X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie, nie wiedzialam jak to z samolotami jest. Dlatego od razu bralam pod uwage samochod. Ojeja, jakos to bedzie. W ostatecznosci bede sie tutaj byczyc :-) Nawet ostatnio tydzien temu mialam okazje wyjechac winda cisnieniowa na nasza Olympiaturm i nie odwazylam sie, bo pomyslalam, ze to chyba nic dobrego dla ciazy :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak zobaczysz jeszcze jakie stanowisko w tej kwestii zajmie lekarz ;)

    krysiak lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Krysiak zobaczysz jeszcze jakie stanowisko w tej kwestii zajmie lekarz ;)
    O! I bardzo dobra uwaga :-)

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 12 października 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mysle zeby i ja kupic butki zimowe

    krysiak lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 12 października 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u mnie pare nowości... po 1 anginaaa juhu!!dostałam antybiotyk no ale chyba pójdę do pracy, bo tak to dobrze sie czuje... a po 2,to myślałam, że czymś rzucę w moja lekarke. Czasami się zastanawiam czy ona w ogóle kompetentna jest?Zagadałam do niej i moja tarczyce i jej wynik,ona mówi no najpierw bylo 2,30 (tak strzelam nie pamietam) a teraz super 2,09. Na co ja patrze na nią i pytam ze zdziwieniem- słucham? ?jakie teraz jest lepiej?ja sie badałam tylko raz i nie leczyłam a tak poza tym to dowiedziałam się, że dla kobiety starajacej sie o dziecko to mam za wysoką (co ide do niej mowie, ze sie staramy)-jej odpowiedz -a to staracie się o dziecko?? (Z tym,ze cala rozmowa odbyła sie po niemiecku -bo to niemka)... myslalam,ze z.krzesła spadne?? No ale na koniec przepisała mi lek- L THYROX HEXAL 50, co mi o nim powiedzieć? Brać? Bo wizyte u gina mam dopiero za 4.tyg (bo teraz urlop mają ), między 3a 5 dniem cyklu mam przyjść i do tego chcieli badać tarczyce. Ale jak to dobre leki to moge zacząć je brać? ?

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 12 października 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Ja juz wracam... Krew pobrali jakby mialo sie cos zmienic po badaniach krwi to beda pozniej dzwonic a jak nie to od dzis robie zastrzyki...

    No ja wlasnie tez nic takiego nie znalazlam... ale licze na to ze jak tu nic nie znajde to za 1,5 tyg cos w pl uda mi sie wyhaczyc... Obym tylko z monitoringami zdazyla...
    Roxa a jakie zastrzyki?

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 12 października 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak a Ty gdzie mieszkasz??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2015, 19:14

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 12 października 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni,kupuj, kupuj ja tam zawsze też na łowy jadę hihihi

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 12 października 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze ze lekarka jest nie teges ehh

    Zobacze jeszcze moze upatrze cos ladnego :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 12 października 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    Cześć dziewczyny, u mnie pare nowości... po 1 anginaaa juhu!!dostałam antybiotyk no ale chyba pójdę do pracy, bo tak to dobrze sie czuje... a po 2,to myślałam, że czymś rzucę w moja lekarke. Czasami się zastanawiam czy ona w ogóle kompetentna jest?Zagadałam do niej i moja tarczyce i jej wynik,ona mówi no najpierw bylo 2,30 (tak strzelam nie pamietam) a teraz super 2,09. Na co ja patrze na nią i pytam ze zdziwieniem- słucham? ?jakie teraz jest lepiej?ja sie badałam tylko raz i nie leczyłam a tak poza tym to dowiedziałam się, że dla kobiety starajacej sie o dziecko to mam za wysoką (co ide do niej mowie, ze sie staramy)-jej odpowiedz -a to staracie się o dziecko?? (Z tym,ze cala rozmowa odbyła sie po niemiecku -bo to niemka)... myslalam,ze z.krzesła spadne?? No ale na koniec przepisała mi lek- L THYROX HEXAL 50, co mi o nim powiedzieć? Brać? Bo wizyte u gina mam dopiero za 4.tyg (bo teraz urlop mają ), między 3a 5 dniem cyklu mam przyjść i do tego chcieli badać tarczyce. Ale jak to dobre leki to moge zacząć je brać? ?
    Mi ten lek w 2 tyg zbił tsh z 3,23 do 1,49 wiec uważam że jest ok. Tylko jak zaczniesz go brać, to powinnaś skontrolować tsh po4-8 tyg. W ciąży nadal go biorę (najpierw lekarka mówiła mi o pierwszym trymestrze, ostatnio stwierdziła, że nadal mam brać przez jeszcze kolejny miesiąc, więc w sumie sama nie wiem ile będę musiała go łykać). Niestety trzeba go wziać na czczo,a potem jeszcze trzeba czekać 0,5h ze śniadaniem, co niestety u mnie nasila poranne mdłości :( Chociaż ostatnio wróciły u mnie pełną parą, całodniowe więc już nie narzekam na te poranne ;)

    Co do lekarki, to się nie przejmuj. Moja po 5 miesiącach skapnęła się, że mam mięśniaka i była mega zdenerwowana, że wcześniej nic sobie w karcie nie zanotowała. Uspokoiła się dopiero jak jej powiedziałam, że o nim wiem, bo mi inna lekarka powiedziała... Ale pierwszy raz widziałam ją tak zmieszaną i spanikowaną (choć dla mnie to logiczne, że w ciąży nic z nim nie będę robić... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2015, 22:51

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien a ta lekarka ci dala tylko ten lek na odczepnego czy kazala powtorzyc badania po czasie? Jak kazala ci go brac?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    Roxa a jakie zastrzyki?
    Stymulujace...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien ja ci powiem tak lek masz dobry ale... tak jest ale... dawka powinna byc dopasowana dokladnie dlatego powinno sie badanie po 2-3 tyg powtorzyc zeby sprawdzic czy dawka nie jest za duza lub za mala... tarczyca to delikatny temat... wystarczy troszke zbyt duza dawka a mozna popasc w nadczynnosc, dlatego kontrola jest tak wazna... do tego trzeba pamietac zeby lek byl ten sam i dokladnie tej samej firmy... Mi gin dal jako pierwszy Eferox 50 a potem omylkowo l-thyrox 50 i pani w aptece sie zorientowala ze cos nie tak bo nie ma opakowania l-thyroxu z taka iloscia tabletek w opakowaniu jaka mialam podana na recepcie... i dobrze ze tak sie stalo bo nawet pani w aptece powiedziala, ze mimo ze to ten sam hormon i to samo leczenie to jednak jest to bardzo istotne w przypadku tarczycy...

    Kinga. lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 12 października 2015, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    No wlasnie, nie wiedzialam jak to z samolotami jest. Dlatego od razu bralam pod uwage samochod. Ojeja, jakos to bedzie. W ostatecznosci bede sie tutaj byczyc :-) Nawet ostatnio tydzien temu mialam okazje wyjechac winda cisnieniowa na nasza Olympiaturm i nie odwazylam sie, bo pomyslalam, ze to chyba nic dobrego dla ciazy :-)
    Nie wiem ile masz wolnego, ale może w polowie trasy zrób sobie przerwę na nocleg? Tak robiła moja koleżanka, jak jeździła w długie trasy i bardzo sobie chwaliła takie rozwiązanie (wtedy ma się lepszą koncentrację i nie trzeba tylu postoi robić po drodze). Co prawda każda ciąża jest inna (ale jak my ostatnio robiliśmy taką trasę, i za mało i za krótkie robiliśmy postoje, to następnego dnia tak mnie bolał brzuch,że za pierwszym razem zastanawiałam się czy nie trzeba bedzie na izbę przyjęć jechać ...

    krysiak lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 12 października 2015, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre rozwiazanie :) Kinga pewnie tej lekarce bylo glupio. :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 13 października 2015, 05:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hi ;* ja bylam taka zła, że juz jej nie słuchałam dalej. Kazała mi to 6 tyf na kontrolę przyjść, ale ja jej powiedziałam, że tsh maja mi robić za ok 4 tyg u gina,tzn przy kolejnej @ są na urlopie więc później bo mam między 3a 5 dniem iść. Ale z tego co pamiętam to kazała pół tabletko brać? Jest to możliwe? Tak czy siak musze najpierw wyzdrowiec mówiła a potem najwyżej jeszvze raz tak zadzwonię. Ale ja sie juz tej baby boje... skąd jej sie wzięło ze mi tarczyca opadła?to ma byc lekarka rodzinna? Dziecka jej w rece nie oddam... a poza tym, gardło tak boli;/
    Roxa, stymulację masz na myśli ovu?

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 13 października 2015, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Nie wiem ile masz wolnego, ale może w polowie trasy zrób sobie przerwę na nocleg? Tak robiła moja koleżanka, jak jeździła w długie trasy i bardzo sobie chwaliła takie rozwiązanie (wtedy ma się lepszą koncentrację i nie trzeba tylu postoi robić po drodze). Co prawda każda ciąża jest inna (ale jak my ostatnio robiliśmy taką trasę, i za mało i za krótkie robiliśmy postoje, to następnego dnia tak mnie bolał brzuch,że za pierwszym razem zastanawiałam się czy nie trzeba bedzie na izbę przyjęć jechać ...
    Ojeeej Kinga, to całe szczęście, że wszystko ok...moja siostra jak 1 raz poroniła to właśnie w trasie a jechała "tylko" z Berlina do Pl (500km) zapewne już tam była jakaś wada,ale tak czy siak trasa nie pomogła. ... wiadomo

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 13 października 2015, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole to moja siostra 3 razy poroniła a potem urodziła córkę a w ost ciąży to miała mieć, uwagaaaa.... 4raczki. Aczkolwiek były 4plamy,ale z 4 zrobiły sie 3 a potem 2 (wtedy juz była panika) ale nasza 2 silnych chłopów przetrwała! Boże jak ja kocham jej gromadke ♡♧♡♧♡♧♡

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2015, 05:32

    Kinga. lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 13 października 2015, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    Hi ;* ja bylam taka zła, że juz jej nie słuchałam dalej. Kazała mi to 6 tyf na kontrolę przyjść, ale ja jej powiedziałam, że tsh maja mi robić za ok 4 tyg u gina,tzn przy kolejnej @ są na urlopie więc później bo mam między 3a 5 dniem iść. Ale z tego co pamiętam to kazała pół tabletko brać? Jest to możliwe? Tak czy siak musze najpierw wyzdrowiec mówiła a potem najwyżej jeszvze raz tak zadzwonię. Ale ja sie juz tej baby boje... skąd jej sie wzięło ze mi tarczyca opadła?to ma byc lekarka rodzinna? Dziecka jej w rece nie oddam... a poza tym, gardło tak boli;/
    Roxa, stymulację masz na myśli ovu?
    Dzień dobru dziewczyny.
    Alinsien ja akurat zaczęłam od całej tabletki, ale też startowałam z wyższego pułapu. Po to m.in są te kontrole w trakcie, żeby lekarz mógł właściwą dawkę ustalić (a to nie jest takie łatwe, bo nasz organizm ma dodatkowe procesy regulujące i czasem jest tak, że jak się poda lek na zbicie, to zaczyna się przed nim bronić i potrafi zacząć go jeszcze więcej wytwarzać, no i wtedy zwykle trafia sie pod opiekę endokrynologa, który zleca dużo badań by ustalić przyczyny takiej reakcji). A czasem jest tak jak u mnie, że w "ciemno" sie trafi z dawką i jest ok. (tzn na razie ciągle utrzymuje mi się na stałym poziomie)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 13 października 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwonię jeszcze do niej,ale z tego wynika,ze dawka 0,5 będzie dobra jeśli Ty mialas wyższa i jadlas cala. Ale ona mi mówiła ze przed śniadaniem a nie odczekaj pół h itd. Boże co się z ta baba dzieje...

‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ