X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia 1616 wrote:
    Dziewczyny jestem po pierwszym monitoringu 6 dzień wstrzykiwania Rekovelle pecherzyki są tylko troszkę za małe wiec do Rekovelle i Orgulatranu dostałam jeszcze Luveris w pon drugi monitoring i okaże się czy pobranie w środę czy sobotę 💪


    Trzymam kciuki za podrosniecie pęcherzyków i piękne jajeczka ✊🏻🥚 ja lada moment tez zaczynam stymulację 🥳

    Ygiywi lubi tę wiadomość

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co tu taka cisza ? Opowiadajcie co u Was i waszych maluszków 🤗🤗

    Ja melduje ze w sobotę lecę z zastrzykami a 13 w piątek pogląd kurnika oby nie był to pechowy dzień 😅

    Ygi kochana powiedziałabys jak znajdziesz chwile jak wyglada punkcja na talu od samego przyjścia 🙈 ? Nie chce zaliczyć wtopy 😂 Jakieś tipy jak się przygotować ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2021, 14:49

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • PastelowaKredka Przyjaciółka
    Postów: 110 44

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się melduje!

    Dzisiaj po badaniu połówkowym. W ogóle to nie wiem czy pisałam, ale od nowego kwartału zmieniłam lekarza (z dr M. Tej samej, którą miała Ewelina) na mocno polecanego Niemca. Na pierwszej wizycie miesiąc temu super. A dzisiaj wszystko szybko, mimo że duże usg, zjechał nas konkretnie, za to że mąż chciał sobie komórka zdjęcie zrobić podczas usg, kazał wszytsko wykasować itd, także byłam w szoku, bo zazwyczaj zawsze wszędzie mogłam jak byłam sama.. U niego nie zapytałam co prawda, ale jego reakcja była dość mocno nieadekwatna, aż miałam ochotę stamtąd wyjść.

    No ale dzieciak rośnie, tyle że wiem tylko to, co wpisał w Mutterpass.. Te obwody itd. Jak się zapytałam jaki jest duży, to dostałam odpowiedź, że w normie.. Powiedzcie mi, jak było u Was?

    Badanie na cukier mam za.. 8 tyg, czyli będę dokładnie 29+4.. Jakby trochę późno..? Także ja chyba jak zwykle, z deszczu pod rynnę trafiłam🤦‍♀️😅


    Jusia super ze jesteś już tak daleko! ❤️ Trzymam bardzo mocno kciuki, u mnie też wszytsko było strasznie pod górkę ale się udało i maluch już się rusza w brzuchu 😁

    Kuba12 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2019
    Wiek 34 lata

    0d1y0tc7sturdjt5.png
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PastelowaKredka wrote:
    Ja się melduje!

    Dzisiaj po badaniu połówkowym. W ogóle to nie wiem czy pisałam, ale od nowego kwartału zmieniłam lekarza (z dr M. Tej samej, którą miała Ewelina) na mocno polecanego Niemca. Na pierwszej wizycie miesiąc temu super. A dzisiaj wszystko szybko, mimo że duże usg, zjechał nas konkretnie, za to że mąż chciał sobie komórka zdjęcie zrobić podczas usg, kazał wszytsko wykasować itd, także byłam w szoku, bo zazwyczaj zawsze wszędzie mogłam jak byłam sama.. U niego nie zapytałam co prawda, ale jego reakcja była dość mocno nieadekwatna, aż miałam ochotę stamtąd wyjść.

    No ale dzieciak rośnie, tyle że wiem tylko to, co wpisał w Mutterpass.. Te obwody itd. Jak się zapytałam jaki jest duży, to dostałam odpowiedź, że w normie.. Powiedzcie mi, jak było u Was?

    Badanie na cukier mam za.. 8 tyg, czyli będę dokładnie 29+4.. Jakby trochę późno..? Także ja chyba jak zwykle, z deszczu pod rynnę trafiłam🤦‍♀️😅


    Jusia super ze jesteś już tak daleko! ❤️ Trzymam bardzo mocno kciuki, u mnie też wszytsko było strasznie pod górkę ale się udało i maluch już się rusza w brzuchu 😁


    Wow to już połówkowe 😳🙈 kiedy to zleciało ?! Pamietam jak szłaś na punkcję a później jak stresowalas się przyrostami bety 🙈 a tu już maluch mamę kopie 😍
    A ja dopiero teraz zaczynam 😒 od maja czekałam aż się w końcu zacznie procedura tyle stresu, załatwień itd🤯 chciałabym już to mieć za sobą . Co do lekarza o którym piszesz to wydaje mi się ze powinien powiedzieć ile mierzy i mniej więcej wazy maluch ale ja jeszcze mam mała wiedzę na ten temat, więcej wypowiedzą się dziewczyny 😀

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Klaudia 1616 Przyjaciółka
    Postów: 109 43

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😀mam za sobą zastrzyki i monitoringi jutro o 7 rano mam się wstawić na punkcję 💪mam nadzieje ze wszystko pójdzie ok i we wtorek czekać mnie będzie transfer 😀denerwuje się bardzo

    Jusia88, Kuba12 lubią tę wiadomość

  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia 1616 wrote:
    Hej dziewczyny 😀mam za sobą zastrzyki i monitoringi jutro o 7 rano mam się wstawić na punkcję 💪mam nadzieje ze wszystko pójdzie ok i we wtorek czekać mnie będzie transfer 😀denerwuje się bardzo

    Powodzenia 🍀✊🏻🤞🏻 Daj znać po 🤗

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    U nas też wszystko w porządku, czytam was, ale kiedy zacznę pisać zawsze coś wypadnie :)
    U nas podobnie jak u Cierpliwej doba z reguły zbyt krótka.
    Ogólnie jest w porządku mała już ma prawie 6 tygodni, a dopiero co się stresowałam, przed cc.
    Zmagałam się ponad 3 tyg z okropnym bólem piersi przy kp.. teraz już nie mam bólu ale nadal nie idzie nam to kp książkowo i tak jakbym chciała.
    Małego też trochę karmiłam, ale on był 12 dni po terminie urodzony, trochę bardziej rozwinięty i w miarę dobrze ssał, nie miałam czegoś takiego jak teraz.
    Mała tydzień przez terminem urodzona, nie potrafiła dobrze ssać, ja źle przykładałam i wynikiem tego był ten ból.. Latałam po lekarzach, usg piersi nawet mi zrobili bo ja czułam jakby ten ból jakoś od środka był taki okropny, a z tego wynika, że to jednak sutki 😐
    Ale na szczęście już za mną, teraz jakoś pójdzie, a jak nie to mm też jest ok, młodego też na nim wychowałam 😁

    PastelowaKredka nie doczytałam do końca postu i już pisze, żebyś poleciła mi tego dobrego polecanego gina Niemca, zamiast dr M. ale chyba jednak podziękuję 😅 ja z reguły ciągle z lekarzami z deszczu pod rynnę wchodzę więc dziękuję 😁😐
    Szkoda bo na prawdę dorwac dobrego lekarza tutaj u nas przynajmniej to cud!
    Człowiek zmienia z nadzieją na lepsze zaopiekowanie a tu kolejna 💩

    Jusia i Klaudia trzymam za was mocno ✊✊✊
    Powodzenia 💪😘

    Jusia jeśli się ma dobrego gina tak jak Cierpliwa np. to on powinien na wizycie pięknie wszystko ci recytować co i jak z dzidzia, odpowiadać wyczerpująco na pytania, słychać, rozmawiać, podpowiadać, radzić itd.. Dialog między pacjentką a lekarzem.. Żeby wychodziła spokojna i uśmiechnięta!
    A jeśli się ma takie coś jak np ja zwane "lekarzem" to odnosisz wrażenie wiecznej niedowiedzy :/ ciągle się zastanawiasz a czy aby na pewno wszystko ok? 😒
    Ja nawet z wizyty potrafiłam przyjść z płaczem... Także tak.. jak to mówi moja Hebbame od serca ❤️
    Dlatego idę 8 tyg po cc tutaj u siebie ostatni raz na kontrolę i tyle mnie tu widzieli..

    Albo wrócę do tej co byłam w/wspomnianej dr M. albo będę tak długo szukała dobrego gina, aż znajdę..

    Kuba12 lubi tę wiadomość

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Klaudia 1616 Przyjaciółka
    Postów: 109 43

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem już po …troszkę się stresowałam bo to pierwsza narkoza w moim życiu 🤔po wszystkim leżałam ponad 2 godz na oddziale później rozmowa z lekarka 😀tylko dlatego ze jesteśmy po szczepieniu mogliśmy z mężem obydwoje porozmawiać z panią doktor , pobrali 9 jajeczek (ale wiadomo ze tylko 6 mogą wykorzystać ) mój mąż miał wcześniej problemy z liczba plemników ale o dziwo parametry nasienia się poprawiły (od pol roku zażywał suplementy które polecił jego lekarz ) Jutro maja dzwonić z kliniki . Na środę zaplanowany jest transfer ale podczas punkcji okazało się ze na ścianie macicy jest trochę wody i pani doktor twierdzi ze to po kuracji hormonalnej.W środę zrobi usg i jesli woda nadal będzie nici z transferu 😢będziemy musieli poczekać miesiąc lub dwa . Jestem bardzo zadowolona z opieki tej kliniki podejściu do pacjenta itp

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

  • PastelowaKredka Przyjaciółka
    Postów: 110 44

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia 1616 wrote:
    Hej jestem już po …troszkę się stresowałam bo to pierwsza narkoza w moim życiu 🤔po wszystkim leżałam ponad 2 godz na oddziale później rozmowa z lekarka 😀tylko dlatego ze jesteśmy po szczepieniu mogliśmy z mężem obydwoje porozmawiać z panią doktor , pobrali 9 jajeczek (ale wiadomo ze tylko 6 mogą wykorzystać ) mój mąż miał wcześniej problemy z liczba plemników ale o dziwo parametry nasienia się poprawiły (od pol roku zażywał suplementy które polecił jego lekarz ) Jutro maja dzwonić z kliniki . Na środę zaplanowany jest transfer ale podczas punkcji okazało się ze na ścianie macicy jest trochę wody i pani doktor twierdzi ze to po kuracji hormonalnej.W środę zrobi usg i jesli woda nadal będzie nici z transferu 😢będziemy musieli poczekać miesiąc lub dwa . Jestem bardzo zadowolona z opieki tej kliniki podejściu do pacjenta itp


    Trzymam kciuki 🤞 🤞
    Mnie pobrali 13, ale tylko 10 wykorzystali, też myślałam, że nie mogą wszystkich użyć. Do 5 dnia niestety tylko 2 były ok, w tym jedna była jeszcze we wcześniejszym stadium. My wzięliśmy tylko jedną, tą najlepszą i okazała się tą szczęśliwą 😊 także życzę Ci z całego serucha, żeby to była kolejna szczęśliwa historia 🙂 ja po punkcji tylko kroplówkę szybko wzięłam i od razu wyszłam, co klinika to inaczej 🤷‍♀️ nie wiem jak Tobie, ale mnie kazali bardzo dużo wody pić, a po transferze bialko, leciałam na tych z Dm, i gotowe napoje proteinowe i taki proszek do rozrobienia z mlekiem. Kup sobie wczesniej zapas, żeby czekało. I później dużo odpoczywaj 😊

    Starania od 01.2019
    Wiek 34 lata

    0d1y0tc7sturdjt5.png
  • Klaudia 1616 Przyjaciółka
    Postów: 109 43

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PastelowaKredka wrote:
    Trzymam kciuki 🤞 🤞
    Mnie pobrali 13, ale tylko 10 wykorzystali, też myślałam, że nie mogą wszystkich użyć. Do 5 dnia niestety tylko 2 były ok, w tym jedna była jeszcze we wcześniejszym stadium. My wzięliśmy tylko jedną, tą najlepszą i okazała się tą szczęśliwą 😊 także życzę Ci z całego serucha, żeby to była kolejna szczęśliwa historia 🙂 ja po punkcji tylko kroplówkę szybko wzięłam i od razu wyszłam, co klinika to inaczej 🤷‍♀️ nie wiem jak Tobie, ale mnie kazali bardzo dużo wody pić, a po transferze bialko, leciałam na tych z Dm, i gotowe napoje proteinowe i taki proszek do rozrobienia z mlekiem. Kup sobie wczesniej zapas, żeby czekało. I później dużo odpoczywaj 😊

    Tak jak piszesz co klinika to inne zasady ,tak pani doktor mówiła żeby bardzo dużo pic i o białku tez wspominała a o proteinowych napojach nie pomyślałam 🤔dziękuje za radę jutro kupię zapas

  • martka13 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, wrzucam mój cień do Waszej oceny :). Test to facelle paseczki do zanurzania w moczu. Ogólnie wydaje mi się, że to bladzioch, ale wiadomo będę powtarzać jutro i w poniedziałek. Co ciekawe test wykonany 24 dnia cyklu przy regularnych cyklach 29 dniowych. Wg testu owulacyjnego i objawów ( w okolicy owulacji albo w jej dniu bolą mnie sutki i piersi są też wrażliwe, miednica pobolewa ) dzisiejszy test jest 9 dni po owulacji. W czwartek badałam progesteron w 22 dc i wyszedl 22,10 ng/ml, a norma jest do 15,96 w fazie lutealnej. To oczywiście zrobiło mi już nadzieję, choć później przeczytałam całe forum i jak się dowiedziałam nie zawsze podwyższony progesteron świadczy zaraz o ciąży. Co myślicie ?:) https://zapodaj.net/adbd81a43253b.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2021, 08:12

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, to ze mozna tylko 6 komorek zaplodnic to polskie przepisy a nie tu w de ;)


    Klaudia, jesli juz masz wode to duzo bialka (w jedzeniu i piciu), duzo wody (3l dziennie to takie minimum), koktajle proteinowe i nawet napoje izotoniczne... to wszystko nie po transferze, a teraz, bo wszystko ma na celu zapobiegac rozwiniecou sie hiperstymulacji, a skoro u ciebie juz sie woda pojawila, to masz juz lekkie poczatki... a jesli transfer nawet by zostal zrobiony i sie udal, to rosnaca beta tylko zwieksza objawy hiperki i moze ja bardziej nakrecac, stad decyzja o transferze bedzie zalezec od sytuacji...
    I pisze to osoba, ktora przed transferem spedzila 3 dni w szpitalu z silna hiperka ;)


    Dziewczynki napisze pozniej wiecej co u mnie, bo moja mala pirania wlasnie sie budzi😅

    Kuba12 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • PastelowaKredka Przyjaciółka
    Postów: 110 44

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina_90 wrote:
    Cześć dziewczyny :)

    U nas też wszystko w porządku, czytam was, ale kiedy zacznę pisać zawsze coś wypadnie :)
    U nas podobnie jak u Cierpliwej doba z reguły zbyt krótka.
    Ogólnie jest w porządku mała już ma prawie 6 tygodni, a dopiero co się stresowałam, przed cc.
    Zmagałam się ponad 3 tyg z okropnym bólem piersi przy kp.. teraz już nie mam bólu ale nadal nie idzie nam to kp książkowo i tak jakbym chciała.
    Małego też trochę karmiłam, ale on był 12 dni po terminie urodzony, trochę bardziej rozwinięty i w miarę dobrze ssał, nie miałam czegoś takiego jak teraz.
    Mała tydzień przez terminem urodzona, nie potrafiła dobrze ssać, ja źle przykładałam i wynikiem tego był ten ból.. Latałam po lekarzach, usg piersi nawet mi zrobili bo ja czułam jakby ten ból jakoś od środka był taki okropny, a z tego wynika, że to jednak sutki 😐
    Ale na szczęście już za mną, teraz jakoś pójdzie, a jak nie to mm też jest ok, młodego też na nim wychowałam 😁

    PastelowaKredka nie doczytałam do końca postu i już pisze, żebyś poleciła mi tego dobrego polecanego gina Niemca, zamiast dr M. ale chyba jednak podziękuję 😅 ja z reguły ciągle z lekarzami z deszczu pod rynnę wchodzę więc dziękuję 😁😐
    Szkoda bo na prawdę dorwac dobrego lekarza tutaj u nas przynajmniej to cud!
    Człowiek zmienia z nadzieją na lepsze zaopiekowanie a tu kolejna 💩

    Jusia i Klaudia trzymam za was mocno ✊✊✊
    Powodzenia 💪😘

    Jusia jeśli się ma dobrego gina tak jak Cierpliwa np. to on powinien na wizycie pięknie wszystko ci recytować co i jak z dzidzia, odpowiadać wyczerpująco na pytania, słychać, rozmawiać, podpowiadać, radzić itd.. Dialog między pacjentką a lekarzem.. Żeby wychodziła spokojna i uśmiechnięta!
    A jeśli się ma takie coś jak np ja zwane "lekarzem" to odnosisz wrażenie wiecznej niedowiedzy :/ ciągle się zastanawiasz a czy aby na pewno wszystko ok? 😒
    Ja nawet z wizyty potrafiłam przyjść z płaczem... Także tak.. jak to mówi moja Hebbame od serca ❤️
    Dlatego idę 8 tyg po cc tutaj u siebie ostatni raz na kontrolę i tyle mnie tu widzieli..

    Albo wrócę do tej co byłam w/wspomnianej dr M. albo będę tak długo szukała dobrego gina, aż znajdę..


    Ja do dr M. już na pewno nie, za bardzo mnie zawiodła przed, jak mieliśmy problemy i ten początek cięży też był taki sobie u niej. Ale znajoma chodzi do tego faceta w tym Praxis i mówi że jest sporo lepiej niż u niej, ale wiesz jak z opiniami jest. Ja na prenatalnych byłam we Frankfurcie, u Polki i ona była jak dla mnie świetna, nikt mi nigdy tyle czasu nie poświęcił, jakbyśmy się lata znały i sprzęt w gabinecie super. Ale ode mnie to ponad 40 km, więc stwierdzałam że pod koniec ciąży tam jeździć to trochę za daleko 😟 ale bardzo chciałam do niej się przenieść. Może masz bliżej to FFM niż ja, to mogę Ci podać nazwisko. Ona ma ten poziom degum II, więc nasza kk zwraca za różne rzeczy jak lekarz ma ten poziom, dodatkowe usg, 3d itd.

    Ten u którego teraz jestem, to z plusów pracuje w Alice hospital w DA, także będzie mnie ciachal, bo chce cc. Przeniosłam się do niego bo opinie miał naprawdę ok i 3 znajome do niego chodzą, i to 2 mocno wymagające Niemki, każda była w ciąży i mega zdanie o nim miały. Ja mam nadzieję, że naprawdę na jakiś fatalny dzień trafilam, bo na pierwszej wizycie było całkiem inaczej..

    Starania od 01.2019
    Wiek 34 lata

    0d1y0tc7sturdjt5.png
  • PastelowaKredka Przyjaciółka
    Postów: 110 44

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Dziewczyny, to ze mozna tylko 6 komorek zaplodnic to polskie przepisy a nie tu w de ;)


    Klaudia, jesli juz masz wode to duzo bialka (w jedzeniu i piciu), duzo wody (3l dziennie to takie minimum), koktajle proteinowe i nawet napoje izotoniczne... to wszystko nie po transferze, a teraz, bo wszystko ma na celu zapobiegac rozwiniecou sie hiperstymulacji, a skoro u ciebie juz sie woda pojawila, to masz juz lekkie poczatki... a jesli transfer nawet by zostal zrobiony i sie udal, to rosnaca beta tylko zwieksza objawy hiperki i moze ja bardziej nakrecac, stad decyzja o transferze bedzie zalezec od sytuacji...
    I pisze to osoba, ktora przed transferem spedzila 3 dni w szpitalu z silna hiperka ;)


    Dziewczynki napisze pozniej wiecej co u mnie, bo moja mala pirania wlasnie sie budzi😅


    Tak z tymi 6 szt. to właśnie Ty mnie uświadomiłaś wtedy, że tak nie jest jak myślałam 😊😊😊

    Jezu jak tak wyparłam już wszytsko z głowy, że kompletnie zapomniałam, że te białka faktycznie po punkcji już. Mnie o tym powiedziała dopiero embriolog po punkcji jak teraz o tym myślę i taka obolała od Dm jechałam prosto z kliniki. I to było faktycznie po punkcji, a nie po transferze 🤦‍♀️

    Starania od 01.2019
    Wiek 34 lata

    0d1y0tc7sturdjt5.png
  • PastelowaKredka Przyjaciółka
    Postów: 110 44

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88 wrote:
    Wow to już połówkowe 😳🙈 kiedy to zleciało ?! Pamietam jak szłaś na punkcję a później jak stresowalas się przyrostami bety 🙈 a tu już maluch mamę kopie 😍
    A ja dopiero teraz zaczynam 😒 od maja czekałam aż się w końcu zacznie procedura tyle stresu, załatwień itd🤯 chciałabym już to mieć za sobą . Co do lekarza o którym piszesz to wydaje mi się ze powinien powiedzieć ile mierzy i mniej więcej wazy maluch ale ja jeszcze mam mała wiedzę na ten temat, więcej wypowiedzą się dziewczyny 😀

    Nie wiem na ile to jest adekwatne do rzeczywistości, ale 7x długość kości udowej to wzrost malucha, a do wagi jest na necie kalkulator, wpisuje się pomiar BPD i AU, także mnie więcej już wszytsko wiem 😅

    Starania od 01.2019
    Wiek 34 lata

    0d1y0tc7sturdjt5.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do.lekarza i badan... ja mam cudownego ginekologa, zawsze dokladne i dlugie badanie, zawsze rowniez 3d, zawsze zdjecia (jesli tylko moje dzieci daly sobie zrobic)... wszystkie prenatalne tez u niego, bo ma certyfikat fmf... dodatkowo w obu ciazach polowkowe procz tego, ze u niego mialam robione, to tez mialam skierowanie do centrum badan prenatalnych do innej specjalistki, jego kolezanki po fachu, ktora zajmuje sie wylacznie badaniami prenatalnymi... w ciazy z synkiem mialam nawet na badanie 3 trymestru do niej skierowanie... wszystko na krankenkasse...
    Zawsze wiedzialam ile mierza, waza, jak sytuacja wod, zawsze badanie dopplerowkie przeplywow, badanie szyjki itp... od 25tc co 2tyg ktg dodatkowo...
    Naprawde u niego czy podczas staran, czy w ciazu, czy tez po ciazach czuje sie bardzo zaopiekowana...
    Teraz na wizycie popologowej doatalam nawet witaminy dla kobiet kp😅 (a to nie pierwsze witaminy i suple, jakie od niego dostaje w prezencie)
    W klinice mojej tez czulam sie na maxa zaopiekowana i doinformowana... nawet po porodzie corki dostalismy od nich gutschein do sklepu dzieciecego😅


    U mnie doba jak Ewelina juz wspomniala zbyt krotka, dlatego troche na raty moge pisac, bo pisze na ile mi dzieciaki pozwola😅

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • PastelowaKredka Przyjaciółka
    Postów: 110 44

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Co do.lekarza i badan... ja mam cudownego ginekologa, zawsze dokladne i dlugie badanie, zawsze rowniez 3d, zawsze zdjecia (jesli tylko moje dzieci daly sobie zrobic)... wszystkie prenatalne tez u niego, bo ma certyfikat fmf... dodatkowo w obu ciazach polowkowe procz tego, ze u niego mialam robione, to tez mialam skierowanie do centrum badan prenatalnych do innej specjalistki, jego kolezanki po fachu, ktora zajmuje sie wylacznie badaniami prenatalnymi... w ciazy z synkiem mialam nawet na badanie 3 trymestru do niej skierowanie... wszystko na krankenkasse...
    Zawsze wiedzialam ile mierza, waza, jak sytuacja wod, zawsze badanie dopplerowkie przeplywow, badanie szyjki itp... od 25tc co 2tyg ktg dodatkowo...
    Naprawde u niego czy podczas staran, czy w ciazu, czy tez po ciazach czuje sie bardzo zaopiekowana...
    Teraz na wizycie popologowej doatalam nawet witaminy dla kobiet kp😅 (a to nie pierwsze witaminy i suple, jakie od niego dostaje w prezencie)
    W klinice mojej tez czulam sie na maxa zaopiekowana i doinformowana... nawet po porodzie corki dostalismy od nich gutschein do sklepu dzieciecego😅


    U mnie doba jak Ewelina juz wspomniala zbyt krotka, dlatego troche na raty moge pisac, bo pisze na ile mi dzieciaki pozwola😅


    Ile ja bym dala za takiego lekarza 😭😭😭😭

    Za pierwsze prenatalne sama płaciłam i dalej nic, nawet mi 3d nie zrobili 😟

    Starania od 01.2019
    Wiek 34 lata

    0d1y0tc7sturdjt5.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PastelowaKredka wrote:
    Ile ja bym dala za takiego lekarza 😭😭😭😭

    Za pierwsze prenatalne sama płaciłam i dalej nic, nawet mi 3d nie zrobili 😟
    Ja za te pierwszego trymestru tez placilam, ale juz za kolejne nie, a i te polowkowe i 3 trymestru mialam robione 2x
    Z wizyt, czy to prenatalnych, czy zwyklych wychodzilam zawsze z kilkoma zdjeciami, zazwyczaj wszystkie w 3d...
    Z prenatalnych w tym centrum dostalam pendriva ze zdjeciami teraz, jak bylam z Mia w ciazu to wtedy jeszcze dawali plytke



    A u nas procz wspomnianej zbyt krotkiej doby wszystko ok...
    Ciezki mega czas byl, jak Mia miala ferie w przedszkolu, maly przechodzil skok, on malo co wtedy spal w dzien, ona znudzona zyciem, bo pogoda do niczego :/
    Ale ten tydzien chodzila juz do przedszkola, wiec poranki mielismu z malutkim tylko dla siebie, na spacerki, odpoczynek itp... no a Mia w przedszkolu sie tak wyszaleje, ze w domu latwiejsza do ogarniecia...
    W pierwszy dzien po feriach az piszczala ze szczescia...

    Maly jest kochany, juz sie taki kontaktowy zrobil i usmiechy sprzedaje... jest tez z niego duzy bobasek (i teraz widze dopiero jeszcze bardziej jaka z Mii byla mala kurka) bo juz teraz pasuja na niego rzeczy, ktore Mia nosila na 7-8 miesiecy🙈 no ale tyle wzrostu, co on mial na 6tyg, to ona miala dopiero na 4 miesiace podczas u4... a juz widac, ze znow urosl od tego czasu...
    Mamy troche problemow z karmieniem, bo mam duzo mleka i bardzo silny wyplyw, no i zadne oczywiste metody na ten wyplyw nie dzialaja... jak maly je jeszcze nie rozbudzony calkiem, to jakos sobie z tym radzi, ale jesli w trakcie/pod koniec czasu aktywnosci, to czesto sa awantury przy piersi, bo sika mu w gardlo jak z weza strazackiego...

    Ja przyjelam juz druga dawke szczepienia, takze za tydzien bede juz uznawana za vollgeimpft😅
    Powoli moge tez odstawiac heparyne...

    Jusia88, Kuba12 lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Klaudia 1616 Przyjaciółka
    Postów: 109 43

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny za rady 💪pije dużo i od wczoraj dorzucilam koktajle białkowe i diete wysokobiałkowa 😀dzwoniła embriolog z 6 komórek 4 zareagowały 😍w środę powtórne usg i zobaczy jeśli nie teraz to transfer będzie później tyle czasu czekaliśmy poczekamy miesiąc czy dwa 😀

    Jusia88 lubi tę wiadomość

  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PastelowaKredka wrote:
    Ja do dr M. już na pewno nie, za bardzo mnie zawiodła przed, jak mieliśmy problemy i ten początek cięży też był taki sobie u niej. Ale znajoma chodzi do tego faceta w tym Praxis i mówi że jest sporo lepiej niż u niej, ale wiesz jak z opiniami jest. Ja na prenatalnych byłam we Frankfurcie, u Polki i ona była jak dla mnie świetna, nikt mi nigdy tyle czasu nie poświęcił, jakbyśmy się lata znały i sprzęt w gabinecie super. Ale ode mnie to ponad 40 km, więc stwierdzałam że pod koniec ciąży tam jeździć to trochę za daleko 😟 ale bardzo chciałam do niej się przenieść. Może masz bliżej to FFM niż ja, to mogę Ci podać nazwisko. Ona ma ten poziom degum II, więc nasza kk zwraca za różne rzeczy jak lekarz ma ten poziom, dodatkowe usg, 3d itd.

    Ten u którego teraz jestem, to z plusów pracuje w Alice hospital w DA, także będzie mnie ciachal, bo chce cc. Przeniosłam się do niego bo opinie miał naprawdę ok i 3 znajome do niego chodzą, i to 2 mocno wymagające Niemki, każda była w ciąży i mega zdanie o nim miały. Ja mam nadzieję, że naprawdę na jakiś fatalny dzień trafilam, bo na pierwszej wizycie było całkiem inaczej..

    To do tego Edelmann (faceta) chodzisz teraz? On tam u niej w przychodni z żoną razem przyjmują nie?
    A nasza M. pracujesz z nimi.
    Do FFM mi stanowczo za daleko, może gdybym chciała 3 raz w ciąży być odważyłabym się do tej lekarki iść, skoro dobra, ale tak to nie 😐
    Ja już sama nie wiem czy wrócę do M czy znajdę innego, szczerze nie planuje już więcej ciąży, nawet nie chcemy z mężem 3 dziecka więc tam polka M. jak od czasu do czasu na taką wizytę kontrolna może się nadaje... Szczerze mówiąc mam już dość wchodzenia wiecznie z tymi fachowcami w gorsze 💩 także zastanawiam się co robić..
    Mnie z Alice Hospital cięła teraz drugi raz ta ruska Dr Mirau, jestem mega z niej zadowolona, wytłumaczyła przed i po cc wszystko idealnie, co do kropki.
    Zapytałam się ją na wizycie pożegnalnej po cc czy mnie weźmie to mówi, że nie ma miejsca niestety
    W Praxis przyjmuje tylko 2 g dziennie a jej główne zajęcie to Alice... Także niestety do dobrego lekarza to nie wiem co trzeba zrobić, żeby się dostać 😐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2021, 21:50

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
‹‹ 920 921 922 923 924 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ