X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 7 maja 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe 😆 tak będzie Nina 😊
    W ramach dobrych wieści właśnie wróciłam z Picarda z 4 kartonami lodów- rożków 🙈
    Będę teraz zajadać się na kanapie i żyć w tym błogim stanie to przyszłej środy-ważenia 🤦🏻‍♀️🤣

    EllaDe lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 7 maja 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli super wiadomość dobrze że malutka ma zdrowe serduszko objadaj sie lodami ile możesz :)
    Nina To bardzo ładne imię i chyba raczej mało popularne, przynajmniej ja jeszcze nie spotkałam dziewczynki o takim imieniu.

    Evli lubi tę wiadomość

  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 7 maja 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, świetne wiadomości! Nina piękne imię, znam jedną i jest wspaniałą osobą. Ja to zawsze kojarzę imiona z ludźmi, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale może ma :D Tak jak znaki zodiaku.


    Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 13 maja 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Jak sie macie ?

    Suzanne a ty przypadkiem nie masz dziś wizyty u endo?

    Evli jak tam twoja wizyta wazeniowa ? umówiłaś sie do fryzjera ?

    EllaDe jak malutki, macie za soba pierwsze szczepienie ?

    Olcia zaczełaś juz brać kwas foliowy?

    Neytiri pisz co u ciebie jak sytuacja wznowili transfery ?

    Nathalie jak sie czujesz ? ty zaraz bedziesz sie rozpakowywać :) zaraz bedziesz mieć ciaze donoszona więc niewiele ci zostało już spakowałaś torbe do szpitala ? A jak tam po wizycie ile mała już waży ?

    Patka , Poupee podczytujecie nasz jeszcze ?

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 13 maja 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :)
    Hehe ta waga w szpitalu jest łaskawa jakaś, wyszło że przytyłam 2kg od ostatniej wizyty wiec nie jest źle bo lodów wciągłam tony 😅

    Byłam u fryzjera wczoraj :) posłuchałam Twojej rady żeby iść na początek jak jeszcze się tłumy nie przewaliły :) co prawda skasowali mnie jak za zboże no ale od razu mi lepiej przegladajac się w lustrze 😉

    Jutro usg, ciekawe ile wazy :)
    Mam też iść na glukozę, nie wiem może pójdę w pt lub w przyszłym tyg 🤔
    W aptece dali mi glukozę w proszku, mam nadzieje że mi to wymieszają w labo? Tutaj chyba nie ma smakowych co?

    A Ty Mimi jak tam?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 13 maja 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Hej Dziewczyny!

    W ogóle, jak tam na wolności ? :D

    Mimi, tak miałam dziś wizytę i wreszcie mam piękne skierowanie na badania. Po wywiadzie i zdjęciach z usg od gina, endo również podejrzewa PCOS, ale jak mówi - podejrzewa, jedno zdjęcie i długie cykle jeszcze go nie przekonują. Teraz tylko czekam na 2dc i badania.
    Gość wydaje się być na prawdę ogarnięty, Dziadziu z dużym doświadczeniem i długim stażem w klinice niepłodności w Marsylii. Jestem dobrej myśli, naprawi co trzeba i się uda :)
    A mąż na badania nasienia zapisany dopiero na 17 czerwca, bo takie są kolejki tutaj...


    Evil, czyli tutaj też na krzywe idzie się ze swoją glukozą?
    Ale super, że jutro usg! Dawaj znać!

    Poupee, z tego co czytałam na innym wątku niestety zaczęła krwawić i straciła ciąże :(
    Pewnie ma przerwę od forum.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 13 maja 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ja kupiłam glukoze w lab 5 euro i dali mi już gotowa cytrynowa rozrobiona ze słomka. Wiem że można sobie wybrać między cytrynowa , pomarańczowa i zwykła ale chyba u mnie nie mieli innych. TA cytrynowa spoko wypilłam bez problemu troche mnie mdliło ale bez zadnych wymiotow tylko to siedzenie 2 godzin jest najgorsze i najgorzej ze siedziałm normalnie w poczekalni tylko tyle ze posadzili mnie przy oczyszczaczu powietrza i niby ci co mieli test na korona mieli czekać na zewnatrz ale i tak ze trzy osoby weszło najgorsi sa Ci starsi ludzie. No i maseczke mi dali .

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 13 maja 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzanne super ważne ze do przodu i ze doktorek wzbudził twoje zaufanie. Mój na badanie nasienia czekał trzy tyg bez pandemi a co mówiac teraz no i później na wyniki też chwile.
    Bedzie dobrze zobaczysz uda sie trzymam kciuki. Mója endo też pracuje w klinice niepłodności i to ona nas prowadziła podczas iui.

    Biedna poupee współczuje , trzymaj sie dziewczyno jak nas podczytujesz.

    My na wolności w sumie bez zmian nie póściliśmy młodej do przedszkola nie bede z niej robic krolika doświadczalnego poczekam jak sie bardziej ogarna i beda wiedziec co robia wiec może poczatkiem czerwca wroci nadal kontynujemy nauke online niby przedszkole zwraca 15% kosztów, ale psychika mojego dziecka ważniejsza. A maz i tak bedzie pracowal z domu przynajmniej do czerwaca. A tak ja bez zmian konsekwentnie ćwicze ale i tak teraz znow przytyłam bez znaczenia czy uważam na to co jem i sie ruszam czy pieke i nie patrze na diete i tak tyje tyle samo ;/

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 13 maja 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,
    Ja jeszcze nie zaczęłam korzystać z nowo odzyskanej wolności. Dopiero na ten weekend mamy plany - Théo pozna wujków, ciocie i dziadków od strony męża. :) tylko chyba pogoda nam się nie uda :( pierwsze szczepienie dopiero w przyszłym tygodniu.

    Evli - zazdroszczę fryzjera.. Jeszcze tydzień muszę czekać. Co do glukozy, to w labié mi dali cytrynową. Nie musiałam przynosić swojej. 🤔

    Suzanne - mam nadzieję, że twój mąż nie z tych nieśmiałych i badania się nie boi. Na wątkach z Polski czytałam mnóstwo historii, jak to panowie bali się nie trafić do kubeczka i ogólnie cyrki odstawiali 🤣

    Mimi - ty w sumie rozpakowujesz się niedługo po Nathalie? Wszystko gotowe na nowy dodatek do rodziny? Czy u was mężów już dopuszaja do porodów?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 13 maja 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne super że trafiłaś na konkretnego dziadka! Teraz nic tylko czekać na efekty :)

    Wolność hmmm..w sumie to narazie nic się nie zmieniło..oprócz pogody jak na złość 🙆‍♀️

    Z glukozą to nie wiedziałam jak to jest a że byłam w aptece to zapytałam i mi dali w proszku 🙄 (3 euro chyba), zobacze co w labo mi o tym powiedzą, bo trzeba to rozrobić 😏

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 13 maja 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe Twój mały jeszcze nie miał żadnych szczepień? Jak to jest właśnie? Nie ma w pierwszej dobie?

    Moj był na badaniu nasienia dwa razy. I super sobie poradził.
    Ja za to dzień przed badaniem miałam takiego stresa, że może nie ma żadnych kijanek że przewyłam cały wieczór🤦🏻‍♀️ nie wiem jak on to dzielnie zniósł, bo ja mu wcałe tym moim stresem nie pomogłam 🥴🤦🏻‍♀️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 13 maja 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - szczepienia od drugiego miesiąca. W pierwszej dobie nic nie było.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 13 maja 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha 😊 To nie wiem czemu ja czytałam że dają w pierwszej dobie🤔 może to w Polsce 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 13 maja 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe super fajne ze spotkacie sie z rodzinka , my tez mamy w planach poznac bliźniaków w koncu w ten weekend i bratowej 40stke uczcić :p

    W szpitalu podaja tylko witamina K i jeszcze do 2015 roku szczepionke BCG ale teraz znieśli już to wiec w sumie racja pierwsze szczepienie wypada po 6 tyg , ale dziwne ze nie podaja na wzwB ?

    Mój maż też dwa razy i mówił ze spoko oczywiście zestresowany ale dzielny był :D

    Ogólnie miedzy nami ciezarnymi jest 4 tyg roznicy miedzy kazda wiec w sumie to Nathalie chyba ma termin na koniec czerwca a ja pierwszy tydzien lipca mam już ciaze donoszona wiec mogę rodzić i też jak ona urodzi po terminie a ja zaraz po skonczonym 37 tyg to jest prawdopodobne ze bedziemy rodzic razem w sumie i tak samo jest miedzy mna i evli jak ja zaczne po terminie a ona wczesniej to tez mozemy razem rodzic tylko ze evli moze mieć wyznaczone cc ;P taka rozkminka heheh :D

    Ale szczerze powiedziawszy to staram sie miec wszystko gotowe do konca czerwca , musze zamowic to lozeczko z tej orchestry ale sie boje moze sie ogarna z tymi zamowieniami. Na poczatku czerwca mam w planach prac, wietrzyć, a torbe to pewnie tak w polowie czerwca już bym chciala mieć spakowana .

    A co do wpuszczania mężów chyba nie ma wiekszego problemu w fr tak jak w pl ze sa porody rodzinne zawieszone jeżeli sa jakieś zmiany to tak jak u ciebie ze maz nie wychodzi ze szpitala. Ale sadze ze do mojego porodu to i to sie zmieni w przyszłym tyg wizyta to podpytam mojego lekarza jak to wyglada.

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 13 maja 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi a szczepisz się na krztusiec w ciąży? Bo słyszałam że jest taka praktyka, że maluszek jest chroniony na początku.
    Ja miałam szczepionkę w sierpniu wiec raczej za wcześnie żeby się znowu szczepić 😏
    Ja donoszona ciąże mam pod koniec lipca, a termin tych 41 tyg końcem sierpnia..
    Pytałam się właśnie dziś lekarza jak to będzie, czy pozwolą mi próbować, czy będziemy czekać do tych 41 tyg? Twierdzi że jeśli wszystko będzie ok to będziemy czekać.. i teraz nie wiem czy to dobrze czy nie, żeby się nie okazało że tył razem przenoszę 🤦🏻‍♀️🙈

    Co do orchestry to nie wiem czy się ogarnęli czy nie, ale u nich czesto trzeba czekać jak się kupuje z tych nie ciuchowych rzeczy. Pamietam że ostatnim razem wózków nie mieli od ręki, fotelików też.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 14 maja 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli w pierwszej ciaży nie zdażyłam bo od 36 tyg ( tam gdzie rodziłam szczepili od 36tc) ciśnienie mi skakało i ciagle to szczepienie sie odkładało teraz w drugiej lekarz nic nie mówił zobaczymy może poruszy temat na kolejnej wizycie wiem ze w pl szczepia jakoś miedzy 32tc a 34 tc chociaz zalecenia sa ze od 16 tc mozna . Pewnie sie zaszczepię dla świetego spokoju zawsze to jakaś dodatkowa ochrona a tym bardziej teraz w czasie tej pandemi gdzie ludzie rezygnuja ze szczepień wiec inne choroby sa mniej uśpione a tym bardziej że maluszek nie ma żadnych szczepień w szpitalu to dobrze żeby ode mnie otrzymał jak najwiecej przeciwciał.

    z tego co wiem szczepionke podaje sie przy każdej ciaży bo liczba przeciwciał spada więc aby twoja mała otrzymała je od ciebie w wiekszej dawce to chyba jednak bedziesz musiała powtorzyć jeszcze raz.

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 14 maja 2020, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi - mnie w ciąży tylko na grypę szczepili. Krztusca mi nikt nie proponował... W drugim miesiącu życia rzeczywiście wypadają 2 szczepionki, ale moja lekarka zaproponowała rodzielenie ich z miesięcznym odstępem, bo w trzecim miesiącu nic nie wypada, i się zgodziłam.

    Aha, I miłego weekendu z rodzinką życzę. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 09:56

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 14 maja 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam teraz lekarza o krztusiec i nie słyszał o takich praktykach szczepienia kobiet w ciąży 🙄

    W każdym razie Ninka podrosła wyszła z dolnych widełek i ma całe 864 gramy 💪💗

    Eh moja Alicja z tą wagą była już u mnie na rękach... 😏

    EllaDe lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Patka33 Koleżanka
    Postów: 58 17

    Wysłany: 14 maja 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ! Podczytuje Was caly czas.. ❤ostatnio mialam zawrót głowy w pracy.. A pracuje w szkole. ... przesrane jest. Teraz to juz chyba moge odpuscic starania bo mam non stop wkur.. przez moja pracę.

    Dzisiaj idę do gina,🤗🤗 ciekawa jestem co mi powie, oczywiście zamierzam powiedzieć że staramy się już od 8 mc.. (pewnie powie żeby wrócić jak minie rok ) ale muszę wysempic chociaż podstawowe badania.. mam nadzieję że się uda.

    Miłego i spokojnego dnia !!

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 14 maja 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na grype to raczej szczepia od października do kwietnia wiec raczej tego szczepienia mieć nie będe a na krztusiec jak mówicie że tu sie nie praktykuje no to trudno .

    Wiem że teraz we fr zmienił sie program szczepień i wyglada to tak jak szczepienia skojarzone 6w1 plus te dodtkowe. My córke w sumie szczepiliśmy właśnie w taki sposób 6w1 + pcv w drugim miesiacu zycia i faktycznie w trzecim nie ma szczepien dopiero w czwartym jest 6w1+ meningokokiC i w 6tym miesiacu 6w1 i znowu pcv.

    EllaDe wiec pewnie lekarka chce rozdzielić ta skojarzona i pneumokoki i pozniej meninogkoki zeby nie kłóć małego dwa razy w jeden dzień bo wtedy obie nóżki obolałe. Myśmy podawali za jedym razem w sumie nic sie nie działo tylko po mmr była bardziej marudna ale wiadomo kazde dziecko inaczej bliźniaki miały szczepienie druga dawke w tamtym tyg i ani jeden ani drugi nie zapłakał nawet.

    Evli super ważne że przybiera i mieści sie w normach nie każde dziecko musi być duże. Sama jestem ciekawa ile wazy już mały po ostatnio mi go mierzył na połówkowym :/ Córka urodziła sie z duza waga a ponoć chłopcy sa więksi .

    PAtka to nie mów ze 8 miesiecy tylko rok przynajmiej na badania nie bedziesz czekać bo tak ci powie ze do roku masz czas i badania nie potrzebne jak sie nic nie dzieje.

‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ