X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 19 listopada 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe czekam na twoje polowkowe jak na swoje :D bardzo bym chciala juz poznac plec :D jak ty sie w ogole czujesz?

    Mimi, naprawde trzymam mocno kciuki za ciebie! Jestem dobrej mysli :)

    Evli, ciagle pod gorke macie, ale mam nadzieje, ze to wszystko niedlugo bedzie tylko przykrym wspomnieniem. Na pewno jest ci ciezko widziec jak mala cierpi..

    Dzieki za pamiec dziewczyny. My faktycznie mamy wizyte w klinice w piatek. Pierwsze rdv z anestezjologiem na 10h30, potem nasz gin, biolog i maz ma zrobic spermogram. Nie wiem czy jest sens zaczynac procedure pod koniec grudnia skoro oni sami jeszcze nie wiedza jak beda pracowac, chyba bede to wolala zaczac na spokojnie w styczniu.

    W ogole to ta koncowka roku obfituje w ciaze :) Po prostu co chwile dostaje info o tym, ze ktos w ciazy jest, a 2 dni temu zadzwonil moj szwagier i mowi, ze bedzie tata :D jego partnerka ma 40 lat i udalo sie naturalnie, nie sa dlugo ze soba, bo jakos rok, ale tak sie ciesze!!!! Nasze dzieci sie urodza w podobnym czasie (biore wariant optymistyczny ;)).

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naytiri - ja też zaczynałam w styczniu, więc polecam styczeń. W grudniu raz, że kliniki maja urlopy, a dwa ty będziesz musiała myśleć o 'logistyce' stymulacji (leki przechowuje się w lodówce, więc może to utrudniać świąteczne spotkania z rodziną, czy ze znajomymi). No i w czasie stymulacji koniec z alkoholem, więc może lepiej się uraczyc ta ostatnia lampka szampana na nowy rok, a potem do dzieła ;) życzę wam owocnej wizyty w ten piątek!

    Czuje się ogólnie bardzo dobrze, dużo się lenie, aktywna jestem raczej do obiadu, bo potem już czuję zmęczenie. Bolą i lekko puchą mi nogi, ale chodzę teraz w rajstopach uciskowych i jest dużo lepiej. Przytyłam prawie 6kg i widzę, że poszło w brzuch i biust, więc jest o.k.

    Evli - jeeezuuuuu, czy oni są tacy niekompetentni w tym szpitalu, czy po prostu maja wszystko w nosie? Jak twój mąż znosi tą sytuację?

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 19 listopada 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, bardzo współczuję, że musicie przez to wszystko przechodzić... Wierzę, że w końcu i wam zaświeci słońce... Jakie są w ogóle prognozy?

    Mimi, gratuluję z całego serca, trzymam mocne kciuki za kropka i za .. nudne 9 m-cy :)

    Któraś z was pytała czy nadal was podczytuję. Tak, od początku, ale .... bałam się odezwać :O
    Ledwo do was napisałam, zrobiłam test i okazało się, że jestem w ciąży. Totalnie w to nie wierzyłam, dlatego postanowiłam do was napisać. Nie miałabym aż takiego tupetu żeby dołączyć do grupy staraczek tylko po to żeby następnego dnia napisać, że jestem w ciąży. I zrobiło mi się .... głupio. Bo część was przeszła bardzo trudną drogę żeby nosić pod sercem malucha, część was nadal dzielnie walczy, Evli ma chore dziecko, a ja miałabym wyskoczyć z tekstem "hihi jednak zrobiłam test i jestem w ciąży" ? Więc wolałam się "usunąć"... Ale jeśli mnie chcecie, chętnie tu zostanę, może posłużę jakąś radą?

    Każdej z was bardzo kibicuję!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2019, 15:52

    EllaDe lubi tę wiadomość

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 19 listopada 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eveli trzymaj sie kobieto !

    Neytiri jezeli stymulacja przypadnie ci na pierwsza polowe grudnia ito mozesz spróbowac w już w grudniu ale jeśli na druga to faktycznie lepiej poczekać do stycznia. Tak jak EllaDe pisze leki musza być w lodówce z lekarzami różnie jeden zacznie urlop wcześniej drugi póżniej a tak w styczniu na spokojnie ruszaj pełna para ! Powodzenia w piatek ęde czekac na info :)

    EllaDe kciuk za jutro niech sie maluch pokaze bo i my jestesmy ciekawe kogo tam masz w brzuszku :) Oby nie odwołali ;p

    Nahali Dziękuje i Gratulacje wspaniała wiadomość dobrze że nie musiałaś przechodzić przez te problemy co niektóre z nas i udało wam sie bez faszerownia sie lekami spokojnej ciaży :) to który tydzień jak sie czujesz ?


    Neytiri lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 19 listopada 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri to czekamy na piąteczek 😁

    Nathalie przede wszystkim gratuluję ciąży!
    Zostań z nami, to że ja mam ciężki start to nie znaczy że ma być Ci głupio.
    Wpatruje się właśnie w mojego kochanego szkrabka❤️ Prognozy są takie że potrzeba czasu płucom. Naszczescie mamy spowrotem noski i maleńkie ilości tlenu ☺️
    EllaDe co do Twojego pytania to mąż dużo gada ale jak trzeba się odezwać to już nikogo nie ma :/

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 20 listopada 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za miłe słowa i gratulacje. Leci 10ty tydzień. Byliśmy już z mężem na Urgences bo zaczęłam plamić (pdobnie jak z synkiem w ciąży). Serduszko biło i nic konkretnego nie znaleźli. Niecały tydzień później miałam już wizytę u mojego gina i on akurat znalazł źródło plamień: delikatnie odklejająca się kosmówka :/ Także miałam trochę przymusowego leżingu... plamień już nie mam, mdłości zaś prawie 24 na dobę więc chyba wszystko w porządku ;))

    Jestem z Pikardii i tak jak już chyba pisałam, mamy 1,5 letniego synka Florka, któremu niedawno zdjęto gips :OOO także takie przygody...

    Evli to dobrze, że znowu jakiś kroczek do przodu. Musi być Ci bardzo ciężko tak żyć między domem a szpitalem. Oby płuca ruszyły niedługo pełną parą!

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 20 listopada 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie chłopiec! Na razie waży 600g i wszystko jest w normie, praktycznie pośrodku wykresu. :) zrobili mi też dopplera, bo przypomniałam im moja wysoka betę z pappy I też nic nienormalnego nie znaleźli. Doktorek zaproponował kolejne dokładne usg zaraz po świętach. Dowiedziałam się też że kilka dni przed usg przez brzuch nie powinno się używać olejków do ciała, bo rozmazuja obraz (blokują fale) :0

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, gratulację chłopczyka! No i że zdrowiutki! :)) Macie już na oku jakieś imię?
    Mój, jeśli chodzi o wagę, też był zawsze pośrodku wykresów iiiii .... 4310 g :P

    EllaDe lubi tę wiadomość

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny mam wyniki 332 iu przyrost 204 % ulga jest ale nadal plamie wczoraj bardziej czekam na wiadomość od lekarza i w piatek usg .

    Eveli faceci chyba tak maja ze jak co do czego to sie na nas ogladaja :p

    Nathalie czyli termin masz na koniec czerwaca fajnie powiem wam ze moje pierwsze jest z końca roku i ubieranie w te kombinezony to mie wymeczyły ;p Teraz bedzie letnie to przynajmniej to ubieranie bedzie latwiejsze :)

    Neytiri lubi tę wiadomość

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElleDe kurcze wspaniale w końcu znamy płeć a ty możesz zaczać kompletować wyprawkę i szykować pokoik małemu no i oczywiście jak wymyślisz imię to się pochwal.
    Dobrze że badania wyszły w porzadku i że wszytko jest w normie i za to że sie tyle wyczekałaś będziesz mieć jedno usg w prezencie super :)

    EllaDe lubi tę wiadomość

  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, ufff, co za ulga! Nie wiem czy Cię to "pocieszy"... Ja w pierwszej ciąży plamiłam bite 1,5 m-ca, byłam na IP, potem na wczesnym usg i nigdy nic nie znaleźli, mówili, że "taka moja uroda". Plamienie ma jaki kolor?

    Tak, termin wg aplikacji 22.06. Odpowiada mi ;) Synka mam z 28.05 i też była rewelka :))

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi I Nathalie - gratuluję ciąż!

    Imiona jeszcze żadnego nie mamy na oku, dopiero zaczynamy dyskusje ;)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny ale nadal boje sie cieszyć może to usg mnie uspokoi.
    Ogólnie plamie na taki karmelowy kolor bardzo jasny ale wczoraj były dość ciemny taki pod czarny braz , teraz znowu takie jasne, ja nie plamiłam w pierwszej ciazy ale ta była zupełnie naturalna teraz przy iui tyle tej chemii sobie zaaplikowałam że może to ma też jakiś wpływ do tego wyczytałam że przez proga moga być plamienia a ja biorę przeciez duphaston.

  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 20 listopada 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też plamiłam na bardzo ciemno. A pachnie to jak? Krwią? Wiem, że to mało romantyczne wąchać sobie palec, no ale...

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 20 listopada 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie to nie ma zapachu normalny nie śmierdzi to jakoś specyficznie to nie wygladalo na krew teraz mam cały czas wkładkę i ciagle ja tak brudze to takie troche jak plamienia przed okresem ale jasniejsze

  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 20 listopada 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pewnie nic takiego, lekarz nic nie napisał?
    W ciąży zmienia się śluz, ja teraz też miewam taką "kawę z mlekiem" , ale bez zapachu więc wydaje mi się, że ok! W każdym razie trzymam kciuki. Domyślam się, że mega Ci się dłuży przed piątkiem, eh.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 20 listopada 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe gratuluję zdrowego chłopczyka!!

    Mimi piękny przyrost!!

    EllaDe lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 20 listopada 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Evli ;)

    Nathalie w pierwszej ciazy tak nie miałam śluz sie zmieniał owszem ale kolor był ten sam kremowy a teraz dla mnie nowość te plamienia właśnie taka kawa z mlekiem. W sumie dwa dni ostatnio żyje co dwa dni beta teraz za dwa dni usg wiec jakoś dam rade oby tylko wszystko było w porzadku.

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 20 listopada 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi super! Fantastyczny przyrost :)

    EllaDe! Yeeees :) gratulacje chlopczyka :)

    EllaDe lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 20 listopada 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny,

    Mimi piekna beta gratulacje !, a na plamienia moze cos lekarka poradzi w piatek , moze trzeba dorzucic troche proga a moze po prostu dziecie sie "mosci" jeszcze i tak natrafilo ;)
    nathalie gratki rowniez , fajnie ze jestes z nami :d
    EllaDe tak przeczuwalam ze chlopak :D, super :) gratulacje!
    Evli a mowia cos kiedy wstepnie przewiduja ze wyjdziecie do domu ?
    Neytiri chyba faktycznie lepiej bedzie na styczen , ja pamietam rok temu tam akurat w grudniu bylam, zeby sie dodzwonic za "decyzja" to byla masakra , wiadomo swieta, urlopy, narty i inne cuda...
    Ja czekam na miesiaczke , najpewniej menda w piatek przyjdzie i mam nadzieje startuje :)

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ