X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dzisiaj byłam u tej homeopatki. Jestem naprawde pozytywnie zaskoczona. Przeprowadziła ze mną 1,5-godzinny wywiad. Wszystko ja interesowało, wypytywała o dzieciństwo no ale przede wszystkim o przypadłości ginekologiczne. Stwierdziła, ze lekarze zbyt pochopnie orzekli moje PCOS, mówi, ze zbyt dużo z objawów PCOS u mnie nie występuje. Na USG widziała drobne cysty ale mówi, ze są minimalne i mogą przeszkadzać w zajściu w ciąże ale nie musza. Dostałam od niej globulki, które maja moja przysadkę mózgowa pobudzić do wywołania owulacji. Mam mierzyć temperaturę, brać globulki, końcem września zadzwonić jak się mam a w listopadzie znowu przyjść. Mówi ze zobaczymy jak reaguje na te globulki a jak nie poskutkują to zamienimy na takie, które już bezpośrednio na jajniki działają, no i mówiła, ze jakby coś to i ona wprowadzi do leczenia clomifen i progesteron. Ja będe się rownolegle chyba w Kinderwunschzentrum leczyć bo szkoda mi czasu ale naprawde zaskoczona jestem jej podejściem i jesli z KiWu nie wypali, tzn jesli tam nie będzie oczekiwanych skutków to myśle, ze właśnie na niej się skupie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2015, 19:52

    Kinga. lubi tę wiadomość

  • Adagio Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo chetnie tez bym poszla do homeopatki.Jak to tutaj w Niemczech wyglada?czy jest to w ramach naszego ubezpieczenia czy trzeba prywatnie?moja kolezanka ma dobre doswiadczenia z homeopatami w Polsce, w sumie zawsze jej pomagali, ja bylam troche sceptyczna, ale w koncu to medycyna naturalna, i jak lykamy olej z wiesiolka na poprawe sluzu, to przeciez to jest nic innego jak to.
    Fajnie sobie polatac po sklepach, tak na poprawe humoru....:-)

    krysiak lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak jestem pod wrażeniem tej homeooatki. Skąd ona jest jeśli można zapytać?
    Ps. Mam nadzieję,że dasz znać za jakiś czas czy są efekty tego leczenia. A takiego biegania po sklepach, to ci nie zazdroszczę ;)

    krysiak lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam w Monachium i ona właśnie tutaj ma gabinet. Poleciła mi ja znajoma, której siostra tez się u niej leczyła, ponieważ miała problemy z zajściem w ciąże a teraz ma już dwuletnia córeczkę. Jesli jest się ubezpieczonym gesetzlich to kasa chorych nie pokrywa kosztów leczenia ale ona powiedziała abym zadzwoniła do kasy chorych i powiedziała jak sprawa wyglada. Mówi ze są duże szanse ze kasa chorych pokryje jesli nie całość to przynajmniej cześć kosztów. Mam to uargumentować tak, ze zamiast płacić ciężkie pieniądze na Kinderwunschklinik ja chce spróbować homeopatii. Dam Wam znać jaka była odpowiedz mojej kasy chorych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2015, 22:29

    Adagio lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście będe dawać znać w ogóle jak leczenie i efekty :) a no i jeszcze jedno. Ja biorę metformine i mam ja nadal brać. Ja brałam zawsze rano a ona mówi, ze zle, metformine powinno brac się wieczorem. A ja doskonale pamietam jak mi lekarz mówił, ze mogę brac jak mi się podoba. A mnie z rana się lepiej podoba, bo ja kolacji raczej nie jadam, wiec generalnie wszystkie leki biorę przy śniadaniu. Teraz wypróbuje wieczorem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jesli Chodzi o sklepy to dla mnie takie zakupy to dosłownie tortury. Ale przynajmniej moim gościom się podobało i zadowolone wrócą do Polski ;)

    Mootylkoowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxa, daj znać co jutro dowiesz się w klinice.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) pare dni mnie tu nie bylo.
    Kinga... jak z beta? Jestes w ciazy?
    roxa... bardzo mi przykro.
    krysiak... to trzymam kciuki aby pomogli tobie :)
    jejku moja milosc miala isc dzisiaj na zbadanie nasienie a wstal z taka goraczka ze az szkoda gadac... smiejemy sie ze plemniczki wystraszyly sie badania hah
    A wiec mam w domu chorego faceta a to gorzej niz z zabkujacym niemowlakiem :)

    krysiak lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i tez dwa dni temu poklocilismy sie o iui. Ja chcialabym sprobowac a on sadzi ze to za wczesnie... najpierw pare lat sie postaramy a jak nie wyjdzie to wtedy... On nie chce miec dziecka tak zaplodnionego... chyba ze wszystkie inne mozliwosci tez nie wyjda
    Faceci i ich duma :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mootylkoowa wrote:
    No i tez dwa dni temu poklocilismy sie o iui. Ja chcialabym sprobowac a on sadzi ze to za wczesnie... najpierw pare lat sie postaramy a jak nie wyjdzie to wtedy... On nie chce miec dziecka tak zaplodnionego... chyba ze wszystkie inne mozliwosci tez nie wyjda
    Faceci i ich duma :/
    U nas z kolei to chyba ja bardziej miałam opory przed tego typu formami zapłodnienia. Zawsze mówiłam, ze dziecko powinno się poczac w sypialni a nie w gabinecie ginekologicznym ale czasami w sypialni nie wychodzi. Mój mąż tylko raz zapytał, co będziemy mowić znajomym, na co ja, ze jak to co, nic. Jest dziecko i już, a jak poczęte to nikt nie musi nic wiedzieć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzwonilam dzisiaj do mojej kasy chorych i już wiem jak to jest z ta homeopatia. Na szczęście jest dobrze. Koszty za pierwsza wizytę (wywiad) kasa chorych pokrywa za pierwsze 60 min. Moja wizyta trwała więcej niż 60 min wiec resztę muszę zapłacic sama. Pozniej pokrywaja koszty za jedna wizytę na kwartał plus leki na 100€ w ciagu roku. Zaskoczona jestem, bardzo pozytywnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2015, 11:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie Kinga, wiesz już coś więcej? Trzymam mocno kciuki i daj znać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak...
    Tez jestem takiego zdania ale to mierzenie, sprawdzanie, odliczanie, zaznaczanie to juz jak komputer powoli. Ta przyjemnosc z robienia bobasa powoli mija... 'przytulanie' juz tez nie jest takie same.... 'o dzis ovu, trzeba dzisiaj sie poprzytulac'. To juz chyba wole iui niz to sprawdzanie jezeli juz wogole laskawa dama ovu sie zjawi. Zawsze mozna tez dzien przed i dzien po sie poprzytulac wiec nie bedzie wiadomo ktore pomoglo :)

    krysiak lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak... oby ta homeopatia tobie pomogla. Trzymam kciuki :) Dawaj znac na biezaco co i jak :)

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się cierpliwie czekać...Ale mi nie wychodzi... Tzn nadal nic nie wiem :( Myślałam, że wytrzymam do czwartku, no ale chyba nie dam rady;). Mam nadzieję, że mąż odbierze dziś choć wyniki bety (bo dziś ma pogadankę o swoich nasionkach... ;)

    Adagio lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff. Beta wskazuje na 5 tydz. Teraz proszę trzymajcie kciuki, by mały alien wylądował we właściwym miejscu...

    Mootylkoowa, krysiak, werni lubią tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga... to gratuluje i trzymam kciuki. jejku ale masz szczescie :)

  • Adagio Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak jak bedziesz zadowolona z tej homeopatki to biore od ciebie na nia namiary.tez jestem z Monachium.jesli chodzi o kase chorych,to mozna sie z nimi dogadac,sa flexibel.przejmuja czasami w calosci leczenie, lub czesciowo, tylko duzo ludzi o tym nie wie, ale tez dobry lekarz powinien o tym poinformowac.

    Kinga gratuluje :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2015, 17:56

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze boję się dziękować. Pierwszy raz udało mi się zajść tak daleko, także też się nie poddawajcie, w końcu się uda i nie bierzcie sobie do serca głupich komenatrzy ze strony lekarzy (np.jeden w tym cyklu, w okolicy owulacji powiedział mi, że nie mam szans na owulację, a co dopiero na ciążę ;)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mootylkoowa wrote:
    Krysiak...
    Tez jestem takiego zdania ale to mierzenie, sprawdzanie, odliczanie, zaznaczanie to juz jak komputer powoli. Ta przyjemnosc z robienia bobasa powoli mija... 'przytulanie' juz tez nie jest takie same.... 'o dzis ovu, trzeba dzisiaj sie poprzytulac'. To juz chyba wole iui niz to sprawdzanie jezeli juz wogole laskawa dama ovu sie zjawi. Zawsze mozna tez dzien przed i dzien po sie poprzytulac wiec nie bedzie wiadomo ktore pomoglo :)
    Przytulanie w okolicach iui my tez stosujemy. Tak jak mówisz, nigdy nie wiadomo co pomoże ;)

‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ