X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 6 stycznia 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez się naoglądałam, nie wiedziałam jaki kształt i w sumie ten co wzięłam mi odpowiada :)

    Czyli Ty też będziesz mieć parke :)
    A córka ile ma lat bo mi umknęło ?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 6 stycznia 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli trzymam kciuki za czwartkowa wizyte :)

    Nathalie, Mimi fajnie, ze juz znacie plec! Mam nadzieje, ze i ja niedlugo do was dolacze ❤️

    EllaDe, no wlasnie, imie wybrane? ;)

    Ja na pierwszy podglad ide w srode. Na razie nic za bardzo nie czuje, tzn czasem odczuwam jajniki, ze  « pracuja ».. troche to inne uczucie niz zwykle przed owulacja. Glowa mnie tez nieco pobolewa, ale poza tym na razie jest dobrze :) jak wy przechodziliscie stymulacje?

    ams lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 6 stycznia 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri dołączysz dołączysz :)
    Transfer będzie w tym miesiącu ?

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 6 stycznia 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli cos bede musiala zamowic paczki z pl nie robie wiec cos tu poszukam

    Tak bedziemy miec parke a moja mała ma 4 lata.

    Neytiri ooo to fajne w srode bedzie wiadomo co i jak i pewnie tez ci lekarz powie przyblizona date punkcji , trzymam kciuki ,a po po stymulacji nie czulam jajnikow jako tako dopiero jak ovitrelle wzielam to mialam silny bol oulacyjny.

    Neytiri lubi tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 6 stycznia 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w tym szale zakupów mogę polecić wam dwie strony francuskie: bebeboutik - działa jak 'vente privee' zakładasz konto i dostajesz mailem różne oferty każdego dnia. Ceny o. K. Chyba w zeszłym tygodniu były te poduchy w różnych rozmiarach, ale oferty wracają co jakiś czas ( przy zapisaniu się nie trzeba nic zamawiać, można po prostu śledzić oferty).
    Druga to ciuchy ciazowe, nazywa się 'envie de fraise', ciągle promocje i ciuchy, które są dobrej jakości, nie smutne worki, czy inne namioty, i nie są drogie (ciągle coś jest w promocji). I mają też dużo sukienek/topow combo: ciazowe + do karmienia piersią.

    Co do o imienia, to nadal się nie zdecydowaliśmy. Wózek przyszedł :)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EVLI daj znac jak tam po wizycie?

    ElleDe ten bebeboutik fajna sprawa dzieki :)

    Neytiri ty masz jutro wizyte tez sie pochwal co tam wychodowalas ;)

    z tymi ubraniami ciazowym faktycznie jest problem sama bede sie rozgladac za jakimiś niebawem bo niby nic nie przytylam ale brzuszek sie pomalu zaokragla . Patrzylam rzeczy z h&m no i z Seraphine w pierwszej ciazy kupowalam takie co mi sie podobaly nie patrzylam czy sa funkcjonalne a pozniej jak zaczelam karmic okazalo sie ze nie mam w co sie ubrac bo prawie zadna nie nadaje sie do karmienia teraz chce takie aby spelnialy dwie funkcjie w jednym .

    Neytiri lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi usg w czwartek.
    W pierwszej ciąży miałam tylko jedne spodnie ciążowe z h&m. Więcej nic ale ja tez prawie brzucha nie miałam. Dopiero po narodzinach kupiłam w h&m biustonosze i koszulki z odpinanymi ramiączkami, łatwiej mi było ściągać pokarm. Teraz się okaże ...najgorsze że to będzie lato będzie trzeba się rozebrać, będę się topić ;)

    Na kiedy macie terminy? EllaDe Ty 23 marca tak? Mimi, Nathalie?
    W ogóle to tutaj ciąża trwa „dłużej” nie?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Na kiedy macie terminy? EllaDe Ty 23 marca tak? Mimi, Nathalie?
    W ogóle to tutaj ciąża trwa „dłużej” nie?[/QUOTE]

    Mam na 22 marca. tak, liczą 41 tygodni, więc myślę, że przed terminem się wyrobię ;)

    Też kupiłam jeansy z h&m, bo potrzebowałam czegoś na szybko, ale ich nie lubię. Fatalnie skrojone i się obsuwają. :( do tego od 4 miesiąca chodzę w aptecznych rajstopach (tych uciskajacych, bo bolały mnie nogi), więc o jeansach zapomniałam i te sukienki z envy de fraise mnie uratowały. ;) pamiętam jak w h&m przymierzałam jakąś ciążowa czarna tunike, wyglądałam jakbym namiot na siebie założyła 🤣

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli coś mi sie pomylilo myslalam ze tobie na dzis przelozyli ten scan.

    W pierwszej ciazy mialam spodnie z kiabi i byly super nie mialam nic h&m tym razem przegladalam ich strone i maja ok ale nie wiem jak to sie ma do rzeczywistisci chcialam isc popatrzec do sklepu i rozmiar sprawdzic bo tez nieznam ich rozmiarowki ale teraz nakaz lezenia wiec predko sie do sklepu nie wybiore .

    Ja mam termin na koniec lipca trzymam sie tego co sama sobie wyliczylam z reszta pokrywa sie z usg bo jak lekarz mi wyliczyl to sie zdziwilam a on mi zacza tlumaczyc ze we francji licza 41 tyg ale zebym nie brala tej daty pod uwage bo to bedzie moj drugi porod i statystycznie dzieci rodza sie przed terminem i raczej do 41 -go tyg nie dotrzymam wiec bez sensu to dla mnie

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 7 stycznia 2020, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    41 😂
    Ja siedziałam jeszcze w brzuchu w 42 😂
    Szkoda że Alice nie poszła moim śladem, choć to nie jej wina była tylko łożyska :/

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri, no jasne, że do nas dołączysz, w ogóle nie ma innej opcji, a jak będziesz się ociągać to pofatygujemy się do Ciebie osobiście, a jak wpadną Ci na chatę krwiożercze ciężarówki to będziesz mieć prze-ry-pa-ne ;D

    Mimi, bardzo współczuję Ci mdłości, musisz się jeszcze chwilę przemęczyć... Zresztą wiesz sama...
    Cieszę się, że z dzidziusiem wszystko dobrze! Trzymam kciuki żeby leżing przyniósł oczekiwane rezultaty w postaci wchłonięcia się krwiaka :) Pytałaś o ruchy - jeszcze nie czuję, ale tak jak w pierwszej ciąży, mam łożysko na przedniej ścianie więc może to być ciut później... W ogóle po mnie nie widać jeszcze, że w ciąży jestem, wszyscy mi mówili, że w 2giej ciąży dużo szybciej brzuch widać, eeeeeeeeeee.... Dobrze, że miałam usg w Polsce bo już bym się zamartwiała czy wszystko tam w porządku :P

    EllaDe, dzięki za stronki, choć Envie de Fraise znam i zaraz tam nawet zajrzę czy coś fajnego na soldy wrzucili :) Mam od nich ogrodniczki i bluzkę, jedno i drugie super! Pytałaś o termin, mi wychodzi 30.06, ale tak jak mówisz, to będzie 41 tydzień, a druga ciąża więc nie wiem czy dotrwam ;) Zresztą u mnie nie wiem czy nie będzie cc. 22 marca to już tuż tuż :D tak się wydaje, ale zawsze po świętach i Nowym Roku zlatuje raz dwa. A Ty jak się czujesz? Nie ciężko jeszcze?

    Evli, jutro w midi nic nie przełknę bo będę o Was myśleć! <3

    Neytiri, Evli lubią tę wiadomość

  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli powodzenia kochana !!! Trzymam kciuki za sliczna pierwsza fotke Fasoleczki !!! :)

    Dla wszystkich Przyszlych MAmusiek duzo zdrowka !!! A dla walczacych samych owocnych staran w ten Nowy Rok !!

    Juz niedlugo byc moze do Was dolacze z tymi staraniami ... ;) Caly czas sie z mezem zastanawiamy czy juz czy jeszcze poczekac chwilke :)
    Chcielibysmy zeby druga dzidzia urodzila sie mniej wiecej w tym samym czasie co Szarlotka... to znaczy, ze w lutym powinnam testowac :D (Szarlotke wytestowalam w Walentynki :D), no ale poki co, to jeszcze nawet nie zaczelismy dzialac, takze nie wiadomo :D

    Co do ubran ciazowych mi bardzo pasowaly ciuchy z KIABI :)
    A do karmienia t-shirty z h&m :)

    w envie de fraise bardzo mi sie wszystko podobalo !!! ale jestem niska (153) no i nic na mnie by nie pasowalo pewnie :(

    milego dnia !! :)

    Neytiri, Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe ładne te rzeczy w envie de fraise :)

    Ams 😃 ale się będzie działo ! Jak chcesz się załapać na testowanie w lutym to do dzieła 😆

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli corke urodziłam w termine ktory sobie sama wiczylam i trzymałam sie tego z usg bo ten co lekarz oblicza jest bez sensu jak dla mnie.

    Nathalie z córka mdłości mi mineły dopiero po 16 tyg wiec i teraz sie nie nastawiam. Co do tego krwiaka to doczytałam w dokumentach ze on jest spowodowany odklejaniem sie kosmowki nie krwawie i nie plamie chociaz tyle dobrze tez mam nadzieje ze to lezenie pomoze.

    W pierwszej ciazy tez mialam lozysko z przodu i dotego zakrywało szyjke macicy ale po 20 tyg sie podniosło do gory ale wlasnie przez to ze bylo centralnie z przodu to tez czułam ruch poźniej I nie az tak mocno teraz tez mam z przodu ale plus jest taki ze jest na gorze nad malym wiec jest szansa ze poczuje ruchy szybciej i beda wyraźniejsze bo lozysko nie zakrywa malego.

    Też słyszałam teorie ze w drugiej ciazy szybciej widać i jak narazie to ja widze delikatne zaokraglenie i brzuch jest lekko twardy ale i w pierwszej tak mialam wiec jak narazie ta teoria sie u mnie nie sprawdza.

    ams powodzenia w staraniach aby ci sie udało zajsc przy pierwszej próbie i miała piękny prezent walentynkowy : )

    Neytiri czekam na wiesci od Ciebie ;)

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak AMS, do dzieła! Luty już tuż tuż!

    Evli - jutro zobaczysz serduszko ♥️

    Neytiri - byłaś na podgladzie? To chyba dzisiaj miało być? Pytałaś o objawy w trakcie stymulacji. Pierwsza połowa to był u mnie luzik. Potem wzdęcia, 'napompowany' brzuch i poczucie, że mam duzeee jajniki.

    Mimi - leż spokojnie, na zakupy masz jeszcze czas.

    Nathalie - ja też liczyłam, że u mnie brzuch nie będzie za duży, ale się bardzo pomyliłam 😂 po 25 tyg to masakra... Ciężko wstać z krzesla/kanapy, a wyjście z samochodu to jak wchodzenie na Mont Blanc. ;)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, bylam na pierwszy podgladzie.
    Niestety wyhodowalam jedynie 3 pecherzyki :/ moj gin sie waha czy kontynuowac stymulacje.. mam jeszcze przyjsc w piatek, zobaczymy czy cos nie uroslo, ale najprawdopodobniej przerywamy i zaczynamy od nowa z wyzsza dawka lekow. Nie musze wam chyba pisac jak sie czuje :/

    Dziewczyny czy wiecie jak to wtedy wyglada? Czy oni mi wywolaja owulacje? Czy w takim cyklu mozna sie starac naturalnie?

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi, że tylko tyle. Trzy w sumie, czy trzy większe i trochę drobnicy? Nie przejmuj się za bardzo, w kolejnym cyklu będzie lepiej!

    Nawet jeśli przerwą ci stymulację, to możesz się starać naturalnie (zarówno z zastrzykiem na wywołanie, lub bez). Jedyne ryzyko, to ciąża mnoga, ale w przypadku takim jak twój, czy mój, jest to ryzyko akceptowalne. ;)

    Głowa do gory, do piątku nowe pęcherzyki mogą się pokazać! No i liczy się przede wszystkim ich jakość!

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 i tylko 3... zadnej drobnicy, choc miesiac temu na usg przed @ widac bylo 13 pecherzykow. Lekarz mowi, ze to przez slabe AMH, ale sam byl zawiedziony..
    Te 3 pecherzyki to maja po 9, 10 i 10 mm (6 dzien stymulacji).
    Ja w sumie mam oba jajowody niedrozne, ale nigdy nie wiadomo. Wolalabym wykorzystac te szanse.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri szkoda ale tak jak ellaDe pisze może do piatku cos jeszcze sie ruszy. I starac sie mozesz jak najbardziej naturalnie. A lekarka nie zwiekszyla ci dawki leku czy poprostu reszta jest na tyle mala ze nie nadrobi wielkiscia tym trzem ?

    EllaDe wlasnie tak jak piszesz brzuch zacza mi rosnac po 25 tyg wiec na ubrania typowo ciazowe mam czas ale musze zaopatrzyc sie w luzniesze ciuchy bo jeansy czy ogolnie spodnie mnie uciskaja a na wizyty lekarskie wygodniej mi bedzie podnies bluzke i zostac w spodniach niz cala sukienke i w samych majtkach lezec .

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri kurcze szkoda ze nie ma nic wiecej bo 9,10 i 10 to bylyby jeszcze szanse ze przy wiekszej dawce leku reszta by podrosla jak na tem dzien cyklu a tak nie ma sensu cie meczyc i faktycznie lepiej przerwac i miec nadzieje ze w nastepnym cyklu bedzie lepiej.

    A co do staran naturalnie szanse zawsze sa u mnie tez sluz plemniko bojczy a pomimo to zaszlam w pierwsza ciaze bez problemu wiem ze to nie to samo co niedrozne jajowody ale natura zaskakuje i to co medycznie jest nie mozliwe dla natury jest naturalne.

    Neytiri lubi tę wiadomość

‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ