X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najtanszy sposob na kupowanie ciuszkow dzieciecych to Vinted ;) Ludzie sprzedaja tam wszystko, a ciuszki dzieciece sa w idealnym stanie, czesto nowe z metkami za grosze :)

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello!
    Ja wczoraj leżąc na kanapie na lewym boku poczułam jak mi się coś zatrzepotało w brzuchu... I już tak sobie trzepotało z każdym jedzonym przeze mnie orzeszkiem ziemnym Ciekawe co to .... <3

    EllaDe, Evli, Neytiri lubią tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, dzięki za wskazówki co do sklepów z ciuszkami. Orchestra wygląda naprawdę fajnie. :) mam dość trochę ubranek używanych (po dzieciach znajomych), więc na vinted na razie nie patrzę. Chce dokupić trochę nowych bodziakow, żeby były po prostu 'inne' od tych co dostaliśmy ;)

    Evli - wasza wizyta w przyszłym tygodniu będzie o. K. :) zjebka raczej cię nie czeka a fasolka tym razem na 100% będzie pięknie rosnąć. :)

    Nathalie, Mimi- ale zleciało u Was... Dopiero co o ciąży wspomnialyscie, a tu już wchodzicie w początki odczuwania ruchów. Jak wasze starsze dzieciaczki? Są świadome, że rodzeństwo jest w drodze?

    Mój chyba ustawił się całkiem pionowo z główka do góry grrrr... Główkę wbija mi pod zebra, nogami kopie po szyjce, a pupą napiera na pęcherz... Sama przyjemność 🤣 za 10 dni mam usg trzeciego trymestru, to obejrzymy co on tam robi. Zaczynam się bać, że już się nie obroci ( nawet pytałam położnej o procedury, co w takim wypadku). Niby jeszcze trochę czasu jest, ale już coraz mniej...

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, cały czas trzymam kciuki za nietoperka ;) Nierzadko słyszy się takie historie, że bobo obróciło się wręcz chwilę przed porodem mimo, że miejsca za wiele już nie miało! I co Ci powiedziano, jakie procedury?

    Mój jeszcze nie kuma, ma rok i 8 m-cy. Jak pytam gdzie jest bebe to pokazuje na mój brzuch, ale raczej świadomy jeszcze nie jest ;) W ogóle ostatnio jest nie do życia :(((((((((((((((((((

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nathalie wrote:
    EllaDe, cały czas trzymam kciuki za nietoperka ;) Nierzadko słyszy się takie historie, że bobo obróciło się wręcz chwilę przed porodem mimo, że miejsca za wiele już nie miało! I co Ci powiedziano, jakie procedury?

    Mój jeszcze nie kuma, ma rok i 8 m-cy. Jak pytam gdzie jest bebe to pokazuje na mój brzuch, ale raczej świadomy jeszcze nie jest ;) W ogóle ostatnio jest nie do życia :(((((((((((((((((((

    Powiedzieli, że próbują 'przekręcac' dziecko akupunkturą (jak dla mnie to z kategorii magicznych kryształów i homeopatii), gin też może próbować mechanicznie (ale specjalnie się nie starają) i jak nic to nie da, to cc, no chyba że czuję się na siłę by pchać pośladkowo (wtery robią usg bioder i pomiary dziecka, by upewnić się, czy przejdzie). Oczywiście wolałabym cc w takim układzie. 😜

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe ja bym chyba na sile nie przekręcała dziecka :/ Ze względów bezpieczeństwa dziecka wolałabym też cc.
    Jeszcze ma troszkę czasu, może akurat się sam przekręci.

    Wracając to ciuszków, to ja kupiłam jeden wór na brokantach, fajnie bo wybierasz co Ci się podoba, nie musisz brać całej kolekcji. Resztę na soldach w Carrefourze. Później jak odkryłam orchestre to żałowałam że tak późno bo jakość nie do porównania. Te z tex z carrefoura mi się wręcz podarły przy rozpinaniu guzików :/

    Boje się tego rdv w poniedziałek. Ale nie zjebki tylko ogólnie czy wszystko będzie ok i później pappy...aż się zastanawiam czy chce ją robić.. bo z Alice mnie tylko nastraszyła. Jedynie co z pappy mogłam wyczytać to możliwy problem łożyska który się akurat sprawdził. Ale żadne ZD czy choroby genetyczne się nie sprawdziły. Heh sama nie wiem, pewnie zrobię tak czy siak ..

    U mnie w rodzinie wysyp ciąż w tym roku. Jestem piąta 🙈
    Ostatnio się dowiedziałam że moja kuzynka lat 35 jest w ciąży, a najlepsze jest to że jej córka 18letnia też 🙈 będzie młoda babcia 😅 Ale mam opóźnienie 🤦🏻‍♀️

    Mimi jak tam bliźniaki? Rosną?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - Jezu, nie wyobrażam sobie bycia babcia w moim wieku 🤣 wolę być starą matką. Nie bój się pappy - ja też nie miałam dobrych wyników ( ZD 1:150 i beta przekroczona o 200%). DPNI mnie uspokoiło co do ZD, a o becie pogadałam z lekarzem i badał mi dodatkowo przepływy etc. by wyłapać problem jakby się pojawił. Wolę taka sytuację, niż liczenie na fuksa. Więc nie ma tak, że zawsze po takich wynikach musi być źle. To statystyka, a nie badanie indywidualne.
    Też bym na siłę dziecka nie przekręcała. Mogę spróbować akupunktury, by im powiedzieć ' a nie mówiłam, że w magie nie wierze'? Co do ręcznego przekrecania, to też mi się to nie podoba. Ale położna powiedziała, że w tym szpitalu lekarze nawet nie za bardzo się starają, by to zrobić, i często po paru ruchach dłoni od razu mówią, że nie idzie i tyle. Więc to raczej dobra wiadomość. :)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki,

    Neytiri jak sie czujesz ?jak po odstawieniu leków ?

    Nathalie ale super czyli pierwsze ruchy 18 tyg , ja tak przy pierwszej ciazy poczułam motylki w 18 tyg teraz mam nadzieje na wczesniejsze kopniaki narazie tylko czasami czuje taka mala kuleczke rozpychajaca sie w macicy ale ja dopiero zaczynam 14 tydzien.

    EllaDe moja sie przekrecila jakos po 35 tygodniu tak to byla ulozona poprzecznie głowa z lewej strony dupka cisnela z prawej .

    A moja corcia sie cieszy ogromnie co prawda chciala siostrzyczke no ale tlumaczylismy jej ze sie nie da wybrac no i ze maluch wybral ja bo bedzie super starsza siostra na co ona komentuje ze ok nie wazne teraz chlopiec a nastepnym razem bedzie dziewczynka :p NA pytanie ile chciala by miec rodzienstwa odpowiada ze 7 bo ona potrzebuje duzo przyjaciol do zabawy :D codziennie gada do brzucha rano caluje twierdzi ze dzidzius tez do niej mowi i ona nam tlumaczy , podzielila juz zabawki swoje ktore sa dla malego , codzinie sie pyta ' mamo a wozek mamy dla dzidziusia", "a lozeczko" juz by chciala cala wyprawke kompletowac jest bardzo podekscytowana.

    Co do cioszkow tez mam kilka rzeczy z carrefoura i tez takie sobie jedynie kurteczke malej z jeansu kupilam to byla super.

    Evli ja wiem ze to sie latwo mowi ze bedzie dobrze sama siedze i mysle zeby tylko na poniedzialkowej wizycie serduszko bilo , no ale musi byc dobrze inaczej zwariowac mozna ostatnio nawet myslalm o kupnie detektora tetna ale nie wiem czy jeszcze bardziej sie nie bede stresowac jak nie znajde tetna .

    Ja jeszcze nie robilam pappa mam zalecenie 15-18 tydzien bo dopoki jest ten krwiak to nie moge tego badania wykonac bo moze byc za falszowany.

    Ams brawa dla Charlotte !!! a zycie pisze rozne scenariusze i obyscie znalezli odpowiedni dla was moment na drugiego maluszka , ja chcialam miec mala roznice wieku miedzy dziciaczkami ale nam nie wyszlo a teraz z prespektywy czasu mysle ze w sumie fajnie bo corka wieksza "sama sie soba zajmie", wiecej rozumie, a ja bede mogla bardziej skupic sie na maluszku.

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i jeszcze gdzies ostatnio na jakims formu dziewczyny pisaly ze ponoc chodzenie na czworaka pomaga w obróceniu sie dziecka .

    A babcia tez nie wyobrazam sobie byc przed 40 ale skoro ona ma 35 lat to i corke tez miala w modym wieku wiec w sumie tez za duzo wypowiedziec sie nie moze ;p Ale moze to i fajnie pomoze corce przy opiece w sumie bedzie miec tez maluszka to jak takie blizniaki troche ;P

    U nas w rodzinie nie zdazylo sie aby ktos byl w tym samym czasie ale zazwyczaj jest tak ze jedna rodzi a druga zachodzi i tak trzymam ciaglosc juz chyba od 10 lat heheh

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi córcia się już wczuła w role starszej siostry :)
    Tez się zastanawiałam o detektorze i w pierwszej ciąży i teraz i raczej sobie odpuszczę, bo jak nie znajdę tętna to będzie jeszcze więcej stresu, a jeśli naprawdę go nie będzie do w czym ten detektor mi pomoże ? W niczym :/
    Kciuki za poniedziałkową wizytę! ✊
    Boże jakiego ja mam lenia, muszę się zrzucić z kanapy i wziąć za porządki 🤦🏻‍♀️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe już sobie Ciebie wyobrażam jak chodzisz po mieszkaniu na czworaka 🤣🤣🤣🤣

    Co do ciągłości to dobrze że jest w tą stronę, że jedno się rodzi i jest następna ciąża..bo czasem jest tak że jedno z rodziny umiera żeby zrobić miejsce drugiemu 😥

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ohh evli biudulko tulam cie mocno Alice czuwa nad toba , ale wiesz ta ciaza byla ci pisana i nawet jak by Alice teraz zyla to ty rownie dobrze bys zaszla w ta ciaze wiec nie koniecznie ktos komus ustapil miejsca a tylko sie z nim podzielil.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie wiem komu Alice zrobiła miejsce, rodzeństwu czy kuzynowi..bo w dniu kiedy zmarła moja kuzynka urodziła ..
    Zresztą u mnie w rodzinie jest tak dziwnie.
    Zmarł dziadek i mojemu bratu urodził się syn.
    Pozniej zmarła babcia i urodziła się Alice..
    Chyba zbieg okoliczności, bo w takie rzeczy wole nie wierzyć ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    EllaDe już sobie Ciebie wyobrażam jak chodzisz po mieszkaniu na czworaka 🤣🤣🤣🤣

    Hahaha mój pies pewnie by się ucieszył i motywował mnie lizaniem. 😜 Raz mieliśmy niezły ubaw bo robiłam ćwiczenia rozciągające na macie a pies obok ruszał sie podobnie 🤣

    Mimi - fajnie, że Mała się wczuwa. Znajomi mają pięciolatkę, i zaczęli kompletowac wyprawkę dla fasolki i starsza odstawila focha, że co oni się tak skupiają nad jakimiś ciuszkami, poszła do swojego pokoju i wróciła ze swoimi ubraniami, żeby im pokazać, że ona też ma i żeby się zachwycali 😅 inni jak oznajmili czterolatkowi, że będzie miał rodzeństwo, to ten stwierdził 'dobrze, że byłem pierwszy' :p

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli niby tak sie mowi ze ktos umiera a zaraz ktos sie rodzi. Ja jak powiedzialam o ciazy mojej przyjaciolce to w ten sam dzien tato jej meza mial zawal i ona teraz ciagle do tego nawiazuje.

    EllaDe na szczescie mloda chciala miec rodzenstwo bardzo byla zawiedziona i nie mogla tego zrozumiec dlaczego wszyscy maja brat albo siostre tylko ona jest sama.

    Ale mam przypadek w rodzinie gdzie 6 latka byla bardzo nie zadowolna ze bedzie miec rodzenstwo jak sie okazlo ze bedzie chlopczyk to skomentowal to tylko tak 'ze dobrze ze chlopak to nie bedzie ruszal moich lalek' jak sie urodzil niechcial przyjsc odwiedzic mamy i zobaczyc braciszak w szpitalu w domu przez pierwsze 3-5 miesiecy traktowala go jak powietrze dopiero pozniej sie oswoila z nim to raz na jakis czas jak plakal to podala mu smoczek albo dotknela raczki.

    Natomiast moja córka wszystkim mowie ze mama ma jej braciszka w brzuchy w przedszkolu sie pochwalila wszystkim wiec raz na jakiś czas ktos mnie obrzuci spojrzeniem a ze nie mam brzucha to chyba malej nie wierza hahaha :D
    Najlepsze jest jak powiedziala swojej kolezance ostatnio a ta kolezanka ma mlodsza siostre i byla bardzo nie zadowolona z jej narodzin do dzis nie opowiada nic na temat swojej siostry a mojej tylko odpowiedzial 'Je suis désolé pour toi'

    Tak wiec ja sie ciesze ze mala ma taka reakcje zobaczymy jak to bedzie jak dzidzius bedzie w domu :P

    EllaDe, Evli lubią tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi - 'je suis désolé pour toi'- padam ze śmiechu :D
    Pytanie z innej beczki, czy twoja Mała jest dwujęzyczna?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Je suis désolé pour toi 🤣🤣🤣
    Moja kuzynka jak była w ciąży to jej dwulatka chciała cały czas całować brzuszek. Najgorsze jest to że na ulicy nachodziły ją takie czułości i darła się w niebogłosy jak jej mama nie chciała podnieść koszulki bo przez ciuchy całować nie chciała 🙈😅

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDE moja mala mowi w trzech jezykach po francusku najlepiej wiadomo szkola wszystkie dzieci mowia po francusku no i przewaga w rodzinie czesciej widzi sie z rodzina meza niz moja. Po polsku zlozy zdanie nie poprawnie , uzywa odpowiednich slow do tlumaczenia i rozmumie wszystko wiec nie jest zle no i tutaj mowi tylko ze mna jak jestesmy same w domu ja do niej mowie wylacznie po polsku a ona jak jej wygodnie bardzo czesto tez miesza. Po angielsku tez mowi bo chodzi do szkoly dwujezycznej my z mezem porozumiewalismy sie po angielsku teraz to mieszamy jakos nie umiemu sie przestawic na jeden jezyk, wiec i mala sila rzeczy ten angielski zna.
    Oprocz tego od tego roku mala ma zajecia muzyki po wlosku wiec czesto chodzi spiewa po wlosku ale zna znaczenie tych slow :D

    EllaDe, Evli lubią tę wiadomość

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mala ostatnio kazla calowac brzuch na dowidzenia bratu mojego meza :D

    EllaDe lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie :) serduszko bije ♥️
    Moja lekarka jest już wysoko w ciąży wiec nie będzie mnie prowadzić do końca 😏
    Mam zrobić badania krwi i prenatalne mam 6 lutego.

    Mimi bylas już na wizycie?

    Reszta dziewczyn piszcie co u Was :)

    EllaDe, Neytiri lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 129 130 131 132 133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ