X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 14 maja 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka, zgadzam się z Mimi, mów, że rok! od razu jest inne podejście do sprawy.


    EllaDe, mężu raczej nie narzeka, a niech by spróbował! To ja tu rozkładam nogi na zawołanie u lekarzy, gdzie popadnie, a on musi tylko sobie zrobić dobrze do kubeczka, da radę, duży chłopak :D Też nie rozumiem czemu faceci się tak tego boją.

    A co do wolności, to u nas od poniedziałku leje, normalnie czuje się jakby mnie ktoś do innego kraju teleportował. Nawet mi się nie chce na plaże jechać, bo tak tu szaro i ciemno.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 14 maja 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka powodzenia na wizycie ✊ kłam bo inaczej będziesz czekać ..

    Ja nawet nie wiem co to za szczepienia miała moja..w każdym razie ze względu na wcześniactwo miała w 3 miesiącu dopiero.

    Dziewczyny wróciłam od lekarza do domu, poszłam do toalety a tam galaretowaty glut (sorry za opis🙄) badanie miałam tylko przez brzuch. Na czopa to za wcześnie...kurcze stresuje mnie to, niby wyczytałam że nawet jak to czop to może wychodzić po kawałku już od 4 mc i jeśli nic się nie dzieje, typu skurcze itp to żeby się nie martwić.. miała któraś z Was coś takiego ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 14:35

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 14 maja 2020, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli kurcze jezeli nie było pobarwione krwia brzuch ci sie nie napina i dobrze sie czujesz to nie ma co sie martwic mi czop wylecial w dniu porodu i to przez cały dzień miałam tak galaretowta wydzielina a nie tylko jednorazowo ale moj był wymieszany z krwi. A tak to w ciazy cały czas sluz sie zmienia i czasmi jest go wiecej a czasami mniej obserwuj ewentualnie jak sie powtorzy to jedz do szpitala. Bo podczas badania usg wszytko było ok ?

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 14 maja 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi nic mi się nie dzieje. Usg było przez brzuch, sprawdzał tylko wymiary i robił doplera.
    Heh no nic, czekam, jak ta galaretka się znowu pojawi to zadzwonię do szpitala.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Patka33 Koleżanka
    Postów: 58 17

    Wysłany: 14 maja 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju..... dziękuję laseczki🙉❤ dobrze że powiedziałam że staramy sie już od roku! Dostalam zestaw podstawowych badan do zrobienia w 2-5 dc.
    ( FSH, E2, AMH, TSH t3,t4, i 4 inne ale nie mogę się doczytać co to jest 🤔... ) cyklu... Co ciekawe... nie zrobiła mi USG, mam wrócić za 2mc. a jak wyniki wyjdą kiepskie to szybciej. Później mi powiedziała żebyśmy mieli 🐝🐝 4 dni przed owu i 4 dni po... A na koniec zapytała czy robie siku przed czy po 🐝. Bo trzeba robić przed a nie po 😄.... voila ... moja pierwsza wizyta u gina we Francji zaliczona.

    Dala mi tez suple Gynositol. Znacie może?

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 14 maja 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka no widzisz tak chociaż masz receptę :) supli nie znam, amh nie jest refundowane, kosztuje koło 50 euro 😬 z tymi bzykami to trochę za rzadko mi się wydaje 🤔

    Patka33 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 14 maja 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka o widzisz i dobrze zrobiłas, teraz badania i wszystko bedzie jasne. Ja brałam Gynositol on jest niby na policystyczne jajniki ale poprawia jakość komórek mi lekarz przypisał tak na wszelki wypadek nie zaszkodzi a moze pomóc to było właśnie w trakcie badań zanim jeszcze wykryto co może być przyczyna bez owocnych starań . Policystycznych jajnikow nie miłam ale zawarty myoinositol poprawia jakość pamietam ze sa jeszcze dwa ale nie pamietam nazw i razem trzy w składzie daja kopa komórkom.

    Patka33 lubi tę wiadomość

  • Patka33 Koleżanka
    Postów: 58 17

    Wysłany: 15 maja 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!!

    Dziękuję Mimi.wykupie te suple i będę brała 3mc. Nie wiem tylko czy powinnam je mieszać z innymi suplami.🤔🤔

    Wiecie co... teraz się boję zrobić te badania😒🤦‍♀️ A szczególnie to AMH. Chyba poczekam jeszcze 1 cykl i wtedy pójdę. Boję się że moja rezerwa jest daleko od normy.. A jak faktycznie tak jest to już całkiem zablokuje mi się głowa... A Wy macie już za sobą AMH ? Może ja się za bardzo stresuje niepotrzebnie..

    EVLI tylko to jedno badanie jest nierefundowane ?

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 15 maja 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka ja z tych hormonalnych to tylko za amh płaciłam. Ja nie uważam tego badania za decydującego, bo po 1.czesto po suplementach i koenzymie q10 nagle rezerwa się podnosi...2. Ja dwa lata temu miałam amh 0.5 a w ciąże teraz zaszłam od razu wiec.....

    Mnie tak stresował ten czop że nie wytrzymałam i pojechałam do szpitala. Uspokoili mnie, mialam ktg, usg, szyjka długa zamknięta ufff, mam nie czytać internetów 🙆‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 14:43

    EllaDe, Patka33 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 15 maja 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka - tak, tylko za amh trzeba zapłacić. Nie bój się, amh lubi się wahać. Jak robiłam za pierwszym razem, miałam ok. 1,9 à rok później było lepiej 2,3. Więc nawet zły wynik, to jeszcze nie wyrok. Co do mieszania supli, to porównaj składy i nie dubluj ich za bardzo. Ale to tylko suple, nie wszystko się wchłania i pod warunkiem, że nie bierzesz ich garściami, to będzie o.k. I głową do góry - prędzej czy później się uda!

    Evli - mi Czop jakoś widocznie nie odszedł. Galaretka się pojawiała i znikała w niewielkich ilościach i zawsze była kremowa; czy to czop, czy śluz, nie miałam pojęcia. Nie ma krwi i nie boli, to jest o.k.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 14:49

    Patka33 lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 15 maja 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - wyłącz internety! Tam tylko strachu można się najeść :D

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 15 maja 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe ja jestem pewna na 100% że to był czop, charakterystyczna galareta z nitkami krwi 😕 naoglądałam się też zdjęć na googlach 🙈
    No ale uspokoili mnie w szpitalu że tak może się zdarzyć i że nie oznacza to porodu 😊

    EllaDe lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 15 maja 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdjęcia czopa w Googlach :D to chyba tylko w darknet 🤣 ciemna strona internetu 🤣

    Ja miałam dziś taka ciemną stronę na żywo - czyściłam taki mały ręczny odkutzacz do noska dla dziecka... I pomyśleć, że miałam wątpliwości, czy to urządzenie wogóle działa. 🤣 Myślałam, że pawia puszcze jak go otworzyłam 🤮 w każdym razem polecam ten odkurzacz ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 14:59

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Patka33 Koleżanka
    Postów: 58 17

    Wysłany: 15 maja 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję!!! ❤❤❤ to chyba pójdę zrobić to badanie w następnym cyklu. Czekam teraz na 🐒 i pójdę. Dobrze wiedzieć że wskaźnik AHM nie jest wyrokiem ... bo na prawdę nie przestaje o tym myśleć od wczoraj..

    EVLI cieszę się że wszystko ok !! To prawda że Internet może zestresowac niepotrzebnie!

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 15 maja 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe powiem Ci że wujek Google wyświetlił mi dużo obrazków 🤢 a najwiecej to jak wpisałam po francusku bouchon muqueux 🤢
    Ten ręczny odkurzacz używaliśmy przy Alicji, ale ja nie mogłam się z nim przemoc, mąż zawsze ciągnął 😅

    Patka nie stresuj się, będzie dobrze 😊

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 18 maja 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Rany, długo mnie tu nie było. Dziś puściłam Florka na 3 dni do niani i mogę usiąść do kompa . Chciałam napisać z komórki , ale zaczęli mnie pytać o hasło, wcześniej nic nie wpisywałam tylko łączyło mnie automatycznie, ale coś się systemowi zapomniało, a mi z kolei zapomniało się hasła a za każdym razem jak już chciałam robić coś w kierunku przypomnienia to mój 2letni diabeł o coś piszczał i w koło macieju :P
    Evli, piękne imię i fajnie, że córeczka koksi! Dobrze, że uspokoili Cię z tym czopem.
    EllaDe, jak sobie radzicie? :)
    Mimi, jak Ty się czujesz, na kiedy termin?
    Patka, Susanne, Neytiri, nie przestaję trzymać za was kciuków :)
    Ja przytyłam niewiele, a czuję się jak słoń, ta ciąża to jakiś kosmos. Imię potwierdzam już oficjalnie: będzie Lisa. 4.05 miałam usg, nasza dziewczynka ważyła prawie 2 kg i ma się bardzo dobrze. Będę mogła rodzić z mężem, mąż będzie mógł zostać tak długo jak będzie chciał i będzie to możliwe. Będzie mógł mnie odwiedzać raz dziennie. Inni nie mają wstępu, ale za specjalnie nie ubolewam wszak ani teść ani teściowa ze swoim mężem nie są mi potrzebni zaraz po porodzie :P
    Jestem w czarnej D jeśli chodzi o wyprawkę, pakowanie toreb itp, ale jako że mały od dziś i niani, planuję coś podziałać w tym temacie. Nie wiem dlaczego ten 30.06 do mnie nie przemawia. To drugie dziecko i mam jakieś dziwne, ale silne przeczucie, że urodzę wcześniej.

    Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 18 maja 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie no w końcu się odezwałaś 😁
    Duża już Twoja córeczka, imię też piękne 😊
    No ten koniec czerwca to pewnie 41 tydzień, może zdecyduje się wyjść ciutke wcześniej 🧐
    Ja mówię mojej cały czas że ma siedzieć min do końca lipca (37tc)mam nadzieję że posłucha.
    Z wyprawki to jeszcze nic kompletnie nie ogarnęłam. No ale ja miałam wszystko gotowe dla Alice więc aż tak dużo szykowania nie mam..
    Siedzę na glukozie... W labie dali mi pomaranczową dopiero o 10h40 więc już byłam tak głodna że wypiłam ją w 5 sekund😂 jeszcze sobie tu posiedzę do 13h 🤦‍♀️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 18 maja 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Nathalie jak fajnie ze sie odedzwałaś boziu jak ty urodzisz to na mnie bedzie pora wiec tak do polowy czerwca chociaz trzymaj ;p Ja tez z wyprawka kiepsko moze jak przyjda meble i poukladam to wszystko to jakos bede sie czuc gootowa teraz mam wrazenie ze wszytko w proszku.

    Evli ja tak gadam do małego ze aby to konca czerwac siedzial a potem juz moze wychodzić i aby mnie dluzej nie trzymał jak do końca lipca ;p Chyba nie chciałabym przenosić.

    Ja dziś po usg mały waży 1550 pomiary wszystkie wporzadku. Mam sie zarejestrować do szpitala, ale pierwsze musze skontaktować sie z moja ubezpieczalnia w jakim stopniu pokrywa koszt poszczegolnych pokojow zebym mogla podjac decyzje co mi sie lepiej oplaca. Mam sie umowic na wizyte z anestezjolgiem i z połozna tylko tak mnie zastanawia czy ja musze mieć położna skoro te wszystkie cwiczenia jakos nie sa mi za specjalne potrzebne ona jest mi tylko potrzebna do omówienia kwesti organizacyjnych w szpitalu i pozniej aby przyszła na te dwie wizyty po porodzie do domu i sama nie wiem teraz ?

    Co do porodu to moj lekarz powiedział ze teraz już nie ma zadnych zakazow w szpitalu maz ze mna moze byc ile chce oczywiscie jezeli wybierzemy opcje all inclusive to on wtedy tez zostaje ze mna na noc a jezeli pakiet podstawowy to caly dzien az sie godziny odwiedzin skoncza tak samo rodzina odwiedziny sa normalnie.


  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 18 maja 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa Nathalie Lisa śliczne imie takie uniwersalne wszedzie zda egzamin i tez nie bedzie miała problemu ze ktos je przekreci.

  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 18 maja 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, duży chłopiec już! Dobrze, że wszystko w porządku :)
    Mi w tej ciąży nikt póki co nie kazał umawiać się z położną. W pierwszej ciąży tak, ale byłam u niej jeden jedyny raz, jedyne co chciałam żeby mi pokazała to kilka ćwiczeń na piłce. Powiedziała, że chodzenie do niej nie jest obowiązkowe i jak nie mam pytań to nie muszę. Pytań nie miałam, mimo że byłam wtedy pierworódką. I więcej do niej nie poszłam bo nie widziałam sensu. Po porodzie, owszem, musiała przyjść raz czy dwa, ale to akurat mi odpowiadało ;)
    Teraz skoro nikt mi nic nie mówi to się nie wybieram. Nie chce mi się :P

    Raaaanyyy, nie pisałam wam, że z założenia będę rodzić SN (po jednej cesarce). Trochę się cykam bo to dla mnie nowa sytuacja.

‹‹ 155 156 157 158 159 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ