X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Urlopuj się kochana na całego i wypoczywaj!
    A zamelduj się tutaj od czasu do czasu ;-)
    Będe się meldować, ależ oczywiście. Póki co jestem w domu, bo mam gości wiec będziemy trochę zwiedzać i "zakupować" ;) a w czwartek za tydzień jedziemy do Polski na kilka dni :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę tylko kwas foliowy i czasem omega (początkowo rybi a teraz olej z lnu) i czasem magnez... Nic więcej... Gin mówił że mogę brać witaminy dla kobiet planujących dziecko i w pierwszym trym ciąży tak mniej więcej co 3 dzień żeby wychodziło max 2x w tygodniu...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamierzam jeszcze zacząć brać wit B na poprawę grubości endometrium bo przy CLO trochę slabawe. Ale w tym miesiącu jeszcze nie brałam, musim zakupić ;)

    werni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Będe się meldować, ależ oczywiście. Póki co jestem w domu, bo mam gości wiec będziemy trochę zwiedzać i "zakupować" ;) a w czwartek za tydzień jedziemy do Polski na kilka dni :)
    super! no właśnie pamiętam że gości miałaś mieć...


    A ja dziś w przerwie w pracy byłam w Praxis ginekologicznym (mam do Praxis z pracy kilkanaście metrów) po recepte na tabletki tarczycowe i pytałam odrazu o moją @ w recepcji bo to już prawie 5 tyg od zabiegu, no i pani powiedziała, żebym zadzwoniła do KWZ zapytała bo może oni mnie będą chcieli zobaczyć, no a jak nie i będę mogła tutaj to załatwić to mam zadzwonic jutro zrobić termin u gina...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Ja zamierzam jeszcze zacząć brać wit B na poprawę grubości endometrium bo przy CLO trochę slabawe. Ale w tym miesiącu jeszcze nie brałam, musim zakupić ;)
    no clo pożera troche endometrium nieststy... Dlatego ciesze sie z moich zastrzyków

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mootylkoowa wrote:
    ja wlasnie szukam na necie testow owulacyjnych i zamowilam sobie te tanie z ebay a teraz zastanawiam sie na kilka z clearblue dla pewnosci.
    A pytanie z innej bajki.. jakie witaminki bierzecie zeby pomoc owulacji?
    Ja jestem troche dziwna bo nie jadam zadnych salatek, jakos od dzieciaka juz tak. Owoce i warzywa malo wiec musze sie jakimis witaminami w tabletkach pomoc.
    Ja generalnie nie stosowałam nigdy testów owulacyjnych. Gdy zagadnelam na ten temat mojego gina w czasach gdy dopiero raczkowalismy w sprawach starań, a chciałam zbadać czy u mnie w ogóle występuje owulacja to polecił mi personę. Nawet kupiłam ale nigdy nie użyłam. Ja mam cykle bardzo długie wiec kupując testy owulacyjne chyba zbankrutowałabym ;) a potem zaczęły się monitoringi wiec odpuściłam sobie testowanie już całkowicie. Czasami za wygodna (leniwa) jestem po prostu.

    Mootylkoowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylkowa ja też miałam w zeszłym roku konizacje łączoną z łyżeczkowaniem jamy macicy i w razie potrzeby miały być usuwane miejsca zmienione chorobowo ale udało się tego uniknąć bo komórki nowotworowe były bardzo wcześnie wykryte na samym początku rozwoju

    Mootylkoowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    A ja dziś w przerwie w pracy byłam w Praxis ginekologicznym (mam do Praxis z pracy kilkanaście metrów) po recepte na tabletki tarczycowe i pytałam odrazu o moją @ w recepcji bo to już prawie 5 tyg od zabiegu, no i pani powiedziała, żebym zadzwoniła do KWZ zapytała bo może oni mnie będą chcieli zobaczyć, no a jak nie i będę mogła tutaj to załatwić to mam zadzwonic jutro zrobić termin u gina...
    O widzisz. Bo ja tak myśle, kiedy ta łaskawa panienka do Ciebie raczy zawitać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    O widzisz. Bo ja tak myśle, kiedy ta łaskawa panienka do Ciebie raczy zawitać.
    no właśnie mnie juz ona też do szału doprowadza hrabina jedna, dlatego postanowiłam dzis zapytać jak już byłam i tak po recepte...

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez slyszalam ze clo niszczy troche endo. A na poprawe jego jest dobre czerwone winko orzechy migdaly. Na sluz od nowego cyklu bede brala len mielony. Teraz biore tylko kwas czasem magnez z b6 i wit c, witamina plus mama olimp tez kiedys bralam, od nowego cyklu zamierzam kupic w rossmanie albo dooper herz a-z aktiv albo dla mam. I dla mojego kupic witaminy.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam na poczatku staran testy owu ale tylko dea cykle i potem juz nie... Bo w sumie testy owu to zadna gwarancja ze ona byla a jedynie wykrycie LH ktore przed owu sie zwieksza ale moze byc jego wieksze stezenie a nie byc owu wiec to troche takie wrozenie z fusow...


    Co do witamin to pamietajcie tylko ze w ciazy zwlaszcza ale tez i przed przewitaminizowanie jest rownie a moze i bardziej niebezpieczne jak niedobór... Mi nawet gin powiedzial ze jak bede cos lykala (zestaw wszystkicb witamin czy zestaw dla mam) to max ok 2 razy w tygodniu...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak lekarz zobaczyl moje wyniki krwi to sie zdziwil ze sa takie idealne przy moim odzywianiu... stwierdzil ze moze poprostu moj organizm przyzwzczail sie do tego przez te lata...
    co do tych testow ovu to na poczatku staran robilam ale jak zaczely wychodzic dwa razy pozytywne podczas jednego cyklu to przestalam...
    a witaminy to w sumie biore codziennie kwas foliowy i magnez, czasem zelazo i wapno. Pije jeszcze codziennie sieme lnu na poprawe sluzu bo gdzies wyczytalam.


    roxa... ja mialam konizacje przez wirus HPV ktory na szyjce zrobil jakas brzydka narosl i tez zbadali czy nie mam komorek nowotworowych... dwa lata zmagalam sie z tym wirusem i przez niego nie moglismy sie starac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mootylkowa ja też miałam konizację przez HPV tyle że u mnie była to odmiana agresywna powodująca nowotwór szyjki macicy... To było tak że najpierw miałam cytologie PAP IIId ale kazali się nie martwić bo może to spowodowane infekcją która akurat miałam czy czymś podobnym ale kazali koniecznie za 3 miesiące przyjść powtórzyć i wtedy zrobili też przy okazji HPV no i cytologia była już PAP IVa bo zaczęły się już rozwijać jakieś komórki tam widocznie po HPV było pozytywne - agresywne...


    Dzwoniłam do KWZ i kazali mi przyjechać... chcieli mi termin zrobić na poniedziałek ale rano a ja rano w pracy no ale końcem końców dostałam na wtorek więc dzień obsuwy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa... to mialas juz niebezpiecznie... a teraz juz wszystko ok?
    mi nie kazali sie przejmowac przez ponad rok bo to samo przejdzie chociaz ze bylo gorzej... az cos tam zauwazyli i wtedy sie tym zajeli. Teraz naszczescie po wirusie nie ma sladu ale co 6mcs kontrola bo moze wrocic.
    roxa... powodzenia :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mootylkowa to u mnie szybko zareagowali bo od pierwszej wątpliwej cytologi do powtórki i konizacji z łyżeczkowaniem (bali się, że cos mogło jeszcze w endometrium być i wyłyżeczkowali do zera) minęły 4 miesiące...
    Teraz odpukać wszystko ok najpierw cytologia co 3 miesiące teraz już co 6 i póki co PAP I cały czas...

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie beta została bez problemu zlecona (co u mojej pani dr nieczęsto się zdarza), a nawet miałam zrobione usg. Niestety nic nie było widać, wiec następne mam mieć za tydzień (chyba, że wcześniej wyląduje w klinice z podejrzeniem c. pozamacicznej). Jakoś tak się uspokoiłam i od razu skórcze stały się łagodniejsze. :) A torbiel (bo też jest) na razie będzie obserwowana.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Faktycznie beta została bez problemu zlecona (co u mojej pani dr nieczęsto się zdarza), a nawet miałam zrobione usg. Niestety nic nie było widać, wiec następne mam mieć za tydzień (chyba, że wcześniej wyląduje w klinice z podejrzeniem c. pozamacicznej). Jakoś tak się uspokoiłam i od razu skórcze stały się łagodniejsze. :) A torbiel (bo też jest) na razie będzie obserwowana.
    Hej Kinga. Ja chyba coś przegapiłam.... Jesteś w ciąży? Czy dopiero testujesz?

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, że tak, a możliwe że nie.... sama nie wiem :(

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Możliwe, że tak, a możliwe że nie.... sama nie wiem :(
    Aha, to trzymam kciuki żeby jednak tak ;) test robiłaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2015, 21:30

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 05:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwa testy wyszły pozytywne (choć kreski jaśniejsze i cieńsze od testowych), w międzyczasie miałam plamienia i cały czas boli mnie brzuch (najczęściej prawy jajnik), temperatura wciąż poniżej 37. Dlatego, nie wiem co o tym sądzić. W poniedziałek idę dopiero na drugą betę. Muszę czekać... no chyba,że ból się nasili, to klinika i zabieg (podejrzenie ciąży jajnikowej) :(

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ