X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 vol.2
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 vol.2

Oceń ten wątek:
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wKratke wrote:
    No to swietnie, Martek! Super, ze dostaliscie tez zdjecia - to na pewno wspaniala pamiatka :)

    A ja mam pytanie z innej beczki, do mezatek :D czy mialyscie Dziewczyny kamerzyste na slubie? Bo my mamy tylko fotografa i do tej pory myslalam, ze w zadnym wypadku kamera, a dzisiaj sobie pomyslalam, ze moze warto miec pamiatke na przyszlosc? Co myslicie?

    Tez tak na początku myślałam. A nie chce kamerzysty bo po co, kto to będzie potem oglądał-bo takie filmy z wesela kojarzyły mi się z długaśnymi filmami i nudnymi bo nagrana była zabawa tak bez składu i ładu. Ar moja przyjaciółka jakiś czas przed nami braa ślub i potem zobaczyłam jej filmy z wesela. CUDO! Jeden 10min drugi 40min. Wybrane najlepsze momenty. W 40min się nie zanudzisz a wszystko było pokazane przez przesady :) i tak tez my zrobiliśmy ze wzięliśmy i kamerzystę. Nie żałuje :) jednak ślub raz w życiu i fajna taka pamiątka :)

    wKratke lubi tę wiadomość

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahh no i chwale się zdjęciami :)
    https://zapodaj.net/b51c8d8252510.jpg.html
    https://zapodaj.net/388ecea788a66.jpg.html

    Rubii, Marcowa2017.23, zuzi_c lubią tę wiadomość

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek piękne zdjecia bobaska! Niech rosnie zdrowo! <3 Faktycznie juz kawal czlowieka. Najlepsza jest ta obserwacja jak dzidzia sie zmienia jest taka malutka, potem coraz wieksza, paluszki możesz policzyć, az wkoncu jest taka duza ze nie miesci sie na usg. U nas juz tak jest i z ostatniej wizyty nie mam ładnego zdjęcia. Ale z 18 tyg mam zdjecie gdzie dzidziw ostatni raz sie miescila w ekranie.

    Zuzi bolami sie nie przejmuj. Jeszcze nie jeden bol Cie zaskoczy. Ja na poczatku tez mialam dosc dlugo bol miesiaczkowy. Pozniej bedziesz miala bol zwiazany z rozciagajaca i rosnaca macica który tez jest podobny do miesiaczkowego ale to wszystko jest normalne i nie ma sie czym martwic. Co do temperatury to tak jak pisala Martek nie ma sensu jej juz mierzyc bo skoki progesteronu moga powodowac wahania temperatury, ale tak samo moze miec na nia wplyw pogoda, Twoje samopoczucie, czy np jakas sytuacja stresowa i juz temperatura skacze. Najlepiej odstawic termometr i sie tym nie przejmowac :-) niech maluszek zdrowo rosnie <3

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Film z wesela to piękna rzecz:) myśle ze kiedyś będziesz sobie pluła w brodę ze zrezygnowałaś z kamerzysty.

    wKratke lubi tę wiadomość

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy kamerzystę i fotografa. Mamy opcję teledysku- skrót ślubu i wesela w 5 minut i. Dłuższa opcja- około godziny. I pomimo że nie lubie zdjęć i kamerowania to myślę że taka pamiątka jest super :)

    Martek gratuluję pozytywnych wieści i pięknych zdjęć :)

    Bety nie robię, test bije bielą więc już nie ma co się łudzić. Wczoraj przepłakałam chyba pół wieczora... Wracaliśmy z działki i takie patologie mijaliśmy z małymi dziećmi... Ehhhh :/ nie mam już siły, nie mam wiary... Jeszcze trochę i zglupieje, czuje że mam jakąś obsesję na punkcie ciąży i dziecka :/ zawsze udawałam że jestem twarda, wesoła, jak coś złego się działo to nikt nigdy nie widział jak płaczę znajomi jak twierdzą nigdy nie widzieli mnie smutnej ale zaczyna mnie to wszystko przerastać....

    wKratke lubi tę wiadomość

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wKratke wrote:
    No to swietnie, Martek! Super, ze dostaliscie tez zdjecia - to na pewno wspaniala pamiatka :)

    A ja mam pytanie z innej beczki, do mezatek :D czy mialyscie Dziewczyny kamerzyste na slubie? Bo my mamy tylko fotografa i do tej pory myslalam, ze w zadnym wypadku kamera, a dzisiaj sobie pomyslalam, ze moze warto miec pamiatke na przyszlosc? Co myslicie?


    Ja miałam i jestem zadowolona :) super pamiątka czasami wracam i wspominam :) zdjęcia nie oddają klimatu. Moi znajomi którzy nie mieli kamerzysty żałowali:)

    wKratke lubi tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    My mieliśmy kamerzystę i fotografa. Mamy opcję teledysku- skrót ślubu i wesela w 5 minut i. Dłuższa opcja- około godziny. I pomimo że nie lubie zdjęć i kamerowania to myślę że taka pamiątka jest super :)

    Martek gratuluję pozytywnych wieści i pięknych zdjęć :)

    Bety nie robię, test bije bielą więc już nie ma co się łudzić. Wczoraj przepłakałam chyba pół wieczora... Wracaliśmy z działki i takie patologie mijaliśmy z małymi dziećmi... Ehhhh :/ nie mam już siły, nie mam wiary... Jeszcze trochę i zglupieje, czuje że mam jakąś obsesję na punkcie ciąży i dziecka :/ zawsze udawałam że jestem twarda, wesoła, jak coś złego się działo to nikt nigdy nie widział jak płaczę znajomi jak twierdzą nigdy nie widzieli mnie smutnej ale zaczyna mnie to wszystko przerastać....
    Rozumiem cię doskonale... Miej wiarę przyjdzie na nas wszystkich czas, musi!

    ABI90 lubi tę wiadomość

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, racja nie ma co mierzyć i wariować. W piątek mam wizytę u mojego ginekologa chociaż jest za wcześnie ale tak jak Wam pisałam jedzie na urlop więc muszę iść w zastępstwie do kogoś innego 😊

    Abi jeśli chodzi o starania i tą "obsesje" ja uważam, że to bezsilność. Ja teraz patrząc z perspektywy dziękuję Bogu, że u mnie wyszedł ten polip i dostałam zakaz starań od ginekologa. To mnie trochę postawiło na nogi... ale na początku to byl dramat. Potem wszystko obróciło sie o 180 stopni. Nowa praca, operacja i teraz ten szczesliwy cykl. W sumie 8 miesięcy przerwy w staraniach i tak teraz wiem, że dało mi to bardzo wiele. Nie zachęcam do rezygnacji ani do "wyluzowania". Nie tak się nie da. I to jest rada chyba tych, ktorym udało się za pierwszym razem. Nie ma na to recepty u mnie wyszło po prostu przez przypadek. A doszłam do takiego etapu, że nawet nie wiedziałam kiedy zaczyna mi się okres. Jak wróciłam po histeroskopii w marcu do gina to kategorycznie powiedziałam, że nie mam czasu na dziecko bo... praca na co on odpowiedział, że widzi mnie do końca sierpnia z piękną betą :) cudem udało mi się oderwać od staran ale nie znam na to sposobu.
    Abi jesteśmy tu wszystkie z Tobą i sciskamy mocno i pamiętaj, że jak masz gorszy moment to pisz tu nam wszystko... ❤❤ Ja wczoraj też przepłakałam martwilam się, że już straciłam fasolkę... i pewnie takich momentów jeszcze dużo w czasie ciąży. ❤

    ABI90 lubi tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 20:53

    Martek&M, ABI90, zuzi_c lubią tę wiadomość

    7 cykl staran
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    my po wizycie wczorajszej :) Pęcherzyk jest i coś tam nawet widział jakąś kropeczkę, kazał mi się przyglądać w monitor :D Na razie wszystko jest dobrze, endometrium 16 mm, pęcherzyk 4x2mm, mam zlecone badania, długo u niego posiedziałam ale dużo rozmawialiśmy, mówił, żebym pytała o wszystko a ja byłam tak zestresowana, że pustka w głowie :D <3 W lewym jajniku pojawiła się torbiel 2,7mm do obserwacji na razie :)

    A jeśli chodzi o dalsze badania no to on wyjeżdża na urlop i umawiam się na wizytę do niego 22 lipca na USG. Z Luxmedu mam wizytę 2 lipca jednak bo zmieniłam lekarza (jest to konsultacja-prowadzenie ciąży) więc nie wiem czy zrobi mi USG bo już się raz przekonałam, że nie mają wszędzie USG... strasznie nie lubię tego Luxmedu ale ide tam ze względu na skierowanie na badania, za które nie będę musiała płacić.

    Na USG genetyczne mam się umówić do prof. Kaczmarka, który jest jednym z najlepszych genetyków (takie polecenie od mojego gina). Mam nadzieję, że będą terminy bo ponoć ciężko się tam dostać...

    Martek&M, Marcowa2017.23 lubią tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pięknie zuzi_c <3 to teraz czekać tylko na zarodeczka i bijące serduszko :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2019, 20:48

    zuzi_c lubi tę wiadomość

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 20:53

    7 cykl staran
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzi super wiesci! Teraz czekamy na bijace pieknie serduszko. Nie stresuj sie i duzo odpoczywaj <3
    Juz na badania genetyczne kazal Ci sie lekarz zapisac? A w ktorym tc masz na nie isc? Udalo Ci sie zapisac?

    wKratke ja poza badaniem genetycznym usg mialam jeszcze robiony test pappa ale ze wszystko wyszlo dobrze z pappy jak i z usg to nie bylo potrzeby robic zadnych dodatkowych badan. Dodatkowe badania bardziej zaleca sie ze tak powiem dla starszych mam ze wzgledu na rozne ryzyka ale w naszym wieku nie ma takiej potrzeby. Chyba ze na usg cos wypatrza to wtedy zlecaja.

    Martek a Ty jak sie czujesz? Kiedy masz prenatalne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2019, 07:12

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Zuzi super wiesci! Teraz czekamy na bijace pieknie serduszko. Nie stresuj sie i duzo odpoczywaj <3
    Juz na badania genetyczne kazal Ci sie lekarz zapisac? A w ktorym tc masz na nie isc? Udalo Ci sie zapisac?

    wKratke ja poza badaniem genetycznym usg mialam jeszcze robiony test pappa ale ze wszystko wyszlo dobrze z pappy jak i z usg to nie bylo potrzeby robic zadnych dodatkowych badan. Dodatkowe badania bardziej zaleca sie ze tak powiem dla starszych mam ze wzgledu na rozne ryzyka ale w naszym wieku nie ma takiej potrzeby. Chyba ze na usg cos wypatrza to wtedy zlecaja.

    Martek a Ty jak sie czujesz? Kiedy masz prenatalne?

    Czuje się dobrze. Dzisiaj jakoś gorzej. Rano jak popijałam tabletkę to poczułam taki okropny posmak w ustach fuuuj... pasta i płyn do płukania zębów bardzo nie smakował i głowa boli :/ więc dzisiaj jakaś gorsza dyspozycja ale do przeżycia bez problemu.

    Prenatalne mam 09/07 na 16:20. Tydzień wcześniej robię badania krwi (morfologia i glukoza) i moczu - lekarz zlecił. Po badaniu usg wstępnie lekarz określi ryzyka wystąpienia wad genetycznych i potem pobiorą krew na PAPPA i dwa tygodnie oczekiwania . Trochę się obawiam jak ja to przetrwam.

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologie i mocz to juznprzed kazda wizyta bedziesz robila. Moja lekarka przynajmniej tego wymaga. A po jakich tabletkach sie zle poczulas? Po witaminach prenatalnych? W pierwszym trymestrze te witaminy tak moga wlasnie wplywac na organizm i nasilac mdlosci. U mnie tak bylo ale mimo to ze zle sie czulam to przetrwalam to i dalej je lykalam jakos nie chcialam ich odstawiac.

    Ja też mam wizyte 9.07 ale na 16 :-D te oczekiwanie na wyniki badan jest najgorsze ale p9 usg juz lekarz bedzie widzial po pomiarach czy wszystko jest ok i nie bedziesz sie juz tak stresowac czekajac na wynik.

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii już muszę się zapisać bo terminy do tego profesora to jakiś kosmos :D więc wolę byc spokojna. Juz dziś nie mogłam się dodzwonić, mam nadzieję, że po 16 jak skończę pracę to się dodzwonię.

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 20:53

    7 cykl staran
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak tam Zuzi udało się umowic na wizyte?

    wKratke ja ruchy dziecka czuje juz od 17 tc teraz od jakis 2 tyg zrobily sie bardziej intensywne. Maly jest szalony i taki koncert daje czasem w brzuchu ze az siw obawiam co to bedzie jak się urodzi. Oby takie tańce to tylko w brzuchu robil a jak sie urodzi zeby byl grzecznym aniolkiem :-D

    wKratke zawsze sluzymy rada jak cos to mozesz pisać co bedziemy wiedziały to poradzimy. A ja zycze Ci zeby szybko sie udalo <3

    wKratke lubi tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się Wkratkę ja wszystko czytam :D bo tez jestem niedoiformowana ale mój ginekolog kochany wszystko mi rozpisał co mam robić :D

    Rubii tak prenatalne mam 22.08 + PAPPA jak oczywiście los mi pozwoli dalej być w ciąży :)
    A 22.07 mam USG wczesnej ciąży u mojego ginekologa bo już wróci z urlopu.

    Oprócz tego umówiłam się osobno do Luxmed żeby nie płacić za te wszystkie badania krwi.

    Dziewczyny dzisiaj wyjątkowo pobolewa mnie prawy jajnik, to w miarę normalne? Bo ten z torbielą to lewy stąd moje zdziwienie.

    wKratke lubi tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta poniżej 2 :(

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
‹‹ 299 300 301 302 303 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ