X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika 91
Odpowiedz

Staraczki z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamina A. Sprzyja zachowaniu równowagi hormonalnej, a także wytwarzaniu śluzu płodnego. Źródłem witaminy A są m.in.: marchew, pomidory, buraki, papryka, szpinak, sałata, morele, borówki, maliny

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja w sumie morele i pomidory :p

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morele suszone uwielbiaaam, mogłabym jeść garściami :)
    Ale z tą równowagą to i tak bez sensu chyba, bo skoro klomifen blokuje estrogeny w "jakimś tam" celu to nie ma opcji by one się pojawiły, nawet z witaminami. Lekarze kiedyś przepisywali z clo lek estrogenowy ale podobno żadnych specjalnych efektów nie było. Mimo to będę wcinać wszystko

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuch mnie zaczął boleć:/ ble. Miało być wino a będzie mietka:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mam jeść suszone owoce to mam odruch wymiotny no ale czego się nie robi..

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daktyli, rodzynek itp nie lubie bo sa za słodkie ale morele to inna bajka :D no i zurawinka do płatków albo owsianki, mniam

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze dwa dni do monitoringu..A ja słabo czuje jajniki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odwoluje :D

    Letitbe lubi tę wiadomość

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Witamina A. Sprzyja zachowaniu równowagi hormonalnej, a także wytwarzaniu śluzu płodnego. Źródłem witaminy A są m.in.: marchew, pomidory, buraki, papryka, szpinak, sałata, morele, borówki, maliny

    Bardzo istotna informacja :) Ja na razie tylko wino stosuje, tak mimochodem :D

    Frelcia to super, ja się ciesze jak coś mnie boli bo mam wrażenie, że wtedy coś tam się dzieje :)

    Dziewczyny, a jak rozróżniacie szyjke średnio umiejscowioną, albo średnio otwartą? Jak ledwo ją sięgam to jest już wysoko czy średnio?
    I chyba jestem jakaś lewa ale nie wiem kiedy jest otwarta a kiedy zamknięta, zawsze mi się wydaje, że jest delikatnie otwarta.
    Nie lubie tych obserwacji, czuje się zielona.

    f1d9680377.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia zapeszyłaś :D a mnie coś kłuje w brzuchu, podobnie jak miesiac temu gdy wróciłam od gina. Wtedy myślałam, że to przez badanie ale to chyba objaw zbliżającej się @. Wtedy ból utrzymywał się 2 dni i przyszedł okres, więc teraz też przylezie.

    Przyjrzałam się swoim cyklom i zauważyłam pewną zależność. Mój cykl trwa naprzemiennie 35 i 32 dni. W tym miesiącu wypada na 32 dniowy cykl i 28.12 powinnam dostać okres. Nie wiem od czego to zależy.
    Aaa i w ogole to od początku cyklu (aktualnie 30dc) piersi wcale mnie nie bolały, nawet mi nie spuchły, nie mam pms wcale. Zawsze byłam w stanie po objawach powiedzieć, który mam dc i ile po owu jestem a teraz nic, czuję się nijako, jak kilka dni po @.

    Mycha ja w ogóle swojej szyjki nie mogę dosięgnąć, więc nie badam ale mam pewien sposób na to- jak szyjka jest otwarta (dni płodne) to nasienie po stosunku tak łatwo nie wypływa (sorry za opis ;) ), nie muszę się spinać żeby czegoś nie pobudzić zanim się zbiorę do łazienki a i tam jakoś tak mniej tego wypływa. Gdy szyjka jest zamknięta i jest nisko to praktycznie zaraz po wszystko dookoła jest "uświnione" :D

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe wrote:
    Przyjrzałam się swoim cyklom i zauważyłam pewną zależność. Mój cykl trwa naprzemiennie 35 i 32 dni. W tym miesiącu wypada na 32 dniowy cykl i 28.12 powinnam dostać okres. Nie wiem od czego to zależy.
    Aaa i w ogole to od początku cyklu (aktualnie 30dc) piersi wcale mnie nie bolały, nawet mi nie spuchły, nie mam pms wcale. Zawsze byłam w stanie po objawach powiedzieć, który mam dc i ile po owu jestem a teraz nic, czuję się nijako, jak kilka dni po @.

    A byłaś teraz na stymulacji? (Przepraszam, nie potrafię sobie przypomnieć). Czyżby brak objawów mógł o czymś znaczyć?

    Teraz w okresie świątecznym ta obserwacja jest niestety zaburzona. Dzisiaj mierzyłam temperaturę po 3 godzinach snu (tak późno się położyłam), przedwczoraj po alkoholu, jutro też, więc chyba wszystko mogę wywalić do kosza. Widocznie w tym cyklu nie mam się niczym kierować :D Może to będzie mój sposób

    f1d9680377.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeden cykl można sobie przecież odpuścić z termometrem :D ja w tym cyklu odpuściłam, bo zawsze coś mi przeszkodziło i nie żałuję.
    Niestety brak objawów raczej o niczym nie świadczy, na monitoringu w 17 dc niczego nie było. Stymulacje zacznę właśnie od 28.12

    Nie przejmuj się, że Ci umykają informacje (jak z tą stymulacja). Żadna z nas do końca nie pamięta, przez co która z nas aktualnie przechodzi, bo nie sposób to ogarnąć-tyle nas tu jest ;)

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu odpuściłam mierzenie temp. Po prostu zapominam.

    Wczoraj miałam dziwne plamienie. Przy podtarciu wydawało mi się że śluz jest trochę taki mlecznobrązowy, ale taki na prawdę delikatny. Przy kolejnej wizycie w wc sporo ciemnobrazowego plamienia. Później już praktycznie czysto było. Nie wiem co to mogło być. Nigdy mi się nie zdarzały plamienia w trakcie cyklu. Macie może jakieś pomysły od czego?

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brązowe są zawsze przez zaburzona prolaktyne i implantacyjne też takie może być.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w wieku 17 lat mi i chłopakowi pękła gumka. Ja się potem modliłam że mogę nigdy nie być w ciąży byłabym teraz nie była...myślicie że to się teraz na mnie maci? Wiem że to gluuupie..

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niekoniecznie przez prolaktynę mogą być brązowe plamienia. Pomijając estrogenowe plamienie to przy pękaniu pęcherzyka też wytwarza się krew, której jest niewiele i często nawet nie dociera do szyjki jednak czasem się wydostaje i jest to dość stara krew więc może byc brązowa. Szczególnie w połowie cyklu

    Frelcia chyba każda z nas tak się zarzekała. Ja też. Nawet gdybyś wierzyła w Boga, to nie sądzę by ten chciał się mścić na Tobie ;)
    Nie zajmuj sobie tym głowy

    My dzisiaj serduszkowaliśmy i zaczęły się plamienia ale masakryczne jakieś. Nie czerwone nie brązowe a praktycznie czarne. Dziwne

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy w życiu nie plamiłam. Więc teraz tak mnie zastanawia skąd takie coś u mnie. O ciemnobrązowych plamieniach słyszałam ale o czarnych nie. Może to była po prostu już jakaś bardzo stara krew, która gdzieś tam pozostala. Jak mówiłam nigdy nie plamiłam w trakcie cyklu więc nie znam się na tym za bardzo.


    A tak w ogóle jest to mój 16dc a ja nie czuje zbliżającej się owu. Śluzu praktycznie nie ma, jajników też nie czuję. Może popołudniu zrobię test owu zobaczę czy coś się pojawi.

    Frelcia nie warto myśleć w taki sposób, dobrze wiesz że z logicznego punktu widzenia nie ma to sensu więc nie zadręczaj się takimi myślami. Staraj się myśleć bardziej pozytywnie :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2017, 12:28

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to zwykłe owulacyjne plamienie. Jak jednorazowo wystąpiło to sie nie przejmuj ;)
    Znalazłam jakiś czas temu taki schemat. Może się przyda komuś. W legendzie u góry chyba ktoś się pomylił, bo pewnie chodziło o estrogen a nie ostrogen na rozowo, na czerwono powinno być krwawienie a szary to progesteron
    cykl.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2017, 12:35

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh kolejna moja koleżanka w ciąży...pisała że chce posłać dziecko do mojego Żłobka heh..

  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak w zeszłym msc pójdę na betę w pt 12dpo. Mam akurat imprezkę urodziny siorki, wiec albo będę na trzezwo, aaalbo nie będę miałą czasu na płakanie po zeroowej becie ;) tak to sobie wymyśliłam

    Letitbe lubi tę wiadomość

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
‹‹ 194 195 196 197 198 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ