X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • Ygiywi Autorytet
    Postów: 383 144

    Wysłany: 1 lutego 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati a ty leczysz się w którejś z klinik w Monachium?

    qb3ci09kvqvj6ig7.png
    Starania od 2016
    08.2018 laparoskopia polip endometrioza PCOS niedoczynność tarczycy cukrzyca typ 2
    06.01.2020 startujemy z ivf
    17.02.2020 naturalna ciąża pozamaciczna 😢 6t3d
    24.03.2020metotrexat laparoskopia
    17.08.2020 startujemy z ivf w nowej klinice
    22.09 - Punkcja
    27.09 - Transfer🐣🐣
    03.10 - Testujemy-beta22.9
    06.10 - Testujemy-beta73.6
    15.10 - Usg 👍 beta 2219.0
    27.10 ❤ beta 23541.0 😍
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 2 lutego 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygiywi do Kaufbeuren mam 30 km takze mozemy umówić sie na kawe;) zawsze to raźniej.
    nie lecze się w klinice, mam 3 mce czasu potem badanie droznoaci jajowodow i potem jesli bd ok to pewnie klinika.. wyslalam Ci zaproszenie do przyjaciolek, kurcze swiat jest mały:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2020, 10:24

    Ygiywi lubi tę wiadomość

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 2 lutego 2020, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygiyvi, witaj.

    Cierpliwa, jaka duza juz Mia. I samodzielna. Bedzie Ci coraz lzej, jak juz zaczniesz pracowac. Jeszcze troche to sama sie naje i skorzysta z toalety.

    Moja córcia tez dorosleje. Zaczyna przekrecac sie na boki, łapac za stopy i jesc papki. Wiem,ze nie ma jeszcze 6 miesiecy,ale tak bardzo chce jesc razem z nami jak widzi nas jedzacych. Az sie trzesie na widok zarcia i smieje do kazdej lyzeczki.

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • Anetolek Autorytet
    Postów: 540 386

    Wysłany: 2 lutego 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Aleksa cieszę się, że u Was wszystko w porządku. Co do krzesełek, też mam zamiar zamówić podobne, albo i takie same.

    Ygiyvi, Nati witajcie.
    Ygiyvi ja jestem w DAK, jak masz jakieś pytania to pisz na priv. Koszty mogę podać mniej więcej, ale bez transferu, ten był prywatnie. Ale to nie zależy od kasy chorych, tylko od kliniki.
    He, Ja też Bayern, tyle że pomiędzy Monachium a Kaufbeuren🙂

    A tak poza tym zapieprz u nas ostatnio, więc mało się odzywam..

    Boże, daj mi te łaskę
    Bym przyjęła to, czego nie mogę zmienić,
    Daj odwagę, bym zmieniła to, co zmienić mogę,
    I mądrość, bym odróżniła jedno od drugiego.
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 2 lutego 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ygiyvi (nie wiem czy dobrze nick przepisałam 😅), ja mieszkam w Monachium, która klinikę wybraliście?

    Dziewczyny co u Was? Mamaxa, Anetolek, Kuba jak dzieci?

    Aleksa jak się czujesz?

    No i Karolcia, co u Ciebie??


    U nas wczoraj minęły 3 miesiące. Najlepsze 3 miesiące ❤️
    Mały już się nawet na głos śmiał, oczywiście do ojca, ja mogę z siebie głupka cały dzień robić i się uśmiechnie ale tyle tylko a ojciec przyjdzie i rękami klaśnie a ten się śmieje na głos jak głuptas 🙈 poza tym wszystko łapie rączkami i wszystko, dosłownie wszystko pcha do buzi, najlepsze są moje palce. No i krzyczy! Ale nie ze płacze, tylko jak mu np zabieram gryzak albo swoją rękę to krzyknie na mnie 😅 codziennie mam z niego tyle radości ❤️

    Edit: oczywiście myślałam ale zapomniałam napisać 🤦🏻‍♀️ Cierpliwa super ze Mia się tak pięknie rozwija 👏🏼 Mała artystka już jest a do tego mądrala ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2020, 06:18

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Ygiywi Autorytet
    Postów: 383 144

    Wysłany: 3 lutego 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Super ze macie tyle radości z waszych dzieciaków. Ja im bliżej 13.02 tym mam coraz większą burze w głowie. Tyle sie juz staramy że czasami mam ochote sie poddać.. Ale moja ginekolog super pozytywna i cierpliwa osoba ciezko było sie do niej dostać ale mi sie udało i ona szybciutko wyslala mnie na operacje i potem dala skierowanie do kliniki...Wydaje mi sie ze lekarka w klinice też będzie ok bo sama zaproponowała żebyśmy ruszyli z leczeniem jak weźmiemy ślub i jak przejdziemy do Dak.. I tak nam zleciało 8 miesięcy.

    Nati88 no kawka bardzo chętnie. Masz rację raźniej będzie... A jaką klinike myślicie wybrać?

    Anetolek witaj! super że ty tez jesteś z okolic. Nawet nie wiedziałam że każda klinika ma "po swojemu" ceny.. Muszę o wszystko wypytac na wizycie.

    JustBelieve Grosshadern jakos tak wyszło bo mieliśmy najbliżej i tam miałam operacje.. Wiesz cos o tym szpitalu??

    qb3ci09kvqvj6ig7.png
    Starania od 2016
    08.2018 laparoskopia polip endometrioza PCOS niedoczynność tarczycy cukrzyca typ 2
    06.01.2020 startujemy z ivf
    17.02.2020 naturalna ciąża pozamaciczna 😢 6t3d
    24.03.2020metotrexat laparoskopia
    17.08.2020 startujemy z ivf w nowej klinice
    22.09 - Punkcja
    27.09 - Transfer🐣🐣
    03.10 - Testujemy-beta22.9
    06.10 - Testujemy-beta73.6
    15.10 - Usg 👍 beta 2219.0
    27.10 ❤ beta 23541.0 😍
  • Anetolek Autorytet
    Postów: 540 386

    Wysłany: 3 lutego 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygiywi te ceny są na ogół podobne, ale pamiętam, że jak dziewczyny podawały tu na forum ile płaciły, to ja w porównaniu z nimi płaciłam trochę więcej. Np za mrożenie zarodków czy badanie drożności prawie aż 50% więcej!

    JestBelive super, ze synek daje Wam tyle radości. U nas tez tak jest, ze do tatusia sie bardziej smieją, jak sie pojawi po pracy, to jest taki pisk, ze az glowa boli 😉dzieciaki ok, tyle, że ostatnio nieźle dają popalić. Każde chce zwrócić na siebie jak najwięcej uwagi, pójść na ręce, nie chcą ostatnio sami zasnąć... także jest mnóstwo roboty przy nich. Ale też i dużo radości, bo są coraz bardziej świadome, śmieją się do siebie, gaworzą, wchodzą na siebie, jak się obracają😂

    Boże, daj mi te łaskę
    Bym przyjęła to, czego nie mogę zmienić,
    Daj odwagę, bym zmieniła to, co zmienić mogę,
    I mądrość, bym odróżniła jedno od drugiego.
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 3 lutego 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygiywi tak, znam Grosshadern.. niestety..
    Nie chce Cię zniechęcać ale jeśli masz szanse jeszcze i nie podpisałaś umowy to zmien klinikę. Mieliśmy tam robione dwie procedury ivf. Z pierwszej nie miałam nawet transferu bo mimo ze zapłodnilo się 6 czy 5 komórek (już nie pamietam) to zadzwonili do mnie z tekstem ze „coś się dziwnego stało ale nie wiemy co i nie będzie transferu, żaden zarodek się nie nadawał”, byliśmy z mężem tam potem ale na każde nasze pytanie odpowiadała nasza świetna wcześniej pani doktor „nie wiem”. Wysłali nas na badania genetyczne które pokazały ze wszystko ok i podeszliśmy do drugiej procedury. Z niej miałam dwa transfery ale tam po transferze odrazu każą wstać i iść do domu(co tez może mieć znaczenie) i nie przyjął się żaden zarodek jakie mieliśmy. Poznałam tez inna pare która dwie procedury u nich zrobiła i były obydwie nieudane(znaczy były zarodki ale sie nie przyjęły, do tego pracuje ona pracuje w tej klinice i później rozmawiała z ludźmi z kliniki i trochę się nasłuchała.
    Ja z całego serca polecam klinikę na Tal 11. Poszliśmy tam na trzecia i ostatnia procedurę, powiedzieliśmy sobie ze dajemy sobie ostatnia szanse i nie dość ze miałam dużo mniej wizyt (a przy tym dojazdów/kosztów/zwalniania pracy) to tez zupełnie inne dawki i mniejsze ilości leków a finalnie dużo więcej zapłodnionych komórek. Udało się nam uzyskać 5 pięciodniowych zarodków, jeden przetransferowalismy odrazu i z niego jest nasz synek a 4 mamy wciąż zamrożone 🙂 w tamtej klinice pobieranie nasienia, punkcją i transfer tez zupełnie inaczej wyglądaj jak w Grosshadern, m.in. po transferze leżałam godzinę na wygodnym lozku w ciszy i spokoju i nie usłyszałam „to już, może pani wstać i się ubrać, do widzenia”.

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 3 lutego 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, Anetolek pomyślałam sobie teraz jak u mnie „głośno” i dom taki pełny się wydaje przy jednym a co dopiero u Ciebie 😅 ale z drugiej strony jeszcze chwile i będą się bawić sami ze sobą a mojego jednak trzeba zabawiać 😁

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Ygiywi Autorytet
    Postów: 383 144

    Wysłany: 3 lutego 2020, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve no to teraz kompletnie nie wiem co robić. Wyzyta 13. Ostatnią wizytę miałam w maju zeszłego roku i nawet nie pamiętam czy cos podpisywalam... Byłam wtedy sama bo nawet nie wiedziałam do końca co ja tam będę robić. Pani doktor powiedziała że z moimi chorobami i wynikami jedyna szansa to ivf. Myślałam ze skoro to jest klinika uniwersytecka to leczenie jest jedno z lepszych...
    Czyli teraz powinnam isc do mojej Pani ginekolog i poprosić o nowe skierowanie ale do innej kliniki? A mąż będzie musiał robic od nowa spermiogram? Sorki za masę pytań...

    qb3ci09kvqvj6ig7.png
    Starania od 2016
    08.2018 laparoskopia polip endometrioza PCOS niedoczynność tarczycy cukrzyca typ 2
    06.01.2020 startujemy z ivf
    17.02.2020 naturalna ciąża pozamaciczna 😢 6t3d
    24.03.2020metotrexat laparoskopia
    17.08.2020 startujemy z ivf w nowej klinice
    22.09 - Punkcja
    27.09 - Transfer🐣🐣
    03.10 - Testujemy-beta22.9
    06.10 - Testujemy-beta73.6
    15.10 - Usg 👍 beta 2219.0
    27.10 ❤ beta 23541.0 😍
  • Ygiywi Autorytet
    Postów: 383 144

    Wysłany: 3 lutego 2020, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w tej klinice o której piszesz nie wiesz może czy mówią po angielsku? Nie maja z tym problemu jak ktoś nie zna niemieckiego?

    qb3ci09kvqvj6ig7.png
    Starania od 2016
    08.2018 laparoskopia polip endometrioza PCOS niedoczynność tarczycy cukrzyca typ 2
    06.01.2020 startujemy z ivf
    17.02.2020 naturalna ciąża pozamaciczna 😢 6t3d
    24.03.2020metotrexat laparoskopia
    17.08.2020 startujemy z ivf w nowej klinice
    22.09 - Punkcja
    27.09 - Transfer🐣🐣
    03.10 - Testujemy-beta22.9
    06.10 - Testujemy-beta73.6
    15.10 - Usg 👍 beta 2219.0
    27.10 ❤ beta 23541.0 😍
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 3 lutego 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda... w kazdej klinice inne ceny, jak i w kazdej kk inne zasady...
    No Anetolek placila za droznosc jajowodow, ja w mojej klinice nie... wszystko poszlo na krankenkasse, tak jak i kazde jedno inne badanie...
    Czy np dziewczyny dostawaly na progesteron recepty prywatne i musialy za niego 100% placic, a ja dostawalam normalnie na rozowa recepte, ze krankenkasse mi wszystko zwracala...
    Tak samo mrozenie zarodkow... u mnie w klinice kosztowalo cos kolo 264€ za zamrożenie i pozniej 20€ +19% podatku miesiecznie za przechowywanie, a znajoma teraz jest ale w innej klinice, bo w naszej za dlugo na termin sie czekalo i za mrozenie przeszlo 500€
    Wiec czasem roznice sa kolosalne... ja pamietam, ze jak tu porownywalysmy, to mialam jedne z mniejszych kosztów, mimo, ze mialam stado lekow...


    Dziewczyny, to prawda! Z Mia mam mega wesolo... ostatnio towarzyszyla mi na wizycie u neurologa i tam tez rozwalila system😂😂😂
    Cala poczekalnia, byla nia zachwycona😂 lekarzowi nawet na koniec Tschüsssss powiedziala😂😂😂



    Ygiywi, skierowanie i tak mozliwe, ze musisz wziac nowe, bo nowy kwartal... nie wiem jak twoja lekarka pisze, ale ja na skierowaniu mialam napisane tylko, ze Kinderwunschzentrum, nie mialam napisane jakiego sie tyczy, moglam isc z tym skierowaniem do kazdego...

    Jesli ostatnia wizyte mialas w maju zeszlego roku, to i gak warto byloby powtorzyc wszystkie badania i twoje i meza, nawet spermiogramm, zeby dobrac najbardziej optymalna dla was droge leczenia i procedure ;)

    O klinikach to juz nie podpowiem, bo ja z drugiego konca DE, ale JustBelieve napewno wyjasni ci wiecej...



    Karolcia, co u ciebie?



    Kuba, Mia tez pierwsze lyzeczki zaczela dostawaćmniej wiecej w wieku Jagodki ;)



    A! I dziewczyny, dzis moj pierwszy dzien w pracy!

    JustBelieve, Kuba12 lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 3 lutego 2020, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygiywi przepraszam ze tak Ci namieszalam ale powiem Ci ze tyle przeszłam na grosshadern ze jeśli mogę tylko kogoś od tego obronić to staram się mówić co i jak. Ja bym tam nie poszła drugi raz ale wiem tez co mnie tam spotkało. Napewno jest wiele osób którym pomogli. Moja koleżanka sama poszła do nich (z tym ze jeszcze na Maistrasse przyjmowali, później odszedł ten lekarz u którego ona była i przenieśli prawie wszystko na grosshadern) i za pierwszym razem się udało i do tego urodziła bliźniaki. Ja za to widziałam dopiero później ze póki ja się uśmiechałam to i oni, jak zaczęłam dopytywać i być mniej miła to i oni nie chcieli za bardzo ze mną gadac i mieli jakby pretensje 😏
    My staraliśmy się 6,5 roku zanim się nam udało. Myśle ze mogłabyś zadzwonić na Tal i spytać o termin chociażby i umówić się bo pewnie są odległe (przypuszczam ze pewnie marzec-kwiecień) a iść jeszcze tu tego 13 i zobaczyć co Wam powiedzą.
    Co do skierowania to nie wiem jak to działa ale chyba trzebaby było nowe, ale może Cierpliwa doradzi? Ona wie WSZYSTKO o klinikach 😅

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 3 lutego 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha, Cierpliwa pisałyśmy w tym samym czasie 😉

    A i w klinice mówią bezproblemu po angielsku wszyscy, ja tylko tak z nimi rozmawiałam, za to w grosshadern pielęgniarki wiecznie miały z tym problem i mówiły „a spróbujmy po niemiecku!” I ja się pół musiałam domyślać 🙄

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 3 lutego 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve😂😂😂 ale sie usmialam😘 z tego "WSZYSTKO"😂
    Ja to tylko ogolne info o klinikach, bo wiadomo kazda ma jeszcze procz tego jakies swoje odstepstwa od reguly...
    Jak np ta sprawa z progiem...
    W krankenkassach tez staram sie byc w miare na bieżąco, co, za co, jaka itp, bo jeszcze mi sie moze przydac...


    Ja bym zrobila jak JustBelieve radzi... moze akurat jakies okienko bedzie i wcisna szybciej...
    Jedno jest pewne, trafienie na porzadna klinike, z fajnym zespolem, ktora bedzie sie darzyc 100% zaufaniem to 60% sukcesu... bez tego tylko sie mozna mega frustrowac...
    A niestety, buwaja miejsca, gdzie nadal jak widza, ze obcokrajowiec, ze sie dogadac nie potrafi porzadnie itp, to sie mniej staraja... na szczescie niewiele takich miejsc, ale jednak...
    Moja siostra jezdzila do dentysty, gdzie przychodnie mieli polacy i takie bzdury im do glowy kladli, ze szok... nawet, ze jak np iles tam dni wczesniej nie odwolaja wizyty to musza za nia zaplacic z wlasnej kieszeni itp...

    Ygiywi lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Ygiywi Autorytet
    Postów: 383 144

    Wysłany: 3 lutego 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa życzę udanego pierwszego dnia w pracy

    Mąż miał spermiogramm robiony teraz 10.01 właśnie w Grosshadern. Pojadę do monachoum to pójdę do lekarki zeby wystawiła nowe skierowanie powinna dać od ręki tak myślę i spróbuję osobiście jechać do tej drugiej kliniki ustalić termin.
    JustBelieve Tyle już sie staramy ze kwiecień by było bez różnicy a masz rację z tymi pielegniarkami... Tez mam zawsze problem bo żadna nie mówi po angielsku a zachowuja sie jak królowe. Ja tez jestem pielęgniarką i widziałam jakie potrafią błędy popełniać... Mąż wróci z pracy to mu powiem co mi napisałaś. Dobrze że jest cierpliwy i na wszystko sie godzi... Chociaz te badania dodatkowe wolałabym mu oszczędzić bo jego to bardzo krępuje

    qb3ci09kvqvj6ig7.png
    Starania od 2016
    08.2018 laparoskopia polip endometrioza PCOS niedoczynność tarczycy cukrzyca typ 2
    06.01.2020 startujemy z ivf
    17.02.2020 naturalna ciąża pozamaciczna 😢 6t3d
    24.03.2020metotrexat laparoskopia
    17.08.2020 startujemy z ivf w nowej klinice
    22.09 - Punkcja
    27.09 - Transfer🐣🐣
    03.10 - Testujemy-beta22.9
    06.10 - Testujemy-beta73.6
    15.10 - Usg 👍 beta 2219.0
    27.10 ❤ beta 23541.0 😍
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 3 lutego 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa i jak w pracy?! No i jak Mia bez mamy 😁
    A poza tym to nie gadaj, Ty wszystko wiesz naprawdę! Ile razy któraś z nas miała jakieś pytanie to zawsze pomogłas 😊 jesteś nasza forumowa encyklopedia 😅

    Ygiywi jak będziesz miała jakiekolwiek pytania to pisz, postaram się odpowiedzieć. Ja na Tal tez pojechałam ustalić termin i dziewczyny byly takie miłe i uśmiechnięte. Może się zdarzyć ze któraś nie do końca po angielsku mówi ale to zawoła inna(bo teraz mi się przypomniała ze była jedna chyba która nie mówiła )😉 tam wizyty i rozmowy z lekarzem są tez takie jak wszędzie „szybko-szybko”, konkretnie, bez zbędnego owijania w bawełnę ale za to właśnie punkcja była zupełnie inna jak w grosshadern, transfer tez. Np do tansferu w grosshadern musisz zejść do piwnicy dwa piętra, przychodzi lekarz i embriolog (tak to się nazywa?😅), mówią co i jak, każą ściągnąć spodnie, lekarz „wkłada” zarodka i mówi ze gotowe i możesz się ubrać i iść i sama wychodzi a w Tal musisz przygotowac się jak do operacji, dają cały strój (koszule, czepek, skarpetki) i czekasz w pokoju aż przyjdzie po Ciebje pielęgniarka i zabierze na sale „operacyjna” (ta sama na której miałam punkcje) i lekarz wszystko pokazuje co i jak a potem znowu w tym wcześniejszym pokoju leżysz i czekasz pod kołderka(mi było zimno to mi przynieśli elektryczny koc jeszcze) 😅 no ogólnie „jakość” usługi inna 😉
    A co do kliniki uniwersyteckiej to słyszałam taka opinie ze skoro uniwersytecka to maja studentów którzy musza się uczyć co i jak robić, nie koniecznie oczekują efektów. I tez druga sprawa ze nastawieni są na auslanderow którzy i tak nie maja wyjścia, przyjdą drugi i trzeci raz i zapłacą, nawet jak nie będą mieli wszystko dobrze wyjaśnione (tak jak my np po pierwszej próbie)

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 3 lutego 2020, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygiywi u ktorej ginekolog jestes? bo mysle nad zmiana:) napisz mi proszę w wiadomości na priv:) bedziemy mogły umowic sie na odstresowujaca kawę;)

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 3 lutego 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa jal piwrwszy dzien w prqcy? opowiadaj tu szybko:)

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • Ygiywi Autorytet
    Postów: 383 144

    Wysłany: 3 lutego 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati88 nie wiem jak napisać Ci prywatną wiadomość 😂. Kiepsko u mnie z nowa technologią 😂 napiszę ci tu ale nie wiem czy ona Cię przyjmie bo juz od dawna nie bierze nowych osób. Ona mówi po polsku ale na recepcji mówią po niemiecku tylko. Yvonne Isterer. Musisz dzwonić i pytać

    qb3ci09kvqvj6ig7.png
    Starania od 2016
    08.2018 laparoskopia polip endometrioza PCOS niedoczynność tarczycy cukrzyca typ 2
    06.01.2020 startujemy z ivf
    17.02.2020 naturalna ciąża pozamaciczna 😢 6t3d
    24.03.2020metotrexat laparoskopia
    17.08.2020 startujemy z ivf w nowej klinice
    22.09 - Punkcja
    27.09 - Transfer🐣🐣
    03.10 - Testujemy-beta22.9
    06.10 - Testujemy-beta73.6
    15.10 - Usg 👍 beta 2219.0
    27.10 ❤ beta 23541.0 😍
‹‹ 740 741 742 743 744 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ