X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie że Mia taka pogodna i łaskawa dla Was. Tylko się cieszyć 😊

  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za chwilę też zapomnę co to 2 z przodu i choć czasem sobie westchnę, że wczoraj miałam 18 lat to tak na prawdę też podchodzę do wieku na luzie, zawsze tak było.. Chociaż kiedy się starałam to wnawialam sobie na siłę, że to ostatni dzwonek dla mnie.. Może dlatego, że strasznie żałuję, że zaczęłam wcześniej dociekać dlaczego nie zachodze w ciążę.
    Z mężem w lutym 10 lat jak jesteśmy razem a my dopiero jakieś 4 lata temu zaczęliśmy się badać 😐 poznałam go na studiach, po roku mi się oświadczył i ja już wtedy chciałam dzidzie tak na prawdę.. Ale wiadomo zawsze coś.. A to praca, a to mieszkanie... i tak zleciało :/

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do dzieci to mój Aduś też jak na razie super śpi, cała noc przesypia ładnie.. Wcześniej na cycka się budzil i spanko, jedynie, że wstaje dość wcześnie bo przeważnie o 6.30 ale za to 21.30 się kładzie :)
    Grzeczny jest bardzo, nie płacze z byle powodu, jak na razie aniołek dziecko.. Jestem strasznie ciekawa jaki będzie później :P

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba do szpitala już dzwoniłam i sie zapisałam, 1 października mam wizytę tam i zobaczę co mi powiedzą. Mam nadzieje ze będę zadowolona. W przyszłym tygodniu jest tez dzień otwarty na oddziale wiec jak tylko mąż się wyrobi to podjedziemy tam popatrzyc co i jak wiec może już wtedy się dowiem coś więcej 😊
    Moja lekarka już się nie przejmuje, powiem Wam ze naprawdę wizyta tutaj u lekarza mnie uspokoiła, to ten sam u którego byliśmy na prenatalnych w 12 tc, powiedział ze ciąża rozwija się prawidłowo, dzidziuś zdrowo rośnie i nie widzi żadnych komplikacji i problemów. Jedyne co to chciałam zostać na tydzień w Polsce i wrócić samolotem ale powiedział mi ze nie wypisze mi zaświadczenia bo on swoim pacjentkom już w trzecim trymestrze latać nie pozwala bo dzidziuś już jest duży, to jest różnica ciśnień i może nic się nie stać i wszystko być ok a mogą być jakieś problemy, np zaczną mi wody odchodzić i on wychodzi z założenia ze nie warto ryzykować. Tak ze jutro wracam z mężem do Niemiec i następny raz przyjedziemy już na Boże narodzenie pewnie.

    Mamaxa witaj,fajnie ze dochodzą tu nowe dziewczyny, choć widzę ze Cierpliwa się znacie wiec Ty nie taka nowa tutaj 😉

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, myślę, że wiem trochę co masz na myśli. Ja nie żałuję tego kiedy urodziłam syna, tak naprawdę nie miałam na to wpływu, z mężem poznaliśmy się dość późno, potem ślub, na początku chciałam trochę "korzystać" z życia i generalnie nie mam do siebie pod tym względem zastrzeżeń. Jedyne o czym czasami myślę to to, że gdybysmy pierwsze dziecko mieli z 5 lat wcześniej to z drugim nie byłoby takich dylematów, bo możnaby dłuższą przerwę między dziećmi zrobić i byłby czas jeszcze a tak teraz wydaje mi się, że na drugie to już ostatni dzwonek...
    Moj synek naprawdę był wymagający, nie spał w dzień, w nocy od samego początku super ale pobudki były o 5 a zdarzały się i o 4.30. Najgorsze były dla mnie zimy, bo wszędzie ciemno a ja leżałam na podłodze z dzieckiem które niczym się nie bawilo... On w życiu grzechotki nie miał w ręce, ja mnóstwo rzeczy kupiłam a ostatnio je spakowalam i do żłobka oddałam, nam nie były potrzebne. Był nieodkladalny, nie lubił wózka, nie lubił przebywać między ludźmi. Potrzebował mieć spokój i mamę obok. A ja będąc sama tutaj w Niemczech czasami miałam już naprawdę dość... W takich sytuacjach rodziny mi bardzo brakowało.
    Ale jest przekochany, nie zamienilabym go na inne dziecko 😊 Nie jest przeciętnym chłopcem, wciąż to słyszę, dlatego wymaga ode mnie tyle uwagi i czasu ale nauczyłam się to doceniać i tak przeorganiziwalam czas i życie że mam ten czas dla niego i od jakiegoś czasu naprawdę sprawia mi to radość. Ale też dlatego tak długo zwlekalismy z decyzją o drugim, bo ja zawsze chciałam mieć 2 lata różnicy...

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelive, Ty jesteś chyba z Bayern... Jeśli nie pomieszałam... Z jakiego miasta?

  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa tak, w Monachium mieszkamy 😊

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybacz moja wscibskosc... Ale widziałam że ostatnio pytałaś o Elternzeit itd... Jak wygląda z Twoim niemieckim? Gdy byłam w ciąży położna podała mi namiary na takie fajne Beratungsstelle I tam można się wszystkiego dowiedzieć. To był taki wieczór informacyjny, nieodpłatny, kobieta wszystko dokładnie wyjaśniła, dawała wskazówki, terminy wyjaśniala. Moja koleżanka rodziła w lipcu i dałam jej też namiary na to Beratungsstelle i byli tam z mężem i też była bardzo zadowolona. Normalnie człowiek nie wie jakie ma prawa i jakie tricki zastosować a oni wszystko super tłumacza. Jeśli byłbyś zainteresowana to chętnie podam Ci kontakt. Tylko tam trzeba się zamledowac i nie zwlekać za długo bo mają dużo chętnych

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jakim szpitalu chcesz rodzic?

  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, nie jestes najstrsza. Ja tez mam 37 lat.

    Ewelina, jaki słodziak z Adusia. Buziaki od cioci.

    Ewelina_90, Mamaxa lubią tę wiadomość

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam naprawde jakies swiete dziecko, bo ona spac chodzi 20-20:30 a wstaje 8-10 w tym tez w nocy jedna pobudka na mleko...
    W zeszla niedziele my juz 9:30 sie obudzilismy wyspani, a nasze dziecko pociagnelo do 10:05😂


    Mamaxa, o wlasnie, u nas jest jeszcze dokladnie to, ze jakbysmy chcieli drugie, to nie mozemy tego za bardzo odwlekac, zwlaszcza, ze ivf i mam kiepskie komorki, jakbym serio duzo starsza byla, didatkowo bardzo ciezko sie stymuluje, meza mam starszego, wiec tez i na jego wiek musze patrzec... takze tak...
    Zaczelismy sie starac jak mialam niespelna 26 lat, nie przypuszczalam wtedy, ze bedzie taki dylemat, bo czas nas bedzie gonil...


    JustBelieve, nie wiem czemu mi sie wydawalo, ze ty tez z Berlina, jakies zacmienie...
    To na Bawarii masz jeszcze jedno swiadczenie, ktore jest tylko tam i zwie sie Familiengeld...
    Tzn jesli np zdecydujesz sie powiedzmy na dwa lata Elternzeit, ale pieniedzy nie rozlizysz na dwa lata, a wezmiesz Elterngeld na rok, to wtedy ten drugi rok bedziesz dostawala Familiengeld (jak pamietam dobrze 250€ miesiecznie) za to, ze zdecydowalas sie zostac z dzieckiem w domu

    O i moj szkrab sie budzi wlasnie...
    A ja wspominam, bo rok temu o tej porze bylam juz w szpitalu i czekalam na przyjecie...

    Mamaxa lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa, Ty kończyłas pisać post, że Mia się budzi a ja kończyłam piec kruche ciasteczka (synus sobie zażyczył) Nie śpimy od 6.30, co było dla mnie jasne. W tygodniu muszę go budzić do przedszkola a w weekend kiedy moglibyśmy wszyscy pospać jest pobudka. Ale jest nadzieja, że jutro odespimy. W niedzielę bywa laskawszy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No patrz Kuba, że my ten sam rocznik. Fajnie 😊

    Kuba12 lubi tę wiadomość

  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamax z moim niemieckim różnie 😅 to znaczy umiem w takim stopniu komunikatywnym ze np w sklepie się dogadam, jakieś takie proste rzeczy tez, dużo więcej rozumiem jak umiem powiedzieć ale to wszystko kwestia mojego lenistwa i tego na jakieś nauczyciela tu trafiłam jak poszłam na kurs językowy, zawsze nas wyśmiewała jak mówiło się coś zle i kpiła z nas i trochę mam blokadę i odechciało mi się uczyć niemieckiego, poza tym po angielsku zawsze z wszystkimi się bez problemu dogadywałam i w pracy tez nie było to problemem 😉
    Myśle ze takie urzędowe sprawy po niemiecku mogą mnie trochę przerosnąć dlatego wole tu dopytać zawsze 🙈
    Szpital wybrałam Klinikum Neuperlach bo mamy go poprostu najbliżej a mieszkamy w takiej części miasta ze do innych mimo ze nie są daleko czasami trzeba liczyć godzinę żeby dojechać jak trafi się na korki, a w Monachium korki to codzienność 😅

    Cierpliwa o widzisz, coś kojarzyłam ten Familiengeld ale nie wiedziałam ze to tylko w Bawarii jest. A Wy imprezkę macie dziś czy jutro? ☺️

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto latek, duzo usmiechu i samego słoneczka dla Mii z okazji pierwszych urodzin.
    🎂🍡🍭🍬🌹🌺🐞🐝🌸🌞🌈

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzin dla Mii!!! 🎂

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba, JustBelieve, dziekuje w imieniu Mii❤😍


    Wklejam co nieco

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2019, 23:34

    Kuba12, JustBelieve, Ewelina_90, Aleksa87 lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Anetolek Autorytet
    Postów: 540 386

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Mii😚😊
    Cccierpliwa super te cukrowe ozdóbki!

    Boże, daj mi te łaskę
    Bym przyjęła to, czego nie mogę zmienić,
    Daj odwagę, bym zmieniła to, co zmienić mogę,
    I mądrość, bym odróżniła jedno od drugiego.
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetolek, dziekujemy😘

    A ci u was? Jak chlopcy?

    Tort gotowy
    [

    Zrobilam jeszcze ciasto z pszczolkami

    ]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2019, 23:34

    Aleksa87 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tort już widziałam ale ciasto tez świetne! Pomysłowa jesteś!

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
‹‹ 666 667 668 669 670 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ