X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 27 marca 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri kurcze znowu Ci się wszystko przedłuża :/

    Słyszeliście o tej 16 latce co zmarła na koronawirusa? Straszne 😞 zmarła na tym samym oddziale co moja Alice, tam są w większości maluszki po operacjach 😓😓😓 nawet nie wiedzieli że była zakażona 😔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 27 marca 2020, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słyszałam o przypadku tej dziewczynki, ależ to smutne. U nas w miescie też młoda dziewczyna zmarła, miała jakieś choroby współistniejące, ale nie wiem jakie :(

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 27 marca 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, ogromne gratulacje! Bardzo sie ciesze, ze mialas spokojny poród i ze Ty i Maleństwo macie sie dobrze :)) tulcie sie poki możecie 😘 moj 2latek nie jest przesadnym przytulasem 🤪
    Neytiri, szkoooooda, ze tak Ci sie wszystko przesuwa....
    Olcia , czytalam, ze pisalas, ze kwarantanna zbliza Ciebie i tatę Kordianka. Trzymam kciuki zeby nadal szlo ku lepszemu i obyście na dobre zażegnali kryzys!

    Ja jestem w 28 tc. Co do wyprawki, większość rzeczy mamy po synku. Córcia bedzie tez spac w tym łóżeczku co on , a dla niego kupimy jakies większe łóżko juz bez szczebelkow, ewentualnie z barierkami.
    Zrobiliśmy liste de naissance w sklepie ; wzięliśmy głównie nowy motyw do pokoju , bardziej dziewczynski 😁 czyli spiworki , maskotki i takie tak pierdółki... kupiłam pare ciuszków , za to moja mama dostała juz p*^%#£olca na punkcie sukieneczek i pajacyków w kotki także powoli powoli cos tam gromadzimy 😁
    Wyszła mi niestety cukrzyca ciążowa , czekam poki co na receptę od mojej gin a poki co uwazam na to co jem...

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 29 marca 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie hehe wstaje się nie dziwie że babcia oszalała 😉

    Olcia wszystkiego najlepszego dla Kordianka, dużo zdrówka! Zleciało, już roczek 😁 Dmuchał świeczkę wczoraj?

    Buziaki dziewczyny !

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 30 marca 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli dziekujemy za pamiec! Tak byl tort, prezenty i radosc synka ogromna :) spedzilismy skromnie w 3 ze wzgledu na zaistniala sytuacje ale najwazniejsze ze synek szczesliwy❤️
    Jak samopoczucie??? Widze na suwaczku dzis stuknela polowa ciazy😍 jak ten czas leci.
    Reszta dziewczyn co u Was slychac?? Jak wogole sytuacja we Francji? My siedzimy w domu, raz w tygodniu tylko do sklepu moj jezdzi juz dostaje pierdolca :(

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 31 marca 2020, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia super że synek szczęśliwy :) chodzi już?

    Tak już połowa za mną 🥰 ufff Ja się czuje jak zwykle czyli jak nie w ciąży 😜
    Siedzimy z mężem całymi dniami na kanapie i jemy 🤦🏻‍♀️ Masakra 🙆‍♀️
    Już miałam w planie (chyba?) jednak jechać w przyszłym tyg na usg serduszka, żeby WYJŚĆ, śmiałam się do męża że wyprowadzimy w końcu auto na spacer a tu dziś dzwonili i mi anulowali 😅 no to świata nie zobaczymy 😜 Jeszcze pewnie min miesiąc to potrwa 😔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli jeszcze nie chodzi, narazie wszedzie staje.
    Dziewczyny co tu taka cisza? Co u Was???
    My siedzimy w domu i tak jak ty Evli tylko jemy😂

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaglądam ale nikt się nie odzywa 😐
    My zamówiliśmy wczoraj piekarnik i będziemy uczyć się piec i będą nam jeszcze bardziej dupy rosły 🙈😜

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli co bedziecie dobrego piec? Kiedy masz nastepny podglad coreczki? Jak samopoczucie? Kopie niunia?:)

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie mamy w planach robić ciasto na pizzę 😆 i drożdżowe. Marzą mi się smaki dzieciństwa kakao i ciasto 😁 a później zobaczymy, będę szukać przepisów 🤔 Ogólnie to już coś tam piekliśmy wcześniej, ale mieliśmy mały piekarniczek rozmiarów mikrofali i bardziej można było coś odgrzać niż upiec 😏
    Połówkowe mam 16 kwietnia. Już ją czuje, nie zawsze, ale daje znać o sobie 🥰

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Robicie smaka. Jemu nas to tylko jedzenie na głównej tapecie. Troche sie zaczynam martwić, że już nigdy nas z tych domów nie wypuszcza. Ale wczoraj byliśmy w Toulouse w sprawach firmowych. Na autostradzie pusto, same tiry. Sprawdzili nam raz papiery, ale nikt się nie pytał kto to, gdzie i po co. Muszę przyznać, że dobrze nam zrobiła taka wycieczka haha.
    Ale czas leci, a tygodnie ciąży Wam lecą! Super, rosnijcie zdrowo.
    Ja jestem na etapie testów owu. Jest to mój pierwszy cykl z testami i temp i nic mi nie gra :D ale biorę pod uwagę granice błędu badawczego, bo jednak robię to pierwszy raz. Zobaczymy. Troche odpuściłam i wrzuciłam na luz.

    No i teraz przez Was mysle co by tu zjeść;D

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, pozdrawiam że słonecznego południa. My cieszymy się naszą malutką rodzinką. Théo jest przesłodki, uwielbiamy wpatrywać się w te minki, które nam strzela, choć dobrze wiemy, że to jest zwykle krzywienie się na kupkę/gazy. 🤣 chyba zaczynają mu się kołki więc najbliższe tygodnie mogą łatwe nie być. Wczoraj po raz pierwszy od porodu sama wyskoczyłam na chwilkę samochodem (musiałam iść do labo i przy okazji zrobiłam szybkie zakupy). Mąż w domu będzie jeszcze co najmniej tydzień, a może i dwa. :) też dużo gotujemy i nawet piekę - dziś szwedzkie ciasto czekoladowe. :)

    Suzanne - kciuki za cykl!

    Evli - baw się dobrze z piekarnikiem. Ja bez piekarnika żyć nie umiem.

    Reszta dziewczyn - trzymajcie się jakoś w tej izolacji i nie oszalejcie ;)

    Pozdrawiam wszystkie!

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne fajna wycieczkę mieliście 👍 eh niedługo będziemy mówić, kiedyś kiedy mogliśmy wyjść ...🙄
    Spojrzałam na Twój wykres, rzeczywiście nisko narazie, chyba owulka będzie później 🤔

    EllaDe super że masz czas do nas zajrzeć i że macierzyństwo Ci służy 🥰
    Probowałaś biogaie na kolki?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - właśnie wczoraj kupiłam biogaie. Dziś drugi dzień dostał te kropelki. Właśnie ma atak. Mąż go nosi. Biedny maluszek, takiego ataku jeszcze nie miał. Mam wrazenie, że jego trawienie nagle się zmieniło 2 dni temu - najpierw cos na wzór lekkiego kryzysu laktacyjnego a dzień potem kolka się pojawiła (na razie drugi raz o tej samel porze).

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja się też męczyła z kolkami. Przeszło z wiekiem..współczuje bo nie ma złotego środka na tą przypadłość. Biogaia to w sumie tylko probiotyki..ale mi w szpitalu mówili że nic innego nie ma na kolki. Czasem pomagało masowanie brzuszka lub leżenie na brzuszku 😏

    EllaDe lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Evli. Ciężko patrzeć jak takie maleństwo się męczy. Mamy jeszcze calmozine. Będziemy próbować mu pomagać.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! Ja mam momentami doooooosc... Maz więcej pracuje niz nie pracuje, ja sama z 2latkiem ktory ma istny ogień w *upie, a nażreć sie czekolady ani ciasta tez nie moge bo cukrzyca ciążowa 😡😡😡
    Wizytę miałam jakos 14 kwietnia, ale gin sugerowała zeby ja zrobic razem z ostatnim usg 4maja.
    Co do kolek, moj tez miał i niestety żaden probiotyk nie pomógł... ktoś w to wierzy czy nie, poszliśmy z 3tygodniowym Florkowskim do osteopaty , tego samego wieczoru miał ostatni, bardzo delikatny atak i tej samej nocy przespal nam pierwszy raz ...... 5 godzin bez jedzenia.
    Evli, czekam na wiesci o córeczce. Jak sie w ogole czujesz ? Daj przepis jak cos smacznego upieczesz , na mały kawałeczek rano bede mogła sie skusić 😁 wieczorem mi te durne cukry wariują.
    I co u innych dziewczyn ?
    Buziaki !!

    Susanne lubi tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie - farmaceuta też mi doradził osteopate. Po epidemii na pewno się wybierzemy. W osteopate jestem w stanie uwierzyć, bo ruch, to 'nastawianie' mięśni i ciała może stymulować to, co mamy w środku. Od zawsze cierpię na 'dorosle' kołki - od kilku lat w trakcie takiego ataku jestem w stanie znaleźć dokładnie miejsce zastoju w jelitach masując własny brzuch, plus ustawiam się w odpowiedniej pozycji I znajduję ulgę. Więc sprujemy tego z małym po epidemii.
    Za to nie wierzę w homeopatię - wierzę w placebo i to, że na tej zasadzie 30% pacjentów homeopatia może pomóc w subiektywnym postrzeganiu poprawy ;)

    Susanne lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ale smaki robisz.. ostatnio robilam pizze pol dnia mi to zeszlo a wyszly chyba 4, pychaaa😛.
    EllaDe kolki u nas byly masakryczne, maly plakal nam czasem po 13 godzin ciagiem.. mial okrutne bole. Nam pomogl sab simplex z Niemiec i zmiana mleka na bebilon comfort. Jak reka odjal, a probowalismy wszystkiego lacznie z biogaja itp. A w osteopate na tez wierze, ide z Kordiankiem w sierpniu, takie kolejki mega sa do faceta, bo Kordianek krzywi nam glowe w zwiazku z dominujacym okiem lewym.
    Nathalie co najlepsze mi nie robili ani razu krzywej cukrowej w ciazy!🙄 takze do dzis ja niewiem czy mialam okej cukier czy nie, ale nie jadlam duzo slodkiego w ciazy, dopiero w 3 trymestrze cos tam podjadalam a tak to mnie okrutnie mdlilo.
    Duzo zdrowka dla Was dziewczyny!

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia bo we Francji z automatu nie robia krzywej , tylko jak maja podejrzenie, ze moze występować. Ja w pierwszej ciazy nie miałam robionej , a w drugiej moim czynnikiem ryzyka było .. moje dziecko o masie urodzeniowej 4310g. Wtedy przy kolejnych ciążach robia z automatu. No i niestety wyszła 🙄
    Ja muszę bardzo uważać wieczorem i baaardzo na slone ... rano zjadlam croissanta i pain au chocolat i piekne cukry. Po obiedzie potrafię zjesc pasek czekolady i ładne cukry. A któregoś wieczoru zachciało mi sie popcornu i wy*%#balo mi cukry w kosmos 🙄

‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ