X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2021 ZACZYNAMY :)
Odpowiedz

Staraczki 2021 ZACZYNAMY :)

Oceń ten wątek:
  • Sabina Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cuda Na Kiju wrote:
    Hej dziewczyny, postanawiałam i ja dołączyć do waszego grona. Staramy się z mężem o pierwsze dziecko od 10.2020 wiec w sumie to nie koniec świata, ale ja wiem ze jestem na początku swoje drogi 😞 zacznę od tego, ze mam nieregularne cykle, jestem teraz w trakcie 48dc! Od dziś biorę luteinę na wywołanie @ bo wiem ze ten cykl jest bez owulacji, mimo ze miałam skok temperatury 33dc, to w 41dc na usg był pęcherzyk w jajniku, już zapadający się. Oprócz tych nieregularnych cykli mam PCO, chociaż drugi gin tego nie potwierdził 🤷‍♀️ Podstawowe badania krwi ok, jedynie TSH 2,5, wiec biorę euthyrox 25 i po 3 tyg. Miałam już 1,4 ☺️ Czekam teraz na nowy cykl, mam zacząć brać NAC! oprócz tego biorę metformax i ovarin od początku marca. A tak na dokładkę mam brązowe plamienia, często gęsto i bez znaczenia kiedy, mam w każdym cyklu!

    Dziewczyny trzymam kciuki za nas! Aby rok 2022 przyniósł na dużo radości !

    Hej :) miło, że do nas dołączyłaś :) ja po Covidzie w listopadzie dostałam plamień przed każdą miesiączką.. ostatni cykl był trochę lepszy, ale jeśli się nie unormuje to w tym miesiącu już wizyta u ginekologa :(

    Miałaś sprawdzane hormony pod kątem plamień?

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się od niedawna ale w tym cyklu zaczynam badania, nie będę czekała roku na to bo...
    Po pierwsze nie chce przez rok myśleć, że a może coś jest nie w normie
    Po drugie no właśnie jak coś jest nie w normie to lepiej zająć się tym od razu i mieć większe szanse prawda?
    Po trzecie dla siebie i swojego spokoju

    Sabina lubi tę wiadomość

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Sabina Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Staram się od niedawna ale w tym cyklu zaczynam badania, nie będę czekała roku na to bo...
    Po pierwsze nie chce przez rok myśleć, że a może coś jest nie w normie
    Po drugie no właśnie jak coś jest nie w normie to lepiej zająć się tym od razu i mieć większe szanse prawda?
    Po trzecie dla siebie i swojego spokoju


    Masz racje.. zmotywowałaś mnie! Co prawda ja do @
    Mam jeszcze tydzień wiec niby jeszcze nadzieja jest.. ale raczej wiadomo ze 1 kreska. Wiec w następnym umowie się do lekarza na badania

    Izi lubi tę wiadomość

  • Eurcynia Koleżanka
    Postów: 38 11

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka , i ja zaczynam aktualnie nowy cykl , 3 dzień dziś minie. Zaczynamy starania , termometr microlife zakupiony, 5 maja wizyta u gin i zobaczymy co powie, zaczynam dietę płodności z Akademii plodnosci . .
    wiem że będzie trudno , bo mam otyłość i mega nieregularne cykle ale będę walczyć 🥰

    Izi lubi tę wiadomość

    euthyrox 37,5 mg
    Metformax 500 3x1
    Ovarin
    wit D3
    Wit B Complex
    _________________
    4 cykl starań
    od kolejnego Stymulacja Clostilbegyt i Estrofem + monitoring
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, więc i ja się dołączę.
    Staramy się z mężem o dzidziusia rok. Początkiem marca miałam wykonane HSG - wynik niejednoznaczny. Jestem po ostrym zapaleniu wyrostka robaczkowego i zapaleniu otrzewnej, obawiam się że ten wyrostek mógł coś namieszać. Na początku maja czeka mnie laparoskopia i po prostu nie umiem się doczekać ;-) czuje, że to krok w przód... Mąż badał nasienie i wszystko ok, ale chcemy powtórzyć w lepszej klinice niepłodności.
    Życzę nam aby każda z nas w końcu zobaczyła te upragnione dwie kreseczki i małego bobasa w brzuchu 🐣🐣 🥰

    Sabina , Izi lubią tę wiadomość

  • Cuda Na Kiju Koleżanka
    Postów: 49 34

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina wrote:
    Hej :) miło, że do nas dołączyłaś :) ja po Covidzie w listopadzie dostałam plamień przed każdą miesiączką.. ostatni cykl był trochę lepszy, ale jeśli się nie unormuje to w tym miesiącu już wizyta u ginekologa :(

    Miałaś sprawdzane hormony pod kątem plamień?


    Sabina robiłam podstawowe biadania hormonalne i wszystko jest ok, nie wiem co bym mogła dodatkowo jeszcze zbadać, myśle zrobić jeszcze żelazo, b12 i może AMH.

    Co do covida właśnie na początku cyklu przechodziłam i możliwe za aż tak on namieszał w moim cyklu, chociaż nigdy do regularnych nie należał🥺 w tym tygodniu badałam przeciwciała, tak z ciekawości i mam tyleeee ze mogłabym rozdawać na lewo i prawo ☺️

    Sabina lubi tę wiadomość

  • Paulinka95 Przyjaciółka
    Postów: 96 53

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :) wczoraj poszłam do paczkomatu po testy owu które zamówiłam a tu psikus paczkomat nie chciał mi ich oddać haha nie dało rady otworzyć skrzynki i musiałam dzwonić na infolinię i oni już przełożyli paczkę do innej skrzynki i mogę już ją odebrać :) mam nadzieję że tym razem paczkomat się ze mną dogada haha

    Sabina lubi tę wiadomość

  • Sabina Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinka95 wrote:
    Hej kochane :) wczoraj poszłam do paczkomatu po testy owu które zamówiłam a tu psikus paczkomat nie chciał mi ich oddać haha nie dało rady otworzyć skrzynki i musiałam dzwonić na infolinię i oni już przełożyli paczkę do innej skrzynki i mogę już ją odebrać :) mam nadzieję że tym razem paczkomat się ze mną dogada haha

    Haha złośliwość rzeczy martwych :D mam nadzieję że paczkomat w końcu oddał ci testy :D ja tez zamawiam przez internet testy owulacyjne i ciążowe :p w sumie zamawiam w większych ilościach to głupio iść po aż tyle do apteki :D


    Jak dziewczyny u was weekend? Ja mam trochę stresa.. od owulacji bolał mnie jajnik ale takie kłucie ze myślałam ze po ścianach będę chodzić i tak 3 dni.. a teraz ból jakbym jutro miała okres dostać.. Dopiero 21 dc wiec i tak nie wiadomo czego się spodziewać

  • Sabina Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eurcynia wrote:
    hejka , i ja zaczynam aktualnie nowy cykl , 3 dzień dziś minie. Zaczynamy starania , termometr microlife zakupiony, 5 maja wizyta u gin i zobaczymy co powie, zaczynam dietę płodności z Akademii plodnosci . .
    wiem że będzie trudno , bo mam otyłość i mega nieregularne cykle ale będę walczyć 🥰

    Eurycyna ja tez stosuje Dietę od Akademi płodności :) mój mąż tez chętnie dołączył :) do tego stosuje jeszcze Królową (ziółka) i olej z wiesiołka z nich jestem najbardziej zadowolona.

    Kochana damy radę :) grunt to cierpliwość ❤️

  • MalaPI Koleżanka
    Postów: 38 35

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina wrote:
    Haha złośliwość rzeczy martwych :D mam nadzieję że paczkomat w końcu oddał ci testy :D ja tez zamawiam przez internet testy owulacyjne i ciążowe :p w sumie zamawiam w większych ilościach to głupio iść po aż tyle do apteki :D


    Jak dziewczyny u was weekend? Ja mam trochę stresa.. od owulacji bolał mnie jajnik ale takie kłucie ze myślałam ze po ścianach będę chodzić i tak 3 dni.. a teraz ból jakbym jutro miała okres dostać.. Dopiero 21 dc wiec i tak nie wiadomo czego się spodziewać


    Mój weekend zaczął się od @ :). Od czwartku mieliśmy rodziców, a teraz odpoczywamy 😄 w tym cyklu odpuszczam obserwacje, luteinie i testy...daje sie ponieść. Przyszły weekend od piątku mamy tylko dla siebie. Maly zostaje z dziadkami 😁. Pozdrawiam Was 😘

  • Laura25 Przyjaciółka
    Postów: 86 24

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weekend bez męża bo miał wyjazd natomiast miałam czas tylko dla siebie jak mała zasnęła i to był wielki plus:) ja testuje w przyszłym tygodniu, ktoś ze mną ? 🙋🏼‍♀️Objawów nie mam żadnych 😊 pozdrawiam ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 20:23

    MalaPI lubi tę wiadomość

  • Sabina Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    weekend bez męża bo miał wyjazd natomiast miałam czas tylko dla siebie jak mała zasnęła i to był wielki plus:) ja testuje w przyszłym tygodniu, ktoś ze mną ? 🙋🏼‍♀️Objawów nie mam żadnych 😊 pozdrawiam ☺️


    O to fajnie :) mogłaś odpocząć i się zrelaksować :)

    Ja od owulacji miałam kłucie jajnika takie ostre przez 3 dni a potem aż do teraz cmienie brzucha jak na @. Wiec w przyszłą sobotę będę testować. Nie chce się nadstawiać a z drugiej strony mam nadzieje..

    A Ty kiedy zaczynasz testy?

  • Laura25 Przyjaciółka
    Postów: 86 24

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina wrote:
    O to fajnie :) mogłaś odpocząć i się zrelaksować :)

    Ja od owulacji miałam kłucie jajnika takie ostre przez 3 dni a potem aż do teraz cmienie brzucha jak na @. Wiec w przyszłą sobotę będę testować. Nie chce się nadstawiać a z drugiej strony mam nadzieje..

    A Ty kiedy zaczynasz testy?

    O to u Ciebie coś się dzieje:) Myślałam o piątku:)

  • Sabina Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    O to u Ciebie coś się dzieje:) Myślałam o piątku:)

    Laura25 to będziemy testować razem ❤️!
    Tak, coś się dzieje ale boję się robić sobie nadzieje

  • Eurcynia Koleżanka
    Postów: 38 11

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina wrote:
    Eurycyna ja tez stosuje Dietę od Akademi płodności :) mój mąż tez chętnie dołączył :) do tego stosuje jeszcze Królową (ziółka) i olej z wiesiołka z nich jestem najbardziej zadowolona.

    Kochana damy radę :) grunt to cierpliwość ❤️
    o super i jak wrażenia. a może masz coś do polecenia z inozytolem? Bo kupiłam Myofolic ale aukcja wprowadziła mnie w błąd bo nie był info ze data ważności to czerwiec tego roku 😒 No ale do czerwca pobiorę .
    dziś mam 6 dzień okresu o litości. cykl miałam ok 60 dni , 4 dni różowego plamienia i dość mocno bolesny okres , dopiero dziś mi mija . kurde jakbym chciała mieć normalne regularne i z owulacja cykle 🤯

    euthyrox 37,5 mg
    Metformax 500 3x1
    Ovarin
    wit D3
    Wit B Complex
    _________________
    4 cykl starań
    od kolejnego Stymulacja Clostilbegyt i Estrofem + monitoring
  • Sabina Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eurcynia wrote:
    o super i jak wrażenia. a może masz coś do polecenia z inozytolem? Bo kupiłam Myofolic ale aukcja wprowadziła mnie w błąd bo nie był info ze data ważności to czerwiec tego roku 😒 No ale do czerwca pobiorę .
    dziś mam 6 dzień okresu o litości. cykl miałam ok 60 dni , 4 dni różowego plamienia i dość mocno bolesny okres , dopiero dziś mi mija . kurde jakbym chciała mieć normalne regularne i z owulacja cykle 🤯

    Oj niestety z inozytolem nie :( sprawdzałam jaki skład jest w Pregna Start (ja ją stosuje) ale widzę ze nie ma tam B8 :(
    A od jak dawna stosujesz inozytol? I czy możesz polecić?

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cuda Na Kiju wrote:
    Sabina robiłam podstawowe biadania hormonalne i wszystko jest ok, nie wiem co bym mogła dodatkowo jeszcze zbadać, myśle zrobić jeszcze żelazo, b12 i może AMH.

    Co do covida właśnie na początku cyklu przechodziłam i możliwe za aż tak on namieszał w moim cyklu, chociaż nigdy do regularnych nie należał🥺 w tym tygodniu badałam przeciwciała, tak z ciekawości i mam tyleeee ze mogłabym rozdawać na lewo i prawo ☺️


    Poniżej lista badań z innego wątku. Ja postawiłam narazie na badania z 1 etapu do antytg włącznie (dziś robiłam te między 2-5 dc) i zobaczymy jak nic nie wyjdzie (a raczej wyjdzie podwyższona prolaktyna) to będę sobie się starać i za jakiś czas jak nic nie wyjdzie robić kolejne badania najwyżej. Mój mąż też ma od urologa skierowanie na podstawowe badania - tu z kolei wiemy, że może być problem z TSH ale zobaczymy.

    Staram się poradzić sobie ze stresem i wewnętrzną presją, w czwartek przyszła @ plus ta pogoda = słabe samopoczucie...

    LISTA BADAŃ:
    》I ETAP
    3dc:
    • Estradiol
    • LH
    • FSH
    • Prolaktyna
    • Testosteron
    7 dpo:
    • Progesteron
    Pozostałe dni:
    • TSH
    • FT3
    • FT4
    • AntyTPO
    • AntyTG
    • USG tarczycy
    • Krzywa glukozy
    • Krzywa insuliny
    • Monitoring cyklu
    • Badanie nasienia partnera

    》II ETAP
    • Wit D
    • Wit B12
    • Homocysteina
    • Kwas foliowy
    • Żelazo
    • Ferrytyna

    》III ETAP
    • Białko S
    • Białko C
    • Ana1
    • TestDNA
    • Wymazy MUCHa (Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia)
    • HSG

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Sabina Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Poniżej lista badań z innego wątku. Ja postawiłam narazie na badania z 1 etapu do antytg włącznie (dziś robiłam te między 2-5 dc) i zobaczymy jak nic nie wyjdzie (a raczej wyjdzie podwyższona prolaktyna) to będę sobie się starać i za jakiś czas jak nic nie wyjdzie robić kolejne badania najwyżej. Mój mąż też ma od urologa skierowanie na podstawowe badania - tu z kolei wiemy, że może być problem z TSH ale zobaczymy.

    Staram się poradzić sobie ze stresem i wewnętrzną presją, w czwartek przyszła @ plus ta pogoda = słabe samopoczucie...

    LISTA BADAŃ:
    》I ETAP
    3dc:
    • Estradiol
    • LH
    • FSH
    • Prolaktyna
    • Testosteron
    7 dpo:
    • Progesteron
    Pozostałe dni:
    • TSH
    • FT3
    • FT4
    • AntyTPO
    • AntyTG
    • USG tarczycy
    • Krzywa glukozy
    • Krzywa insuliny
    • Monitoring cyklu
    • Badanie nasienia partnera

    》II ETAP
    • Wit D
    • Wit B12
    • Homocysteina
    • Kwas foliowy
    • Żelazo
    • Ferrytyna

    》III ETAP
    • Białko S
    • Białko C
    • Ana1
    • TestDNA
    • Wymazy MUCHa (Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia)
    • HSG


    Dzięki za listę :*

    Izi doskonale Cię rozumiem! Ja ostatnio tez nie mam najlepszego czasu.. u mnie ostatnio wszyscy na około w ciąży, żona szefa urodziła, składanie się w firmie na prezenty dla nich. Niby szczęście a w gardle i żołądku ściska. Gdyby chociaż można było wyjść pobiegać lub na spacer a tu pogoda tez kiepska..

    Kupiłam sobie obraz do malowania po numerach żeby coś robić po pracy żeby nie myśleć..

    Wiec kochana ogromne uściski dla Ciebie! Niech tylko przyjdzie lepsza pogoda i myśle ze choć trochę to zle samopoczucie odejdzie 😘

    Izi lubi tę wiadomość

  • Dolly89 Debiutantka
    Postów: 12 14

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Dzisiaj idę potwierdzić drugą ciążę! Trzymajcie proszę kciuki, jak i ja trzymam za Was!

    Izi, Silenka, Sabina , Laura25, MalaPI, Sabrinayyy lubią tę wiadomość

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Hej wszystkim :)
    My z mężem staramy się już dość długo. Chociaż nie wiem czy można to nazwać "staraniem", gdyż ograniczamy się głównie do tych dni okoloowulacyjnych. Niestety za każdym razem przychodzi @. U męża wyniki praktycznie w normie , po konsultacjach w klinice. U mnie też wszystko w normach się mieści, jedynie stosunek lh do fsh jest niski, bo w ubiegłym cyklu był równy 0,47. Na usg wtedy też jajniki wyglądały normalnie, więc w teorii owulacji nie było, choć skok temperatury był, a i test owu wyszedł pozytywny 13 dnia cyklu. Więc nie wiem już tak naprawdę na co patrzeć. Podejrzewam, że problem polega w mechanicznym podejściu do tematu, bo przytulamy się z naciskiem na dzidziula, a nie dlatego, że mamy ochotę.
    Piszę tu, bo chyba potrzebuję takiej rozmowy, komunikacji z innymi starającymi się, jakoś mi lżej wtedy jest, a koleżanka, która również się z mężem starała w tym cyklu ma 2 kreseczki na teście ciążowym, więc już inaczej trochę :-P


    Dobrze, że piszesz, wiele z nas trafiło tu bo szukało miejsca gdzie się wygada, poczuje się zrozumiana lub zasięgnie rady :)
    Boje się podejścia właśnie "mechanicznego" do sprawy, też mam je trochę w głowie, a rozmawiałam na tym weekendzie z mężem i on też trochę je ma czasami. Ciężko się go pozbyć jak nam bardzo zależy na ciąży. Z 1 strony wszystko to wiemy i rozumiemy, a z 2 i tak głowa i serce robią co chcą :D
    Ja staram się teraz skupić na mężu, na zakochiwaniu się w nim, dostrzeganiu tego co mnie pociąga.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ