X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 14 marca 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robi sie coraz powazniej dziewczyny.
    Juz widzialam, ze w szpitalu w Montpellier nie robia ani punkcji ani transferów. Jedna dziewczna musiala przerwac stymulacje jedynie ze wzgledu na to! Jak dobrze, ze moja proba zostala przeniesiona, bo teraz bym byla w samym srodku stymulacji i bym sie znow martwila! :(

    Siedzcie w domu dziewczyny. Ja dzis jade na zakupy i potem tez sie zamykam. Nie mam pojecia jak wyglada sytuacja w sklepach, bo je przez caly tydzien omijalam szerokim lukiem.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 14 marca 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - aż się zdziwiłam, że przerywają. No cóż, podejdziesz na luzie po epidemii. Zakupy + izolacja to dobry pomysł. Tylko te wybory jutro... Chyba pójdziemy, bo u nas tłumów na 100% nie będzie. Wyliczyłam że powinno być 10 osób na godzinę :D
    A, i u mnie w sklepach wczoraj był spokój i wszystko było (makaronów, ziemniaków i mąk mniej, ale nie pustki). Jakby tam gdzie mieszkasz był problem, to podjedź tak ze 30km 'na prowincje/wieś) i wszystko znajdziesz . Powodzenia!

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 14 marca 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny,

    Ella a Ty nadal w dwupaku ? :D oj oj oj :)
    Wiem, ze pytalas skad wiedzialysmy, ze 'juz' - ja mialam bole krzyzowe i tak zajbiscie bolalo, ze stwierdzilam, ze nie ma innej opcji (opcja jednak byla, po rozwarcie bylo na 2cm :D), no ale po 30 h od pierwszych boli urodzilam :)
    Trzymam kciuki za szybkie i bezproblemowe rozwiazanie :)


    U nas masakra (93) - pracuje w szkole, a jak wiecie szkoly od poniedzialku zamkniete, ale !!! mamy obowiazek prowadzenia zajec przez internet :D Bede trzymac Szarlotke na rekach i prowadzic zajecia, ha ha ha ha ha ... no nic, zobaczymy jak to bedzie...

    Olcia, juz zaraz imprezka ! ale ten czas leci !!! Wszystkiego dobrgo i duzo zdrowka i milosci dla Kordianka :)

    Evli, jak sie czujesz? Dbaj o siebie :) Ciesze sie, ze ciaza przebiega poprawnie :)

    teraz bede moze miala wiecej czasu to Was troszke 'nadrobie' i napisze wiecej :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2577 3487

    Wysłany: 14 marca 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, wczoraj testowałam. Wciąż biel wizira. A @ dalej brak, ale chyba się podświadomie przejmuje ta cała sytuacja z wirusem. W zasadzie to martwię o moich rodziców w Polsce. Wiem jak tam kuleje służba zdrowia. A stres zawsze działa u mnie tak, ze caly cykl rozwala. Także nic już nie wiem:D

    U nas w sklepach widać wzmożony ruch, ale dalej bez paniki. Ja swoje mini zapasy zrobiłam, staram się nie wychodzić. Wszystkie moje zlecenia zostały tymczasowo odwołane (głównie w Barcelonie, bo we Francji jeszcze nie). Ale jako autoentrepreneur troche sie boje jak to będzie wyglądało w najbliższych tygodniach, patrząc na inne kraje. No nic, trzeba będzie siedziec w domu, to będę siedziec w domu. Robi się coraz poważniej, choć na ulicach tego jeszcze nie widzę.
    Trzymajcie się zdrowo Dziewczyny i uważajcie na siebie :)

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 14 marca 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zaczyna się robić nieciekawie 😞
    Ams no właśnie ta télétravail dla rodziców małych dzieci to średnio wykonalne..
    Dalej macie zawieszone starania? Czy jakieś plany są?

    EllaDe czekamy 😜

    Neytiri kurde znowu opóźnienie 😐 no ale dobrze że nie jesteś zostawiona samej sobie w środku stymulacji.

    Susanne szkoda że negatyw 😏

    Ja dziś chciałam kupić sok z żurawiny, bo ma dużo wit.C i pełno właściwości przeciwwirusowych itp.. W I ciąży tez piłam czesto. W biocopie kolejka na cały sklep 🤦🏻‍♀️ pójdę później zobaczyć czy się rozluźniło..
    Do tego mąż zaczął smarkac a mnie gardło pobolewa 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2020, 12:25

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 14 marca 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - może to tylko placebo = boisz się choróbska, to organizm włącza takie straszaki? U mnie mąż też 'pod chmurką' dzisiaj i zaaplikowałam mu herbatkę z imbirem, cytrynka i miodem. :D
    Za to farmaceutka z jego rodziny mówi, że rozeslali im wiadomość z lokalnego szpitala, że w stanie ciężkim mają 4 młodych pacjentów bez obciążeń, a punktem wspólnym miedzy nimi było leczenie się samemu ibuprofenem (= anti-inflammatoires). W ciąży i tak tego nie możemy. Więc jakby was coś brało, to tylko paracetamol. Zresztą ibuprofen/ aspiryna etc. I tak sa nieskuteczne przy wirusach. Trzymajcie się zdrowo!

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 14 marca 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może i placebo. Pamietam jak kiedyś w pracy okazało się że ktoś ma swierzba to drapałam się jak głupia a nic mi nie było. Głowa robi swoje..

    Właśnie coś mi śmigneło że ibuprom pogarsza sytuacje.. Ja ten lek nie przyjmuje już od czasów starań, sam paracetamol mam 😊

    Trzymajcie się zdrowo wszystkie !

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 14 marca 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak jak piszecie podswiadomość działa i nam starszaki wysyla ja wczoraj myslalam ze tez mnie cos bierza caly dzien plukalam gardło woda z sola i zrobilam sobie antygripine i dziś odpukać lepiej.

    A co do leczenia sie samemu w domu to wlasnie we wloszech bylo tak ze nakazali lekkim przypadkom sie izolowac w domu a w gorszych przypadkach szpital tylko ze te domowe sposoby nie pomogly i pozniej wiekszosc z tych osob wyladowala w szpitalach z obustronnym śródmiąższowym zapaleniem płuc.

    Naytiri w polsce tez wszytko odwoluja i zamykaja narazie przekaladaj wizyty na kwiecien wiec mozna bylo sie spodziewac ze i tu tez raczej sie wstrzymaja tylko pytanie jak dlugo ? bo to dopiero poczatek i raczej na dwoch tyg sie nie skonczy a co najmniej dwa miesiace.

    My tez od poniedzialku zaczynamy zajecia przez internet jakos sobie tego nie wyobrazam zeby moje dziecko usiedzialo i sluchala co pani do niej mowi , bardziej mam nadzieje ze nam beda wysylac material i instrukcje i w domu sami we wlasnym zakresie bedziemy robić. Tak samo lekcje skrzypiec pani zaproponowala ze moze przyjechac i indywidualnie uczyc ale jakos mi sie to nie uśmiecha bo jak ona tak to wiekszosci dzieci bedzie jezdzic to jeszcze mi cos przyniesie do domu a druga opcja ze zrobi tele lekcje przez 45 minut moja corka nie wytrzyma tyle jej po 5 minutach rozmowa z dziadkami sie nudzi a co dopiero lekcja skrzypiec przez 45.

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 14 marca 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam na zakupach i na spokojnie wszystko kupilam, byly jakies braki, ale bez tragedii. Widac bylo ze dopiero co dostawa byla ;)
    Na forach dziewczyny pisza, ze juz wszystko wszedzie poodwolywane, ponoc w naszej klinice az do maja.. takze tego... zadzwonie jeszcze do gina za tydzien, zeby sie upewnic i tyle.
    Znow opoznienie..

    A co do objawow to ja tez mam :D gardlo mnie boli od 2 dni :D z tym, ze ja mam alergie na pylki i to od tego..

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 15 marca 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe czy to już? 😜

    No to wczoraj pojechał premier..jednak prawie wszystko zamknął.
    A ludzie po ogłoszeniu tego poszli się wybawić i najeść...serio..niektórym chyba musi umrzeć ktoś z rodziny by wziął sytuacje na poważnie.
    Ktoś z Was przez to został bez pracy?
    Ja gnije z mężem na kanapie 😜

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 15 marca 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie dziś. Wg polskiego kalendarza ciąży, to dziś wypada 40 tydzień... Leniwiec chyba woli być Francuzem. :)

    Mąż od jutra pracuje z domu :)

    Evli, Neytiri lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 15 marca 2020, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mezem jutro normalnie do pracy jedziemy. On moze bedzie mial mozliwosc pracowac zdalnie, ale ja nie, wiec albo bede sie nudzic przez 7h w pracy albo mi pozwola siedziec w domu. Ogolnie nikt nic nie wie :p

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 15 marca 2020, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mój mąż też jutro idzie do pracy, ale czy będzie 🤔

    EllaDe dobrze że Twój mąż ma możliwość pracowania w domu :)
    Hehe szykuje Ci się Francuzek 🤣

    Ja siedziałam w brzuchu 42 tygodnie 🙆‍♀️🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2020, 18:26

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 15 marca 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe młody trzyma cie w niecierpliwości , Kiedy masz kolejna wizyte ?

    Oby dziewczyny waszych mężów i Ciebie Neytiri do domu puścili, tylko jak to później z wypłatami ...

    My też w domu nie wychodzimy , zobaczymy na ile to pomoże .

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 15 marca 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - 42 tygodnie... Nawet mnie nie strasz... Moja położna też dwójka urodziła w 42 tyg. A trzecie miesiąc wcześniej :p
    Rdv z położną mam w czwartek. Jak nadal nic, to za tydzień w niedzielę wizyta kontrolna w szpitalu.

    Mimi - jak macie taka możliwość, to siedźcie w domu. My siedzimy, na tykającej bombie, ale w domku. ;)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 16 marca 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszłam po chleb - tragedia!!!
    Do każdego sklepu, apteki kolejki na dwa kilometry przed wejściem 😑😮

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 16 marca 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Wyszłam po chleb - tragedia!!!
    Do każdego sklepu, apteki kolejki na dwa kilometry przed wejściem 😑😮

    No, w dużych miastach podobno jest nieciekawie, jeśli chodzi o zakupy... I dużo plotek na necie, że od jutra przymusową kwarantanna, więc ludzie panikują. :(

    U mnie względny spokój... Jakieś niewielkie skurcze przed obiadem, ale teraz się uspokoiło... Echhh...

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 16 marca 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no byłam w szoku żeby za chlebem stać godzinę 🙄 Wzięłam 3, zamroziłam 😏
    Aptekę już odpuściłam ale mam tylko aspirynę na 8 dni 😏 heh, mogłam iść wcześniej..
    Ciekawe co dziś Macron ogłosi wieczorem 🧐

    EllaDe to czekamy dalej 🙆‍♀️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 16 marca 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też braki w sklepach do duzych nawet nie ide , ale wazne ze sklepy z warzywami sa pełne.

    Ludzie panikuja bo w południe prezydent spotkal sie z premierem wlasnie na temat tej kwarantany i zakazu wychodzenia z domu(tylko najpotrzebniejsze potrzeby).Ponoć o 20 prezydent ma znowu do nas przemówić.

    EllaDe może sie rozkreci dzis obyś miała już to za soba i urodziła na dniach za nim wprowadza zakazy w szptalach.

    Evli lubi tę wiadomość

  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 16 marca 2020, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bedzie przemawiac...
    Mysle, ze bedzie nakaz siedzenia w domu (nic dziwnego biorac pod uwage fakt, ze wczoraj polowa spoleczenstwa biwakowala w parkach.... :/) plus zamkniecie granic.

    Ja usiluje stworzyc moja wirtualna klase, no ale serwery padaja...
    Masakra.

    EllaDe, caly czas mocno o Tobie mysle i trzymam kciuki !!!
    Wszystkie przyszle Mamusie dbajcie o siebie i o dzidzie <3

    Duzo zdrowka i nie pozabijajcie mezow / partnerow :)

    Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ