X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 7 lutego 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri to wizytujemy razem 17 lutego :)

    Mimi teraz dopiero to coś wyszło, właśnie mówili że nie wyglada to żeby była krew, wczoraj przekopałam stare usg i nawet rtg z drożności wyciągnęłam o 1 w nocy 🤦🏻‍♀️ i żadnej „przegródki” nie było.. nastraszyli mnie znowu 😞
    Mimi jak stawałam ostatnio na wagę to mi pokazywało +4, wczoraj stanęłam i było +2, a w szpitalu to już w ogóle wyszło mniej ale pielęgniarki mówili że ta waga jest „magiczna”😆. Zjem mniej słodkiego a więcej zup może dlatego 🙏🏻 Wysoka jestem, wiec jakoś to się rozchodzi ale nie chce przytyć nie wiadomo ile bo się będę źle czuła ... już wystarczająco przytyłam przez ostatnie lata, wcześniej byłam szczypiorem, płaska z każdej strony 😆.
    Louis bardzo ładne imię 😊

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 7 lutego 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli jak to dopiero teraz wyszło to może faktycznie to jest tak jak u mnie tez mi to wyszło na genetycznych lekarz nie nazwał tego krwiakiem ale u mnie to sie ewidentnie zrobiło od kosmówki. A u ciebie to polozenia przy kosmowce czy przy łożysku ? jak nie ma zywej krwi to do nastepnej wizyty sie wchłonie i nie bedzie śladu,a wielkościa jest duze ? Odpoczywaj duzo nie musiasz cały czas lezec ale sie oszcedzaj nie podnośnic ciezkiego , bedzie dobrze u mnie po 2 tygodniach sie zmniejszylo o polowe a miał ponad 6 cm wiec zazwyczaj takie cuda sie wchłaniaja do 20 tyg trzymam mocno kciuki aby i u ciebie tak było :)

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 7 lutego 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisane mam tak
    Une image anéchogène non vascularisée de 18mm au niveau de la corne droite, semblant en continuité avec le sac gestationnel, distincte de la cicatrice d’hystérorraphie. Cette image peut évoquer un petite hématome amnio-chorial (mais pas métrorragie) ou une petite cloison utérine.

    Wiec to wyglada jakby „to” było razem z workiem owodniowym 🤔 Łożysko jest z drugiej strony.
    No nic i tak nic nie wymyślimy trzeba czekać do następnej wizyty.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 7 lutego 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Louis piekne imie, tez jest naszym faworytem dla chlopczyka, choc chyba odpadnie bo juz mamy jednego w bliskiej rodzinie ;)

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 7 lutego 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ja tez mam "hématome amnio-chorial "18mm to malutkie worek owodniowy jest wiekszy od tego wiec nie martw sie ja miałam 62x28mm jak lekarz nie stwierdzil zywej krwi tzn ze to sie za bliźni do nastepnej wizyty i śladu po tym nie bedzie, ale sie oszczedzaj mimo wszystko :)

    Neytiri myśmy juz mieli to imie wybrane w pierwszej ciazy ale wyszła nam dziewczynka teraz nadal nam sie podoba wiec nie było problemu z wyborem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 13:52

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 7 lutego 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi dzięki :) pocieszylas mnie :)
    Jak ma Twoja córeczka na imię?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 10 lutego 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2020, 19:38

    EllaDe, Neytiri lubią tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 10 lutego 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Susanne! Z której części Francji jesteś?
    Ile Ci wyszła ta tarczyca?

    Powiem Ci że najlepiej chyba kłamać lekarzy że już się stara kilka miesięcy bo inaczej będzie tak jak Ci lekarz powiedział - poczekać 6 mc...mój to był jeszcze lepszy i kazał starać się przez rok bez badań..🤦🏻‍♀️😒 i tak o pierwsza ciąże walczyłam prawie 2,5 roku..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 10 lutego 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Susanne!
    Napisz cos wiecej o sobie, gdzie mieszkasz i jak dlugo juz jestes we FR?

    Ja z wynikami tarczycy poszlabym do endo, bo to w koncu jego broszka. Nie wiem jakie ci wyszlo tsh, ale mysle, ze specjalista podreguluje co trzeba i moze w koncu te naturalne staranka zaowocuja :) masz jakies objawy tej tarczycy? Bo dla samego samopoczucia i przyszlego zdrowia lepiej sie ta sprawa zajac czym predzej. Jak juz to ogarniesz i dalej nic, to idz do gina i naklam, ze staracie sie od ponad roku. Ja poszlam po 9 miesiacach bo czulam, ze jest cos nie tak i mialam racje. W takich sytuacjach dobry gin zleci od razu badania hormonow +amh, droznosc jajowodow i badanie nasienia partnera. Bez kompletu tych badan, ciezko bedzie postawic diagnoze.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 lutego 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Susanne, miło, że do nas dołączasz :) życzę owocnych starań!
    Co do tarczycy, to mam wrażenie, że podchodzą do niej bardziej lajtowo niż w Pl. Najważniejsze: jaki wynik tsh ci wyszedł, I czy było to tylko raz, czy parę razy. Jak zaczęłam moja przygodę ze staraniami, to moje tsh było na poziomie 1,6, czyli rewelacyjne (chociaż na forum na pewno znajdą się zwolenniczki opcji, że wszystko powyżej 1 zabija ;)). Po paru latach poszło mi do góry do 3,6mniej więcej. Też zastanawiałam się nad konsultacja z endokrynologiem, ale i gin i lekarz rodzinny powiedzieli, że lepiej jest patrzyć 'całościowo' na pacjenta a nie tylko na jeden wynik. U mnie nie było innych objawów tarczycowych ( brak problemów z wagą, skóra, włosami, czy snem). Więc uznano, że nie na co kombinować z hormonami tarczycowymi. Jak zaszłam w tę ciąże (z ivf) to tsh samo mi spadło poniżej 2. Mam też lokalne koleżanki, które są na lekach na tarczycę, ale u nich poziom tsh był dużo wyższy i doszły inne problemy.

    Jeśli chodzi chodzi o 'kłamanie' lekarzy co do czasu starań, to też polecam :). W twoim wieku nie zainteresują się niczym przed upływem roku starań, niestety.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 10 lutego 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Witaj Suzanne powodzenia oby jak najszybciej wam sie udało :)

    Co to tsh to lepiej wybrać sie do endo wkońcu to zmiany hormonalne i zwykły gin sie po prostu nie zna i tak jak dziewczyny pisza najlepiej jest kłamać lekarzom ze staracie sie już ponad rok bo nie którzy tyle wymagaja a do tego jeżeli beda patrzeć na wasz wiek to ci powiedza ze masz czas i młoda jesteś nie słuchaj ich lepiej troszkę okłamać i nie czekać bo w większości przypadków to strata czasu, a tak odrazu dostaniesz pakiet badań podstawowy. A co do wartości tsh to wiele dziewczyn na forach do iui pisało ze najlepiej jak jest poniżej 2 ale ja sie niez nam nie mam problemów z tarczyca .
    Evli moja córa ma na imie Mïa, ja po wizycie młody ok nie mam juz "krwiaka" ale a miejscu tego zrobiła sie przegroda wypełniona płynem owodniowym lekarz nazwał to mostem niby nie zagraża dziecku bo jest juz w dobrze rozwinięte stopy i raczki sa uformowane i raczej nie powinno to zdeformować kształtu jest to bardzo malutkie wiec lekarz mówi że tak czasmi sie zdaza ale oczywiście będziemy kontrolować. Mogę wrocić do normalnego trybu życia. Na wadze +1kg i kolejna wizyta połówkowa.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 10 lutego 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi mam wrażenie że mamy to samo ....;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 10 lutego 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli tez tak pomyślałam :) tylko ze te 5 tyg temu wyraźnie było widać odklejenie sie kosmówki i krwiak po cześci zablizniony z kieszonka z zywa krwia , 3 tyg temy byl mniejszy o polowe a teraz ewidentnie w środku sa wody i jest malutki lekarz nawet nie mierzył bo to taka banieczka po dupka małego.

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 10 lutego 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy jak u ciebie sytuacja sie rozwinie oby ci to znikneło...:)

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 10 lutego 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie to właśnie wyglada na kontynuacje kieszonki, ale mówili że nie wyglada na to żeby tam krew była. Mystère 🙈 Za tydzień się okaże czy się coś zmieniło.

    Mimi super że synek dobrze się ma, kiedy połówkowe? Czy teraz już były?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 10 lutego 2020, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Połówkowe za miesiac teraz tylko kontrolne zmierzył główke według pomiaru 3 dni do przodu wiec jest dobrze. Na reszte pomiarów musze poczekać bo dziś to sie skupił bardziej na tej przegrodzie ale przynajmniej se małego poogladałam i bardzo spokojne to moje dziecko całkiem inne niż jego siostra ;p

    Evli lubi tę wiadomość

  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 10 lutego 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2020, 19:37

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 10 lutego 2020, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzanne piękna historia trzymam kciuki abyś jednak nie musiała przyjmować hormonów w dużych dawkach ale podejrzewam ze endo moze ci przepisać jakaś minimalna dawke na zbicie troche tej wartości co ci wyszła.
    Ja mieszkam ponad 450 km od ciebie.Mój maż miał też troche takie podejscie ze natura wie a tym bardziej ze z pierwsza ciaza nie było zadnego problemu, ale widział że mnie męczy że sie nie udaje na pierwsza wizyte poszłam do lekarza który miał takie podejscie ze macie czas oczywiscie umówiłam sie do innego i po pierwszej rozmowie z nim mój maż zmienił zdanie że lepiej sprawdzić i mieć spokój, jak przyszły mu wyniki nasienia (chociaż problemu nie było ) to sam nas na wizyty umawiał hehe :D Dobrze też ze macie takich znajmych co mozecie sobie pogadac o wszystkim dobrze jest wyrzucić z siebie.A badania lepiej iść do specjalisty po skierowanie wtedy sa refundowane jak masz karte bo ja za taki podstawowy pakiet zapłaciłam prywatnie coś koło 300 euro ( zgubiłam karte i zanim mi ja wyrobili zbierałam te papierki do refundacji ).

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 11 lutego 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    susanne ja akurat nie miałam nigdy problemów z tsh (teraz mam 1,34) także nie znam się za bardzo, ale zawsze słyszałam że najlepiej żeby było poniżej 2 ;) Chyba dobrze by było skonsultować to ze specjalistą ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 11 lutego 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne, witam sasiadke ;) my mieszkamy w Béziers :) w Perpignan bylam kilka razy, bo moj maz ma tam znajomych. Leczymy sie w klinice St Roch w Montpellier.

    Powodzenia! Zachecam jednak do robienia badan na miejscu. Po pierwsze, z ubezpieczeniem masz niemalże wszystkie badania na skierowanie za darmo, a po drugie, tak jak piszesz, lekarze inaczej patrza na takie wyniki.

    EllaDe lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ