X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 vol.2
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 vol.2

Oceń ten wątek:
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 4 października 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 21:03

    Rubii lubi tę wiadomość

    7 cykl staran
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 4 października 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej.
    wKratkę jeśli czujesz potrzebę to zrób te badania. Ja kurcze mam przemyślenia co do tej mojej prolaktyny.... Już nie mogę się doczekać wtorkowej wizyty a to dopiero na 19...

  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 4 października 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No szkoda, Wkratke trzymam kciuki za nowy cykl :)

    wKratke lubi tę wiadomość

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 4 października 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 21:03

    7 cykl staran
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 4 października 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkratke jasne, trzeba działać. A może juz teraz wybierz się do dobrego ginekologa, który Cie poprowadzi? Podpowie też jakie badania zrobić i w jakim kierunku pójść.

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 4 października 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 21:03

    7 cykl staran
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 4 października 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii Kochana jestesmy tu z Toba myslami :* i czekamy na wiesci :)

    7 cykl staran
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 5 października 2018, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kochane dopiero dzis pisze bo wczoraj sie troche przeciagnelo w klinice. Weszlismy 40 min po czasie i wizyta trwala 50 min. Zanim dojexhalismy do domu i zrobilismy zakupy to bylo juz pozno i nie mialam sily pisac ze zmeczenia :-)
    W klinice taki plan postepowania skoro raz udalo mi sie zajsc w ciaze to dalej lekarz chce mnie stymulowac letrozolem tym razm 2 tab od 3 do 7 dc. W tym cyklu faktycznie nie bylo owu. Jesli kolejny cykl sie nie uda dostane gandotropiny zastrzyki w brzuch na pracę jajnikow a jak to nie pomoze to wtedy iui z obowiazkowym hsg przed. Kolejny cykl mam miec monitorowany zaczynajax od 11 dc wizyta co 2 dni. Bede przechodzic przez różnych lekarzy bo oni maja tam taka praktykę a poza tym jeden lekarz przyjmuje tylko 2 dni w tyg i ciezko zeby wtedy kiedy potrzeba trafić na swojego lekarza. Ten u którego byłam byl fajny i duzo ciekawych przeczy powiedział ale do listopada go nie bedzie bo urlop bierze. Mam zrobic badania w 2-3dc: amh, tsh, prolaktyne, edstriadol i wit d3. W 12 dc jeszcze raz powtorzyc estradiol. Narazie tyle chca mnie jeden cykl skontrolowac tak jakby nie wierzyli inny lekarza albo chodzi o kase bo monitori g owulacji u nich 400 zl kosztuje

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 5 października 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi myślę że nie chcą Cie naciągnąć tylko zrobić wszystko po swojemu. Widac że plan działania jest i to dobry znak :) troszkę kasy pójdzie, ale dosyć szybko udaliscie się do kliniki więc to musi przynieść dobre rezultaty! Szkoda tylko że za każdym razem inny lekarz, ciekawe jak to będzie wyglądało. Czy wszystko będą wiedzieć czy będziesz musiała produkować się za każdym razem. Miejmy nadzieję że wszyscy lekarze w klinice to dobrzy specjaliści :) fajnie że działacie, nie czekacie bezczynnie, to może tylko procentowac :)

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 5 października 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 21:03

    7 cykl staran
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 6 października 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :)
    Z innej beczki ;) macie jakie przepisy na dania obiadowe ale zdrowe? Ja jestem anty zdrowa :p ktoś mi powie ze coś jest zdrowe to zaraz mi nie smakuje, więc potrzebuję czegoś naprawdę dobrego :) ostatnio posmakowalo mi chillicon carne bez mięsa, ale ileż można jeść.
    Miłej soboty i niedzieli :)

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • enka90 Autorytet
    Postów: 613 405

    Wysłany: 6 października 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii, plan brzmi świetnie. Też nie wydaje mi się, że chcą wyciągać kasę a po prostu po swojemu wszystko od początku ocenić. Najbardziej podoba mi się to,że powiedział, że jak nie wyjdzie w 1 cyklu, to w drugim już czegoś próbujecie itd., bez straty czasu.

    Wydaje mi się, że w takiej klinice zatrudniają raczej fachowców i właśnie dzięki temu, że się ciągle zmieniają oni sami mają kontakt z większą ilością przypadków i zyskują więcej doświadczenia. Dla pacjenta to oczywiście stres bo nie wiadomo na kogo się trafi ale ewentualnym brakiem kompetencji lekarzy bym się nie przejmowała :)

    Marcowa, ja się ostatnio nie przemęczam więc może zwykłe leczo? :D A dzisiaj robiłam zupę dyniową ale w wersji dla ubogich (sama dynia i ziemniak) :D Generalnie to mam wrażenie, że ostatnio jestem bardzo daleka od gotowania zdrowych obiadów ^^ Gotuję bardziej pod kątem partnera a on chce jeść same konkrety. Ja za to mam ostatnio często smaka na krupnik. Robię taki zawiesisty i wcinam z duuuużą ilością natki pietruszki, pychota.

    l22npx9iqktnebij.png
    Hashimoto, Letrox
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 6 października 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 21:03

    7 cykl staran
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 6 października 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha a ta zupe to mozna podawac z grzankami i na przyklad pieczywem czosnkowym :)

    7 cykl staran
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 7 października 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.:)

    Odzywam się po dłuższej przerwie. Złapałam przygnębienie. Dużo nerwów kosztowały mnie te przygotowania, dbania, monitoringi, sprawdzania, zapisywanie obserwacji no i oczywiście oczekiwania i wyczekiwania.

    Wisienką na torcie tych nerwów była wizyta u ginekologa w Poznaniu gdzie w 10dniu cyklu nie było żadnego pęcherzyka mającego ponad 10mm :( straciłam wtedy chęci, motywację i opadły mi skrzydełka :(
    Cykl uznałam zastracony i chciałam czekać aż przyjdzie @. Dostałam od lekarza receptę na tabletki które miałam brać od 3 do 9 dnia cyklu na stymulacje owulacji.

    Po drodze był ślub więc wpadłam w ten wir przygotowan a jak już było po, to w to że jestem żona mojego M :)

    A dzisiaj mamy 42dzien cyklu i nic. Ani @ ani objawów. Niczego! Test robiłam tydzień temu i był negatyw. Nie było cienia cieniow chociazby nawet.
    Obecnie...
    Czuję się pełna, mam bardzo krótki zapłon (jeszcze mniejszy niż zwykle :p ), wczoraj bardzo mi przeszkadzał zapach papierosów bo byliśmy u teściowej która pali jak smok;) Ale zawsze mi przeszkadzał więc to nic nowego.
    Nigdy nie miałam tak długiego cyklu i boję się co to będzie. Przy moim obecnym pesymizmie boję się najgorszego że coś bardzo ze mna jest nie tak! Odkąd obserwuje bardziej cykle, ani jeden nie był owulacyjny. Bo nawet nie łudzę się że może być to upragniona ciąża.
    Co myślicie dziewczyny???

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Aneciu Ekspertka
    Postów: 259 76

    Wysłany: 7 października 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Martek!
    Nieregularne cykle najczesciej maja dwie przyczyny zaburzenia hormonalne lub ciaza :D oczywiscie zdarzaja sie przesuniecia ze wzgledu na stres, podroze zniany klimayyczne itd

    Ja najpierw radzilabym powtorzyc test a pozniej udac sie do ginekologa i moze powtorzyc badania hormonow.
    Masz test w domu, moze powtorz jutro rano?! A my bedziemy trzymac kciuki!

    Euthyrox 75
    wit D3, prenatal duo, cynk, wit C

    Homocysteina - w normie
    ASA, ANA, AOA- brak

    AMH - 2,2
    V Leiden-Ok
    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
    FSH,LH,Testosteron, Progesteron - w normie
    Mthfr C-homo
    Pai-hetero
    KIR bx
    NK 19%
    HSG- oba jajowody drozne
    Maz wyniki w normie

    Bhcg: 28dc(9dpt)- 130,9, 30dc (11dpt)-245, 33dc (14dpt)- 595,4
    18 dpt- pęcherzyk 7mm
    24dpt-jest ♥️
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 8 października 2018, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek Aneciu ma racje. Powtorz test a moze to jest wlasnie to na co wszystkie czekamy. Trzymam kciuki bardzo!
    A co do tej kliniki mojej to oni maja tam specjalny program w którym zapisują wszystko o kazdej pacjentce i kazdy lekarz ma do tego dostęp takze chociaz to jest dobre ze nie bede musiala sie tłumaczyć każdemu lekwrzowi pokolei bo tego bym nie zniosla. Poki co czekam na @ zeby moc zaczac juz nowy cykla tu jeszcze zostało 7 dni. Nie lubie czekac :-(
    Miłego dnia. Martek dsj znac czy robilas test :-)

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 8 października 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzane dzisiaj rano. Niestety brak drugiej kreseczki.

    Chyba dzisiaj omówię się do lekarza. Zobaczymy co powie. Pewnie będziemy wywoływać @
    Trochę się obawiam bo nigdy nic takiego mi się nie przydarzyło.

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 8 października 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)
    Dziewczyny chyba skuszę się na biedna zupę dyniowa, dzięki za pomysł ;)
    Martek no szkoda ze dziś tylko jedna krecha. Skoro nigdy tak nie miałaś to rzeczywiście lepiej będzie zobaczyć się z lekarze. Może to jednorazowy wybryk ale lepiej dmuchać na zimne ;)
    Rubii no niestety musisz poczekać te kilka dni...
    Aneciu a co tam u Ciebie?

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 8 października 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja walczę z przeziębieniem syna, ale już wszystko idzie w dobrym kierunku :) ja na szczęście zdrowa tylko małe zimno na ustach mi wyskoczyło, ale u mnie to normalka akurat. Takie małe przeziębienie a ja już sił nie mam, cały czas trzeba skakać nad dzieckiem, inhalacje robić itd. Dzisiaj postanowiłam że obiadu nie robię, ewentualnie jakąś kolacje jak już mąż wróci.

    3i49f71x2dxie3wa.png
‹‹ 229 230 231 232 233 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ