X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, tak właśnie myślę, że jest problem z hormonami, które trzeba wyregulować.
    Mama starała się 9 lat, w skrócie: długie leczenie hormonalne, aż trafiła na lekarza, który zainteresował się jej ciałkiem żółtym i okazało się, że oprócz rozjechanych hormonów przez niedoczynność przysadki, miała też niewydolność ciałka żółtego. Pod opieką tego lekarza w ciągu roku była w ciąży z moją siostrą. Po urodzeniu mojej siostry, w jakiś cudowny sposób wszystko się uregulowało i po 11 miesiącach zaszła w drugą ciążę, ze mną.
    Moja mama twierdzi, że była na prawdę ciężkim przypadkiem, dostała pierwszy okres w wieku 17 lat, potem miała go dwa razy do roku itd. Długo trwało aż to wszystko ogarnęli.

    Mimi, właśnie do tej pory, lekarze mi to powtarzali, że to nie ma znaczenia, choć był taki jeden, co powiedział, ze na pewno będzie problem 🤷‍♀️ tylko na podstawie tego, że mama miała.
    W każdym razie, jestem dobrej myśli. Do tego konkretnego lekarza idę pierwszy raz, nie zna mnie, więc dobrze mu wszystko przedstawię :)

    EllaDe, dziękuje za wiarę, jej też dużo potrzeba w momentach zwątpienia.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 5 maja 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cisza cisza wcięło wszystkie 🙄 Żyjecie?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 5 maja 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, że żyje. Ale muszę przyznać, że z małym ssakiem na piersi i w 'izolacji' życie jest dość monotonne i jeden dzień przypomina drugi 😅

    Jak się czujesz Evli, brzuszek rośnie?

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 5 maja 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też żyje, wczoraj wróciłam od gina z diagnozą pcos, a 13tego mam wizyte u Endo. Gin zlecił LH, fsh, prolaktyne i 17b estradiol. Powiedział żeby zrobić obojętnie w którym dniu cyklu, ale chyba poczekam i zrobię w 2dc. Zlecił też badanie nasienia 👌

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 5 maja 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuszek rośnie już nie ukryje 🙈😁
    Mała znowu coś leniwa.. jak mnie dziobie cały dzień to źle, jak siedzi cicho to też źle, nie dogodzisz 🙄

    EllaDe daje Ci Mały ssak trochę spokoju, czy wisi cały czas?

    Susanne dobrze że posuwasz się do przodu z badaniami, kiedy teraz następna wizyta?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 5 maja 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzanne - to jakiś krok do przodu. Z pcos zachodzi się teraz w ciążę.

    Evli - też tak miałam z synkiem. Czasem imprezka na całego, a czasem odsypianie imprezki. Też miałam stracha, czy aby na pewno wszystko było o.k. ;) à teraz mały wisi na cycu 6-8 razy na dobę i do tego dostaje 2-3 butle mm 😳 śpi mu się najlepiej w wózku (byleby był w ruchu), lub w naszych objęciach. W nocy lepiej, bo w łóżeczku daje rade, choć nie zawsze go wkładam. Czasem po prostu zasypiam obok na łóżku.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 5 maja 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyn ja tez melduje że żyje , ale tak jak EllaDE pisze monotona dzień leci jeden za drugim.

    Suzanne super dobrze że masz skierowanie na badania i ty i maż z tym pcos to różnie bywa bo jeden lekarz widzi drugi nie więc warto skonsultować to z innym lekarzem aby mieć druga opinie. Mnie kiedyś lekarz leczył na pcos na szczęście skonsultowałam to z dwoma innymi lekarzami i oni żandych zmian pcos nie znaleźli tamten chciał kase wyciagnać, do tej pory nigdy więcej nie usłyszałam od żadnego lekarza o pcos. Mam nadzieje że możesz zaufać temu lekarzowi i u Ciebie jednak będzie inaczej bo zawsze to masz jakieś podstaway do leczenia i możesz działać do przodu i tak jak EllaDe pisze z tym da sie zajść w ciaże.

    EllaDe to młody tak standardowo je nie wydaje sie często. Ale rozumiem że może to być irytujace.

    Evli ciesz sie brzuszkie, mała mało sie rusza bo może będzie spokojnym dzieckiem , ja w tej ciaży znacznie bardzej odczuwam ruchy niż w ciaży z córka.Nie zamartwiaj sie , a ty masz chyba niebawem pakiet wizyt jak dobrze pamiętam :)

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 5 maja 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh ja chce już sierpień 🙆‍♀️🙏🏻
    W czwartek mam usg serduszka... już mnie podróż metrem przeraża. W tym roku chyba jeszcze w metrze nie byłam 🤔 ale to będzie przed deconfinement wiec łudzę się że będzie mało ludzi.
    Później w następny czw mam usg pomiarowe, mam nadzieje że ładnie rośnie.

    Ktoś ma wieści od poupée, wpadała wypadła ...

    Ams, Olcia, Nathalie, Neytiri hallo ?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 6 maja 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - śniło mi się, że mnie po Facebooku szukałaś 🤣 chyba powinnam sobie zrobić przerwę od forum hahaha
    Skusiłam się w zeszłym miesiącu na parę rzeczy z Orchestra, którą polecałaś. Akurat na showroom prive mieli wyprzedaż. I rzeczywiście bardzo fajne te ciuszki :) Théo od tego tygodnia w rozmiarze 3 miesiące :)
    Co do metra to dasz radę - maseczka, ewentualnie rękawiczki i jakoś dojedziesz. Ja nadal fantazjuję o spacerach po deconfinment. :P

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 6 maja 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe jak Cię szukałam 🤔 po awatarze z owu 🙈🤣🤣🤣

    Ja się nie mogę doczekać kiedy otworzą Orchestre, poluje na ciuszki z krótkim rękawem bo nie mam.
    Myślałam żeby zamówić ale przez kwarantannę wyczytałam że jest wielki burdel w przesyłkach u nich i odpuściłam, zreszta mam jeszcze czas 😊

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 6 maja 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli jutro jeszce spokojnie metrem dasz rade ale w przyszłym tyg może być burdel.

    Mnie ostatnio szwagierka zamawiała z liste de naissance z orchestre i faktycznie zamieszane bo wysłali jej powiadomienie że mi paczke doreczyli ja nic nie otrzymałam za dwa dni doszło pare rzeczy ale kolejne jeszcze nie jak rozmawiała z nimi to powiedzieli że rozdzielili zamówienie na kilka paczek , więc nadal czekam na reszte.
    Sama miałam zamawiać, ale czekam może sie ogarna , chyba że sklepy dopiero w czerwcu otworza to bede zmuszona zamówic.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 6 maja 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi ja właśnie czytałam komentarze o wysyłkach że właśnie tak jak piszesz długo się czeka i nie wysyłają wszystkiego naraz i dałam sobie spokój. Normalnie 11 maja otwierają 🤔
    A Ty jak się czujesz? Brzuszek duży ?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 6 maja 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - Twój awatar mi się raz wyświetlił w jakiejs reklamie z googli :D

    Zgadzam się, że Orchestra ma burdel w zamówieniach. Jak złożyłam swoje (przez showroom privée) to zaplacilam extra za przesyłkę w 48h. Nie miałam wielkich nadziei , że szybko dojdzie. I doszło dopiero po 12 dniach.
    Showroom też ma niezły burdel. Jeszcze się nie zorientowali, że inne zamówienie, które mi anulowali i zwrócili kasę, doszło do mnie prawie 2 miesiące temu :D

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 6 maja 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe dobre 🙈 ściągnęłam awatar z Google 😆

    Najszybciej chyba Amazon dostarcza, ale jak się zamawia rzeczy które wysyłają oni, nie od sprzedawców z Chin. Ostatnio szukałam bluzki ciążowej, wszedzie pisało o dostarczeniu miedzy końcem maja o lipca🙄 zniechęciły mnie najpierw te daty ale w końcu stwierdziłam że zaryzykuje i czekałam.... tydzień 👍😆

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 6 maja 2020, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w miare szybko dostarczyli ta polowe rzezczy ,a reszta nie wiem ile bede czekać ale chyba wszystkie sklepy maja burdel. Amazon zalezy teraz zamawiałam pare rzeczy i niektore przyszły na drugi dzień a na niektore mam czekac do połowy czerwca :/ Teraz też zamawiałam ciuchy dla córki z c&A to wysylaja do 17 dni okaidi do 12. U nas nie otwieraja galerii i wiekszych sklepów do czerwca chyba że te mniejsze i prywatne nie wiem , ale nawet jak otworza wcześniej to ja sie obawiam że wszyscy pójda i magazyny beda puste zanim oni sie po takie przerwie zopatrza to na to samo mi wyjdzie co jak teraz zamowie przez neta z tym ze bede mieć to co chce.

    EllaDe oby sie nigdy nie zorientowali hahaha ty na tym skorzystałaś u mnie by mogli sie tak pomylić z łóżeczkiem heheh :P

    Evli dziękuje że pytasz, w miare dobrze sie czuje, najbardziej aktywna jestem z rana później opadam z sił zaczełam robić ćwiczenia na 3 trymestr lekarz dał zielone światło bo jak tak dalej pójdzie to ciaże skończe na +30kg. Już mam 10 kg więc zaczełam sie ruszać ;p
    A ty jak tam ? dalej testujesz piekarnik ?

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 6 maja 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm ciekawe jak u mnie w takim razie, czy otworzą.. Ja planowałam się wybrać, ale nie do galerii.
    Ja przestałam się ważyć ale pewnie z minimum +6 kg mam :/
    Coś tam pieke, choć narazie ogarnęło mnie lenistwo. Kupiłam dziś truskawki i borówki, miałam zrobić ciasto ale stwierdziłam w końcu że nieeeee brak weny, zjadłam same owoce 🙈😅

    A najbardziej to mi brakuje fryzjera! Ostatni raz byłam w grudniu i się bije z myślami czy mam sama eksperymentować z kolorem czy iść się narażać niebawem jak otworzą, patrzeć się nie mogę na te włosy 🤦🏻‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 15:47

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 6 maja 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - ja też fryzjera się doczekać nie mogę! Już nawet zabukowzlam! Za 2 tygodnie idę. Odrosty mam na kilka cm! :0

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 6 maja 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z fryzjerem problemu nie mam zawsze koloryzuje tak aby po wypłukaniu moj kolor zlał sie z tymi farbowanymi jedynie to sa dłuższe, ale i tak mam dł wiec pare centymetrow w ta czy w ta mi nie robi różnicy i pewnie dopiero wybiore sie i tak na jesien aby je wzmocnić po lecie bo od słońca wyblakna przesusza sie, więc dopiero wtedy będę odświeżać kolor i zafunduje im pare kuracji witaminowych. Gdybym musiała to bym nie czekała i poszła do fryzjerzy teraz jeszcze bardziej beda przestrzegać restrykcji i dezynfekować wszystko bardziej niż przed epidemia.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 7 maja 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po wizycie u kardiologa 😊 serduszko zdrowe 🥰 🙏🏻
    Ninka siedzi mi na miednicy, głowę ma przy moim pępku a nogami gmera mi w pęcherzu 😅

    Metro nie było takie złe, malutko ludzi 😊

    EllaDe, Susanne lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 7 maja 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Już po wizycie u kardiologa 😊 serduszko zdrowe 🥰 🙏🏻
    Ninka siedzi mi na miednicy, głowę ma przy moim pępku a nogami gmera mi w pęcherzu 😅

    Metro nie było takie złe, malutko ludzi 😊

    Fantastyczna wiadomość Evli, zresztą nie mogło być inaczej :) i nawet imię nam zdradziłaś 😁

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ