X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki w UK
Odpowiedz

staraczki w UK

Oceń ten wątek:
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 27 listopada 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyzia mi ostatnio po lyzeczkowaniu zrobili wyniki histopatologiczny wlasnie ze wzgledu na fakt ze wczesniejsza ciaza byla molar pregnancy czyli ten zasniad . Po poronieniu w tym roku z tego co kojarze chociaz bylo to5 miesiecy temu a moja pamiec kuleje hehe :P to wynik dostalam po 3 tygdn.listem do domu. Mi akurat ten wynik nic nie wykazala, ale uspakajali mnie wszyscy ktorzy robili mi usg a bylo ich sporo :P ze to nie zasniad bo najbardziej sie go balam :(, przez to cholerstwo mielismy 1.5 roku przerwy w staranaich (ale to o tym zdecyzowal lekarza w Pl bo u mnie popierwszym zabiegu wdala sie infekcja i po kilku dniach mialam kolejne lyzeczkowanie).
    Tutaj sytuacja wyglada inaczej z molar pregnancy tutaj sa osobne szpitale zajmujace sie tym, mi ze wzgledu na to ze w mojej historii byla molar pregnancy czesiowa dzieki Bogu ze czesciowa po ostatnim poronieniu monitorowali mi czy spada mi hcg. Wiadomo przy molar pregnancy jesli hcg spada to dobry znaka pewnie zapoznalas sie z tematem czym to grozi :/ oby u ciebie bylo wszystko dobrze a najlepiej jakby w ogole tego dziadostwa nie bylo.

    Zawsze mozesz zadzownic do szpitala na karcie z wypisu sa nr. tel gdzie mozna sie kontaktowac, my sie kontaktowalismy z nimi bo znowu po ostatnim lyzeczkowaniu wdala mi sie infekcje, u mnie zawsze musi sie cos dziac:/.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2015, 10:35

    Edyzia lubi tę wiadomość

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Edyzia Ekspertka
    Postów: 152 59

    Wysłany: 27 listopada 2015, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz zuza ja nie mam zadnej karty wypisu nawet.. tez mi powiedzieli na dowidzenia ze dostane list po 2 , moze 3 tygodniach i nic. Probowalam sie cos dowiesziec w gp i to juz w ogole dluuuuugi temat.
    Pani w rejestracji powiedziala ze maja listy na komputerze ze szpitala i z nich raczej nie wynika ze to molar pregnancy ale doradzila wizyte z gp. Wiec spokojna i zadowolona ide do pani doktor zeby mi wytlumaczyla wszystko dokladnej i powiedziala kiedy mozemy znow sie starac a ta oburzona ze zadnych listow nie ma i mowi ze nikt w recepcji nie ma prawa nic czytac. Mi rece opadly a ta ze trzeba czekac bo nie wiadomo czy to nie molar :/
    Musze chyba pojechac osobiscie do szpitala bo kiedy dzwonie na numer ktory mam na skierowaniu (oddzial ginekllogii) przelaczaja mnie gdzies gdzie nikt nie odpowiada :/
    Przykro mi zuza ze takie przejscia masz, ja zrobilam sobie test ciazowy dwa tyg po zabiegu i byl negatywny, nie wiem czy to ma cos wspolnego. Czy to znaczy ze nie mialam juz tego thc chyba nie? Wiec to chyba dobry znak. Ja raczej mysle ze to nie molar bo przeciez musieliby mnie regularnie badac. Jak dowiem sie tego na 100 % wybieram sie do gina polskiego na usg a potem moze zaczniemy cos znow probowac.

    [*] 13.10.2015 , 11 tydzien
    6.04.2019 ICSI transfer 5 dniowego kropka
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 28 listopada 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyzia mysle ze ten test ciazowy negatywny to dobry znak, bo u mnie ostatnio nawet 4tygodnie po zabiegu moja beta byla wysoka prawie 600:/ , ale na szczescie zaczela spadac. My juz sie nie patyczkujemy nie chodzimy do gp od razu jak cos sie dzieje lecimy na emergency albo na oddzial ginekologiczny gdzie sie wszystkim zajmowali, szkoda czasu i nerwow na dzwonienie(wczesniej tez bylam na usg w prywatnej angielskiej klinicie- polecam). Na oddziale ginekologicznym zrobia ci test z moczu, ale nie taki zwykly test jaki mozna kupic w sklepie, okresla ci dokladnie czy wynik jest ponizej 2. Jesli mialas nawet podejrzenie zasniadu to powinni to sprawdzic A na jakiej podstawie mieli takie podejrzenie? po wysokiej becie czy po obrazie na usg? .Jesli to nie bedzie molar pregnancy to po pierwszej @ mowia tutaj ze mozna juz sie starac, chociaz slyszalam ze lepiej odczekac 3 miesiace zeby wszystko wrocilo do normy. Dziwne ze nie dostalas wypisu ze szpitala z informacjami kiedy mozesz spodziewac sie wyniku i z kim nalezy sie kontaktowac jakbys zle sie czula bo roznie bywa po zabiegu

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Edyzia Ekspertka
    Postów: 152 59

    Wysłany: 29 listopada 2015, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostalam list w kopercie dla gp do przekazania. W razie czego kazali isc na emergency, a wynikow kazali spodziewać sie 2 , 3 tyg po zabiegu . Do czasu zabiegu to bylam bardzo wdzieczna wszystkim ludziom ktorzy mnie prowadzili, ludzie jakich spotkalam na swojej trudnej drodze to anioly, spotkalam sie z wielkim wsparciem i wieloma dobrymi slowami. I dzisiaj wlasnie postanowilam zadzwonic na oddzial gdzie bylam prowadzona w ciazy (early pregnancy unit) skad zostalam skierowana na zabieg i w tel usłyszałam przemila pania z recepcji ktorej glos nadal pamietam po czestych wizytach tam i ona jak zwykle super pomocna , powiedziala ze maja moje wyniki i mam zadzwonic w poniedzialek, kamien z serca. Juz jestem spokojniejsza, dowiem sie wszystiego niedlugo, zapisze sie do polskiego gina na usg jesli to nie molar i zapytam jak wszystko wyglada i kiedy zaczac powolutku starania.

    Ja tez wiem wlasnie , pani doktor mi mowila ze po pierwszej @ mozna sie starac, w polsce jest raczej norma ze kaza czekac 3 miesiace ale coraz czesciej czytam tez opinie na polskich stronach ze skoro wrocila miesiaczka to znaczy ze cialo jest jak najbardziej gotowe na kolejna ciaze. No dla nas i tak za pozno bo pierwsza byla juz jakis czas temu wiec teraz po 2 chyba mozna probowac a i tak nie wiadomo czy od razu sie uda

    [*] 13.10.2015 , 11 tydzien
    6.04.2019 ICSI transfer 5 dniowego kropka
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 30 listopada 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyzia mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni i bedzie dobrze. Najgorsze jest to czekanie na wyniki.

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • lusia1988 Przyjaciółka
    Postów: 197 34

    Wysłany: 30 listopada 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza jak prYgotowania do drugiego podejścia?

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 30 listopada 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia1988 dzis mialam monitoring 3 pecherzyki takie sobie 11, 14 oraz 15.5 mm, dostalam jeszcze 1 zastrzyk jutro o 8:45 mam kolejne usg, cos czuje ze ten cykl raczej wypadnie. Nie nastawiam sie ze w tym cyklu bede miala iui, bo po ostatniejIUI moj cykl trwal tylko 22dn :/ wiec teraz nie dziwie sie ze pecherzyki nie rosna tak szybko jak powinny trudno sie mowi jakos to przezyje hehe :D

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza ale jakis progres jest. Beda dwa usg.
    A moze jakos akurat rusza z kopyta? Nigdy nic nie wiadomo

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cytrynka_ zaraz mam kolejne usg, ale watpie ze idzie w dobra strone bo test ovu nadal negatywny. wiem ze nie moge porownywac jednego cyklu z drugim tym bardziej ze wczesniejszy cykl trwal zaledwie 22dn, wiec teraz bylo wiadomo ze nie bedie tak samo jak w poprzednich. Na razie postanowiono mi dac kolejny zastrzyk, zobacze jak to bedzie wygladac dzisiaj na scanie, ale raczej nie nastawiam sie ze bedzie idealnie :P

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • lusia1988 Przyjaciółka
    Postów: 197 34

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak po usg Zuza? Mnie jakieś chorobsko złapalo ;/ mieliśmy dać czadu w tym cyklu a ja chora mąż ma zapierdziel w pracy;/

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia mialam monitoring rano i pecherzyki rosna pomalu, ale zdecydowali ze bedziemy miec iui w czwartek

    lewy jajnik:
    17,5mm 14,5mm, 13mm, 13mm, 12mm

    prawy jajnik:
    10.5mm oraz 12mm

    sporo ich jest ostrzegli nas przed ciaza mnoga, ale ja raczej w takie cuda nie wierze zreszta te pecherzyki nie sa duze wiec watpie zeby byly w ogole brane pod uwage, ewentualnie 1 ten najwiekszy o ktorego sie modle zeby troszke jeszcze
    podrosl :P. Nie jestem wymagajaca jeden mi w zupelnosci wystarczy :)

    tak zazwyczaj jest jak czlowiek postanawia ze sie beirze do roboty to zawsze cos sie przypaleta i zmieni plany, mam nadzieje ze szybko ci odpusci to chorobsko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 20:51

    Edyzia lubi tę wiadomość

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • lusia1988 Przyjaciółka
    Postów: 197 34

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladnie urosły ci pęcherzyki; )3 mam kciuki za jutro. My mamy juz wyniki badań do odbioru u GP ale nie mamy kiedy odebrać. Myślisz ze mogę sama je odebrać bez męża?

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia u mnie raczej by sie to nie udalo, nawet by mi w recepcji nie przeczytala wyniku. Mialam mnostwo badan robionych i raz wyslalam mojego po odbior i niestety tak jak wyzej napisalam powiedziala mu ze ja musze byc przy tym. Gp moze i na wizycie by mi powiedzial jaki jest wynik ale nie jestem tego pewna . My jak mielismy wszystkie wyniki to poszlismy razem na wizyte do gp i wtedy nam wszystko powiedzial od razu na tej wizycie powiedzial ze umowi nas do kliniki:).

    zapewne ciezko umowic sie na wizyte jesli pracuje sie o roznych godzinach, na szczescie moj w pracy przynosi tylko karteczke ze ma wizyte u lekarza i ma platne 2h, zeby sprawe zalatwic :D. lepszej pracy nie mogl znalezc.
    Kiedys to zawsze pracowalismy razem jak papuszki nie rozlaczki:D ale moja choroba nas rozdzielila nie nadaje sie juz do normalnej pracy nikt by mi nie pobłażał :P zalozenie firmy to byla jedyna moja mozliwosc ech zycie sie zmienia, ale nie zaluje mam prace bez stresowa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2015, 11:16

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • lusia1988 Przyjaciółka
    Postów: 197 34

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewno poczekam na jakieś wolne mojego męża :) u mnie problemów nie ma, mówię że mam lekarza i idę. W sumie u mojego męża tez nie ma problemów, tylko teraz przed świętami ma straszny zapieprz. Jest kierowca wiec u nich święta to przekichama sprawa.
    A jak przed jutrzejsza wizyta? Liczę na jakieś dobre wieści jutro; * a ile czasu musieliscie mieć abstynencji przed IUI?
    Moi znajomi w polsce przed głupim badaniem nasienia musieli mieć 8 dni abstynencji, aż mi się wierzyć nie chciało.

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia my przy pierwszej IUI postanowilismy zrobic 4dni, a teraz tylko 2 dni. Bo widzialam wykresy gdzie mieli tylko 1 dzien przerwy i sie udalo. Teraz nie chcialam robic tak dlugiej przerwy, podobno trzeba minimum 2dni:). Bo przed badaniem moj mial chyba 3/4dni przerwy jak mnie pamiec nie myli :) bo trzeba chyba zrobic od 3-5dni przerwe przed badaniem.
    Jak zwykle mam lekkiego stracha :D wszystko da rade przezyc:) najwazniejsze ze nie musze isc tam sama

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Mezatka2015 Ekspertka
    Postów: 169 285

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a gdzie i jak prywatnie mozna zrobic bete w uK

    Czerwiec 2015 - antykoncepcja odstawiona
    Kwiecien 2018 - 2 kreski na tescie!
    0d1y9jcgf62u3v9c.png
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mezatka ja sie kiedys interesowalam tematem. Przez jakas strone zamawia sie probowki do domu albo do przychodni. Ale koszto to stowa. Wiec dalej sie nie zaglebialam

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma takiej mozliwosci chyba ze masz sporo kasy zeby bawic sie w wysylkowa forme oddawania krwi za ktora trzeba slono zaplacic. W uk wycofali to badanie robia je jedynie w istotnych sytuacjach chociazy po poronieniu. Kup sobie test ciazowy clear blue gdzie sa pokazane tygodnie od zaplodnienia☺ cos lepszego od zwyklych testow

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam z clearblue testy owulacyjne :) są super :) nie mam czasu odkad pracuje sledzic Was na bieżąco :( ale podczytuje :) ide 15 grudnia na wizyte do szpitala, bo jak zwykle juz po raz 3 zmienili mi termin :( ja mam teraz jak cykl dziwny, w ogole nie czulam zebym miala owulacje, chodz test wskazał buźkę . Zawsze na owu boli mnie jajnik i piersi, zazwyczaj mam 12 dc , a teraz cisza :( yhhh, powoli sie poddaje ... mam juz dosc , juz w tym cyklu nawet nie mierze temperatury :( olałam ten cykl :( ale staramy sie z mężulkiem :D

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Edyzia Ekspertka
    Postów: 152 59

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi probujcie , probujcie ;) nigdy nie trac nadziei!

    Ja juz jestem po rozmowie w mojej sprawie i tu.. niedobre wiesci. Zasniad czesciowy cholera jasna :/ nie spodziewalam sie tego zupelnie. Zabieg mialam 13 pazdziernika a oni mi teraz mowia ze to zasniad, to gdzie to cale monitorowanie hormonow, badania? Smutno mi ze musimy odlozyc na pozniej starania o dziecko. Troche mnie to zbilo z tropu, nasze plany i nadzieje.. szkoda ale teraz trzeba sie skupic na tym zeby nie przypaletalo sie cos gorszego z tego zasniadu. Mam nadzieje ze hormon jest juz minimalny albo wcale go nie ma. Dwa tyg po zabiegu test ciazowy byl negatywny wiec mam nadzieje ze hormonu juz nie ma we mnie wcale, ze nie wzrasta, to najwazniejsze
    Pozdr dla was!

    [*] 13.10.2015 , 11 tydzien
    6.04.2019 ICSI transfer 5 dniowego kropka
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ