X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊

    Susanne nie słyszałam żeby tutaj były takie testy jak w Polsce.
    Ja tutaj miałam robione z krwi w szpitalu, ale to dopiero po problemach w ciąży... Wcześniej „od tak, bo chcesz” niestety nikt Ci nie zrobi 😐
    Zresztą tak samo było z aspiryną, w I ciąży każdy lekarz mi mówił że mi nie potrzebna, teraz już od początku obowiązkowa i to w najwyższej dawce.
    Najpierw trzeba „wyrobić sobie solidną kartę problemów” później zaczynają działać....

    EllaDe nie pomoge z mlekiem..napewno ma też wpływ to co jesz 🤔

    Olcia jak już myślisz o kwasie foliowym to chyba znaczy że z partnerem dochodzicie do porozumienia 😁

    Poupee gratuluje! Dziewczyny już wszystko napisały. Najlepiej iść na usg miedzy 6-7 tc to powinno być już serduszko :)

    Jak tam dziewczyny przyzwyczailiście się do siedzenia w domu ? 😜

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzanne - nie mam pojęcia o tych testach genetycznych. :(

    Evli - tak, przyzwyczaiłam się do siedzenia w domku. :D ale kolejny miesiąc będzie raczej ciężki pod tym względem. Bo chcielibyśmy już gdzieś malucha zabrać na spacer w wózku, trochę się wyluzować bez strachu, że coś możemy złapać i zarazić małego. Z drugiej strony, muszę przyznać, że zbiegło się to idealnie z jego narodzinami i mąż też może nacieszyć nie planowym dluuugim urlopem i synkiem w domu. No i jak już mąż wróci do pracy, to powinien rozumieć, 'że siedzenie w domu z niemowlakiem', to nie pobyt w spa ;)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe a to w ogóle nie wychodzicie na spacer z dala od ludzi?
    My ostatnio wychodziliśmy koło 20h30 na godzinkę, cieplutko było, ponad 20stopni, ludzi praktycznie brak, większość je o tej porze. Także fajnie są takie wieczorne spacerki 😊

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - wychodzimy, ale 1km od domu to trochę mało dla nas. Mam upatrzoną fajna trasę na wózek, dookoła jeziora, po płaskim etc, ale tam trzeba podjechać samochodem :( codziennie fantazjuje o tym spacerze z wózkiem, mężem i psem... I może jakimś napojem na tarasie tamtejszej restauracji.... Eh... ;)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3482

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już też czekam z niecierpliwością na koniec tego siedzenia w zamknięciu.
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. No nic, jakoś to będzie. Trpche zazdroszczę staraczkom z Polski, że mają wciąż dostęp do laboratoriów w swoich miastach i mogą robić sobie testy dna przez Internet...
    U mnie w mieście lab tylko ze skierowaniem, a wizyta u gina tylko z ciąża. Także nic poradzić na razie nie mogę.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe no rzeczy które zawsze były oczywiste i dostępne nagle nam odebrano.. Teraz człowiek marzy by móc iść/jechać dalej 😏 Ja chce żeby mi mojego kebaba otworzyli 🙈

    Susanne chyba musisz poczekać na następny pobyt w Polsce by móc zrobić ten test dna.. Później nie wiem jak lekarze do tego podchodzą, bo to jest test ślinowy a nie z krwi 🤔

    Poproszę o kciuki na jutro. Mam połówkowe 🙏🏻

    EllaDe lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3482

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, zobaczę jaka będzie sytuacja po 10 maja :)
    Ja czekam na otwarcie Maczka <3


    Kciuki zaciśnięte za jutrzejszą wizytę! Już połówkowe, ale leci!!

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - kciuki zaciśnięte za polowkowe! Tak off topic, nadal masz mokre sny? 😅
    Za kebaby i za maczka też zaciskam! 🤣 Myślę, że od razu po 11/5 i tak nie otworzą :(

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne pewnie tak szybko nie będzie można jeździć do innych krajów 😐
    Ja miałam jechać w ten piątek 😔 se pojechałam 😔 może w grudniu 🤔

    O tak potrójny cheeese w mc do ❤️ Eh ...

    EllaDe na szczęście te sny mnie opuściły wreszcie 😆😎

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne, a czemu chcesz robic testy na mutacje? takie testy dziewczyny robia dopiero przy in vitro jesli istnieje wskazanie.. Jesli czujesz, ze jest cos nie tak to zacznij od podstaw - zbadaj hormony plciowe w 3 dc, zrob monitoring, aby potwierdzic owulacje, amh (nierefundowane), badanie droznosci i spermogram. Jak tam owulacja? Mialas ten skok temperatury? Wy sie naprawde jeszcze krotko staracie, ale jesli masz przeczucie lub podejrzenia, ze cos jest nie tak (ja mialam) to nagnij rzeczywistosc i powiedz lekarzowi, ze sie staracie od roku, niech przepisze badania.

    Evli, kciuki za polowkowe :)

    Susanne lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po 😊 wszystko w porzadku 😁 450 gram, waga trochę w dolnej granicy no ale nie musi mieć 4 kg przy porodzie.

    Neytiri jak się miewasz? Coś wiadomo kiedy zaczną się transfery?

    Susanne lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - super! Co do wagi, to jako że urodziłam kruszynkę, (jak na standardy mojej rodziny) to powiem Ci, że przynajmniej łatwiej jest te małe dzieci wypchnąć na ten świat, choć i tak boli 😵 u ciebie chyba tylko cc jest brane pod uwagę?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe pytałam dziś lekarza o stan blizny, cesarkę itp. Mówił że jeśli chodzi o stan blizny to że trudno ocenić ją na usg. Jeśli chodzi o poród to że będzie zebranie lekarzy i zadecydują czy pozwolą czy nie próbować naturalnie. W każdym razie na razie jest jeszcze za wcześnie by o tym rozmawiać. Podejrzewam że wszystko wyjdzie że tak powiem w praniu, bo nawet jeśli się zgodzą a np.dziecko się nie obróci czy szyjka nie otworzy to sama nie urodzę tak czy siak.

    Co do wagi to narazie się nie przejmuje, bo po pierwsze mieści się w widełkach a po drugie ciąża jest zawyżona o kilka dni :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 15:03

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3482

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri, dziękuję, chyba za bardzo popadlam w szał diagnozowania się.
    Mój lekarz ginekolog powiedział, żebyśmy się wstrzymali na razie i poczekali na maj z diagnostyką. (Laboratoria robią badania tylko ze skierowaniem). Ja w poczuciu, że stoję w miejscu, szukalam, co mogę zrobić na własną rękę.
    Głównie chodziło mi o mutacje, ktore zaburzaja przyswajanie się witamin, żeby sprawdzić, czy wszystko mi się przyswaja tak jak trzeba, bo trochę tych witamin jem.
    Ale już się ogarnęłam i czekam w spokoju na ten maj, by zrobić badania, które wymieniłas i powtórzyć trójkę tarczycowa. Ginekologowi już trochę nagielam prawde, więc ogolnie jest chętny, tylko po kwarantannie.
    Nie biorę pod uwagę temperatury w tym cyklu, bo mierzylam pod językiem i myślę, że jest mało wiarygodna, by na jej podstawie szukać owulacji. Na następny cykl przenoszę się na dół.
    Czuje, że coś jest nie tak i trochę się niecierpliwie. Wystąpiły u mnie dziwne plamienia tydzień przed planowaną 🐒 i nie wiem za bardzo co o nich myśleć. Im bardziej się sobie przyglądam, tym więcej kwiatków dostrzegam. Ale staram się trochę wyjsc z tej manii, bo oszaleje.
    Także wrzucam na luz i w maju do ataku.

    Ps. Przywróćcie mnie czasem do pionu, jakbym znow zaczęła szaleć:D


    Evil, to świetnie, że wszystko porządku ❤🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 15:34

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, super, ze wszystko w porzadku :) u nas dalej nic nie wiadomo, tym bardziej, ze kwarantanna przedluzona.

    Susanne, tez swirowalam przez pierwsze miesiace staran. Czlowiek sie bardzo niecierpliwi, gdy sie nie udaje. Ale nie bez powodu lekarze kaza czekac rok. Znam wiele par, ktorym sie nie udawalo i nagle po dokladnie roku samo zaskoczylo. Mam nadzieje, ze ty nie bedziesz tyle czekac 😘

    Susanne lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ale tu cisza nastała...
    Która to do maczka tęskniła? Podobno otworzyli m drive?

    Suzanne - rozumiem Twoje przeczucia - też tak miałam I to na długo przed rozpoczęciem starań. Też miałam plamienia tydzień przed miesiączka i to przez długi okres czasu. Ograniczyły się w sumie dopiero w okolicy stymulacji do IUI. Gin twierdził, że te plamienia to nic niepokojącego. Niezbyt mu w to wierzyłam.

    Evli - jak piekarnik się spisuje?

    Nathalie I Mimi - juz chyba 2 trymestr macie na ukończeniu? Jak tam starszaki? Brakuje im towarzystwa rówieśników?

    AMS - wracasz do pracy 11/05?

    Olcia - kiedy kupujesz kwas foliowy? ;)

    Neytiri - koniec izolacji się zbliża - trzymam kciuki za szybki powrót do kliniki.

    Mój mały ssak chyba przeszedł właśnie skok rozwojowy. Przez 3 dni był marudny, i ogólnie nie wiedział co chce. Dziś od rana potrafi kontrolować uśmiech - naprawdę świadomie uśmiechał się do nas rano, a potem na widok swojego doudou. No i łapki takie bardziej skoordynowane. :) do tego uwielbia spać w wózku, pod warunkiem, że jest w ruchu :p dużo chodzimy z wózkiem dookoła domu :D

    Pozdrawiamy wszystkie!

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3482

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, taka obserwacja swojego dziecka, jak się rozwija, musi być fascynująca:)
    Niech Mały rosnie, ale na tyle powoli, żebyś się mogła nacieszyć:D

    Ja tęskniłam do maczka, ja! Zaraz obczaje czy już jest w uber eats. Powoli wszystko rusza z tego co widzę i dobrze, bo już nie mogę usiedziec czekając na diagnostykę.

    Cisza, cisza, dziewczyny pewnie siedza i jedzą 🤭🤭🤭

    EllaDe lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha a co tu robić jak nie jeść ! 🤣🤣🤣

    Ja narazie co do jedzenia na wynos nie mogę się przekonać mimo że kusi oj kusi 🙈

    EllaDe no Twój synek już kończy okres noworodkowy teraz już będzie niemowlakiem ❤️
    Codziennie będzie Cię zadziwiać 😊

    Piekarniczek super. Robiliśmy pizzę, quiche, ciasto drożdżowe, dziś będziemy próbować zrobić rogaliki z czekoladą 😁 później będzie trzeba z godzinkę pochodzić wokół bloku 🤦🏻‍♀️😆

    Susanne masz jakieś wizyty u lekarza w najbliższym czasie czy narazie nic ?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3482

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, dopiero na 4 maja mam wizytę u ginekologa, a do endo miałam dzwonić jak się sytuacja ustabilizuje, bo zamknął gabinet i chyba zadzwonie jutro i się umówię też na początek maja. Także, liczę na to, że coś ruszy, chociaż żebym wiedziała na czym stoję.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 maja to w sumie za chwile 😉
    Zerknęłam na Twój wykres, dziwny jakiś 🙄 Chyba tez sama nie wiesz czy te plamienia brać za @ czy nie? Oby ta temperatura poszła w końcu do góry ✊

    Tak gadaliśmy o tym maku i wczoraj z mężem zrobiliśmy domowej roboty hamburgery 😁 Jakbym wiedziała że takie dobre można zrobić to bym już dawno spróbowała 🙈 Tylko zachodu dużo i sprzątania później, ale pyszne 😜 My tylko siedzimy w tym domu i myślimy co by tu zrobić do jedzenia 🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️🙄
    Wieczorem spacerujemy ale już godzina spaceru to dla mnie za dużo, już po pół godziny mam wrażenie że ide jak kaczka 😅

    Dziewczyny co u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2020, 17:46

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 151 152 153 154 155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ