X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2018 ;) vol2
Odpowiedz

Staraczki 2018 ;) vol2

Oceń ten wątek:
  • Kotwica2018 Koleżanka
    Postów: 97 8

    Wysłany: 6 marca 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazia pokaż wykres :)

    Kotwica2018
  • agus267 Koleżanka
    Postów: 140 7

    Wysłany: 6 marca 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jadę na monitoring. Ale coś czuję że nici z owulacji bo wczoraj miałam wycięty z życia dzień :-(. Ech....no nic, zobaczymy.....pozniej Was poczytam co wczoraj pisalyscie:-)

    5cs.
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 6 marca 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mindusia czyli jednak nie wytrzymałaś -tulę mocno i pisze Ci jak Paulka89 póki @ nie ma nadzieja jest ;p ;) - mąż mi powiedział że w sumie czy dzis zrobię czy jutro to jak ma być jedna krecha to będzie a jak dwie to może już być widać i dziś... więc zrobiłam... hehehe

    a poza tym jak zaczniemy kolejny cykl... to nowe nadzieje :) nowe starania i <3 <3 <3 tym razem się uda :)

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 6 marca 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazia89 wrote:
    Skarpeta A który dzisiaj masz dc ?

    kochana ja dzis zaczęłam 39 dc

    Pomarańczka83 lubi tę wiadomość

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Kotwica2018 Koleżanka
    Postów: 97 8

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i idę też na konsultację w sprawie interpretacji moich cykli do nauczyciela npr. U mnie w fazie lutealnej sa takie jakby góry i doliny i nie wiem czy mam się czym martwić czy nie.
    Dodatkowo na innym forum znalazłam kontakt do dobrego lekarza z Gdańska i weszłam na jego stronę i napisał coś bardzo ciekawego i zamierzam się do tego zastosowac:
    "Komórka jajowa potencjalnej matki żyje i zachowuje zdolność koncepcji 12-48h od jajeczkowania, jednak plemniki zachowują w sprzyjających warunkach i odpowiedniej wilgotności w kanale szyjki do 5 dni po zbliżeniu.
    Dlatego przy prawidłowych 28-30 dniowych cyklach od 10 do 16 dnia cyklu należy zaplanować 1-3 zbliżeń unikając pośpiechu lub działania pod presją. Według moich obserwacji i rozmów z parami które szybko i skutecznie zachodziły w ciążę, warto w tym okresie zamieniać „ilość na jakość” i dbać o prawdziwie ciepłą i ludzką atmosferę spontanicznego święta spotkania dwojga kochających się małżonków. Kłótnia małżonków nie stanowi problemu o ile przed zbliżeniem są kwiaty, wzajemne przebaczenie, miłość i czułość. Osobiście zachęcam pary starające się o potomka do abstynencji (przy prawidłowych cyklach) przez kilka dni po miesiączce do 8-10 dnia cyklu i rozpoczynanie zbliżeń w okresie największej wilgotności szyjki macicy. Jajeczkowanie następuje zwykle w dniu kiedy ta wilgotność jest największa, a śluz staje się mokry, bardziej śliski i rozciągliwy i często jest porównywany z surowym białkiem jaja kurzego.
    Złota zasada proponowana w naszych gabinetach brzmi:
    Rozpoczynaj zbliżenie nie wcześniej niż 8-10 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i staraj się współżyć o ile oboje przyszli rodzice mają na to ochotę co drugi dzień, przez następne 6-10 dni.
    Seks co drugi dzień zwiększa jakość nasienia i sprawia że plemniki są bardziej zdrowe i dojrzałe i zachowują zdolność zapłodnienia z każdym stosunkiem.
    Stosowania tej „złotej reguły” w większości przypadków umożliwia poczęcie własnego potomka w ciągu 6 miesięcy bez zbędnych interwencji medycznych."

    Trochę długie ale może którejś z Was się przyda.

    Skarpeta lubi tę wiadomość

    Kotwica2018
  • Mazia89 Przyjaciółka
    Postów: 631 32

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta A miałaś wcześniej takie długie cykle ?

    ueshp13mufs0o3v0.png
    Starania od 01.2018
    24.04- pierwszy cykl z CLO
    27.06 - HSG jajowody drożne
  • Mazia89 Przyjaciółka
    Postów: 631 32

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotwica myślę że to jest bardzo dobra wypowiedź...dużo w niej prawdy..za dużo o tym myślimy i na siłę chcemy A to nam na dobre nie wychodzi

    Skarpeta lubi tę wiadomość

    ueshp13mufs0o3v0.png
    Starania od 01.2018
    24.04- pierwszy cykl z CLO
    27.06 - HSG jajowody drożne
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazia89 wrote:
    Skarpeta A miałaś wcześniej takie długie cykle ?


    cykle mi sie od listopada mniej więcej wydłużyły najpierw 34 dc, i dalej 36 dc, 37 dc, i teraz dziś to mój 39 dzień...wcześniej raczej w miarę regularnie ok 30dni

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotwica - mądre słowa, które wkleiłaś. Apropo badań - jak juz idziesz (idziesz na NFZ?) to ja Ci radzę, żeby się uprzeć i wymagać usg intrawaginalnego, po tym od razu skierowanie na Prolaktyne, Progesteron i Estradiol. Najlepiej powiedz, że już się staracie 7-8 miesięcy i nadal nic. Lekarze nie są skłonni do dawania skierowań i w ogóle zajmowania się pacjentami tak jak powinni.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Kotwica2018 Koleżanka
    Postów: 97 8

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam u męża w pracy wykupiony pakiet medyczny i tam idę do ginekologa więc za niektóre badania też płacić nie muszę. Tylko nie wiem czy jest sens badać te wszystkie hormony po dwóch miesiącach starań. Raczej lekarze tego nie zalecają no chyba ze sa podejrzenia że coś nie tak.

    Kotwica2018
  • Kotwica2018 Koleżanka
    Postów: 97 8

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz chce zastosować tą "złota regule" tego lekarza. Zaczniemy się starać między 8-10 dniem cyklu co dwa dni przez 10 dni i tylko wtedy kiedy będziemy mieli sami ochotę. Liczę ze wtedy w ciągu 6 miesięcy się uda.

    Skarpeta lubi tę wiadomość

    Kotwica2018
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    świetne słowa i chyba też od kolejnego cyklu muszę się zawziąć i zastosować... może i wtedy też głowa trochę odpuści...
    kurde tylko niech ta @ przychodzi już

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Mazia89 Przyjaciółka
    Postów: 631 32

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotwica2018 wrote:
    Mam u męża w pracy wykupiony pakiet medyczny i tam idę do ginekologa więc za niektóre badania też płacić nie muszę. Tylko nie wiem czy jest sens badać te wszystkie hormony po dwóch miesiącach starań. Raczej lekarze tego nie zalecają no chyba ze sa podejrzenia że coś nie tak.
    Kotwica moim zdaniem nie warto czekać rok z badaniami tak jak lekarze mówią bo chyba lepiej wiedzieć wcześniej jak coś jest nie tak i już zacząć się leczyć niż dopiero po roku

    ueshp13mufs0o3v0.png
    Starania od 01.2018
    24.04- pierwszy cykl z CLO
    27.06 - HSG jajowody drożne
  • mindusia87 Autorytet
    Postów: 257 200

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    mindusia czyli jednak nie wytrzymałaś -tulę mocno i pisze Ci jak Paulka89 póki @ nie ma nadzieja jest ;p ;) - mąż mi powiedział że w sumie czy dzis zrobię czy jutro to jak ma być jedna krecha to będzie a jak dwie to może już być widać i dziś... więc zrobiłam... hehehe

    a poza tym jak zaczniemy kolejny cykl... to nowe nadzieje :) nowe starania i <3 <3 <3 tym razem się uda :)

    No tak nie wytrzymałam. Stwierdziłam, że z drugiej strony lepiej wiedzieć na czym się stoi i mieć to już za sobą. Dzień w ten czy w ten nie za wiele zmieni.
    Jeszcze się łudze jakimiś głupimi nadziejami. Tłumacze sobie, że moze test nie wykrył bo jest jeszcze za wczesna ciąża. Testowałam na teście 25mlU/ml a musze zakupić jeszcze testy o czułości 10mlU. Ale to pewnie tylko glupie nadzieje. Dzisiaj mój 28 dzien cyklu @ jeszcze nie mam. Ciekawe kiedy do mnie zawita. Do tej pory tak nigdy nie miałam że @ mi sie spóźniała. No chyba, że byłam w ciąży. Albo przychodziła w 26 albo 27 góra 28 dniu cyklu. Ehhh no nic czekam

    f2w3yx8dfotu0cc3.png
  • Kotwica2018 Koleżanka
    Postów: 97 8

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po prostu nie chcę się spinac i badać na wszystko jeżeli nie ma potrzeby. Może jestem w błędzie ale jeżeli lekarz jest dobry to na podstawie usg i badania ginekologicznego i wywiadu jest w stanie stwierdzić czy sa powody do badania hormonów czy nie. Tak samo na podstawie wykresu temperatury można wywnioskować czy cykl jest w porządku. Przecież bez sensu żeby wszystkie kobiety się badaly na wszystko. Przeglądając jeszcze ta stronę tego lekarza widziałam jego wpis co warto zbadać przed staraniami i tam nie było nic o hormonach.
    Ja po prostu mam inne podejście niż Wy. Ja na prawdę rozumiem ze trzeba zrobić badania hormonów jeżeli są ku temu przesłanki.

    Kotwica2018
  • Katarzynkaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobietki!
    Wiem, że to jak wróżenie z fusów, ale myślicie, że jest jeszcze nadzieja na dwie kreski?
    Nie wydaje się Wam, że temperatura coś za wolno wzrastała po owulacji? (do tej pory dzień po owulacji temperatura od razu skakała o ok 3-4 kreski)

    7573f58fc7fe9d90bfcbbd28c94db670.png

  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mindusia...
    Kochana ja tak samo mam... czyli co? jutro jeszcze powtarzasz test?

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Kotwica2018 Koleżanka
    Postów: 97 8

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mindusia U Ciebie dalej temp nie spada. Nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie przed miesiączka zazwyczaj już się zbliża do lini pokrywajacej.

    Kotwica2018
  • Kotwica2018 Koleżanka
    Postów: 97 8

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzynka ja się dopiero uczę analizować te wykresy ale nie jestem pewna czy Ci się ta owulacji nie przesunela. Temperatura ladnie idzie do gory. Szansa na ciaze jest. Jak długie masz cykle?

    Kotwica2018
  • Katarzynkaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotwica2018, dzięki za odpowiedź - cykle mam średnio 30 dni (minimalna długość 27 - maksymalnie 34 dni).
    Właśnie też mi się wydaje, że owulacja później wystąpiła... mam nadzieję, że dlatego właśnie testy o czułości 25 wychodziły negatywne :(

‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ