X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 27 maja 2020, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri super!!👍 pod koniec miesiąca, czyli teraz 🤔

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 28 maja 2020, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri jak super , Powodzenia , trzymam kciuki abyś naprodukowała dużo komórek :) dobrze ze nie musicie już dlużej czekać :D

    Neytiri lubi tę wiadomość

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Neytiri super!!👍 pod koniec miesiąca, czyli teraz 🤔
    Pod koniec przyszlego miesiaca, ja juz jestem glowa w czerwcu 😂

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - super wieści! Trzymam kciuki za obfita produkcję jajeczek!!!

    U nas chyba jakiś skok rozwojowy 🤔 najpierw mieliśmy 3 super nocki kiedy Mały spał od 9 do 3, potem do 6, a dwie ostatnie nocki to jakaś masakra. Tej nocy od północy budził się co 1,5h, a to na jedzonko, a to nie mógł sobie wiatrów puścić (ale na atak kolki to nie wygladalo) ... Nawet nie tyle co płakał co marudził. Wczoraj też w dzień albo spał (długo) albo marudził. No i ciągle wkłada piąstke do buzi, nawet dzis zaczął łapać doudou i go do ust przystawiać. Jakby był troche starszy, to bym myślała, że może ząbki, a tak to nie mam pojęcia. 🤔 Doświadczone mamusie - macie jakieś pomysły? Chyba kupię znowu jakiś probiotyk na lepsze trawienie i calmosine, bo w sumie to przestałam mu dawać...

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, ile Theo ma juz miesiecy? Bo mojej znajomej synek bardzo szybko zaczal wlasnie tak robic, w wieku niecalych 3 miesiecy i okazalo sie ze to wlasnie zeby..

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri a myślałam że już teraz 😃

    EllaDe może to skok..doświadczone mamy napewno pomogą 😊 Dalej karmisz piersią?

    Mimi jak tam? Turlasz się 😅 złożyłaś to zamówienie w orchestrze w końcu?
    Ja byłam ostatnio w trzech stacjonarnie, bardzo dużo towaru im brakuje 🙄 co ten wirus porobił 😔
    Kasierka mówiła żeby nawet nie próbować zamawiać przez internet bo straszny burdel mają.
    Coś tam udało mi się wybrać na lato na pierwszy miesiąc, resztę mam.
    W bebe9 wysyłka w 3 dni za to, zamowilam karuzele 😊 i takim sposobem oprócz kosmetyków, wyprawka jest, szybko poszło..🙃
    Nathalie Ty już na końcówce, jak się czujesz?
    Susanne, Pati, olcia, Ams co u Was?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 28 maja 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - on dopiero tydzień temu 2 miesiące skończył. Muszę go dzisiaj zmęczyć zabawkami, to może noc mi prześpi. I my dalej na dwóch biberons na dzień. Reszta KP. :) laktacja mi się fajnie ustabilizowała.

    Evli - dobra robota z wyprawką . Co do kosmetyków, to w szpitalu i tak dostaniesz mnóstwo próbek. :) albo wszystko za jednym zamachem w aptece kupisz.

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 28 maja 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe jak najbardziej to moga być zęby a tym bardziej jak piszesz pcha raczki i wszystko do buzi bo go zaczyna swedziec kup mu gryzaczki chłodzace nie koniecznie to oznacza ze zaraz bedzie zabek moze byc i za pare miesiecy ale swedziec juz go moze zaczynac. A poza tym dzieci rozne sa mam kolezanke co jej synek miał pierwszego zabka jak skonczył 4 miesiace. Natomiast jeden z naszych bliźniakow tez zacza zabkować (wiek korygowany to 3 miesiace ) i juz ma białe plamki na dziasełkach, drugi niedawno zacza gryzaczkami sie interesować wiec to naprawde zalezy od dziecka.

    Moja wlasnie jakos tak miedzy 2-3 miesiacem zaczeła pchać łapki i dziasła były zaczerwienione , a zabek pierwszy sie przebil jak miała 8-9 miesiecy. kup sobie oslonki na palec i mu masuj bo te wszystkie zele to działaja może 20 min wiec zadna pomoc jak dla mnie.

    Fajnie ż laktacja sie ustabilizowała i dokarmiasz tylko dwa razy, dużo kobiet ma kryzys 4 miesiaca wtedy maluszek znowu zwiaksza popyt i piersi potrzebuja pare dni na większa produkcje a tak to poźniej już coraz lepiej bez większych niespodzianek.

    Evli turlam sie ale ta ciaza jest zdecydowanie no energy ciężko mi okropnie, młoda wraca do przedszkola wiec mam plan zrobić sobie 3 km spacerek dwa razy dziennie aby sie rozruszać bo z tymi ćwiczeniami różnie bywa ;p

    Zamówiłam juz ale nastawiam sie że bede czekać pare tyg , szwagierka dopiero w tym tyg dostała smsa że wysłali to co zamówiła na poczatku maja.

    Natomiast większość z tych rzeczy jest stacjonarnie niedostępna wiec nie miałam wyjścia, ale ogólnie wszystkie sklepy maja deficyt chciałam małemu ubranek dokupić ale wszędzie pustki , wieszaki puste wiec i tak nie pozostaje mi nic innego jak po zamawiać online.

    Z wyprawki zostały mi tylko kosmetyczne rzeczy i jakieś drobiazgi dla mnie do szpitala ale mam zamiar ogarnać to w ten weekend i od przyszłego zabieram sie za pranie.

    Nadal nie ogarniam tzn wydaje mi sie bez sensu aby w tak upalne miesiace jak lipiec sierpień pakować do szpitala 5x body i 5 razy piżama kocyk ja wiem ze noworodek i ze nie trzyma ciepła, ale jak ja go zapakuje w to wszystko to sie ugotuje.
    Przygotowałam jeden zestaw taki aby położne nie miały pretensji po porodzie ze nie według ich standardów, ale poźniej nie mam zamiaru dziecka gotować.

    Nakupiłam body i rampersy na ten pierwszy miesiac i ewentualnie lekki kocyk czy pieluszka do przykrycia wystarcza. Już teraz jest goraco a co mówiac w wakacje.

    W przyszłym tyg zaczynam spotkania z położna, zarejestrowałam sie do szpitala , i umówiłam sie z anestezjologiem na poczatek lipca.

    A ty evli kiedy kolejna wizyta?


  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 28 maja 2020, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przestałam chodzić na spacerki, za gorąco nie chce mi się 😜 Czerwona strefa, zadnego parku otwartego, sam asfalt 🥵 W ogóle to dziś rano się skapnełam że jeszcze działa mi ogrzewanie 😱
    Ja nakupiłam bodów na krótki rękaw, piżamy w sklepie nie znalazłam ani jednej, mam polarowe po Alice, raczej się nie przydadzą, obstawiam gorąc wiec szykuje się na ubieranie w body, spodenki i sukieneczki 😊 u mnie w szpitalu na liście pisze że ma być gigoteuse a nie kocyk ... w sumie to lista taka sama co w tamtym roku, mogliby ją jakoś uaktualnić co to pory roku 🤔 kurcze niby dokupiłam wyprawkę i dużo radości mi to przyniosło, ale za cholerę nie mogę się odważyć do oderwania metek i wyrzucenia paragonów 🥺
    Usg mam 11/06

    Sama musiałaś znaleźć położna? Gdzie spotkania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2020, 14:29

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 28 maja 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi - dzięki za wskazówki.
    Co do ubranek do szpitala, to w szpitalu pewnie jest klima, więc maluszek może zmarznąć ;)

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 28 maja 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli to faktycznie kiepsko my w zielonej i juz teraz wszystko otwarte , plaże też , z mała codziennie wychodzimy a to na rower a to pograc w piłke, ostatni pikniki był mała zbierała kwiatki a ja jej wiłam wianuszki i branzoletki na koniec dnia powiedziała ze to był jej najlepszy dzień :D

    Boziu to zrobiłaś sobie mała saune dobrze że od dziś już wyłaczone moze troche ulge przyniesie ;p

    Ta lista w szpitalach jedna na wszystkie pory rok. U mnie po porodzie mam dla dziecka przygotowac 1 brassière chaude , 1 couverture , gigoteuse , body , pizama , czapka , i skarpetki.

    .A na pobyt 5x body i pizama , 2 x przescieradlo ale o to musze dopytac bo nie rozumiem po co ? 🤔rozumiem pieluszke jako podklada do tej mydelniczki czy na wage czy do przewijania ale przescieradlo nie rozumiem tego no i dwa reczniki jak ja tam bede 3 dni to po co mi dwa dla maluszka , corke dopiero po wyjsciu ze szpitala kapałam w szpitalu tylko ja przemyłam.

    Z córka w sumie zapakowałam sie według listy szpitalnej i polowe rzeczy nie zużyłam ale też nie musiałam pakować prześcieradeł , śpiworków do spania we fr wymagaja duzo wiecej.

    EllaDe pakowałaś tyle rzeczy ?

    Evli może po usg uda ci sie po obcinać i uwierzyć ze tym razem wszystko bedzie dobrze i malutka skorzyst z całej wyprawki i ze za kilka tyg w łóżeczku będzie maleństwo ;)

    A w maju nie urodziła sie twoja pierwsza córeczka ( nie wiem czy dobrze pamietam) , Pierwsze urodzinki zapewne beda bardzo trudnym dniem dla was , mam nadzieje ze jakoś sobie radzicie w tak trudnym a zarazem tak pięknym momencie.

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 28 maja 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi mieszkam w bloku wiec ogrzewania nie mogę sobie wyłączyć. Nie wszystkie grzejniki mogę tez zakręcić. Przez covida brak chyba osoby do wyłączenia 🥴 w dzień przy upałach nie grzeje, ale włącza się nad ranem jak jest chłodniej.

    U mnie o prześcieradle nic nie pisze i tez nie wiem po co 🤷‍♀️ Tez pisze o dwóch ręcznikach ale teraz się chyba odchodzi od kąpieli w pierwszych dniach życia..

    20 maja minął roczek 😪 zamówiłam jeden znicz z myszką miki a drugi z tortem i jedną świeczuszką ..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 28 maja 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe ja wiem ze jest kilamtyzacja(ktora sama w pokoju reguluje) ale i tak wydaje mi sie tego za dużo, nie wiem ciezko mi sobie to wyobrazic, mój mózg w ciaży odmawia mi posłuszeństwa :p

    A i kontakt do położnej dostałam od mojego lekarza. Jak z nia rozmawiałam to powiedziała że zna szpital w ktorym chce rodzić to na pierwszym spotkaniu mi o nim opowie , ale zapomniałam zapytać czy ona w nim pracuje. I spotkania sa indywidualne i godziny i dni spotkania ustalamy jak nam pasuje i mam 7 spotkan z nia (chociaz nie wiem czy ze wszystkich skorzystam).

    Jak rejestrowałam sie w szpitalu to na stronie był podany numer aby umówić sie 5 spotkań tylko ustalenie planu porodu jest indywidualne a reszta w grupach i wyznaczonych godzinach.

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 28 maja 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli pięknie uczciłaś dzień pierwszych urodzin, a malutka napewno zdmuchnęła ta świeczuszkę z chmurki. Trzymaj sie , fakt ze jesteś w ciaży oby pomógł ci przetrwać te ciężkie dni.

    Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 28 maja 2020, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie w szpitalu chcieli 4 komplety ubranek (body z długim rękawem, pajaca welurowego, czapeczkę, skarpetki), jeden 'welniany' sweterek (czyli to brasserie), 2 ręczniczki, kocyk lub Gigoteuse. W sumie sweterek miałam tylko bawełniany, do 'mydelniczki' (fajne określenie Mimi ;)) miałam różek i kocyk. Na wyjście miałam jeden z tych zestawów i kombinezonik dresowy (wiosna). Pierwsza kąpiel była 2 dni po porodzie.
    U nas klimy/ogrzewania nie dalo się okiełznać. ;)

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 28 maja 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stronie szpitala jest szczegółowo opisane co mam wziasc na sale porodowa co do pokoju dziennego ja wiem że (albo mam taka nadzieję) te wymogi sa tez dla ludzi którzy nie maja pojęcia jak wyglada noworodek i musza mieć napisane a szpital sie zabezpiecza bo niby lepiej mieć więcej jak mniej ale i tak nie zmienia to faktu ze po porodzie oni chca zapakować dziecie w body , piżamę skarpetki czapkę i mufki na to sweterek zapakuja do śpiworka i przykryja kocykiem 🤣

    Ja po to wybrałam szpital prywatny z prywana sala po to właśnie żeby kontrolować między innymi temperaturę 😜 Pamietam jak leżałam z corka na patologi 4 os sala to ta co była przy oknie ciagle je zamykała a jak wychodziła z pokoju to kolejna je otwierała ciagle były fochy jednej za zimno drugiej za ciepło, za jasno za ciemno tym razem wole uniknać z fochowanych mamusiek 😂

    Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 28 maja 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi niezle, nie wyobrażałam sobie nigdy właśnie takich sal wieloosobowych, gdzie każda z dzieckiem, każde płacze, dziewczyny wymęczone i do tego do każdej wycieczki gości 😱🙈🙆‍♀️
    U mnie w szpitalu publicznym na szczęście są tylko jedynki 😊

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 28 maja 2020, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli to było na patologi po porodzie sale poporodowe były przepełnione o sali prywatnej można było pomarzyć i lezałam na 9 os sali 😱
    Tutaj w szpitalu publicznym który brałam pod uwage wiekszość sal jest pojedyńczych , a inne sa max dwu os ale w nim właśnie rodziła moja bratowa ( stopień referencyjności maja najwyższy w regionie) ale jak mi opowiadała ze nie przynosili jedzenia do pokoju trzeba było po nie samemu pójść i np jak za późno przyszłaś to były braki , tatusiowie podbierali jedzenia od innych bo albo nie mieli wykupionych albo było im za mało i pokoju nie mozna było zamknac jak wychodziła do maluchów w kazdej chwili kazdy mógł wejść nawet ktoś z odwiedzajacych> pamietam jak na nia czekałam w pokoju nikt mnie nawet nie zatrzymał weszłam do pokoju czekałam na nia 30 min w miedzyczasie weszła położna ale nawet nie zapytała kto ja jestem co ja tam robie , jakiś facet ktory nie wiem kim był.

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 28 maja 2020, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi - 😳 no to chyba miałam fuksa rodząc w czasie epidemii. 🤣 Szpital państwowy, Sale tylko pojedyncze, tatusiow jeszcze wtedy wpuszczali, zero innych odwiedzin i jedzenie dla nas obu donoszone do pokoju. Personel wchodził jak musiał lub jak się wezwało. Woda mineralna na zawolanie (piłam litrami!)

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 28 maja 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi no to nieźle 🙈 u mnie roznosili posiłki po pokojach na szczęście. Co do zamknięcia/otwarcia pokoju to czesto trzeba było się naczekać by kogoś znaleźć 😏ale zamykali 😉 Mam nadzieje że teraz tez będę dobrze wspominać 😊
    EllaDe wody akurat u mnie nie dawali, tylko kranówa, mąż mi codziennie przynosił po zgrzewce bo piłam non stop 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2020, 16:58

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ