X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli obyło się bez kazania? Super! No i widziałaś bijące serduszko 😍

    My już prawie skończyliśmy remont pokoju. Jeszcze tylko parę drobnych wykończeń i można wstawiać meble. Poza tym jestem coraz bardziej ociężała i leniwa ;)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było :) powiedziała „bon..ce n’est pas grave”.
    Tyle tylko że jeszcze nie jest pewne czy będę mogła rodzic naturalnie z tak krótka przerwa. Wszystko się okaże.
    Małego od razu będziesz dawać do jego pokoju?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, chciałabym od razu. No ale wiadomo, zobaczymy jaki egzemplarz nam się trafi ;)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Evli super ze u ciebie dzidzia wporzadku, i wodzials bijace serduszko :)

    EllaDe o jak fajne ze macie remont za soba teraz najprzyjemniejsza rzecz urzadzanie pokoiku :)

    Ja tez juz po wizycie krwiak sie zmniejszyl o połowe , mam odstawic progesteron bo juz jestem w drugim trymestrze wiec doktor mowi ze niepotrzebny no i nie ma zywej krwi w srodku krwiaka wiec jest ok.
    Dzdziusia nie mierzyl dzis , posluchaliśmy tylko serduszka no zapytalam czy sie synus nie zamienil w coreczke lekarz mowi ze napewno nie probował ładne zdjecie zrobić aby mnie upewnic ale młody na poczatku badania sie ruszał, obrucił sie i poszedł spać mimo potrzasania głowica nie udało sie doktorkowi uchwycic wyraznie, wiec nie za bardzo nam sie chciał pokazac, buzke tez zakrył tak wiec dzisiejsze zdjecia mam czubka głowy troche nóg i brzucha widać ze jest juz duzo wiekszy i na styk miesci sie w całkowitym obrazie. Najważniejsze to ten krwiak ale dalej mam odpoczywac pomalu moge delikatne rzeczy robic ale sie nie przemeczac i kontrola za trzy tyg.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi super że wszystko ok!

    ( ja mam progesteron aż do 36tc🙄)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, juhuuuu! Bardzo się cieszę, że wszystko w porządku :) Kiedy masz prenatalne? Szkoda, że lekarka Cię nie poprowadzi do końca, oby udało się trafić na kogoś porządnego :)

    Mimi, super, że krwiak się zmniejsza! Oby tak dalej!

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) 6 lutego :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny caly czas was podczytuje i ciesze sie, ze wszystko ok.
    Mimi, Evli trzymalam mocno kciuki, super wiadomosci.
    EllaDe, teraz czeka cie najlepsze - urzadzanie pokoiku :) ja z ewentualnym pokojem dla dziecka jestem w podobnej sytuacji, zostawilismy go na sam koniec. Tak naprawde bedzie trzeba tam najpierw zrobic podloge i sciany zanim cokolwiek sie wstawi.
    AMS nie moge uwierzyc, ze Charlotte juz chodzi.. jak ten czas leci. Dzieci rosna, a my wciaz mlode i piekne ;)
    Mimi, je suis desolé pour toi i mnie rozwalilo :D usmialam sie :)

    Ja sie czuje ok. Naprawde czuje sie jakby byl to normalny cykl. Mam tylko duzo gorsza cere.. straszne mnie wysypalo po tych hormonach, az sie boje co to bedzie na tej wiekszej dawce. Na szczescie zamiast przytyc, jak mnie straszono, to schudlam.. Czekam na okres, jesli dobrze wyczulam owulacje to powinien byc gdzies za tydzien.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2020, 22:02

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri zazdraszczam schudnięcia 😆
    Ja się aż boje że za dużo przytyje bo nie mam żadnego zajęcia ;) moja rozrywka to jest wyjście do Intermarché..brakuje mi pracy i wyjścia miedzy ludzi 😌
    Co do cery to poczekaj aż będziesz w ciąży.....heh ja mam takiego roga na czole że aż mnie przód głowy boli 🙄

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neyteri super ze nie przytylas po stymulacj ja mimo malej dawki mialam brzuch jak balon ale pozniej wracal do normalnych rozmiarow. Cere tez mi sie pogorszyla przez hormony ale za to teraz w ciazy jest super z reszta w ciazy z corcia tez mialam fajna cere wiec nie narzekam 😊

    Czyli za tydzien zaczynasz stymulacje masz juz umowiona wizyte ?

    Evli nie martw sie ja pomimo lezenia dwa tygodnie schudlam 1,5 kg gdzie na poczatku bylam bardziej aktywna plus mdlosci i waga stala w miejscu. Pierwsza ciaze zakonczylam z plus 17 kg i na tym etapie co teraz jestem nie mialam wogole brzucha dopiero mi " wyskoczyl jakos po 23 tyg "

    A teraz moj brzuch wyglada jak wtedy w 23 tyg ale za to wagowo teraz jest lepiej.
    Moja znajoma w pierwszej ciaza plus 25 kg pomimo aktywnosci a druga plus 15 no i aktywnosc ograniczala sie tylko do spedzania czasu z pierwszym maluchem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 11:34

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsza ciąże skończyłam na +5kg, ale wiadomo nie była taka jak powinna.
    Dzis mój brzuch zaczyna mnie przerażać. Wydęło mnie! W 7 mc taki miałam 😱
    Dziecko ma 2-3cm to skąd ten brzuch 🧐

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi pytałam się ostatnio ale może przeoczyłaś..
    Jak tam te Twoje bliźniaki z rodziny? Pewnie już podrosły :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi ja stymulacje powtarzam dopiero gdzies w marcu, teraz mam odpuscic przyszly cykl i zobaczymy czy nie porobily sie cysty po tych pecherzykach. Jesli wszystko ok to moge zaczac brac znow provames.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli przeraszam ale faktycznie przeoczyłam pytanie, a wiec blizniaki ogonie ok jeden super ostatnio w dwa dni przybral 300 gram jest malym glodomorkiem i 3 godziny miedzy posilkami to dla niego za duzo, coraz lepiej radzi sobie z odychaniem samodzielnie ogolnie za kazdym razem jak sie przytulaja to zdejmuja mu sprzet wiec te dwie godzinki sam oddycha, maja juz po 2700g i 44 cm juz sa po pierwszym szczepieniu. Drugi natomiast troche gorzej dopiero niedawno zdjeli mu maske i zredukowali tlen , ostatnio zbadali oczka i wyszla mu retinopatia trzeciego stopnia wiec zostal przetransportowany do innego szpitala okulistycznego zajmujacego sie tylko tym. Teraz sa rozdzieleni o 300 km mama pojechala z nim tata jest z tym drugim tutaj ciezko im bo wiadomo moga sie nie widziec 2-4 tygodnie wiec ten jeden moze byc juz gotowy do wyjscia no i nie widziec malenstwa tyle czasu to dla mamy czarna rozpacz ale wiadomo nie ma wyjscia.
    Młody raczej bedzie miał laser aby zniwelować te niepracujace ogniska no a skupic sie na tych ktore jeszcze dzialaj i trzeba zrobic to jak najszybciej aby siatkowka sie nie odkleila narazie podali mu leki czekaja do jutra czy cos zadzial bo czasami choroba sama sie wraca ale lekarz mowi ze w jego przypadku sa male szanse, tak wie c nawet jak uda im sie zmniejszyc chorobe to sa duze szanse ze beda skutki uboczne i w sumie bedzie caly czas pod opieka okulistyczna no i napewno bedzie nosil okulary . A tak to ma sie dobrze wczoraj wypil 50 ml i było mu mało tylko ze on ma tez problemu z brzuszkiem ciezko mu z kupa idzie wiec trzeba go ciagle masowac i mu pomagac.

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri tak wiec trzym kciuki aby nie bylo zadnych torbieli i od marca ruszycie z nowa procedura jak wam sie uda to bedziecie miec fajny prezent swiateczny 😊

    Neytiri lubi tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - myślę, że nie będziesz miała torbieli po pęcherzykach. Więc niedługo provames I marcowy cykl będzie tym szczęśliwym.

    Evli - mnie na początku tej ciąży brzuch też tak pęczniał. Chyba koło 12 tyg musiałam zamawiać lekkie spodnie na gumce (z tych babciowatych, jeszcze nie ciążowych), bo na widok jeansów mnie odrzucało 🤣 co do cery (czy skóry wogóle), to pierwsze 2 trymestry miałam bardzo suchą, aż musiałam kremy pozmieniać na bardziej natłuszczające. Włosy wogóle mi się nie przetłuszczały. Teraz zauważyłam zmianę - cera znowu jest normalna, włosy też i wczoraj ma twarzy wyskoczyły mi 2 wypryski (na szczęście niewielkie). Hmmm 🤔
    jestem na +10kg. Wogóle to tyję skokowo. Długo nic, potem +2kg w kilka dni. Od początku tak było. Jem normalnie, zachcianek większych nie mam, (chociaż w weekend zeżarłam paczke aldikowych wafelków (pewnie z 400g) I poczułam się zawiedziona, bo prince polo sa lepsze :D niedawno robiłam domowe ptysie - krem wyszedł mi rewelacyjny 🤩 i zjadłam 10 w jedno popołudnie. Hahaha

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe a zamawialas te sukienki z envie de fraise?
    Ładne są ale zastanawiam się czy mi tyłek zakryją, bo wysoka jestem i często z długością mam problem :/ w kwietniu mam komunie trzeba będzie się jakoś ubrać ;)

    Mimi współczuje..jeszcze ich rozdzielili to już w ogóle masakra...
    Jedzą przez sondę czy sami? Pewnie pobyt w szpitalu jeszcze potrwa :/

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    EllaDe a zamawialas te sukienki z envie de fraise?
    Ładne są ale zastanawiam się czy mi tyłek zakryją, bo wysoka jestem i często z długością mam problem :/ w kwietniu mam komunie trzeba będzie się jakoś ubrać ;) :/

    Tak mam 2 sukienki z envie de fraise i jestem bardzo zadowolona. Mam prawie 170 I są troszke nad kolanko - zakładam, że ich modelki są przynajmniej 5cm wyższe ode mnie (patrząc na zdjęcie). I żadna sukienka się w praniu nie skurczyła (a prane wielokrotnie). 2 topy - też ekstra. Popatrz jak wyglądają na modelkach i najwyżej pomyśl co jeśli na tobie beda 3-5 cm krótsze. Oraz, im większyy brzuch, tym sukienka krótsza, no chyba że wybierasz model z opuszczonym stanem (gumką pod brzuchem). Wzięłam rozmiar 38-40, przed ciąża miałam 36-38, zależnie od marki.

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli jedza sami chociaz tyle dobrze, no tej jeden jest juz gotowy aby go przeniesc na inny oddzial tylko czekal na brata a teraz to nie wiem czy lekarze go przyniosa czy bedzie czekal na ratunkowym zalezy tez jak dlugo tamten bedzie musial zostac w tamtym drugim szpitalu.W sumie ona termin miala na plowe lutego lekarze chcieli aby donosila do 25 stycznia teraz by byla jakosc 37-38 tydzien. Lekarze daja duze szanse ze ten jeden bedzie gotowy do wypisu w terminie porodu ale ze oni nie rozdzielaja blizniat to mial zostac az jego brat bedzie gotowy natomiast teraz nie wiem jak tamten bedzie 4 tyg rozdzielony to czy tego wypisza i bedzie czekal w domu bo tamten nawet ja go z powrotem przetransportuja tutaj to on napewno zostanie jeszcze troche na obserwacji i wtedy byloby to troche skaplikowane dla mamy opieka nad nimi.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eee to super że jedzą sami i że może ten jeden wyjdzie. Mi lekarze mówili w szpitalu że rzadko kiedy wcześniaki wychodzą w terminie porodu, a jak jeszcze dochodzą problemy to już w ogóle się przeciąga..
    Jak moja mała leżała to właśnie były bliźniaki, jeden wyszedł a drugi został :/ I albo ojciec przychodził sam, albo przychodzili razem i jedno z dzieckiem czekało na korytarzu, bo z dzieckiem nie wejdziesz na oddział :/ ciężka sytuacja ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 130 131 132 133 134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ