X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki w UK
Odpowiedz

staraczki w UK

Oceń ten wątek:
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesto osoby chore na borelioze maja hashimoto podobno borelioza uaktywnia ta chorobe zreszta wiele chorob z autoagresji. Czasami nawet nie pamietamy ze ugryzl nas kleszcz mnie ugryzla nimfa wielkosci ziarnka maku:/ kiedys nawet nie wiedzialam ze takie kleszcze sa. Jest mala swiadomosc ludzi o zagrozeniu jakie niosa kleszcze.

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nigdy nie robilam badan w kierunku boreliozy jednak czytalam o tym i wiem ze czesto wyniki wychodza sfalszowane, czyli np masz borelioze a wyniki wskazuja ze jej nie masz i na odwrot. Nie zamierzam jeszcze z tym szalec, i szukac sobie kolejnej choroby czy zmartwienia. :)

    START 2014 ;(
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera w boreliozie leczy sie objawy a nie wyniki. Nawet jak komus wyszedl by pozytywny wynik a nie ma objawow nie podlega leczeniu.

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Zuza. Jednak borelioza ma objawy jak setki innych chorob, bardzo ciezko niekiedy poznac czy to borelioza czy moze zupelnie cos innego jak zwykla grypa, niekiedy nie masz wszystkich objawow a tylko jeden badz dwa. I wtedy ludzie robia badania czy to oby nie borelioza i mimo ze ja maja wynik jest negatywny.Nie wyleczysz sie z niej calkowicie tylko zatrzymujesz postepujaca chorobe. Nie wyleczysz szkod ktore juz wyrzadzila w organizmie!
    Wiem ze hashimoto to choroba autoimmunologiczna ktora czesto krzyzuje sie z inna m.in. moze byc to borelioza co nie znaczy ze zawsze!

    START 2014 ;(
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera borelioze mozna wyleczyc tylko jest to uzaleznione od tego jak szybko postawia diagnoze w pierwszych 3miechach jest do opanowania i wychodzi sie bez szwanku gorzej pozniej. Zazwyczaj ma sie duzo ciezkich objawow ja jakbym miala niezbyt uciazliwe objawy to bym nie szukala przyczyny bo nie mozna popadac w paranoje. Mi choroba zajela uklad oddechowy mialam krwioplucia stawy ledwo chodzilam pozniej uklad nerwowy dretwienia mrowienia itd chudlam na potege nie spalam nie bylam wstanie jesc bo palilo mnie od wewnatrz to byl horror moje zycie w ciagu 12h zmienilo sie derastycznie.
    robi sie test z duza iloscia pytan zwiazanych z objawami po nim mozna dopiero stwierdzic czy moze pasc podejrzenie ze to borelioza.
    lecze sie metoda z usa ilads lekarz wyciagnal mnie z ciezkiego stanu teraz pozostalo mi jeszcze pare objawow ktore sie czasem pojawiaja moj lekarz jest dobrej mysli ze do konca z tego wyjde :).
    Nie napisalam ze zawsze borelioza laczy sie z hashimoto tylko ze wiele osob z borelioza ja ma bo borelioza uaktywnua choroby z autoagresji autoimmunologiczne a wiadomo jest wiele takich chorob niestety.

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ci wspolczuje Zuza sporo przeszlas!!Jako dziecko bardzo czesto wszyscy chodzilismy do lasu na grzyby jagody czy nawet tak pospacerowac pooddychac swiezym powietrzem, a teraz ledwo kto chodzi juz chyba starsi ludzie u mnie tylko.

    START 2014 ;(
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest w tym ze te paskudne kleszcze sa wszedzie i niestety niebezpieczenstwo czyha na kazdym kroku. Mieszkalam nad samym morzem codziennie chodzilam z mezem na spacery do lasu uwielbialam to a teraz boje sie wejsc na lake.
    trudno takie zycie mialam po prostu pecha.
    jak tam twoje samopoczucie? Nie moge sie doczekac jak zaczne znowu starania :p ale chyba za szybko to nie nastapi za to z drugiej strony ciagle mysle ze moje amh jest niskie i czas mnie goni nie potrafie sie rozdwoic leczenie a ciaza :/ przez to wszystko nie moge sie skupic na leczeniu ciagle mysle ze mam malo czasu jesli chodzi o ciaze przerabane :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2016, 11:07

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wasze samopoczucie ? Znowu piekna pogoda zawitala

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zuza siedzę i płaczę :( mam dość juz po prostu :( temp spadla, bol jak na miesiaczke wiec dzis albo jutro przyjdzie. JEstem zlamana, smutna, becze i mam wszystkiego dosyc.

    miala ogromna nadzieje, ze po laparo i metforminie od razu sie uda :( :( a to byl pelny cykl na lekach i po laparo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2016, 15:44

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie stiffi mysle ze w pierwszym cykl to nie tak latwo zajsc bo moglo sie wszystko rozregulowac lepiej miej nadzieje na drugi cykl po laparoskopii bedzie dobrze musi byc :). Nie martw sie nie jestes sama u mnie chociaz zachodze w ciaze jest taki sam efekt jak u ciebie ale nie mozemy sie poddac trzeba dalej walczyc:)

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja wrocilam wlasnie z plazy korzystam z ostatniego wolnego dnia:) bo znowu powrot do pracy i niestety system 12 godz :( wiec czuje sie jakbym tylko w pracy siedziala. To prawda ze nie tylko w lesie mozna spotkac te cholerstwa np moja ciotka kiedys rozbierala z wujem szope bo juz powoli walila sie i wlasnie podczas uprzatania calego balaganu zobaczyla 3 kleszcze i to 5m od domu tragedia jakas!!
    Stiffi nie placz daj sobie wiecej czasu napewno jest tak jak Zuza pisze potrzebujesz wiecej czasu zeby uregulowac hormony i organizm poprostu zaczal inaczej funkcjonowac,daj sobie jeszcze te 2 cykle.
    Ja zadnych zmian po zastrzyku nie czuje poza tym ze mierze dalej temperature i skacz\e mi strasznie a ovufriend ciagle zmienia mi termin mojej owulki :( Ja juz sie w tym nie lapie. KUpilam testy w bootsie i za dwa dni zrobie test:) dzis tez zrobilam ale wyszla mi dosc mocna 2 krecha..

    START 2014 ;(
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera ale mialas fajnie.u mnie chociaz bylo cieplo to wial zimny wiatr :/.strasznie tesknie za polska pogoda mieszkalismy nad samiutkim morzem uwielbialam to. :p zawsze mowilam ze nigdy nie zamienilabym morza na gory:) w zime tez pieknie bylo:).

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • lusia1988 Przyjaciółka
    Postów: 197 34

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez ładna pogoda aż się wierzyć nie chce ze to sierpień. Korzystam z urlopu ile się da;) jakieś 3dpt zaczął mnie brzuch boleć jak na okres tylko lżej. Wczoraj bolał co jakieś 3 h i dziś tez boli. Od razu biorę no spe. Piersi mam wrażliwe i chyba z 2 rozmiary większe.
    Stiffi nir łam się wyczytałam gdzieś źr bóle miesiączkowe nir zawsze zwiastuje okres, może np macica Ci sir poszerzac. Póki nie ma okresu jest nadejdzia. Ja uważam że po każdej burzy musi wyjść slonce:)

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byla naprawde ladna pogoda, ja oczywiscie staralam sie opalic choc odrobinke ale nic mam taka skore ze musialabym lezec godzinami na sloncu za to moja polowka chodzi i narzeka bo spalil sie na sloncu,a nie momgl ze mna wytrzymac na kocu bo za nudno wiec lazil przez ten czas po plazy i co on bedzie brazowy a ja dalej taki bladzioch.kurcze czuje sie tak jabym miala grypy dostac ciagle kicham i temperatura mi sie podniosla, tylko tego mi jeszcze brakowalo :/

    START 2014 ;(
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to mozliwe ze dopiero 5 dni od zastrzyku mogl mi peknac pecherzyk, bo nie dosc ze czuje ze mnie brzuch pobolewa jak przed okresem to mialam taki rozowy sluzzz?

    START 2014 ;(
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera mnie tylko bolal brzuch w dniu zrobienia zastrzyku pozniej zero objawow. Mnie nigdy nie bolal mocno brzuch jak na okres jak die okazalo ze jestem w ciazy normalnie sie czulam po prostu sie nie pojawil za to bardzo mnie bolaly piersi ale nie po bokach bo tak to mam przed okresem a jak zaszlam to bolaly mnie cale ciezkie ten objaw zawsze mi towarzyszyl. I ciagle latalam do toalety bo myslalam ze okres dostalam a tam tylko bialy sluz ten objaw tez zawsze mam. Za to moim pewniakiem po ktorym wiem ze zaszlam to temp. Powyzej 37.3 utrzymujaca sie kilka dni :)wtedy juz wiem ze sie udalo :)

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • mrik Ekspertka
    Postów: 212 269

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam staraczki w Uk :)
    zwracam sie z zapytaniem, czy istnieje mozliwosc potwierdzenia ciazy za pomoca badania krwi czy trzeba czekac do pierwszego spotkania z polozna? Czy gp moze zlecic wykonanie takiego badania? Z gory dziekuje za odpowiedz :)


    o148l6d8octf4x0k.png
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie nadzieji nie robie, wole sie nie nastawiac, zrezzta bardzo jestem nastawiona na to hsg w polsce i jak mi to nie wyjdzie to sie zalamie bo bardzo na to licze!! Jutro znow powtorze test, to bedzie 6 dzien od zastrzyku wiec kreseczka 2 powinna juz zanikac. Nie mam zadnych wlasnie objawow. A Zuza ile dni od owulki milalas pierwsze objawy

    START 2014 ;(
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera u mnie pojawialy sie pierwsze objawy 3dni przed@ a 2dni przed zawsze robilam test ciazowy.raz nawet sprawdzilam teorie ze test owulacyjny tez powinien byc pozytywny raz mi sie to nie sprawdzilo za drugim razem oba byly pozytywne wiec widac roznie moze byc :)

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrik - Ja mialam nadzieje raz, bo mi sie okres spoznil 10 dni, poszlam do gp, ale nawet z nim nie rozmawialam. Umowilam sie od razu na beta hcg (trzeba sprawdzic w ktore dni pobieraja krew) i pielegniarka mnie zalatwila. Niestety, tu sie czeka jakis tydzien na wyniki, bo sie w UK nikt nie spieszy i do tego czasu @ przyszla :(

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
‹‹ 57 58 59 60 61 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ