X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki w UK
Odpowiedz

staraczki w UK

Oceń ten wątek:
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze myslalam ze uk to dziadoski kraj jak nie moga zlecic bety ciagle te testy ciazowe nie rozumialam tego.zrozumialam to po 2poronieniu uswiadomil mi to gin z polski powiedzial po co pani w ogole robi ta bete spojrzalam na niego jak wryta :p i pomyslalam sobie nio durny lekarz:p powiedzial szkoda kasy beta nic nie wnosi znowu zdurnialam :p. Na koniec powiedzial to tylko niepotrzebny stres dla kobiety w ciazy. Wiecie co nie przejelam sie tymi slowami poszlam zrobic druga oczywiscie bylam zestresowana jak cholera naczytalam sie tych wszystkich glupot o przyroscie itd.okazalo sie ze przyrost bety byl idealny a 2tygd pozniej poronilam.tym razem poslucham sie lekarza zero stresujacych badan jednak uk podjela dobra decyzje ze tylko testy ciazowe. Jesli ktos powie ale ciaza pozamacicxna albo zasniad groniasty szybciej wykryje sama przeszla jedna z tych sytuacji i nie trzeba robic bety wystarczy pojsc w prawie 6tyg lub w prawie7tygd zeby lekarz po usg rozpoznal sytuacji ale mowa jest tutaj o dobrym sprzecie. Ja tutaj w uk chodzilam prywatnie na usg do angielskiej kliniki ekran jak w kinie :) polecam :).

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • mrik Ekspertka
    Postów: 212 269

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuza1212 pod glebszej analizie ja sie nawet zgadzam z tym jak to tu dziala i jestem w stanie dostrzec sens, i co mi da zrobienie bety w tym moemncie, nie zmieni za wiele, natomiast chodzi tu po prostu o to, ze bardzo mi zlaezy by wszystko bylo dobrze i ciezko czekac w niepewnosci, a czy nie pozamaciczna, a czy nie biochemiczna, a czy serce bedzie, a czy przy PCO wszystko pojdzie dobrze itp. itd. ja wiem, ze to paranoja troche i staram sie mimo wszystko tyle nie myslec i cieszyc po prostu cieszyc sie :)


    o148l6d8octf4x0k.png
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrik jak bedziesz miala niepokojace objawy oni od razu sla na usg zreszta kto by czekal na usg na nhs teraz idzie sie prywatnie ja mam gdzies to ich czekanie do 12tygd. To akurat jest durne :/. Nawet jak poronilam mialam 2usg zrobione prywatnie pokazalam im je zeby jak najszybciej wzieli mnie do szpitala na lyzeczkowanie bo dlugie czekanie grozi powiklaniami i co zrobili w dupie mieli te usg zapisano mnie po tygodniu na usg wiec chodzilam z martwa ciaza :/ myslalam ze ten koszmar sie skonczy po tym usg a oni wyznaczyli mi kolejne termin na usg i dopiero po okolo 2tyg trafilam do szpitala nie moglam zniesc tego stanu to bylo ciezkie do przezycia chodzenie z marwa ciaza tyle czasu. Jakie byly tego konsekwecje wdala mi sie infekcja pewnego dnia nie bylam wstanie stac z lozka i znowu trafilam do szpitala a tam zrobili mi bete ktora wyniosla 400:/ wtedy zaczeli monitorowac spadek bety antybiotyki wizyty z ginekologiem wymazy itd ale wyszlam z tego boje sie tutejszej opieki . W polsce od razu po usg bylam juz w szpitalu fakt tam tez zle mi zrobili ale to inna bajka :/.

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • mrik Ekspertka
    Postów: 212 269

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuza1212 az gesia skorke mam jak to czytam :O tyle przeszlas, nie wyobrazam sobie... a moge Cie zapytac czy orientujesz sie ile mniej wiecej takie usg prywatnie kosztuje jak to wyglada, dzwonie i sie rejestruje po prostu? rozumiem, ze wyniki wszelkich badan dostaje sie do reki?
    zastanawiam sie czy jest sens teraz robic np usg, w sumie nic sie nie dzieje... wg moich obliczen to 2-3 tydzien, czasem mam bole jakby w szyjce i bole jak na okres ale krotkotrwale


    o148l6d8octf4x0k.png
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrik ja placilam 60funtow tylko trzeba byc w 6tyg zeby wykonali usg to najwczesniejszy termin :) oni najpierw robia usg przez brzuch trzeba miec pelny pecherz a jak nic nie widac to dopiero wewnatrz. wtedy kaza oproznic pecherz :p. Wyniki dostaje sie od razu wszystko wyjasniaja:) .bylam rowniez na usg w polskiej klinice i nie polecam stary sprzet:/

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba pamietac ze jak cos sie zlego dzieje od razu jedzie sie do szpitala zadne wizyty u gp. W szpitalu wykonaja bete zbadaja i dadza ewentualne skierowanie do ginekologa na ten sam dzien albo kolejny ja akurat byla wieczorem w piatek a rano w sobote mialam juz wizyte. Najlepiej jak maz partner jest poinformowany o wszystkich objawach sila tkwi w dwoch osobach dobre obeznanie sie w temacie pomaga osiagnac cel uzykanie skierowan na badania czy do specjalisty mnie zycie juz nauczylo jak trzeba tutaj postepowac zeby uzyskac to co sie chce.

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • mrik Ekspertka
    Postów: 212 269

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuza1212 DZIEKUJE!! Twoje rady sa na wage zlota, bede pamietac! Ja niestety oprocz PCO mam tez miesniaka, ale powiedziano mi, ze jego lokalizacja nie wplynie na ciaze,ale zastanawialo mnie to czy ze wzgledu na PCO I miesniaka nie powinnam czesciej kontrolowac przebiegu ciazy. Poki co ekscytacja bierze gore I po prostu nie moge sie doczekac I odpukac zadnych niepokojacych objawow brak :)


    o148l6d8octf4x0k.png
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrik co ma byc to bedzie :) ja nie mialam zadnych zlych objawow nic mnie nie bolalo a sie zle skonczylo nie chce cie straszyc ale z tym roznie bywa dziewczyny ktore mialy plamienia czy bole i tak wszystko zakonczylo sie dobrze to troche jak na loterii nie wiesz czego mozna sie spodziewac ale wygrana jest ogromna :) oby u ciebie bylo wszystko ok i dzidzius zdrowo rosl :) zdawaj nam tutaj relacje po usg :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2016, 13:56

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • mrik Ekspertka
    Postów: 212 269

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm ja czuje tylko czasem pobolewania podobne do okresowych, ale to chyba nic niepokojacego na chwile obecna, w przyszla srode ma dzwonic do mnie polozna w celu umowienia na pierwsze spotkanie, tak sie sklada, ze za tydzien lece na wakacje wiec mysle by sie troszke zdystansowac i nie brac za duzo do glowy, ale ostroznym tez nalezy byc dlatego bede miala pod uwaga Twoje slowa :)


    o148l6d8octf4x0k.png
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sama szlam do przychodni sie umowic do poloznej i pamietam ze poszlam w 7tyg a babka w rejestracji powiedziala ze to ostatni dzwonek zeby sie umowic ze niby do 8tyg.trzeba byc juz u poloznej chyba dlatego ze ona umawia na ten 12tydz na usg a wiadomo trwa troche to czekanie. Hehe a ja myslalam ze za wczesnie przyszlam:).
    ja to sie balam wizyty u poloznej bo bym musiala sie przyznac do swojej choroby a nikt nie wie o tym a mija juz 6lat do tego dochodzila by kwestia karmienia co mam zabronione oraz ze cala ciaze bede na antybiotykach i jak tu to wytlumaczyc ludziom ktorzy nie maja zielonego pojecia o tej chorobie albo twierdza ze po 2tyg.lekow powinnam byc zdrowa :/
    wera teraz sobie odpocczniesz wyluzujesz szybko czas zleci i napewno bedzie dobrze aha bron boze nie mierz temp. Bo to zbyt duzy stres.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 08:54

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • mrik Ekspertka
    Postów: 212 269

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuza1212 czyli pierwsze spotkanie z polozna to jest takie ogolne zebranie informacji itp? i ona potem mnie umawia na pierwszy scan? jak ja nie wytrzymam do 12 tyg.. ale rozumiem, ze na pierwszym scanie bedzie juz wiadomo czy wszystko jest ok na chwile obecna, serce, rozwoj plodu itp.?
    dzis mija 5ty dzien odkad ukazaly sie 2 kreski i czasem mierze ta temperature niestety ale mam ciagle 37-37.2, ale wczoraj duzo myslalam.. i po prostu nie ma wyjscia, teraz trzeba sie cieszyc z tego cudu, nie mam wplywu na to co bedzie, co sie okaze po usg itp.

    zuza i co wyszlo z ta choroba :> dawali Ci te leki, ktore potrzebowalas brac cala ciaze?


    o148l6d8octf4x0k.png
  • mrik Ekspertka
    Postów: 212 269

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jeszcze pytanko, gdzie sie chodzi do tej poloznej? do przychodni, w ktorej jest sie zarejestrowanym? czy do szpitala? :)


    o148l6d8octf4x0k.png
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W przychodni do ktorej jestem zarejstrowana poszlam i powiedzialam ze chce sie umowic na wizyte pani spytala sie w ktorym tygd. Jestem i wtedy sie dowiedzialam ze na styk przyszlam bo wizyta miala byc za tydzien

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oni nie wiedzieli ze ja choruje na borelioze moj lekarz ktory mnie leczyl z gory mi przepisal antybiotyki mialam je brac jak tylko okaze sie ze jestem w ciazy.oni by mi tutaj nic nie dali tak samo luteine jak zaszlam w ciaze to dostalam 2recepty od dwoch gin wtedy bylam w polsce w odwiedzinach wiec skoczylam do ginekologa a teraz mam niezly zapas bo wiadomo jak sie poroni to trzeba brac luteine do 3miesiaca.zreszta profilaktycznie tez nie zaszkodzi tylko moze pomoc:)

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • mrik Ekspertka
    Postów: 212 269

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiedzialam o tej luteinie :O poza tym, ze na wywolanie okresu... to moze tez powinnam ja brac, ale nikt mi nic nie mowil nawet :/


    o148l6d8octf4x0k.png
  • karola391 Koleżanka
    Postów: 84 4

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny ;) czy mogłaby mi któraś z Was mniej więcej opisać jak w UK wygląda cała "procedura" jeśli chodzi o ciaze ? Kiedy i gdzie udać się najpierw, co potem itd. Z góry dziękuje; )

  • mrik Ekspertka
    Postów: 212 269

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola391 nie pomoge za wiele bo sama bede dopiero przez to przechodzic, ale po 2 kreskach na tescie poszlam do swojej prychodni a tam w recepcji kobieta wziela moj nr telefonu i powiedziala, ze polozna sie ze mna wkrotce skontaktuje.
    Z tego co mi wiadomo, ok 10-12 tyg. powinna odbys sie wlasnie pierwsza wizyta z polozna, na ktorej zostanie zebrany wywiad odnosnie zdrowia, chorob itp. oraz kilka ogolnych badan, pomiedzy 10-14 tyg. pierwsze USG, podczas ktorego ustalony zostanie wiek oraz stan ciazy, nastepne tygodnie to kolejne spotkania z polozna, badania krwi, moczu, odsluch seca... Podczas calej ciazy wykonywane sa 2, maxmalnie3 usg jesli ciaza rozwija sie prawidlowo.


    o148l6d8octf4x0k.png
  • karola391 Koleżanka
    Postów: 84 4

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dziękuję za odpowiedź :)

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chcecie dowiedziec sie jak wyglada proces opieki w ciazy w uk wystarczy wpisac w youtube i tam dziewczyny wszystko opisuja nawet pokazuja jakie dokumenty sie wypelnia na pierwszej wizycie co zawieraja polecam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2016, 06:36

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • karola391 Koleżanka
    Postów: 84 4

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest jakaś szansa żeby tutaj w uk zbadać sobie hormony? Chodzi mi o estradiol i progesteron ... nie mam mozłowići polwiec do pl na tak długo ,wiec chcialbum to zrobić tutaj.gdzie się udać i jak to załatwić żeby wogóle dostać się na takie badania? Może ktoś ma dosw z tutejsza służba zdrowia i wie jak to wygląda?

‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ