X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 vol.2
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 vol.2

Oceń ten wątek:
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A połówkowe jednak mam 09.09.2019 :) udało mi się wizytę przełożyć na wcześniej i uniknać dwóch wizyt w miesiącu :)
    więc jeszcze 18dni do wizyty <3

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja 31.08 mam juz usg trzeciego trymestru. Martek Super ze powoli sobie wszystko kompletujesz. Ja niestety nie mialam jak bo mialam lezacy tryb życia i nie mialam jak chodzic po sklepach. Teraz tez mam sie oszczedzac o mam skurcze i szyjka mi sie troche skrocila ale czasem juz chodze :-D wozek z fotelikiem juz ostatnio kupilismy ale zdziwilismy sie jak nam mowili ze 6 tyg oczekiwania bedzie. Ale wkoncu po niecalych 2 tyg juz byl na sklepie do odebrania. A wszystkie rzeczy kosmetyczne zamowilam z gemini z dostawa do domu wiec super nie trzeba wychodzic z domu nawet :-D a ubranka wszystkie kupili nam tesciowie ja nie kupilam nic dla malego bo nie chodzilam a oni za kazdym razem cos kupywali i teraz mam juz cala szafke ubranke dla bobasa. Jeszcze nam wanienki i lozeczka brakuje ale juz wiemy jakie chcemy wiec tylko kwestia zamowiania. Ale tyle tego wszystkiego teraz robia dla maluszkow ze ciezko jest sie na cos zdecydowac :-)

    Joanien duzo tego wszystkiego bierzesz czasem za duzo to tez nie dobrze. Nie wiem moze sie nie znam ale mi jak lekarz kazal poc inofem to mialam nie brac ovarinu a jak bralam ovarin to nie brac inofemu. Duzo tych wszystkich lekow ale jak maja pomoc to trzeba brac. A nie myslalas zeby kupic jakas multiwitamine ktora połączy wiekszosc skladnikow ktore bierzesz? Chodzi mi o wit z gr B i D i kwas dha. Ja np bralam i caly czas biore duphavit pregna. Zawsze to mniej tabletek bedziesz miala.
    A i jak pijesz ziola ojca sroki to nie bierz nic na stymulacje. A jak chcesz cos wziac to radze nie pic ziol bo wtedy bardzo latwo sie przestymulowac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 16:16

    MałaMi90 lubi tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi u mnie bez zmian, mąż nie dawno powtarzał badanie i wyszło to samo. Wrócił do suplementów ale nie sądzę że to pomoże. Ja czekam na okres 12dpo test negatywny a dzisiaj 13dpo czuje że gdyby nie Duphaston już by mnie zalało...
    Moje leczenie - po @ zaczynam 3ci cykl stymulacji... Mam cichą nadzieję załapać się do rządowego programu in vitro... Jeśli nie- zimą planujemy inseminacje na własną rękę no i później in vitro.
    Jutro wyjeżdżamy na weekend na Mazury, od września zaczynam szkolenie +dalsze zmagania Z budowa i jakoś czas płynie :)

  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane,

    ja właśnie po prenatalnych, będzie chłopczyk tak jak czułam od początku ;) męskie grono nam rośnie :P

    Ogólnie wszystko książkowo teoretycznie wg OM mam 13+1, a wg CRL 13+6 malec ma 7,76 cm <3

    Jedyne co mnie troszkę zaniepokoiło choć lekarz już mnie uspokoił, że NT ma 2,7 przy CRL 7,76
    Zrobiliśmy test PAPPA i powiedział, że od razu jak dostanie wynik to mnie poinformuje jakby było coś niepokojącego będziemy działać. Wiecie to są tylko statystyki ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze

    MałaMi90, ABI90 lubią tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    MałaMi u mnie bez zmian, mąż nie dawno powtarzał badanie i wyszło to samo. Wrócił do suplementów ale nie sądzę że to pomoże. Ja czekam na okres 12dpo test negatywny a dzisiaj 13dpo czuje że gdyby nie Duphaston już by mnie zalało...
    Moje leczenie - po @ zaczynam 3ci cykl stymulacji... Mam cichą nadzieję załapać się do rządowego programu in vitro... Jeśli nie- zimą planujemy inseminacje na własną rękę no i później in vitro.
    Jutro wyjeżdżamy na weekend na Mazury, od września zaczynam szkolenie +dalsze zmagania Z budowa i jakoś czas płynie :)

    A przypomnij mi proszę kochana z czym się zmagacie? Też Męski problem ?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dziewczyny tak czytać, że u was dzieciaczki rosną :) oby i nam się to kiedyś udało.

    U mnie póki co cykl bez starań, bo mam badania w I i II fazie cyklu. Któraś z was miała biopsje endometrium? Mnie to czeka i słyszałam, ze badanie okropne.

    Pocieszające jest to, że mój lekarz powiedział, że mam duży zapas jajeczek i działająca przysadkę wiec w ciąży będę jak mnie odpowiednio zastymulujemy lekami. Zobaczymy. Jak dotychczas miałam duphaston, acard i nic więcej. Może któryś z leków w końcu pomoże...

    MlodaMezatka - niedługo się uda! Sama widzisz, ze już raz zaskoczyło. U niektórych z nas, które staramy się już bardzo długo, w ogóle nigdy nie zaskoczyło. Jak poczytasz na forum to zobaczysz, ze jest naprawdę nam z tym ciężko, ale nigdy nie tracimy nadziei i wspieramy się wzajemnie. Jestem pewna, ze wam się niedługo uda :) nie myśl o tym ciagle i bedzie dobrze (mądrze się, a sama ciagle o tym myśle 😅).

    Ściskam za nas wszystkie kciuki jak zawsze! I te w ciąży i te, które już niedługo w upragnionej ciąży będą :) rocznik 90 się nie poddaje! :)

    Przy okazji, czy inseminacje można bezpłatnie wykonać w szpitalu jeśli ma się na nią skierowanie od lekarza? Wiecie coś o tym? Tak tylko pytam z ciekawości, bo któraś z was wyzej wspomniała o tym.

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emmka ja nie miałam bjopsji endo , a po co je się wykonuje? super że macie plan i nadzieję!

    TYle słyszałam o acarcie dużó dziewczyn bierze ale nadal nie wiem na czym to polega? po co się go bierze? na receptę ? musi go przepisać lekarz czy jak?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaMi miałam problem z owulacja, owulacja jest stymulowana a ciąży brak więc stawiam na czynnik męski.

    Brałam acard na własną rękę przez 1 cykl. Podobno wspomaga implantację i zapobiega mikrozakrzepom...

  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @MalaMi - sama do końca nie wiem po co ta biopsja, bo wykonywana jest w ramach badań II fazy cyklu, które niedługo będę miała. Ponoć sprawdzają czy nie ma endometriozy i jaka jest jakość śluzu, tyle usłyszałam. Co do Acardu - rozrzedza krew, poprawia ukrwienie i niby wspomaga implantację. Brałam go razem z duph przez 3 miesiące, ale na nic ;) lekarz kazał nadal brać acard. Przez to nogi całe w siniakach, jak się zatne to krew się mega leje... ile to się człowiek namęczy dla dziecka. Ale warto! To nie jest na receptę, ja mam acard 75, jedna tabletka dziennie po śniadaniu.

    Czy u was coś robicie z podwyższona prolaktyna czy uznano, ze mimo ze podwyższona to nie ma co ruszać, bo nie zakłóca owulacji?

    Dziewczyny, a o co chodzi z jakimiś zastrzykami na które się jeździ? To jest coś na zasadzie pęknięcia jajeczka? Ktoś to robi np. jak jajeczko mimo tego pęka samo? Miałyście? Tak z ciekawości pytam :)

    Abi90 - a u was po stronie męskiej badaliscie nasienie czy coś jeszcze? Jak wyszło?

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety tyle leków, ale liczę że pomogą ;) i inofem biorę na zmianę z ovarinem, albo jedna saszetka albo jedna tabletka. Jak wyzeruję jedno i drugie to kupię sobie inozytol w czystej postaci. Witaminy z grupy B biorę w zestawie, ale w wersji metylowanej, to samo kwas foliowy. Lekarz podejrzewa, ze tych zwykłych nie przyswajam.

  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii dziękuję ❤️ staram się nie myśleć, że coś jest nie tak a raczej spoglądać pod kątem, że tym razem się nie udało. Ale tyle się już naczytałam różnych historii na forum m.in. 😞

    MalaMi90 jak nam się uda to po cb na pewno jak najszybciej zgłoszę się do gine ☺️ mam nadzieję, że u Nas właśnie będzie w kierunku - skoro raz zaskoczyło to zaskoczy ponownie. Mam nadzieję, że u Was też już prędko się uda ❤️

    ABI90 właśnie wiem, że nie u każdej działa tak, że skoro zaskoczyło raz to zaskoczy ponownie i to jeszcze z dobrym rezultatem. Przez to, że tyle się naczytałam historii zaczęłam przez chwilę myśleć tak pesymistycznie 😞

    Zuzi_c gratuluje chłopczyka! I trzymam kciuki za pozytywne wyniki badań 🥰

    Emmka16 mam nadzieję, że niebawem Nam się uda, dziękuję za ciepłe słowa ❤️ właśnie dlatego, że tyle się historii naczytałam zaczęłam panikować, ale wiem że to niezdrowe także staram się to odłożyć na bok w głowie i na razie cieszyć się staraniami. Chyba każda z Nas wie jak niełatwo jest niemyśleć o tym 😅

    zuzi_c, MałaMi90 lubią tę wiadomość

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młodamezatka u mnie rok temu Cb i od tamtej pory nic, dlatego ja taka pesymistka... Ale za Ciebie trzymam kciuki, musi być dobrze!!!:)
    Emmka mamy morfologię plemnika 2%. Pisałam nawet jakiś czas temu na forum naszbocian i dostałam odpowiedź że doktor sugeruje stymulację gonadotropinami i jeśli się nie uda to in vitro. Wiem że to nie to samo co "prawdziwa wizyta" w klinice ale wątpię że się obejdzie bez tego.

  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzi super gratulacje synka! <3 kolejny chlopczyk u nas na forum :-) imie juz wybieracie?
    A tym NT sie nie przejmuj nie przekracza 3 wiec jest dobrze. Lekarze roznie mierza i zobaczysz ze na nastepnym badaniu wyjdzie co innego :-) a z PAPY napewno wyjdzie wszystko dobrze! Daj znac jak bedziesz miala wyniki :-)

    Emka inseminacje mozna podobni eykonac bezplatnie jesli wczesniej sie nie mialo jej prywatnie robionej ale nie wiem czy tu warunkiem nie jest jeszcze chodzenie do lekarza na nfz. I nie kazdy szpital wykonuje ten zabieg bezplatnie. Musiala byc poczytac na stronach szpitali w Twojej okolicy czy cos takiego robia i jakie trzeba warunki spelnic. U mnie wiem ze jeden szpital robi.
    Jesli masz podwyzszona prolaktyne to powinnas dostac jakis lek bo prolaktyna mozna blokowac owu. A co do zastrzyków to zalezy o jakie Ci chodzi. Bo sa np zastrzyki na pekniecie komorki jajowej zazwyczaj lekarze przepisuja je przy stymulacji jak jajeczko jest juz odpowiednio duze zeby poprostu peklo. I ten zastrzyk mozesz wykonać sama w domu lub lekrza na wizycie. Wtedy konieczny jest monitoring cyklu zeby wiedziec kiedy podać zastrzyk. Sa tez zastrzyki z gantropin ktore stosuje sie do in vitro ale wiem ze w klinikach podaję sie je tez w mniejszej dawce w celu wywolania owu jak nie przyniosly skutku leki na owu typu clo czy letrozol. I te zastrzyki bierze sie na poczatku cyklu i oczywiscie tez konieczny jest monitoring.

    zuzi_c lubi tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam swój typ ale mąż na razie milczy :D więc czekam cierpliwie :P

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    MalaMi miałam problem z owulacja, owulacja jest stymulowana a ciąży brak więc stawiam na czynnik męski.

    Brałam acard na własną rękę przez 1 cykl. Podobno wspomaga implantację i zapobiega mikrozakrzepom...


    a jak się go bierze? bo też myślę o nim :)

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    MalaMi miałam problem z owulacja, owulacja jest stymulowana a ciąży brak więc stawiam na czynnik męski.

    Brałam acard na własną rękę przez 1 cykl. Podobno wspomaga implantację i zapobiega mikrozakrzepom...


    To podobna sytuacja jak u mnie... też 4 cykle byłam stymulowana bo nie miałam owu poszliśmy do kliniki niepłodności okazało się że owu jest moim zdaniem może dlatego jej nie było bo miałam TSH ok 5. ale cykle regularne miałam . No i dopiero ten lekarz wskazał nam na czynnik męski.

    Chodzisz prywatnie? do kliniki niepłodności?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Młodamezatka u mnie rok temu Cb i od tamtej pory nic, dlatego ja taka pesymistka... Ale za Ciebie trzymam kciuki, musi być dobrze!!!:)
    Emmka mamy morfologię plemnika 2%. Pisałam nawet jakiś czas temu na forum naszbocian i dostałam odpowiedź że doktor sugeruje stymulację gonadotropinami i jeśli się nie uda to in vitro. Wiem że to nie to samo co "prawdziwa wizyta" w klinice ale wątpię że się obejdzie bez tego.


    Wiesz my chodziliśmy do kliniki my mieliśmy morfologię 1% i lekarz nie przekreślił tego mówiąc że in vitro. może warto iść do kliniki która się tylko tym specjalizuje?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzi_c wrote:
    Ja już mam swój typ ale mąż na razie milczy :D więc czekam cierpliwie :P
    A jaki jest Twoj typ? Jesli mozesz nam tu zdradzić? :-D

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    A jaki jest Twoj typ? Jesli mozesz nam tu zdradzić? :-D

    Julek :) <3

    Rubii lubi tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzi_c wrote:
    Julek :) <3
    Sliczne imie. Oby maz sie przekonal <3

    zuzi_c lubi tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
‹‹ 310 311 312 313 314 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ