X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 9 stycznia 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki mimo wszystko ✊
    A jeśli przerwie to może skróci Ci cykl luteina? Nie wiem w sumie czy tak można 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam na podgladzie kurnika. Cos tam uroslo, w sumie 7 pecherzykow, niestety wiekszosc za malych na ten dzien stymulacji. Endometrium za to ladne. Lekarze jednak podjeli decyzje o zakonczeniu stymulki. Mam czekac na okres i od nowego cyklu (20go dnia) znow zaczac provames. Po kolejnej @ wznawiamy stymke z dawka 450!! (Teraz mialam 225). Takze tyle. Jakos mnie to nie rusza, robie co mi kaza i tyle...

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri tak sobie teraz myśle ty brałaś provemas przez dlugi okres i moze to on spowodowal wolny wzrost pecherzykow teraz jak bedziesz brala od 20 dnia( ja tez tak zaczynalam) tylko do 3 dnia okresu i zaczniesz stymulacje ze zwiekszona dawka to w sumie to moze być dla ciebie duzo lepsze poniewaz dawka 225 nie jest az taka duza 450 na napewno ze wiecej pecherzykow dojrzeje a jeden miesiac przy tym ile juz wyczekałaś w tej stuacji nic nie zmieni.Dobrze ze masz takie podejscie neutralne....:)

    Neytiri lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri przykro mi że się wszystko przeciąga w czasie :/
    Ale z drugiej strony to jeśli następny cykl odpada i transfer na następny jeszcze czyli będziesz mieć piękny prezent urodzinowo-świąteczny w grudniu 😉

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 jesteś jeszcze z nami? Odezwij się :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - cierpliwość, to wszystko co jest teraz potrzebne. U mnie to trwało i trwało, ale efekt daje mi teraz kuksańce od środka ;)

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny.
    Ja juz przestalam cokolwiek kalkulowac, bo wczesniej bylam pewna, ze sie uda od razu i urodze w pazdzierniku ;) takze co bedzie to bedzie..

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu cisza.....
    Dziewczyny co u Was?

    EllaDe wyruszyłaś już na soldy?

    Mimi jak u Ciebie sytuacja? Byłaś jeszcze na usg?

    Française jak starania? Kiedy testujesz?

    Ams wciągnęły Cie strajki czy łóżko ? :P Ruszyliscie ze staraniami?

    Olcia, Nathalie, Neytiri co u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2020, 15:38

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Evli, tak wyruszyłam na soldy, ale te internetowe z dostawa do domu. Jestem trochę zawiedziona mała ilością podstawowych ciuszków dla maluchów na wyprzedażach - wybór niewielki, a jak już jest rabat, to kolory są raczej smutnawe (szarości, granaty, beże). Znalazłam parę fajnych rzeczy (kolorowych, nadruki) w m&s, zamówiłam, a po 2 dniach dostałam maila, że już je wyprzedali grrrr... Pozatym to co będę ściągać z Pl, już zamówiłam (głównie pierdołki jak pieluszki z materiału, szczoteczka do włosków, maść z lanoliną) - na tych drobnostkach różnice w cenach są bardzo duże... Został nam pokoik do urządzenia, ale jeszcze nie skończyliśmy remontu, więc parę tygodni jeszcze muszę poczekać.
    Pozatym jestem po kolejnym spotkaniu z położna i bardzo sobie chwalę te sesje (mąż też). Dziś rozmawialiśmy o bólu, znieczuleniu, skurczach etc.

    Evli, à ty jak? Kiedy widzisz swojego gina? Jak się czujesz?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe a patrzyłaś w orchestrze ? Płacisz 2 euro na miesiąc abonamentu i ciuszki są -50% i jakościowo super.
    Ta ciąża jest całkiem inna niż poprzednia. Mdli mnie, non stop głodna jestem. Najchętniej jadlabym samo śmieciowe jedzenie. Ostatnio o 21h zebrałam się i poszłam po greka 🤦🏻‍♀️

    Wizyte mam 20 stycznia ;)
    Aż się boje, ale chyba bardziej boje się szpitala w którym mam mnóstwo wspomnień niż wizyty ..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O 21h po greka? Hahaha nie wiem jak musiałabym być głodna, żeby o tej porze zwlec się z kanapy hahaha U ciebie to raczej dobry znak, bo to książkowy objaw ciąży. 😄 Ja w pierwszym trymestrze dość często miałam ochotę na gorąca czekoladę - ale tylko z mleka i kilku kostek roztopionej w nim czekolady, żadne nesquicki do picia. Teraz też zwiększona ochota na czekoladę powraca ;) próbuję się hamomowac. Jeśli chodzi o smieciowe jedzonko, to lubię, ale domowej roboty... Domowe nuggetsy (z prawdziwego kurczaka), czy burgery... Mniam... A w zeszłym tygodniu miałam fazę na rybę w panierce - kupiłam mrożoną i codziennie jadlam na obiad 😜
    Orchestra nie znam, zerknę na nich. Dzięki.

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ryby to ja ostatnio wiozłam z Polski w lodowce samochodowej dorsza w płatach 🤷‍♀️🤦🏻‍♀️
    Takiego prosto od producenta :)
    Zraziłam się do ryb tutaj. Kiedyś kupiłam dorsza świeżego w poissonnerie i był moczony w ....amoniaku! Jeść tego nie dało się. Nigdy więcej!
    Jedyne ryby które teraz tu kupuje to są z picarda, ale ceny tez maja swoje :/

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorsza w lodowce turystycznej?! Hahaha dobra jesteś :) na rybę z amoniaku jeszcze nie trafiłam, ale na 'błotnego pstrąga' tak... Pstrąg miał posmak karpia z czasów mojego dzieciństwa :D jakoś nostalgii nie poczułam :D ogólnie wydaje mi się, że takie prawdziwe świeże ryby są tu bardzo drogie. Mam wrażenie, że ich ceny poszły w górę bardzo w ciągu ostatnich 4-5 lat....

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi to się bardziej wydaje że świeżych to w ogóle nie ma. W każdym razie nie w ile de france. Trzeba byłoby przenieść się nad morze tam prędzej ;) a ceny to tak masakra :/
    Patrzyłaś na ta orchestre ?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Ja leze, ogolne mdlości chyba mi mijaja albo sie juz przyzwyczailam i mi wszytko jedno, apetytu tez nie mam za bardzo jem bo musze ale tak jak eveli mam ochote na smieciowe ale sie ograniczam. Ryby i miesa to wogole nie dotkne smierdzi mi caly czas bym słone jadła.Ostatnio jadłam trzy dni zupe oforkowa bo kwasna. Wogole ostatnio mam czeste napady bolu glowy raz wzielam doliprane bo juz nie wytrzymalam.
    Co do ryby ja mam dostep do morza wiec u nas zazwyczaj w soboty jest targ rybny a ceny wiadomo drozej niz w sieciowce.

    Orchestra fajny sklep wlasnie jak sie jest w clubie to warto nawet jak nie ma soldow.
    Kiabi widzailam mieli ostatnio fajne rzeczy na wyprzedazy, ja lubie Z i okibi ale tez C&A i jak mam okazje to dla maluszkow takie co szybko wyrastaja fajny jest primark.

    A wizyte tez mam 20.
    Evli to bedzie twoja pierwsza wizyta po smierci malutkiej jak pojedziesz do tego szpitala ?

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi współczuje mdłości.
    Tak to będzie pierwszy raz tyle że w tym szpitalu się urodziła, zmarła w innym.
    Ale spędziliśmy tam ponad 3 mc.
    Do tego drugiego tez mam jechać ale to gdzieś w lutym jak będą wyniki sekcji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2020, 21:58

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli czyli 20.01 możesz spodziewać się batów od Twojego lekarza? :D
    A tak poważnie, kciuki za wizytę! To z usg czy bez?

    Mimi, bidulko, jak czytam, że Ci już wszystko jedno to aż mi Cię żal... Sama nie tak całkiem dawno przechodziłam przez te wstrętne mdłości i wymioty... Ale fajnie, wizytujecie razem! O której macie wizyty?

    EllaDe, a patrzyłaś sieciówki, np. h&m? Ja bardzo dużo tam kupowałam takich basicowych rzeczy, do tej pory biorę stamtąd bodziaki na ramiączkach albo na krótki żeby pod koszulkę czy bluzę założyć. A jeśli chodzi o rzeczy z Polski, ja uwielbiam Smyka... Teraz są super wyprzedaże... Korci mnie żeby zacząć iść powoli w jakieś falbaneczki, widziałam np rampersy na lato za 12 zł... Ale jak jeszcze siusiak z tego wyrośnie?!

    Przez was mam teraz ochotę na panierowaną rybę........ a i od kilku dni za mną chodzą naleśniki z serem odsmażane na maśle .... o mamooo...

    Ja się czuję ok, skończyłam 17 tc, leci 18ty... W pon mieliśmy wizytę, miała być taka zwykła, tylko ważenie mnie, mierzenie ciśnienia, recepty, bez usg... I chcąc nie chcąc załapaliśmy się na szybkie usg bo... lekarka nie mogła znaleźć tętna malucha detektorem :O Także chwila grozy, heh. Dobrze, że usg piętro wyżej bo jakby przyszło nam jechać gdzieś indziej :OOO no ale wszystko w porządku, ja się w sumie cieszę, że tak wyszło (choć wiadomo, że stres niepotrzebny), ale zamartwiałam się już znowu brakiem brzucha, a tak przynajmniej wiem, że wszystko ok.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy będą baty się okaże. Może nie :P
    W sumie to nie miałam żadnych komplikacji po cesarce i nie minęło znowu dwa miesiące tylko 8.
    Zreszta w tamtym tyg jak byłam na usg w imagerie/radiologie gdzie sprzęt był nowiutki babka się nie skapła że jestem co cesarce🤔 musiałam ją uświadomić.
    Powinno być przecież widać na usg cięcie 🤔
    Wizytę mam o 10h30. O ile uda mi się dojechać, bo przecież te strajki końca nie maja 🤯
    Bez usg nie wyjdę z gabinetu 😅

    Jejku Ty już niedługo połówkowe !
    Ale co za stres na ostatnim badaniu! Dobrze ze miałaś usg i możesz odetchnąć :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, ani lozko, ani strajki... Chodzaca Szarlotka i nawal pracy ... w poniedzialek Szarlotka wstala z podlogi i poszla !! :D teraz jest juz wszedzie heheh :)


    Nie bedziemy sie starac poki co... nie dam rady z dwojka dzieci... Moze za pol roku ... Maz zmienil prace i jest "chaud" poki co takze nie bedziemy komplikowac jeszcze bardziej chociaz bardzo bysmy chcieli....

    Ja w szkole tez mam full pracy i nawet z sama Sarlotka jest mi ciezko... Bo nie ma co sie oszukiwac, jestem ze wszystkim sama... Maz wraca kolo 20 - 21 do domu ... wtedy dopiero moge przygotowac cos do jedzenia itp no ale mniejsza z tym :)

    Co do ciuszkow ja bardzo lubie Tape à l’œil, vertbaudet. Ale dla Szarlotki cala wyprawke (ciuszkowa) w kupilam w Carrefourze. I to za -70 - 90 procent !!!
    I ciuszki dobre jakosciowo, polecam, serio :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams brawa dla Szarlotki 👏👏👏

    Napewno z dwójka maluchów nie jest łatwo ale przyjdzie ten „odpowiedni” czas :)

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ