X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne Kuba, masz racje. Zreszta co to jest latwy porod.... Kazdy ma tez inny prog bolu i ja sie bolu nie boje, ja sie boje powtorki z tego, ze dziecko znowu utknie... Choc jedna mama mnie kiedys pocieszyla mowiac, ze przy pierwszym tak miala a drugie wypchnela bez problemu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z innej beczki... Wiecie co dzisiaj zrobilam? A raczej czego nie zrobilam....
    Odprowadzilam Maxiczka do przedszkola i normalnie zawsze macham mu z podworka jeszcze przez okno. Gdy wychodzilam z sali widzialam, ze pobiegl do okna czekac na mnie... A ja wychodzac uslyszalam w grupie zlobkowej placz tych maluszkow. Tam byl jeden wielki placz. Przypomnialy mi sie nasze ciezkie poczatki w zlobku, zamyslilam sie i nawet nie spojrzalam przez okno do synka. Po prostu przeszlam.... w samochodzie sie ocknelam i zdalam sobie sprawe co zrobilam. Mialam ochote sie wrocic ale juz jechalam dobre 5 min wiec sensu raczej nie bylo. Ale caly czas wyobrazam sobie, ze on stal w oknie a ja przeszlam obojetnie. Serce mi peka normalnie. Jeszcze godzina i jade po niego, juz sie doczekac nie moge.

  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaxa ojej ale glupia sytuacja, ja tez na pewno mialabym ogromne wyrzuty sumienia... no ale porozmawiasz z synkiem w domu.. heh..
    Tez mysle ze nie moglabym sobie tego darowac.. :)

    Kuba ja mialam lekki porod mimo ze dziecko 4 kg i ze nie pomagalo.
    Nie nastawiaj sie. Moja polozna powiedziala ze 2 porod czesto jest o wiele latwiejszy bo np. biodra sa juz poszerzone i te drogi rodne sa juz przetarte a skura krocza juz naciagana byla, i nawet czasami kobiety nie pekaja przy drugim .

    Wiadomo kazda jest inna ale nie nastawiaj sie na najgorsze, jak przyjda bole i skurcze to bedziesz sie przejmowac.
    Zobaczysz ze bedzie dobrze ale wez PDA ;)

    Dziewczyny moe 8ki jeszcze nie wyszly w calosci a Stomatolog mowi ze dla mojego dobra bedzie wszystkie 4 usunac :O OMG
    Ja tez jeszcze nie mialam nigdy wyrywanego zeba i boje sie tego tez bardziej niz porodu Aaaaaa!
    Lekarz chce porozmawiac z Lekarka z KWZ zeby ustalic kiedy bedzie mogl rwac...

    jezuuuu mowil ze wybralam najgorszy czas na to kiedy ma byc ciaza...

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, rozumiem Cie. Tez bym sie przejmowała. Ale na pewno nie bedzie tak zle i maly szybko zapomniaľ.

    Aleksa, nie nastawiam sie negatywnie. Staram sie relaksowac i byc dobrej mysli. Wiem, ze drugi porod moze byc lzejszy, ale to było prawie 13 lat temu. Nie mam pojecia czy mimo to moj organizm "pamięta" ze juz rodził.

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba na pewno ogranizm pamięta, będzie dobrze :) dałaś radę wtedy dasz i teraz. <3

    Aleksa alaaa. Współczuję też pewnie będę usuwać kiedyś 8ki mam już wszystkie i pewnie będą mi przeszkadzać

    Mamaxa oojjej.. Ja chyba bym się wróciła i ucalowala skrzata 😁 albo po odebraniu go 😍💕

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba, 38 Tc to już poważna sprawa. Wiadomo, że się rozmyśla, inaczej się nie da. Będzie dobrze. Tak długo czekaliscie na córeczkę, na tym się skupiaj i odganiaj głupie myśli 😊

    Aleksa, ciekawa jestem co Twoi lekarze postanowią z tym usuwaniem ósemek... Biedna Ty, takie dylematy teraz akurat nie są Ci potrzebne.

    A mnie moje dziecko moja gafę ranną wybaczylo... Przywitał mnie slowami: nie pomachałaś, płakałem ☹️ gdy zapytałam czy ktoś go pocieszył, to mówi że tak, opiekunka mu powiedziała, że musiałam patrzeć gdzie idę 🤭 ale pani opiekunka mnie ustawiła do pionu i kazała na przyszłość pilnować machania 😊

    Kuba12, Aleksa87, Ewelina_90 lubią tę wiadomość

  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tutaj tak cicho? Co u Was Mamuśki, Staraczki i Kinderniespodzianki 😉?

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba u mnie duzo pracy :)
    ale co jakis czas tu zagladam.

    ja bym wolala zeby mi jednat tych 8mek nie wyrywali gdyby udalo sie zajsc w ciaze... przemecze sie.
    A tak w tym temacie to czy ktoras z was w czasie ciazy maial borowany zab, robione wypelnienie np.`?
    Ja akurat nie mialam w ciazy takiej potrzeby.
    Jestem ciekawa jak to u was bylo.

    Kuba i jak kiedy mozesz isc na wywolanie?
    Jak sie czujesz ?
    od piatku znowu maja byc u nas upaly... az o tobie pomyslalam <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2019, 17:03

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa ja w piątek (nie w tamtym tyg tylko tydzień wcześniej) złamałam zęba 🙄 na cukierku 👌🏼 Złamałam tego zęba tak w pionie, ze jednej połowy (nie górnej tylko właśnie prawej) nie miałam w ogóle. Na ten ząb muszę koronę zrobić ale dentystka powiedziała ze jak już mam 3 trymestr to żeby poczekać aż dziecko się urodzi. Była 15:00 a w Monachium znaleźć jakiegokolwiek lekarza po 12:00 w piątek z otwartym praxis graniczy z cudem. Obdzwoniłam chyba 10 i w końcu mnie przyjęli w ostatnim możliwym bo powiedziałam ze jestem w ciazy, pani mi to tylko uzupełniła jakby, ale tez trochę wiercila w środku żeby to wypełnienie pogłębić żeby trzymało się dłużej. Wiem ze dziewczyny chodzą do dentysty i robią z zębami tylko zawsze trzeba powiedzieć ze się jest w ciazy. Przede wszystkim temu żeby nie robili zdjęć ale tez temu ze w ciazy dziąsła lubią dużo bardziej krwawić i już dentysta musi sam podjąć decyzje czy coś robić czy odłożyć na potem 😉

    Aleksa87 lubi tę wiadomość

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od niedzieli mam jakaś wysypkę, nie wiem czy już tu pisałam, ostatnio nie kontaktuje, to chyba ten „mózg ciężarnej”. Wyskoczyły mi takie maleńkie chrostki na brzuchu, dekolcie, a dziś widzę ze nawet na plecach i nogach. Swędzą najbardziej te na brzuchu a już w szczególności w koło pępka i pod. Byłam dziś u rodzinnego ale kazali mi jutro przyjść bo mieli jeszcze pacjentów a zamykali praxis zaraz. Byłam tez w aptece, pani mi dała próbki takich kremów które w ciazy można używać i mówiła ze do jutra jak nie przejdzie to usadowili lekarza. Ciekawa jestem co mi ten rodzinny powie jutro.
    Kuba a Ty jak tam?

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Aleksa no trochę dylemat to jest. Usuwanie ósemek to już taki zabieg... Oczywiście że leczy się zęby w ciąży jeśli jest taka potrzeba, dentyści mają specjalne preparaty znieczulajace, trzeba tylko poinformować. Nie wiem co zrobiłabym na Twoim miejscu... W sumie to jeśli nie ma takiej potrzeby to poczekalabym na czas po ciąży i usunęła. Tylko Ty nie wiesz, czy Ci ta ósemka nie będzie uprzykrzac życia w ciąży... No ciężko...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkad zaczęłam się starac o synka to zawsze gdy byłam już po owulce informowałam dentyste, że istnieje możliwość że jestem w ciąży (taka mądra byłam) i zawsze stosował właśnie to lzejsze znieczulenie. Natomiast w dniu kiedy beta wyszła pozytywna po pobraniu krwi miałam termin u dentysty. Byłam pewna że nie jestem w ciąży i nic nie wspomniałam, bo już mi głupio bylo. Miałam kanałowe leczenie. Zaserwowalam sobie pełne znieczulenie a w południe dostałam telefon z kliniki że beta pozytywna. Trochę mnie to stresowalo ale kobietki z KWZ mnie uspokoiły że to jeszcze bardzo wczesna ciąża i mam się nie martwić

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh ciekawe skąd ta wysypka JustBelive... Czy to swędzi czy tyle, że po prostu jest?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba, jak się masz? Pojawiają Ci się jakieś skurcze czy raczej cisza?

    Ja idę położyć spać dziecko 😊

  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa wrote:
    Oh ciekawe skąd ta wysypka JustBelive... Czy to swędzi czy tyle, że po prostu jest?
    Swędzi 😬 nie wiem czy coś zjadłam czy od czego to. Zaczęło się w niedziele a dziś wydaje mi się ze jest dużo gorsze, dlatego tez poszłam do lekarza, wcześniej myślałam ze samo zniknie.
    Już sobie oczywiście wymówiłam cholestaze i inne niestworzone rzeczy 🙄

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa, jeszcze nie wiem kiedy do szpitala pojde rodzic. W piatek mam usg i ctg i wtedy zdecyduja. Malutka dzis wazyła ok 3500 chociaz mi sie wiezyc nie chce bo 10 dni temu w szpitalu lekarze szacowali 2800-3000. No, tez slyszzlam o upalach, i az boje sie myslec. Jagoda jeszcze tydzien mogłaby poczekac. Maz ma jeszcze do niedzieli nocne dyzury. Troche mnie to stresuje bo z nich nie rezygnowal. Mam nadziei ze bez stresu wszystko wyjdzie.

    A z tymi osemkami to ja bym zostawila. Tylko zebys dala rade wytrzymac jak bedziesz w ciazy.
    Kiedy masz termin w klinice? Caly czas trzymam kciuki.

    Mamaxa, dzis mialam ctg, narazie zadnych skurczy.

    Justbelieve, kurcze, dziwna sprawa z ta wysypką. Moze to nowy kosmetyk?

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve ja miałam w ciąży na powiekach uczulenie jakieś, też nie wiem skąd dlaczego i jak.. Strasznie swedzialo, A szczególnie jak nałożyłam trochę cienia kiedy gdzieś wychodzilismy.. Nic nie robiłam z tym bo byłam zbyt leniwa, samo przeszło, chociaż po porodzie też jeszcze trochę było, ale już nie mam.
    Teraz znowu na łokciach mi wyskoczyly jakieś kropki dziwne, teściowa dała mi jakąś magiczna maść od Gozdzikowej i schodzi. :D

    Kuba trzymam kciuki kochana, powodzenia..
    Szczęśliwego rozwiązania. <3

    Aleksa a musisz te 8 teraz wyrywać?
    Bolą cię czy jak?
    W ogóle 8ki trzeba wyrywać? Czy można z nimi żyć? 🤣
    Bo ja mam wszystkie tak jak pisałam, ale nie przeszkadzają na razie a jak se pomyślę, że mam wyrywać zęba, który nie boli, nie psuje się i nie przeszkadza to mnie panika ogarnia.. Czemu mam się za darmo tak bać.. 🤣😁

    Mamaxa dobrze, że synus wybaczyl Mamie skleroze z tym machaniem :)
    A przedszkolanka fajna babka pewnie co?
    Upomniala Mamę, żeby nie zapomniała o syneczku :) <3

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, cale szczescie, ze maly wybaczyl!

    Aleksa, ja mialam w ciazy leczenie kanalowe zeba ;)

    Z osemkami poczekalabym jesli nie jest to najwyzsza koniecznosc...

    JustBelieve, ciekawe co to za wysypka...

    Kuba, moze pomierzyli mala jak u mnie...
    Aczkolwiek 10 dni na tym etapie to sporo czasu, a dzieciaczki szybko na koncu rosna, wiec nic nie wykluczone... no ale tego mozna sie dopiero po porodzie dowiedziec...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem właśnie u lekarza rodzinnego i czekam na swoją kolej. Idę to sprawdzic bo wczoraj wieczór miałam tego jeszcze więcej i swedzialo okropnie, nawet w nocy się budziłam, nie wiem czy przez to ze swedzialo czy na siku ale jak tylko się obudziłam to swedzialo i drapalam się, dwa razy wstawałam żeby posmarować czymś brzuch. Taka wkurzona wczoraj przez to byłam ze już mi się płakać chciało 🙄 boje się tylko tej cholestazy ale czytałam ze wtedy najbardziej swędzą dłonie i stopy a to akurat mnie w ogóle nie swędzi, za to cały brzuch, plecy i uda już tak 🙄 jak to nie jest nic groźnego dla małego to niech swędzi ale najbardziej się boje żeby jemu nic się nie stało, ja to tam trudno, wytrzymam.

    Kuba ciekawe co Ci w piątek powiedzą. Mówisz ze nie masz skurczy jeszcze żadnych? To może faktycznie Jagoda czeka aż tata skonczy nocne dyżury 😁

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby to nie bylo nic powaznego. Na pewno tak bedzie.
    W sumie termin mam na 8 wrzesnia i mam nadzieje, ze nic sie do konca tygodnia w nocy nie wydarzy. Musimy to jeszcze obgadac, ze gdyby musiał wyjsc to ktos ze wspolpracownikow bylby pod telefonem na wszelki wypadek.

    Cierpliwa, w sumie to mozliwe bo moj syn 2 tygodnie przed terminem wazyl 3750, wiec kto wie...

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
‹‹ 668 669 670 671 672 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ