? Sprawdzasz śluz? Szyjkę?

  • Nati91Nati Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 4 maja 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez pierwsze 3 miesiące nie monitorowałam tego za specjalnie, żeby nie popaść w obłęd od razu..w tym już monitorowałam śluz ale jest to za krótki okres, że dokładnie wiedzieć co i jak.. staraliśmy się po prostu kochać co 2 dni od razu po okresie i tak do 18 dnia cyklu..

    Paula90 a ty w marcu poroniłaś tak? Który to był tydzień?

    A jak ty monitorujesz cykl?

    starania od 01.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati91Nati wrote:
    Przez pierwsze 3 miesiące nie monitorowałam tego za specjalnie, żeby nie popaść w obłęd od razu..w tym już monitorowałam śluz ale jest to za krótki okres, że dokładnie wiedzieć co i jak.. staraliśmy się po prostu kochać co 2 dni od razu po okresie i tak do 18 dnia cyklu..

    Paula90 a ty w marcu poroniłaś tak? Który to był tydzień?

    A jak ty monitorujesz cykl?


    Tak, to był 5 tydzień :-(

    Cykl monitoruje mierząc przede wszystkim temperaturę termometrem szklanym rano w pochwie. To daje jako taki obraz sytuacji. Mój gin i endokrynolog mówią że pozostałe metody są zawodne szczególnie przy staraniach. Śluz płodny możesz pomylić ze śluzem z podniecenia lub z resztkami nasienia, które potrafią nawet kilka dni później wypływać. Sprawdzanie szyjki trzeba umieć zrobić, trzeba przestrzegać czasu i pozycji badania a ponadto można sobie zrobić krzywdę bo szyjka jest bardzo delikatna.
    Piłam syrop z gwajafenezyna na rozrzedzenie śluzu w okolicach owulacji. I też staramy się współżyć co drugi, trzeci dzień.

  • Olaa86 Ekspertka
    Postów: 164 83

    Wysłany: 4 maja 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Jak tam poranek? U mnie nadal brak @ :-)
    Dzisiaj idę odebrać betę.
    Jeśli @ nie przyjdzie to jutro robię drugi test.

    To daj od razu znac jaki wynik :)

    Szymon - 07.02.2012
    Mateusz - 02.08.2016
    Mamy to :) trzecia ciąża :)
    Wyniki bety: 11 dpo - 20, 14 dpo - 96, 18 dpo - 475
  • Olaa86 Ekspertka
    Postów: 164 83

    Wysłany: 4 maja 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Nati :) monitoring jest bardzo wazny bo mozliwe ze owulacje masz pozno a o tym nie wiesz - dla porownania ja mam cykle 28-dniowe a owulacje 18 dnia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2018, 10:29

    Szymon - 07.02.2012
    Mateusz - 02.08.2016
    Mamy to :) trzecia ciąża :)
    Wyniki bety: 11 dpo - 20, 14 dpo - 96, 18 dpo - 475
  • Nati91Nati Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 4 maja 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaa86 wrote:
    To daj od razu znac jaki wynik :)

    a o której idziesz odebrać betę? trzymam kciuki :D

    starania od 01.2018
  • Nati91Nati Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 4 maja 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaa86 wrote:
    Czesc Nati :) monitoring jest bardzo wazny bo mozliwe ze owulacje masz pozno a o tym nie wiesz - dla porownania ja mam cykle 28-dniowe a owulacje 18 dnia

    tak wiem, ale jak pisałam wcześniej nie chciałam od razu popadać w mega sprawdzanie tylko próbować wtedy kiedy mamy ochote, ale regularnie. Dzis zastanawia mnie ten sluz moj bladoróżowy :/

    starania od 01.2018
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 4 maja 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula90 czekam niecierpliwie na Twój wynik bety. Daj znać:)

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Alisoon Koleżanka
    Postów: 94 11

    Wysłany: 4 maja 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-) Nati, rozumiem Cię, że nie chciałaś od początku się nastawiać na sprawdzanie objawów. Też tak miałam i tak z cyklu na cykl odstawiłam i teraz żałuję bo przynajmniej bym potrafiła w tej chwili odczytać swoje ciało. Ja taki bladoróżowy śluz mam dzień przed okresem niestety. Ola to faktycznie masz dość późno owulację, albo ja za wcześnie no mając przeważnie cykl 28 dyniowy to mam w 12-14 dniu. Każdy jest inny. Paula trzymam kciuki i daj znać :-)

    Olaa86 lubi tę wiadomość

    Alison
  • Nati91Nati Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 4 maja 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisoon wrote:
    Hej dziewczyny :-) Nati, rozumiem Cię, że nie chciałaś od początku się nastawiać na sprawdzanie objawów. Też tak miałam i tak z cyklu na cykl odstawiłam i teraz żałuję bo przynajmniej bym potrafiła w tej chwili odczytać swoje ciało. Ja taki bladoróżowy śluz mam dzień przed okresem niestety. Ola to faktycznie masz dość późno owulację, albo ja za wcześnie no mając przeważnie cykl 28 dyniowy to mam w 12-14 dniu. Każdy jest inny. Paula trzymam kciuki i daj znać :-)
    Alisoon a u Ciebie który cykl starań? i kiedy @?

    starania od 01.2018
  • Alisoon Koleżanka
    Postów: 94 11

    Wysłany: 4 maja 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 9 cykl starań i okres ma być 14 lub 15.05. chociaż wydaje mi sie, że w tym cyklu znowu nic. Mierzyłam temperaturę, niby zwykłym termometrem ale mam spadek o 0.4 niż przed owu, które było ok 6 dni temu. Z tym, że temperaturę mierzyłam raz rano, raz popołudniu. Ale chyba nie powinno być takiego spadku. Więc nic z tego...

    Alison
  • Nati91Nati Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 4 maja 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest w tym wszystkim to, że przez całą młodość bronimy się przed tą ciążą..a jak przychodzi co do czego to okazuje się, że jest to nie taka prosta sprawa w niej być.. :(
    choć mam w gronie koleżanek i takie, które zaszły za pierwszym razem i bez problemów..
    a badałyście się już dziewczyny, te które starają się ponad pół roku?

    starania od 01.2018
  • Alisoon Koleżanka
    Postów: 94 11

    Wysłany: 4 maja 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie w tym sęk. Zawsze chce się wykształcenie, dobrą pracę, mieszkanie, formalny związek a później brakuje czegoś do pełni szczęścia. Może trzeba na wszystko czasu. Ja się nie badałam jeszcze, planuje to zrobić na wakacje jak do tej pory się nie uda.

    Alison
  • Nati91Nati Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 4 maja 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój @ niestety właśnie przyszedł :(

    starania od 01.2018
  • Olaa86 Ekspertka
    Postów: 164 83

    Wysłany: 4 maja 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alison tak bardzo krotka mam faze i dlatego problem z progesteronem ale w razie gdyby @ nie przyszla to od razu badania i mam w domu duphaston...taka uroda mojego organizmu

    Nati zgadzam sie z Toba w 100% ja zaluje ze od razu po slubie nie staralismy sie o pierwsze dziecko czyli jak mialam 23 lata... dlatego teraz mimo iz planowalismy napoczatku zaczekac jeszcze rok to obecnie mam to w nosie co z praca - nie przedluza umowy to nie to odchowam dzieci i wowczas bede szukac nowej pracy

    Szymon - 07.02.2012
    Mateusz - 02.08.2016
    Mamy to :) trzecia ciąża :)
    Wyniki bety: 11 dpo - 20, 14 dpo - 96, 18 dpo - 475
  • Nati91Nati Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 4 maja 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaa86 wrote:
    Alison tak bardzo krotka mam faze i dlatego problem z progesteronem ale w razie gdyby @ nie przyszla to od razu badania i mam w domu duphaston...taka uroda mojego organizmu

    Nati zgadzam sie z Toba w 100% ja zaluje ze od razu po slubie nie staralismy sie o pierwsze dziecko czyli jak mialam 23 lata... dlatego teraz mimo iz planowalismy napoczatku zaczekac jeszcze rok to obecnie mam to w nosie co z praca - nie przedluza umowy to nie to odchowam dzieci i wowczas bede szukac nowej pracy

    a czy Twoja stopka mówi już o dzieciach? :) ja teeeż ogromnie żałuję, że czekałam..sama nie wiem na co..chyba na odwagę :( i teraz każdy miesiąc to strata i długie oczekiwania..boję się i coraz częściej mam myśli co będzie jak się w ogóle nie uda. Dla mnie przytłaczające jest też bardzo to, że w moim towarzystwie dużo koleżanek jest w ciąży..uśmiecham się do nich i bardzo cieszę ich szczęściem, ale w środku serce mi pęka.

    starania od 01.2018
  • Olaa86 Ekspertka
    Postów: 164 83

    Wysłany: 4 maja 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam w domu 2 chlopakow - starszy zawsze był za dziecmi i chcial kiec rodzenstwo i zawsze mowil ze chce miec 2 braci i siostre :) ma brata i nie zmienilo mu sie po za tym bracia sa bardzo za soba - mlodszy jak widzi male dziecko to by glaskal i przytulal - czy rozumie jak go pytam czy chce by mama miala dzidziusia w brzuszku to nie wiem ale mowi ze tak - mlodszy na szczescie jest tatowy i mama jest na drugim planie - starszy pyta sie kiedy bedzie mial kolejne rodzenstwo :)

    Szymon - 07.02.2012
    Mateusz - 02.08.2016
    Mamy to :) trzecia ciąża :)
    Wyniki bety: 11 dpo - 20, 14 dpo - 96, 18 dpo - 475
  • Alisoon Koleżanka
    Postów: 94 11

    Wysłany: 4 maja 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola u Ciebie to już troszeczkę łatwiej bo masz już dwójkę. Wiesz, że powinno być z Tobą wszystko w porządku. Też mi się marzy 3 dzieci. Nati też mam takie myśli czasem co będzie, jeśli w ogóle nie będziemy mieli swoich dzieci. Ale to jest za szybko na takie mysli. Same sobie szkodzimy. Będzie dobrze,tylko trzeba w to uwierzyć :-)

    Alison
  • Nati91Nati Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 4 maja 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaa86 wrote:
    Mam w domu 2 chlopakow - starszy zawsze był za dziecmi i chcial kiec rodzenstwo i zawsze mowil ze chce miec 2 braci i siostre :) ma brata i nie zmienilo mu sie po za tym bracia sa bardzo za soba - mlodszy jak widzi male dziecko to by glaskal i przytulal - czy rozumie jak go pytam czy chce by mama miala dzidziusia w brzuszku to nie wiem ale mowi ze tak - mlodszy na szczescie jest tatowy i mama jest na drugim planie - starszy pyta sie kiedy bedzie mial kolejne rodzenstwo :)

    Ola, a od kiedy wy się staracie? i jak szybko udało Ci się zajść poprzednio z chłopakami?

    starania od 01.2018
  • Nati91Nati Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 4 maja 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisoon wrote:
    Ola u Ciebie to już troszeczkę łatwiej bo masz już dwójkę. Wiesz, że powinno być z Tobą wszystko w porządku. Też mi się marzy 3 dzieci. Nati też mam takie myśli czasem co będzie, jeśli w ogóle nie będziemy mieli swoich dzieci. Ale to jest za szybko na takie mysli. Same sobie szkodzimy. Będzie dobrze,tylko trzeba w to uwierzyć :-)

    wiem Alison, ale czasami tak ciężko w to uwierzyć..bo niby z nami wszystko dobrze, a w ciąży być nie możemy..

    starania od 01.2018
‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ