X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 3 maja 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Straszne te zasady. Ciekawe czemu tylko w NI je znieśli.

    Moze w NI NHS ma lepsza sytuacje. Np w szkocji tez jest super pod wzgledem ivf

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 20 maja 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halooo drogie panie! Ale cisza tutaj. NewAge, co u Ciebie?? Bardzo jestem ciekawa, a tu żadnych wieści.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 maja 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem tu nowa i nie mam mozliwosci korzystania z ginekologa w Polsce wtedy kiedy bym akurat chciala...a chodzi mi dokladnie o monitorowanie owulacji, sprawdzenia prawidlowego poziomu niektorych chormonow i takie tam... nie mam pojecia rowniez jak bym sie mogla dostac tutaj do ginekologa poniewaz jak pewnie same wiecie, dostanie sie do ginekologa tutaj graniczy z códem... no chyba ze prywatnie- ale napewno nie w moim miescie. jezeli wiecie cokolwiek na ten temat, bardzo prosze o odpowiedz.. 

    10.09.2019 Marcel
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 20 maja 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, odpisałam w wątku, który założyłaś :)
    Tylko coś się wątek zagubił :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2018, 16:03

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 maja 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usunelam go (zanim dodalas komentarz), bo znalazlam ten :-) moglabys napisac tutaj jeszcze raz?:-)

    10.09.2019 Marcel
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 20 maja 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko :)
    Jeżeli chcesz iść tutaj do ginekologa, to dzwonisz do gp i mówisz co Ci dolega. I to lekarz pierwszego kontaktu kieruje Cię dalej. Także on może zlecić badania hormonów i te wyniki również zostaną przekazane wtedy ginowi. Co do monitoringu, to niestety nie wiem czy tutaj robią, na pewno nie ot tak sobie, ale to może ktoś inny się wypowie, bo ja pewna nie jestem. Generalnie musisz mieć powód (albo naściemniać gp) żeby zobaczyć się ze specjalistą. Nie mów, że chcesz sobie sprawdzić czy wszystko w porządku, bo takich "zachcianek" nhs nie finansuje, niestety. Jeżeli podejrzewasz, że możesz nie mieć owulacji, to powiedz dalczego tak uważasz. Robiłaś testy owulacyjne? I jak długo się staracie? Pamiętaj, że tutaj trzeba starać sie conajmniej rok, a jak jesteś przed 30 to dwa żeby wogóle zainteresowali się Tobą.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 maja 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 24 lata i staram sie dopiero 3 miesiace, wczesniej zazywalam antykoncepcje... to dopiero poczatek, ale ze jestem straszna panikara, i zdiagnozowalam u siebie setki chorob, ktorych pewnie nie ma, dlatego chcialam pojsc do ginekologa :-)

    10.09.2019 Marcel
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 20 maja 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, w takim razie za żadne skarby im tego nie mów! Masz gdzieś tutaj w papierach, że brałaś pigułki? Jeżeli nie, to zawsze możesz powiedzieć, że staracie się już dwa lata. A tak szczerze, to jesteś pewna, że chcesz zacząć już teraz "przygodę" z nhs-em? ;) Może, jeżeli masz możliwośc wyjazdu niedługo do Pl, zrób tam podstawowe badania, one prywatnie nie kosztują jakoś bardzo dużo, a wyniki dostaniesz do ręki będziesz mogła sobie sama sprawdzić. Podobnie do gina, wg mnie, na początek lepiej wybrać się w Pl. Zbada Cię, zrobi usg (tutaj, nawet, jak skierują Cie do gina, to wcale nie znaczy, że zrobią usg). Może Twój organizm dopiero wraca do normy po antykoncepcji. Nie chcę trywializować i pisać Ci, że 3 miesiące, to jeszcze nie tragedia i żebyś się nie stresowała, bo sama wiem jak to jest i że trudno wyluzować. Ale postaraj się nie szukać sobie chorób, bo to jednak stresuje i może skup się na pozytywach sytuacji (czyli radosnym bzykanku, bez pamiętania o pigułach ;) )
    Jakbyś miała wyniki z Pl i tam wyszłyby jakieś nieprawidłowości, wtedy od razu uderzaj, do gp i nie daj sobie wmówić, że jest ok, upieraj się przy swoim.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 maja 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety pigulki bralam stad... wiec zapewne wszystko jest w papierach. Do Polski jade z koncem sierpnia i w takim.razie od razu umowie sie na badania, jezeli do tego czasu nic sie nie zmirni :-) a ile sie czeka na takie wyniki?

    3 miesiace temu bylam.w Polsce i bylam u ginekologa na cytologi i badaniu usg. Doktor stwierdzila ze wszystko jest okej z mojimi jajnikami, ale wiadomo ze to tylko powierzchowne sprawdzenie bylo. A co do cytologi to nic nie wykazala oprocz tego ze mialam zmiany flory bakteryjnej i erytrocyty. Wiesz moze co to oznaczalo? Bo niestety nie mialam z kim.tego skonsultowac... :-)

    10.09.2019 Marcel
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 20 maja 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, możesz iść do lekarza po zlecenie badań, ale możesz od razu iść do laboratorium, na początku zazwyczaj lekarze zlecają podobny zestaw. Są to tsh, fsh, lh, tp3, tp4, antyTPO, antyTG, eatriadol, prolaktyna (7 dni po owulacji),różyczka igG i igM, toksoplazmoza IgG i IgM. Można to wszystko zrobić w 3-5 dniu cyklu. Do tego możesz dorzucić poziom kwasu foliowego i np witaminę D. To tak na szybko, co pamiętam. Masz sporo czasu do sierpnia, pobuszyj trochę po forum, sporo tutaj informacji o różnych badaniach. Z tymi wynikami dopiero do lekarza. Wyniki zazwyczaj są tego samego lub następnego dnia, do sprawdzenia na stronie internetowej laboratorium. Czasem laboratoria mają już takie gotowe zestawy dla kobiet planujących ciążę, możesz też poszukać. Ablo pytaj pani pielęgniarki, one tez sporo wiedzą. I go gina, wg mnie, najlepiej iść tuż przed owulacją, będziesz wiedziała czy pęcherzyki są.
    Co do cytologii, to wiesz, lekarzem nie jestem, więc się nie sugeruj za bardzo, ale może masz jakąś infekcję. Masz objawy? Jak tak, to tutaj możesz iść do gp, albo zapytać o maść w aptece. A jak nie masz objawów, to w Pl pokaż wyniki lekarzowi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2018, 17:54

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 20 maja 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Halooo drogie panie! Ale cisza tutaj. NewAge, co u Ciebie?? Bardzo jestem ciekawa, a tu żadnych wieści.


    Krrropka my już po transferze. Nie pisałam bo cały ten okres od końca stymulacji, przez punkcję i transfer było stresujące i z dnia na dzień informacje. Ogólnie pobrano 16 jajeczek z czego 14 było dojrzałych. Zapłodnilo się 13 i z nich do piątej doby dotrwały 3 blastocysty - jedna podana a dwie do mrożenia) czekamy teraz co jest takie ciężkie !!!

    A jak u Ciebie ???

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 20 maja 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Mam 24 lata i staram sie dopiero 3 miesiace, wczesniej zazywalam antykoncepcje... to dopiero poczatek, ale ze jestem straszna panikara, i zdiagnozowalam u siebie setki chorob, ktorych pewnie nie ma, dlatego chcialam pojsc do ginekologa :-)

    Witaj Oleczka94!!! Faktycznie jak masz możliwość zrób sobie podstawowe badania w pl i nie stresuj się - wszystko jeszcze przed Tobą !

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 maja 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Oleczka, możesz iść do lekarza po zlecenie badań, ale możesz od razu iść do laboratorium, na początku zazwyczaj lekarze zlecają podobny zestaw. Są to tsh, fsh, lh, tp3, tp4, antyTPO, antyTG, eatriadol, prolaktyna (7 dni po owulacji),różyczka igG i igM, toksoplazmoza IgG i IgM. Można to wszystko zrobić w 3-5 dniu cyklu. Do tego możesz dorzucić poziom kwasu foliowego i np witaminę D. To tak na szybko, co pamiętam. Masz sporo czasu do sierpnia, pobuszyj trochę po forum, sporo tutaj informacji o różnych badaniach. Z tymi wynikami dopiero do lekarza. Wyniki zazwyczaj są tego samego lub następnego dnia, do sprawdzenia na stronie internetowej laboratorium. Czasem laboratoria mają już takie gotowe zestawy dla kobiet planujących ciążę, możesz też poszukać. Ablo pytaj pani pielęgniarki, one tez sporo wiedzą. I go gina, wg mnie, najlepiej iść tuż przed owulacją, będziesz wiedziała czy pęcherzyki są.
    Co do cytologii, to wiesz, lekarzem nie jestem, więc się nie sugeruj za bardzo, ale może masz jakąś infekcję. Masz objawy? Jak tak, to tutaj możesz iść do gp, albo zapytać o maść w aptece. A jak nie masz objawów, to w Pl pokaż wyniki lekarzowi.
    Nie mam zadnych objawow. Nic mnie nie piecze ani nie swedzi. A co do tych badan to wiesz, nie wiem czy akurat bede w Pl przed owulacja... czy jest mozliwosc wykonania ich po owulacji? No i jeszcze progesteron. To wiem ze chyba po owulacji sie robi, tak? W Pl bede tylko na dwa tygodnie. labolatoria sa otwarte w soboty? Bo mam juz ustalony termin wylotu i chcialabym jak najszybciej sie z tym uporac. :-) no i jeszcze pytanie czy te wszystkie badania robi sie za jednym razem czy jakos wszystkie osobno?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2018, 18:07

    10.09.2019 Marcel
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 20 maja 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku NewAge! Super! Kiedy miałaś transfer? Jak się czujesz po całej procedurze? Z całych sił zaciskam kciuki! Musi się udać!
    U mnie pierwszy cykl po laparoskopii, teraz 10 dni czekania na @ lub test.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 maja 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAge, trzymam kciuki zeby sie udalo!! ;-)

    10.09.2019 Marcel
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 20 maja 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, tam chyba są tylko dwa hormony, które robi się na początku. Większość obojętnie którego dnia. Zrób kiedy będziesz mogła i zapamiętaj, który to był dzień cyklu, jakby co, to te konkretne zrobisz jeszcze raz, w odpowiednim terminie. Robisz wszystko przy jednej wizycie, tylko dużo krwi Ci mogą upuścić ;) Co do dni otwarcia laboratorium sprawdź sobie na necie, albo dzwoń, bo każde ma swoje zasady.
    Jak nie masz objawów infekcji to może jest wszystko ok, ewentualnie ogranicz słodycze i wprowadź do diety produkty z kwasem mlekowym, żeby się nic z tego nie rozwinęło.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 maja 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz. Znalazlam laboratorium w ktorym sa pakiety np. Dla kobiet starajacych sie o ciaze (i to badanis glownie pod witaminy) i osobny pakiet na hormony, ale i tak nie bylo tam wszystkich ktore ty wymienilas. No ale... jeszcze mam czas na to ;-)

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 maja 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka a mam jeszcze jedno pytanie odnosnie witamin wlasnie. Ostatnio gdzies wyczytalam ze dzienna dawka magnezu to 500mg, wapn 250mg, i wit B6 to od 200-600mg. (Wymienilam te witaminy ze wzgledu na to ze ponoc wplywaja na f. Lutealna). I zastanawiam sie cxy ja musze łykac je w takich ilosciach dziennie czy nie?
    No ostatnio kupilam sobie VITABIOTICS PREGNACARE i owszem sa tam te witaminy (bez wapna) ale w dawce o duzo, duzo mniejszej, np . Magnezu jest tylko 60mg. I teraz zastsnawiam sie czy nie kupic tamtych trzech osobnych czy poprostu te PREGNACARE mi wystarcza.

    10.09.2019 Marcel
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 20 maja 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, witaminy powinnyśmy mieć głównie z pożywienia, suplementacja tylko celem uzupełnienia, albo przy niedoborach, więc raczej mniejsze ilości niż zalecane dzienne spożycie są ok. Nie ma co przesadzać, bo nadmiar też nie jest dobry. Dbaj o zróżnicowaną dietę i powinno być ok, nie wydaje mi się abyś potrzebowała osobno brać tych witamin (chyba że podejrzewasz, że masz niedobór) Mi babka w Pl zaleciła tylko kwas foliowy, dodatkowo czasem biorę jeszcze witaminę d i magnez, ale nie codziennie.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 maja 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Oleczka, witaminy powinnyśmy mieć głównie z pożywienia, suplementacja tylko celem uzupełnienia, albo przy niedoborach, więc raczej mniejsze ilości niż zalecane dzienne spożycie są ok. Nie ma co przesadzać, bo nadmiar też nie jest dobry. Dbaj o zróżnicowaną dietę i powinno być ok, nie wydaje mi się abyś potrzebowała osobno brać tych witamin (chyba że podejrzewasz, że masz niedobór) Mi babka w Pl zaleciła tylko kwas foliowy, dodatkowo czasem biorę jeszcze witaminę d i magnez, ale nie codziennie.
    Aha. Wkas biore juz ponad 3 miesiace. A czy mam niedobor witamin to tego niestety nie wiem. No nic w takim razie to opakowanie Pregnacare skoncze skoro zaczelam, tam tez jest kwas foliowy w dawce 400mg. :-)

    10.09.2019 Marcel
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ