X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe dobrze ze piszesz o rozmiarach bo ja sie właśnie zastanawiałm jakie mam sobie kupić. Nie mogę sobie przypomnieć jaki kupowałam w ciaży z córka 🤔Ostatnio gdzieś wyczytałam że w ciaży kupuje sie ten sam rozmiar ubrań ciażowych co miało sie przed ciaża normalnych ale to raczej nie ma pokrycia w rzeczywistości i tak mi sie wydawało że kupowałam rozmiar większy.

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli no dziwne ze dziecka nie wpuscili rozumiem ze wieksze ale takei malenstwo ktore i tak tam bylo . Wpuszczaja innych czlonków rodziny dziadków i wujków wiec bez sensu. Z chłopcami leży dziewczynka i ostatnio byl ja odwiedzic 10 letni brat.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy szpital ma swój regulamin.
    Na niektórych oddziałach prawo wejścia do dziecka maja tylko rodzice.
    Rozchodzi się oczywiście o bakterie i wirusy.
    Moja mama jak była to lekarz kazał jej się szczepić na krztusiec i grypę przed przyjazdem.
    W tym specjalistycznym szpitalu jak byliśmy to rodzeństwo mogło przyjść na godzinę w każda środę i powiem Ci że akurat byliśmy w sali 4 os i bardzo mi się to nie podobało, bałam się że przyniosą jakieś choroby ze szkoły ze sobą a to była reanimacja! Miałam dziecko pod respiratorem z chorymi płucami...


    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zreszta ile ja się z nimi nakłóciłam przez te ich regulaminy...nie wiem kto je wymyśla.
    Np na reanimacje mogłam przynieść ściągnięte mleko z domu a jak już leżała na pediatri i była już 4 razy większa to takiego mleka nie przyjmowali, brali tylko takie ściągnięte od razu w pokoju...wiec gdzie tu logika 🧐🙄

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi - co do rozmiarow, to wystarczy, że biust urośnie i z 's' robi się 'm'. Tak, że ten ;)

    Evli, wcale się nie dziwię, że bałas się rodzeństwa innych dzieciaczkow w sali Alice. Te kilkulatki to chodząca broń biologiczna. Na święta szwagierka przyjechała ze swoim zakatarzonym pięciolatkiem - po 3 dniach 3 dorosle osoby z objawami przeziębienia... W tym mój mąż. :p

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie one sa caly czas na reanimacji i bez problemu oczywiscie dziecko w wieku mojej corki nie moze wejsc ale ten 10 letnie juz ok , u nas sie wszyscy szczepili własnie . Ja niestety nie mogłam ale moj maz tak i oni sami zaproponowali aby poszedł zobaczyc dzieci ale mój maz odmowil wlasnie przez to ze ma swiadomosc ze kazda kolejna osoba przynosi zarazki i w zyciu by sobie nie wybaczyl gdyby po jego wizycie ktoroś złapało jakiś wirus, sepse nie chcial ich narazac. Natomiast dziadkowie i rodzina z jej strony nie widziala problemu no i teraz tez moja tesciowa rankami siedzi przy tym malym a popoludniu tata przyjezdza. Ja tez tego nie rozumiem szczegolnie ze ten jeden jest dość słabym dzieckiem i tez ma dysplazje płucna do tego rodzice kazli sie wszystkim zaszczepic aby chronic dzieci mowili ze jak sie ktos nie zaszczepic nie bedzie mogl widywac chlopcow nawet jak wyjda do domu do drugiegi roku zycia bo tego z dysplazja musza bardziej dbac bo jest bardziej narazony na wirusy i jest dla niego niebezpieczne kazde zakazenie . A tu jak tylko lekarz wyrazil zgode na wizyty wszyscy polecieli dla mnie to troche sprzeczne no ale nie moje dzieci nie odzywam sie 😉

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to rzeczywiście dziwnie. My byliśmy na wielu oddziałach. Wejść za pozwoleniem mogli dziadkowie ale w obecności rodzica, nigdy sami.
    A od jesieni oprócz fartucha i odkażania rąk były obowiązkowe maski dla wszystkich, również personelu.
    Ludzie nie zdają sobie sprawy że dziecko z dysplazja płuc przez zwykły katar może wrócić pod respirator...takie głupie myślenie że przecież się nic nie stanie..
    Heh wzięło mnie na wspomnienia....

    Chciałbym żeby już było lato!
    Znowu spędzę wakacje w Paryżu 😅 te moje dzieci wybierają sobie okres wakacyjny..w sierpniu do tego polowe personelu nie ma w szpitalu, będzie ciekawie 🙈

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fartuchow nie maja ani tu ani w tamtym drugim szpitalu , odkazanie rak to chyba standard a maski to zalezy czasmi maja czasmi nie napewno nie ma ich personel.

    A no moje teraz tez wakacyjne i tez mam nadzieje ze zechce wyjsc wczesniej ze dwa tyg to poczatek wakacji i szpitale nie beda takie puste i moj lekarz nie bedzie na urlopie.
    Ale i w tym roku u nas tez wakacje w miescie tyle ze mloda pojedzie do babci to sobie po uzywa a my bedziemy sie topic w tym skwarze.
    Zazwyczaj u nas klimatyzacja chodzi non stop w okresie letnim ale przy niemowleciu nie wim jakie sa normy , ale pomieszczenie gdzie jest 50 stopni ciepla tez nie jest dobre dla niemowlecia.

    Ostatnio myslalm w co ja bede takie male ubierac w samego bodziaka i jakies rampersy chyba tylko przy takich temperaturach z mloda nie bylo problemu ona jesienna wiec bodziak i spiochy kocyk do przykrycia a teraz w te upaly...napewno dziecka nie przegrzeje ale tez zeby go nie zaziebic.

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, co u Was nowego. Ciężarne- jesteśmy o tydzień bliżej porodu. :) Mój mały nadal nietoperka nie zrobił, więc hmmmm... :/

    Neytiri- jak twój cykl wygląda? Kiedy zaxzynasz provames?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, trzymam kciuki aby maly sie szybciutko obrocil!

    Ja czekam na @. Nawet nie wiem kiedy sie mam jej spodziewac. Myslalam, ze wyczulam moment owulacji, zwykle 15 dni pozniej mam @ a tutaj du**. Jutro mija 3 tyg od zaprzestania stymulacji. Poczekam jeszcze kilka dni. Brzuch mnie pobolewa jak na @, wiec juz fajnie jakby przyszla. Generalnie to dopiero po @ sie okaze kiedy startuje z provamesem, bo jesli powstaly torbiele to stymulacja bedzie pewnie odroczona o kolejny cykl.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    U mnie w sumie nic nowego.. za dużo mi się przytyło chyba :/ wg mojej wagi mam już 4kg na plusie, masakra jakaś 🤦🏻‍♀️ Z Alice tyle przytyłam przez cała ciąże a tu dopiero początek..
    no ale jak ja np. ostatnio zjadłam 5 czy 6 naleśników naraz z nutella, bitą śmietana i owocami no to tak jest ;) muszę się opamiętać 🙏🏻
    Oczywiście 100 myśli na minutę czy wszystko ok ;) Byle do czwartku.

    EllaDe mniejmy nadzieje że Mały się jeszcze przekręci, ile już wazy?

    Neytiri kciuki za szybką @ i rozpoczęcia stymulacji.

    Reszta dziewczyn co u Was?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,

    u mnie tez nic sie nie dzieje czekam na wizyte.

    EllaDe jak tam juz masz wyprawke gotowa torbe do szpitala zaczynasz juz pakować ? A imie macie wybrane czy dalej nic ?

    Neytiri a wy przypadkiem nie probowaliscie naturalnie pomimo ze przerwałaś stymulacje to mialas trzy pecherzyki wiec moze ty test zrób ?

    Evli aby do czwartku i genetyczne wyszly prawidlowo . Ja na szczescie nie przytylam nic w pierwszym trymestrze a na ostatniej wizycie mialam ponad 1 kg mniej ale teraz mi jakos brzuch wyskoczyl wiec mysle ze mam cos na plusie ale nie mam sily wejsc na wage heheh ;p

    myślałam ze juz mi mdlosci przeszly a dzisiaj znowu cos mnie meczy ;/

  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, co za mały uparciuch! :D Jeszcze ma w brzuchu trochę miejsca więc spokojnie jest szansa, może akurat? :) Trzymam nieustannie kciuki za nietoperka!

    Neytiri jeśli jesteś pewna owulki to faza lutelna nie powinna być dłuższa niż zawsze, dziwna sprawa, a może właśnie udało się naturalnie?

    Evli, ile przytyłaś?! I ile zjadłaś tych naleśników? hahahaha :D poszalałaś :D trzymam kciuki za czwartek :) będzie dobrze!

    Mimi, współczuję nawrotu mdłości, oby długo nie trzymało!

    U mnie 20 tc, od niedawna czuję ruchy bobasa, a od kilku dni wyczuwalne po przyłożeniu ręki do brzucha :) Lubię ten etap, czuję się wtedy spokojna o malucha :)

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie ruchy ♥️ Ale fajnie 😍

    Dziewczyny imiona wybrane?

    My narazie nie mamy żadnych typów ;) Alice miała imię wybrane na 3 lata wstecz, teraz 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2020, 15:41

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeśli potwierdzi się dziewczę, najprawdopodobniej będzie Mila :)

    Evli lubi tę wiadomość

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 1 lutego 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie, Mila super imie :)
    Evli, ja tam bym sie cieszyla z przyrostu wagi na twoim miejscu :D z Alice brakowalo wod, a teraz chyba wszystko idzie w dobrym kierunku :) na pewno te nalesniki same nie waza 4 kg :D

    Dziewczyny test zrobie w poniedzialek jesli @ do tej pory nie przyjdzie. Nie chce sie nakrecac niepotrzebnie, bo innym dziewczynom w podobnej sytuacji czesto sie cykle wydluzaly do 40 dni i wiecej, a niektore to nawet musialy brac leki na wywolanie... ja mysle, ze wyczulam moment owulki, ale czy to bylo to to trudno powiedziec, bo przez te stymulacje czesto mi sie jajniki daja we znaki :/ Tydzien temu caly weekend przelezalam, bo tak mnie brzuch bolal, nie moglam stac, myslalam juz ze to @, ale od tamtej pory sie uspokoilo.

    Wiecie, przy obu niedroznych jajowodach to jak liczyc na cud.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2020, 08:15

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 1 lutego 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, Mały się przekręcił! W nocy po napisaniu mojego ostatniego postu, spać nie mogłam, bo tak się wiercil I rozpychał. A wczoraj na usg główka w dół! :) waży już 2400g (33s+5j) 😮 czyli rośnie 200g na tydzień. Zawsze był średniakiem, a teraz wskoczył w okolice 80centyla. A główka jeszcze większą się zrobiła. Mam nadzieję, że wyskoczy przed terminem, bo jak skończy powyżej 4kg, to będzie ciężko... Już mam wizję, że w śpioszki na 1 miesiąc nie wejdzie, a takie śliczne mu wybraliśmy ;)

    Pokój gotowy! Już nawet łóżeczko i powijak stoją. 😊 Torby jeszcze nie pakuje. Muszę ubranka poprać, ale ostatnie zamówienie przyjdzie mi dopiero za 3 tyg chyba... Nie wiem czy czekać i wszystko puścić razem, czy nie...

    Co do imienia, to wahamy się między 2. Zabawne jest to, że w czasie naszych starań, 2 imiona (jedno dla chłopca i jedno dla dziewczynki), które w sumie niezależnie od siebie dawno temu wybraliśmy, musiały odpaść, bo dziewczęce zostało użyte w różnych wersjach co najmniej 4x wśród naszych znajomych, a chłopięce dostało negatywną konotacje w Pl, więc d..a 😅

    Evli - waga się nie masz co przejmować na tym etapie, szczególnie przy twoim wzroście. W pierwszym trymestrze tez dużo przytyłam a potem juz mniej. Ogólnie tyje skokowo - długo nic, potem +2. W sumie jestem na +10kg. Jak fasolka lubi naleśniki, to nie odmawiaj :D

    Neytiri - no może rzeczywiście po test ciążowy trzeba sięgnąć?

    Mimi - współczuję wymiotów :(

    Nathalie - ciesz się tym etapem. Te delikatne ruchy są bardzo fajne.

    Neytiri, Evli lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 1 lutego 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe jaki duży chłopczyk!!! Super że się przekręcił tylko niech teraz się już nie odkręca 😂
    Z ciuszkami to zobaczysz te na 0 i 1 mc są maleńkie ale w cale to nie znaczy że dalej będzie tak rósł może trochę zwolni i się zmieści 😉

    Neytiri no przy dwóch niedrożnych jajowodach to raczej ciężko 😞 ale! Nigdy nie mówi się nigdy, może jakiś „prześwit” w nich jest. Swoją droga ciekawe co to za bóle masz 🤔 Czekamy razem z Tobą 😊

    Nathalie Mila bardzo ładne imię 😁

    Mimi współczuje mdłości, już kurcze mogłyby odpuścić..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 1 lutego 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie fajne imie podobne do imienia mojej corki. Ja uwielbiam kopniaki maluszka zarowna te na poczatku jak i juz pod koniec , ja dalej czekam az moje zechce laskawie mnie kopnac narazie tylko rano czasem sie rozpycha ze zrobi mi sie taka gorka z jednej strony. Jak czuc ruchy to tak sie nie dluzy od wizyty do wizyty.

    Neytiri w sumie racja jak dwa jajowody niedrozne to faktycznie ciezko miec nadziej chodziaz rozne sa sytuacje i moze akurat. A te bole jajnikow to troche podejrzane ze bola cie po owulce zazwyczaj pik bolu jest w okresie owulacyjnym a tydzien pozniej raczej powinny sie wyciszyc chyba ze sie cos poprzesuwalo. A robilas tetsty owulacyjne ? Trzymam kciuki za poniedzialek i oby jednak nie trzeba bylo nic wywolywac ;p

    EllaDe ale super juz niech mlody tak zostanie a waga wcale nie taka duza normalna bym powiedziala i pamietaja ze zawsze moga sie mylic. Moja w 36 + kilka dni miala 2700 wiec sie cieszylam ze mala bedzie jakie bylo moje zdziwienie jak polozna w dniu porodu 39t4d po zmierzeniu malej powiedzial 3600 bylam przerazona ale urodzilam mloda okazala sie grubaskiem bo faktycznie urodzila sie 3600 i 50 cm a ubranka na 56 byly na nia akurat.

    Co do wymiotow to byl jakis jedno dniowe przypomnienie teraz juz ok ale na nic nie mam ochoty jak mam zrobic obiad to mi niedobrze , ale jak maz zrobi to cos tam zjem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2020, 15:50

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 1 lutego 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam sikanca, bo dzis wychodze na impreze i alko sie bedzie lalo, wiec chcialam miec spokojna glowe ;) oczywiscie biel wizira takze te bole to na @.

    Mimi, mnie akurat czesto bola jajniki po owulacji, czasem robia mi sie krwiaczki po peknietym pecherzyku. Teraz moze i mam jakies cysty stad te bole.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2020, 16:21

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
‹‹ 131 132 133 134 135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ