X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 13 maja 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki!
    Melduje sie na szybko, jutro wyjezdzamy do Warszawy na pare dni. Trzymajcie kciuki najmocniej jak sie da! Bardzo sie martwimy co wyjdzie na badaniu dna oka... zyje w takich nerwach juz bym chciala zeby bylo po wszystkim i usmiechnal sie do nas los. Przepraszam ze malo mnie tutaj ostatnio, nie mam glowy na nic, do tego maly mial tak placzliwy okres ze czasu brak. Do tego doszly problemy ze zdrowiem mamy mojego narzeczonego i tak wszystko sie skumulowalo. A tak wogole dzisiaj Kordianek pierwdzy raz usmiechnal sie do mnie pare razy! Poplakalam sie ze szczescia, odkad zyje ze swiadomoscia ze urodzil sie mocno niedotleniony, kazdego dnia sie zastanawialam czy nie bedzie mial jakiegos porazenia. Kazdy maly postep to dla nas tak ogromny sukces. Wierze ze wyjdzie u nas slonce wkoncu...
    Evli mysle o Was caly czas. Trzymaj sie i walczcie do konca!! Wierze ze mala urodzi sie cala i zdrowa. Wiem co czujesz i jak sie martwisz i nie ma nic gorszego niz martwic sie o swoje dziecko. Doskonale znam to uczucie i milion mysli czy bedzie zdrowe.. mocno Was sciskam!
    Neytiri super ze jestes juz po zabiegu. Mam nadzieje ze czujesz sie okej i niedlugo dolaczysz do grona mamusiek.
    EllaDe wiem co przezywasz- tez stracilam malenstwo w 6 tygodniu. Ale teraz mam Kordianka i wiem ze Tobie sie tez uda!
    Ams, Basia jak ja Wam zazdroszcze ze karmicie piersia. Ja malego ledwo miesiac karmilam. Niestety stres zrobil swoje i juz pokarmu nie mam. Od 2 tygodni jestesmy na butli. A tez jadlam wszystko, czytalam ze ponoc nie ma czegos takiego jak dieta mamy karmiacej. A Kordianka wysypalo ale ta wysypke ma nadal mimo ze karmie mm, i kolki tez sa.
    Pozdrawiam Was! Odezwe sie jak bede wiedziala wszystko.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 14 maja 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia trzymam kciuki najmocniej jak się da!!!!!!
    Czekamy na dobre wiadomości!!!
    Trzymaj się 😘

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 14 maja 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,

    Ams, brawo za podejscie do diety :) jesli kiedys mi sie uda karmic piersia to mam zamiar wszystko jesc :D kiedy planujesz wrocic do pracy?
    Evli, caly czas o was mysle, pisz do nas z kazdym newsem. Trzymam mocno kciuki za plucka malutkiej :* a tak w ogole.. wiem, ze pewnie nie masz do tego glowy, ale czy myslelicie nad imieniem?
    Olcia, jestes silna kobieta i twoj synek takze, jestem pewna, ze wszystko sie ulozy! Sluchaj mnie, bo naprawde mam 6ty zmysl ;)

    Ja juz sie czuje dobrze, pepek sie goi ;) szwy niby mi dali rozpuszczalne, a dalej mi nitki wystaja :o nie wiem ile to jeszcze bedzie tak na wierzchu.. czekam na @, mam nadzieje, ze sie nie spozni, choc powinnam dostac za 5 dni, a jakichkolwiek symptomow brak (zwykle juz na tydzien przed czuje, ze @ nadchodzi). Nie moge sie doczekac az rozpoczniemy staranka :)

    ams, Evli lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 14 maja 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HELLO :)

    Neytiri dzieki :) jedzac wszystko czulam sie dobrze, a dzieki temu Szarlotka teraz akceptuje wszystkie smaki :D wczoraj np. jadla buraczki :D
    Do pracy wracam we wrzesniu - teraz jestem na wychowaczym do lipca, a ze jestem nauczycielka to mam jeszcze poltora miesiaca wakacji ( a co za tym idzie czasu z Szarlotka... ) w gratisie :D mamy juz nianie dla Mlodej takze wszystko sie uklada dobrze :)

    Wracaj szybko do "formy" i do roboty :*

    Olcia trzymam kciuki mocno mocno !!!! wszystko bedzie dobrze, zobaczysz :) na poczatku macie pod gorke, ale pozniej bedzie juz tylko lepiej :)))

    Evli, skonczylam kp, bo juz mnie to meczylo... Szarlotka ssala coraz mocniej i zaczynaly mnie bolec piersi... poza tym po porodzie zalozylam sobie, ze chce karmic 6 miesiacy, albo do pierwszego zeba (jesli by wyszedl przed 6miesiacami) - balam sie,z e mnie pogryzie hahahaha

    Zebow nie ma, a karmilam 6,5, teraz Szarlotka zaczyna juz jesc warzywa i owoce no i mm uwielbia (choc nie bylo latwo na poczatku :D).

    Tak jak mowi Neytiri pisz do nas jak najczesciej !!! Niezmiennie trzymam kciuki i codziennie o Was mysle.

    Basiaaaa co u Ciebie? :)

    Evli, Neytiri lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za pół godz schodze na usg 🤗
    Mam nadzieję że Mała mi się nie skurczy 🤔

    Robili mi dziś badanie krwi na preklampsje--stan przedrzucawkowy, bo podobno ostatnim razem wyszło na "granicy".. w internecie okropne rzeczy o tym piszą..

    Neytiri imię to my mieliśmy wybrane już od paru lat 😁
    Ma być Alice. Chociaż w momentach jak lekarze nie dawali jej szans to myslalam o Gabrielle, bo mi się z aniolkiem kojarzy... Zobaczymy..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 14 maja 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli i jak po usg?????

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 14 maja 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecko mi nie zmalało ❤️ przybrała 240g w 2 tyg także super (ostatnio było tylko 60g).
    Do tego w pecherzu był widoczny mocz!!! Aż lekarz nie wierzył.. Zrobił wielkie oczy i stwierdził że on nie ma wytłumaczenia mojego bezwodzia..(także nerki działają, nie wiadomo w jakim stopniu, ale działają).
    Takze chociaż tyle dobrych wiadomosci :)
    Oczywiście wszystko się okaże po porodzie gdzie jest problem i czy przeżyje ;)

    ams, Neytiri, Karolcia89 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 14 maja 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, jakie cudowne wiesci :) Jestem przekonana, ze mala przezyje i bedzie zdrowo rosla! Co to jest dokladnie ten stan przedrzucawkowy? Czym to grozi? Oba imionka piekne :)

    AMS, masz fajnie z tymi wakacjami! :)

    Evli lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 14 maja 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri czytam o tym stanie i powiem Ci że dużo nie rozumiem. Bo i ja ani nie mam nadciśnienia ani bialkomoczu. Moze to coś świadczyć o problemie łożyska i to akurat mi pasuje, bo wolałabym żeby te wszystkie moje problemy były związane tylko z nim.. i żeby Mała była jednak zdrowa :)

    Neytiri dobrze że się wszystko ładnie goi, niech przychodzi jeszcze ta @ i w czerwcu razem z EllaDe tu Nam się chwalicie pięknymi betami :)

    Ams no fajnie masz z tymi wakacjami :) wogole "papierowo" masz o wiele łatwiej będąc fonctionnaire :)
    Ja właśnie walczę z secu i pole emploi.. Masakra dojść do ładu z nimi 🙄

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 14 maja 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli same dobre wiesci !!! oby teraz tylko takie byly !!!
    Czy lekarze rozmawiali z Toba na temat porodu? Czy masz jakis termin "minimum" do kiedy "musisz wytrzymac"? Do kiedy zostajesz w szpitalu?

    To fakt, "papierowo" mam w miare dobrze, aczkolwiek nauczyciele to sa ci funkcjonariusze, ktorzy maja najmniej "przywilejow" (tak, tak, mamy wakacje...ale.. no nie bede tutaj przynudzac :) )

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 14 maja 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze nic nie mówią, kiedy termin. Jedynie mówili mi o cesarce, czego bym chciała uniknąć ale raczej nie będę mieć wyjścia :(
    Codziennie mam ktg żeby sprawdzić czy się już nie męczy w brzuszku.
    Jutro normalnie mnie wypuszcza i tym razem będę mieć codzienne wizyty położnej w domu.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 15 maja 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już w domku :) Teraz tylko oby Mała była grzeczna w domku, bo nie uśmiecha mi się znowu wracać do szpitala ;) Walizka rozpakowana i już spakowana spowrotem w razie ...
    Dziś mi coś lekarka mówiła o dotrwaniu do 34 tyg i się przeraziłam że to już za miesiąc :O
    Przeraziła mnie ta wizja że to już niebawem, nawet jeszcze brzuch nie zdążył mi urosnąć ...
    Muszę jeszcze się dopytać co będzie mi potrzebne na JUŻ w razie pozytywnego scenariusza bo NIC kompletnie nie mam ..

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 16 maja 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, spokojnie. Mysle, ze bedziesz miala sporo czasu aby skompletowac cala wyprawke podczas gdy niunia bedzie sobie rosla w inkubatorze :) Kup moze na poczatek jakies bodziaki malutkie, reszta sie zajma w szpitalu. Na pewno maja co trzeba w razie czego! W inkubatorze i tak malutka nie moze byc chyba jakos specjalnie ubrana.. pieluszka i tyle :) Kochana czuje, ze bedzie dobrze! Ona walczy i to sie potwierdza na badaniach, osobiscie jestem dobrej mysli :)

    Evli, ams lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 16 maja 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli odpoczywaj na maksa :*

    Tak jak mowi Neytiri kup moze jakis zestaw ubranek na 45 cm (to jest rozmiar dla wczesniakow, choc pewnie bedzie za duzy, ale mniejszego nie znajdziesz niestety :( ) Polecam osobiscie ciuszki z Carrefoura albo z Auchan - maja male rozmiary i dobre gatunkowo :)

    A dla siebie masz wszystko co trzeba ?
    Bedziesz chciala karmic piersia? Jak tak, to pewnie bedziesz musiala postarac sie o laktator, bo pewnie Malenka nie bedzie na poczatku dostawiana do piersi... Zapytaj olozna o mozliwosc wypozyczenia laktatoro :) ja sie dowiadywalam i o ile dobrze pamietam, to jak sie zdecydujesz na wypozyczenie na pol roku to SS zwraca koszty czy cos takiego...

    Pisz do nas na biezaco ! i duzo wypoczywaj :*

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 16 maja 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam dziś z położna i powiedziała że taki maluch nie potrzebuje nic jak jest w inkubatorze.
    Dla siebie też nie mam nic, co mi w ogóle potrzeba oprócz podpasek i ciuchów ?
    Piersią chciałabym karmić ale to wiadomo że początki będą szły przez laktator. Patrzyłam na ceny, takiego elektrycznego Medela bodajże na dwie piersi i koszt ponad 200 euro.. Jak można wypożyczyć to może było by to lepsze rozwiązanie..bo z tym karmieniem może różnie być.. Muszę się dowiedzieć w takim razie :)
    Ams już się przeprowadzilas ?

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 16 maja 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie !!! przeniesli nam date zdania mieszkania i mamy miesiac opoznienia..... przeprowadzamy sie 21czerwca.

    Dla siebie musisz miec podpaski (ja mialam takie "super" na noc z always plus chyba nana tez byly spoko - pisze, bo wiem, ze samej ciezko bylo mi sie na cos zdecydowac i nie bardzo wiedzialam co wybrac - mi sie to sprawdzilo), polecam tez majtki jednorazowe - mozna je wyrzucic razem z podpaska - dosyc wygodna sprawa :), do tego wszystko co potrzebujesz do higieny - zel pod prysznic, szampon, klapki, staniki do laktacji (najlepiej kup sobie jeden taki rozmiar albo nawet dwa rozmiary wiekszy niz zazwyczaj, bo jak zacznie sie produkcja to "cyce jak donice" :D ), klapki, recznik, wszystko co moze sprawic, ze bedziesz sie czula konfortowo. wez duzo pizamek albo koszuli - czasem moze Ci cos przecieknac (czy to piersi czy dol...) i bedziesz zla... mysle, ze tak z 5 zestawow do spania to spokojnie mozesz wziac...
    hmm jak moge Ci w jakies kwestii jeszcze doradzic, to pisz smialo :)

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 16 maja 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja zwariuje. Dzis 3 razy zmoczyłam bieliznę, zadzwoniłam do szpitala i kazali przyjechać i okazało się że to wody :( wczoraj wyszłam dopiero że szpitala....

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 17 maja 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Dziewczyny ja zwariuje. Dzis 3 razy zmoczyłam bieliznę, zadzwoniłam do szpitala i kazali przyjechać i okazało się że to wody :( wczoraj wyszłam dopiero że szpitala....
    Czyli jednak Mala zdecydowala sie wyjsc... trzymam kciuki kochana! Juz blizej niz dalej do spotkania z coreczka :*

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 17 maja 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, Malej najwyrazniej sie podoba w szpitalu...

    Zrobili Ci test na to czy to sa wody? Ja mialam takie uplawy, ale nie byly to wody...

    Daj znac kochana jak bedziesz mogla:*

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 17 maja 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Małej raczej jak najbardziej podoba się w szpitalu. Dała mi aż jedna noc przespać w domu ;)

    Z tymi wodami to tak że wczoraj w ciągu dnia 2 miałam mokrą lekko bieliznę. Jakoś się tym specjalne nie przejęłam bo w ciąży różne "rzeczy wychodzą". Ale wieczorem leżałam na kanapie i poczułam nagle że coś leci i zmoczyło mi znowu gacie i dało mi to do myślenia. Pojechałam na urgence zrobili test. Włożyli mi taki patyczek i wyszedł negatywny. Ale stwierdzili że zrobią mi jeszcze inny test (wyglądał jak bobotest) i po 10min wyszedł pozytywny...
    I teraz się zastanawiam bo w 16tc jak sprawdzali czy nie ciekną mi wody to tylko sprawdzali tym patyczkiem i ciekawe czy te wody nie uciekają mi jednak od dawna...
    Zrobili badania czy nie mam infekcji-nie mam-podali profilaktycznie antybiotyki i conajmniej tydzień będę tu siedzieć :(
    Nie było jeszcze wizyty lekarzy, pozniej będę coś więcej wiedzieć :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ