X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, ja tez po cichutku gratuluje. Życzę Ci aby ciąża się rozwijała i wszystko było dobrze.

    Kinga. lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adagio, a to zbieg okoliczności ze Ty tez z Monachium. Leczysz się w jakiejś klinice? Tak pytam z ciekawości bo ja do tej pory u gina i u niego tez pierwsza iui była a 3 września mam pierwsza wizytę w klinice.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Jeszcze boję się dziękować. Pierwszy raz udało mi się zajść tak daleko, także też się nie poddawajcie, w końcu się uda i nie bierzcie sobie do serca głupich komenatrzy ze strony lekarzy (np.jeden w tym cyklu, w okolicy owulacji powiedział mi, że nie mam szans na owulację, a co dopiero na ciążę ;)
    Często czyta się o takich komentarzach lekarzy. Ja to chyba póki co naprawde miałam szczęście do lekarzy. Mój u którego do tej pory się leczyłam zawsze bardzo optymistycznie mnie nastrajał, nigdy jakichś wrednych komentarzy nie usłyszałam wręcz jednego razu wychodząc z gabinetu powiedziałam mu, ze po wizycie u niego zawsze mam wrażenie, ze to może być TEN cykl. Inna sprawa ze się do tej pory nie udało ale lekarzy mam super. Nawet i ta homeopatka jak dotąd zrobiła na mnie wrażenie. Opowiedziałam jej o mjej przygodzie z agnus castus który przed kilkoma laty brałam na uregulowanie cykli a który bardzo zle znosiłam i w końcu sama odstawiłam a ona na to, ze jakże niesamowity jest organizm kobiety. Ze my za wszelka cenę chcemy mieć cykle 28 dniowe a na przykład mój organizm się przed tym broni. A potem powiedziałam, ze jestem o tym przekonana, ze progesteron powoduje u mnie tycie. Początkowo powiedziała, ze w żadnym wypadku bo nie ma takich badań, które potwierdzałyby ze branie progesteronu może mieć takie skutki. Ale gdy jej opowiedziałam moja historie to ona stwierdziła, ze mój organizm pewnie nie toleruje tego progesteronu i dlatego tak na niego reaguje i jesli zajdzie potrzeba to trzeba będzie o jakiejś alternatywnej metodzie pomysleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2015, 07:27

  • Sylwia33 Koleżanka
    Postów: 37 17

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny opowiem Wam jak bylo u mnie: staralismy sie z mezem dlugo, nie udawalo sie wiec poszlam do lekarza-wszystko ok u mnie , u meza tez.( Mamy juz synka prawie 10-letniego) Lekarz stwierdzil, ze moze clo pomoze bo to zawsze wieksza szansa. Bylam 3 cykle na clo i dostawalam tez zastrzyk na pekniecie pecherzyka i ....sie nie udalo. Doktor rozlozyl rece i mowi: no to pozostaje zrobic zabieg na droznosc jajowodow.Wiec przestalismy sie starac calkiem-jak sie nie da to sie nie da( Nawet przestalam lykac kwas foliowy, ktory bralam kilka lat- no bo po co narazie jak czeka mnie ten zabieg. Dzwonilam do doktora bo chcialam umowic termin na ten zabieg i byl na urlopie az uwagi na to, ze teraz mielismy przeprowadzke i remont to stwierdzilam, ze zalatwie to juz po wszystkim. Okres mi sie spoznial-pomyslalam stres bo tyle wszystkiego na glowie bylo z tym domem naszym i co sie okazalo........JEST NASZ CUD KOCHANY I NIESPODZIANKA NIESAMOWITA-NIE MOGLAM W TO UWIERZYC!!!!! Tyle staran i nic. Tak jak mowia trzeba odpuscic-wiem automatycznie sie nie da niestety. Zycze Wam Wszystkim zeby Wam sie udalo jak najszybciej!!!!

    17u9h371a0pgn9oc.png
    km5scwa124lzgy51.png
  • Adagio Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak nie lecze sie jeszcze w zadnej klinice, bo ostatnia lekarka,u ktorej bylam, kazala mi czekac do roku staran.Glupia bylam, ze nie powiedzialam jej, ze juz sie staram rok, ale nie wiedzialam ze tak jest.Mam nadzieje ze ona jest kompetentna, bylam u niej 1 raz, po zmanie lekarza ktory wmawial polipa w macicy, wiec trudno mi narazie ocenic jej fach.Natomiast ona wogole nie robila dramatu,kazala czekac, bo ja mam cykle 28 dniowe,odczuwam owulke, wiec teoretycznie nie ma sie do czego przyczepic.dlatego pewnie nie ponaglala badań.no ale najdalej w pazdzierniku, o ile nic sie nie zmieni, pojde do niej i wtedy bedziemy rozmawiac.
    Ja mam juz doswiadczenie z lekarzami, nie tylko ginekologami,i wiem, ze jak cos nie pasuje,to lekarza nalezy zmienic lub skonsultowac diagnoze u drugiego.dlatego to tez kwestia szczescia.A na termin do dobrego ginekologa w Monachium, takiego ktory zajmuje sie Kinderwunsch,w ramach ubezpieczenia,trzeba niestety czekac.Mi kolezanka polecila dwie lekarki, i jak zadzwonilam, to pani mnie chciala umowic za pol roku, a druga za rok.
    Sa takie dni ze jest mi juz wszystko obojetnie.....Co ma byc to bedzie.


  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Kinga po cichu gtatuluje.
    Motylkowa gdzie Twoj bada nasienie? U urologa? Trzeba do niego skierowanie? Bo wlasnie sie zastanawiam czy najpierw musi isc po skierowanie do ogolnego.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim wyjade bym chciala zabrac ze soba wyniki i pokazac swojej gince w pl.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adagio, nie wiem w której części Monachium mieszkasz, ja na północy i mam tutaj naprawde super sprawdzonego lekarza od Kinderwunsch. Sam robi potrzebne badania, badanie drożności miałam robione po dwóch cyklach z CLO. Robi tez iui ale ja po jednej nieudanej stwierdziłam ze trzeba patrzeć do przodu a nie czekać na cud wiec postanowiłam pójść do kliniki. Choć naprawde z bolącym serce, bo tem lekarz to prawdziwy skarb. Aż mi się w poniedziałek u tej homeopatki znowu smutno zrobiło, bo gdy zobaczyła protokół od niego co mi zrobił to powiedziała, ze na super lekarza trafiłam bo w Kinderwunschzentrum takiej opieki bym nie miała. Wiec znowu mi się przykro zrobiło ze go puściłam kantem. Oj.... Znowu mój sentymentalizm się odezwał

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Hejka Kinga po cichu gtatuluje.
    Motylkowa gdzie Twoj bada nasienie? U urologa? Trzeba do niego skierowanie? Bo wlasnie sie zastanawiam czy najpierw musi isc po skierowanie do ogolnego.
    Skierowania od ogólnego nie trzeb! Musi się tylko do urologa na wizytę umówić :)

    werni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia gratuluje ciąży :) Każda ciąża tak wyczekiwana a osiągnięta cieszy i napawa optymizmem. Choć pewnie dobrze wiesz z doświadczenia ze takie rady, by odpuścić średnio pomagają, a przynajmniej mnie nie. Ja już miałam kilka przerw, zmieniałam prace wiec po cichu liczyłam, ze może pomoże, bo naprawde skupiłam się w stu procentach na nowym wyzwaniu. pózniej miałam przerwę ze względu na operacje kolana, potem celowo nie szliśmy od razu do lekarza by dać szanse naturze, niestety póki co nic nie skutkuje.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Krysia :) zapisalam sobie nr do urologa ktory jest kilka ulic stad to blisko mamy :) teraz tylko zeby moj zadz i sie umowil

    krysiak lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Dzieki Krysia :) zapisalam sobie nr do urologa ktory jest kilka ulic stad to blisko mamy :) teraz tylko zeby moj zadz i sie umowil
    U nas na wizytę u urologa trzeba było czekać ponad miesiąc. Ale jak mąż dzwonił żeby się umówić, to został poinformowany, że ma spermę przynieść najpóźniej tydzień przed wizytą (a na samej wizycie były już wyniki)

    werni lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    U nas na wizytę u urologa trzeba było czekać ponad miesiąc. Ale jak mąż dzwonił żeby się umówić, to został poinformowany, że ma spermę przynieść najpóźniej tydzień przed wizytą (a na samej wizycie były już wyniki)
    Mój z kolei miał najpierw przyjść na wizytę a potem przynieść nasienie. Na wizytę się czeka, to fakt, choć moj mąż powiedział ze potrzeba na już wiec dostał termin w ciagu trzech dni ;) trafił akurat na dobry dzień babki przy telefonie ;) lepiej wiec nie zwlekać z telefonem

    werni lubi tę wiadomość

  • Adagio Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to wogole nie wiem czy zdążę jakiekolwiek badania zrobic, bo ten cykl jest jakich dziwny :-)Nigdy tak nie mialam-nie bola mnie piersi.Zawsze po owulce, jakis 17 dc juz przy zdejmowaniu stanika,maialm tzw. ciężarki.teraz nic, jest 22 dc.nie bede sie nakrecac,bo to mi i tak nic nie da.ide dzis potanczyc.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za info jutro mu powiem.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni moj nie byl na wizycie u urologa... ja zrobilam poprostu termin na spermiogramm musialam jechac po kubeczek i kartke do podpisania dostal termin w jaki dzien i o ktorej ma nasienie przyniesc przy oddaniu wplacil 26e i musial miec kk karte... a nastepnego dnia mozna bylo odebrac wyniki...


    Nadrobie jak bedzie chwila czasu bo dopiero wracamy z pl z pogrzebu...

    werni lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy blisko do urologa to tam pojdziemy. Ciekawa jestem co babka mu powie i kiedy ma przyniesc sperme. A kubeczki dostaliscie u lekarza czy mozna w aptece kupic ?

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roxa wrote:
    Werni moj nie byl na wizycie u urologa... ja zrobilam poprostu termin na spermiogramm musialam jechac po kubeczek i kartke do podpisania dostal termin w jaki dzien i o ktorej ma nasienie przyniesc przy oddaniu wplacil 26e i musial miec kk karte... a nastepnego dnia mozna bylo odebrac wyniki...


    Nadrobie jak bedzie chwila czasu bo dopiero wracamy z pl z pogrzebu...
    My za spermogram nic nie płaciliśmy, a na wizycie mąż miał jeszcze robione Usg (przy dłuższych staraniach większość kas refunduje te badania).

    Wybierając urologa, szukałam takiego, ktory robi spermogramm (bo nie byłam pewna czy u każdego można te badania zrobić

    Kubeczek kupiliśmy w aptece (taki jak na mocz, ale zaznaczaliśmy, że jest potrzebny do tego badania, bo nie byłam pewna czy wszystkie są puste, tzn bez specjalnego podłoża do badań moczu). Wcześniej kupiliśmy kondoma medycznego, ale tu go nie akceptowali, więc szkoda kasy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2015, 07:13

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe czy ten robi.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie placilismy za badanie nasienia, po to moj musial byc koniecznie z karta z kk... te 26e to byly jakies oplaty za kubeczek, pobranie materialu itp... taka bardziej administracyjna oplata bo to przychodnia przyszpitalna byla... w KWZ juz zadnej oplaty nie ponosilismy za nic...


    Ja wlasnie wracam z KWZ z tabletkami na wywolanie @... Myslalam ze to mnie zdyskwalifikuje do szybkiego rozpoczęcia staran bo jednak @ sama nie naszla ale zrobił usg i endo 12mm wszystko dobrze wyglada wiec jesli dzisiejsze badania krwi (pobrali mi tez odrazu jak co wizyte) beda ok to mozemy odrazu zaczynac bo wszystko jest dobrze odbudowane i endo jak i przed poronieniem...

‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ