X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)
Odpowiedz

Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)

Oceń ten wątek:
  • magdaP82 Debiutantka
    Postów: 14 15

    Wysłany: 25 września 2013, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aniu
    Wczoraj z mężusiem byliśmy na pierwszej wizycie w poradni na prostej.Dr Zemsta przejrzał nasze wyniki , a w szczególności wyniki męża(które były dużo poniżej norm) i stwierdził,że nie jest źle.Ja na październik mam skierowanie do szpitala.Mam nadzieję,że w końcu coś się u nas ruszy.Pozdrowionka :)

    zem3zbmhlyc9kawx.png
  • magdaP82 Debiutantka
    Postów: 14 15

    Wysłany: 25 września 2013, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pewnie się widziałyśmy :)

    zem3zbmhlyc9kawx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się melduję i pozdrawiam wszystkie staraczki ze świętokrzyskiego :) obecnie czekam na @ a jak (jeśli) nadejdzie mamy plan uderzyć gdzieś do lekarza :/

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • gruszeczka Koleżanka
    Postów: 33 25

    Wysłany: 2 października 2013, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, swietokrzyskie sie kłania :) jak tam starania?? :D

    56527f49bcba1126144d658d2aa40a2f.png
  • gruszeczka Koleżanka
    Postów: 33 25

    Wysłany: 2 października 2013, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a powiedzcie mi po ilu miesiacach staran jestescie? bo tak piszecie o tych klinikach i badaniach, i tak sie zastanawiam czy ja sama nie powinnam juz czegos kombinowac...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    56527f49bcba1126144d658d2aa40a2f.png
  • gruszeczka Koleżanka
    Postów: 33 25

    Wysłany: 2 października 2013, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to u mnie troszke w druga strone, niby wszystko wydawalo by sie ok, miesiaczki regularne co 28 dni, zaszlam w ciaze po jakis 4 miesiacach starania - w 10 tygodniu okazalo sie ze ciaza obumarla i trzeba wykonac zabieg oczyszczania, pozniej po 2 tygodniach okazalo sie ze trzeba go powtorzyc bo lekarz ktory go wykonywal chyba nie dokonca sie popisal.
    Po 3 miesiacach znowu "cos" poczulam, (naprawde to sie czuje w srodku :P)
    po wizycie u lekarza mnie zatkalo, macica pusta - zarodka brak. dobrze ze mnie tchneloi poszlam na bete, a tam wynik kolosalny odpowiadajacy ciazy 6 tygodniowej, szybko biegiem do gina i okazalo sie ze ciaza jednak jest ale w lewym jajowodzie, no i pozniej klinika... podawali mi 3 razy jakis tam srodek na poronienie lecz niestety to nieskutkowalo bo beta nie spadala, no i wkoncu laparoskopia... opisalam sie hehe troszki :)
    ale ogolnie rzecz biorac po półrocznej przerwie stwierdzilismy ze pora zaczac na nowo, i tak oto do dnia dzisiejszego leci nam juz 5 cykl :)

    56527f49bcba1126144d658d2aa40a2f.png
  • gruszeczka Koleżanka
    Postów: 33 25

    Wysłany: 2 października 2013, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z natury jestem niecierpliwa wiec to pewnie to :)

    56527f49bcba1126144d658d2aa40a2f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2013, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny dopiero raczkuje w temacie pomocy medycznej i mam bardzo dużą prośbę, czy mogłybyście mi coś doradzić, jak zacząć. Widzę, że część z Was leczy się na Prostej bądź Zapolskiej, a czy któraś wie coś o GAMECIE na ul. Kościuszki. Sprawa wygląda tak, że dojrzeliśmy z mężem do decyzji o udaniu się do lekarza. Nie ukrywam, że jestem podobnie jak gruszeczka niecierpliwa z natury i mąż też bardzo się przejął tym nieudanym cyklem - chce mieć to jak najszybciej z bani. I tu właśnie nasz problem, nie wiemy na która klinikę się zdecydować. na prostej i zaploskiej są na NFZ a Gameta prywatnie. NFZtowskich się obawiamy bo pewnie długo wszystko trwa czy tak? jak przedstawia się tam sprawa oczekiwania na poszczególne badania? tazn. idziemy na pierwszą wizyte i tu pytanie
    1. czy konieczne jest skierowanie (czytając forum widzę że chyba nie ale wole mieć pewnośc bo my do Kielc mamy 45 km a mąż ma problemy żeby w pracy wolne dostać wiec nie chcemy jechać na darmo
    2. czy tam wchodzimy razem czy tylko ja? dla nas to istotne bo u nas problem raczej jest natury męskiej ale nie wykluczam że i u mnie coś może być nie tak
    3. czy tam robią badanie nasienia czy trzeba gdzies prywatnie a jak tak to gdzie
    4. to samo z hormonami
    5. jak wygląda sprawa ewentualnego urologa czy jest gdzies na miejscu czy wysyłają w świat
    w GAMECIE to chyba jest bardziej kompleksowo, czytałam na ich stronie i wiem, że tam wszystko na miejscu tylko ponieważ to prywatnie to obawiam się że pochłonie fortunę (czytałam o badaniach przed inseminacją i wg mnie część jest na wyrost a oczywiście za wszystko się płaci i to nie mało)
    przepraszam ze moje pytania sa może głupie ale jesteśmy tak rozdarci teraz i zdolowani ze nawet na klinikę nie umiemy się zdecydować. Pomóżcie proszę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2013, 11:05

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2013, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu kochana bardzo bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedż. Przeczytałam mojemu D. i chyba zdecydujemy się na Prostą. Oj jednak ovufriend to duża pomoc. dziś to mam nastrój na płaczki bo jutro @ ale dałaś mi siłę żeby dalej walczyć :* jak sie wypłacze to jutro sie odezwę co ostatecznie zdecydowalismy. cięzko z tym wszystkim...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • sjoanka Autorytet
    Postów: 442 1185

    Wysłany: 4 października 2013, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc wszystkim!
    Zaczynam dopiero swoja przygode z OvuFiendem i nawet z mierzeniem temperatury.
    Choc nie mieszkam teraz w Swietokrzyskim to mam nadzieje ze mnie przygarniecie.
    Bo mam mase pytan i watpliwosci! ;)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • sjoanka Autorytet
    Postów: 442 1185

    Wysłany: 4 października 2013, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    No to napisze wam co i jak z moimi staraniami.
    Ostrzegam - bedzie dlugo. ;)

    Mam juz prawie 40 lat - co widac na zdjeciu (ale to nie ja).
    Czuje sie znacznie mlodziej.
    Mieszkam we Wloszech wiec moj wiek nie jest przeszkoda. Wrecz uwaza sie ze mam jeszcze czas.

    Od 2 lat staramy sie z mezem o dziecko.
    Po 4 miesiacach udalo nam sie ale niestety w 7 tygodniu poronilam. Potem 3 miesiecy przerwy i zaczelismy starac sie od nowa.
    I tak juz tyle czasu przelecialo i nic z tego nam nie wychodzi.
    Chodzimy do bardzo dobrej ginekolog i mialam juz dokladne badanie po podejrzeniu polipa - ale okazalo sie ze wszystko czyste.
    Cytologie robilam w Polsce - bardzo dobry wynik.

    Potem zrobilam (na moja usilna prosbe) badanie hormonow z pierwszej fazy cyklu i tarczycowe FT3 i FT4 - wyniki w normie.
    Poza TSH ktora byla za wysoka - 3,04 gdzie w tym laboratorium norma do 3,60.
    Poszlismy wiec do endokrynolog a ta zlecila USG i spowrotem badanie TSH plus antyciala TG i TPO. Mialam je zrobic w innym laboratorium - dla pewnosci.
    Wynik odebralam wczoraj a dzisiaj znowu byla wizyta.
    TSH spadlo samo w ciagu niecalych 3 miesiecy do 1,2!
    antyTG 291 gdy napisano ze norma to mniej niz 200!
    anty TPO 47,70 wedlug normy od 0 do 70 - wynik negatywny.
    Teraz to juz nic nie wiem!

    Nie wiem co spowodowalo taka zmiane w TSH i martwie sie ze juz myslalam ze mam winowajce moich niepowodzen w zajsciu w ciaze a tu sie okazuje ze moze to nie to.
    Co najciekawsze pani endokrynolog tez nie wie.
    Na USG wyszly mi male guzki. Ale stwierdzila ze to sa sprawy do obserwacji i dala mi znowu skierowanie na badania krwi.
    TSH, FT4, FT3 i kalcytonina.
    Mam zrobic za jakis czas w jeszcze innym laboratorium.

    Miala ktoras z was problemy z tarczyca?

    Mysle ze jak nastepnym razem bede w Polsce to wybiore sie do jakiegos endokrynologa albo ginekologa-endokrynologa najlepiej.
    Tylko ze ja musze prywatnie bo ubezpieczenia nie mam juz w Polsce.
    Polecilybyscie kogos?

    Na koniec tego przydlugiego wywodu dodam ze maz badal sie i poza lekko obnizonymi wynikami wszystko w porzadku u niego.

    Czasami mam dosyc juz.
    I mowie ze czas na kupno psa, kota i sportowego dwumiejscowego samochodu - tylko dla nas dwojga bo nic z tego juz nie bedzie.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 października 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam niedoczynność tarczycy
    Nie pamiętam dokładnie jakie były granice przy chorobie Hashimoto - wiem że wtedy właśnie się bada antyTG i anty TPO.
    Ja bardzo sobie chwaliłam w Kielcach dr Wronę- Żukowską :) endokrynolog
    I nawet dobra była gin-endo dr Heltman - Ossowska
    Obydwie przyjmują prywatnie :)
    Co do guzków trzeba je obserwować czy nie rosną ..ja akurat na szczęście ich nie mam .. mam tylko źle rozwiniętą tarczyce - bardzo malutką :)
    TSH bardzo ładne najlepsze do zajścia w ciąże to poniżej 2 :)
    Lekkie obniżone wyniki męża moga byc także efektem np jakieś infekcji
    Mój tak ma.. nic go nie bolało ...a posiew wyszedł że jest infekcja więc możecie sprawdzić - bo jeśli byłaby jakaś infekcja to i zapewne u Ciebie tez .
    Nie można się poddawać :) nieraz trzeba się wyryczeć, popsiczyć a później podnieść sie i próbować :)

    sjoanka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • sjoanka Autorytet
    Postów: 442 1185

    Wysłany: 4 października 2013, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za info.

    Masz racje z tym wyryczeniem - wczoraj ryczalam jak zobaczylam wynik TSH.
    Bo juz mialam nadzieje ze to wina tarczycy - dostane tabletki jakies i zajde w ciaze.
    A tu niestety.

    Ania_84, olciaa lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 października 2013, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wogóle miałaś może badanie AMH - ocena rezerwy jajnikowej bo mi gin zaproponował .. choc mam 30 lat :) ale podobno to daje obraz jaką rezerwę mają nasze czajniczki :D
    I powiem szczerze ze zastanawiam się nad tym badaniem - żeby sie uspokoic...ewentualnie dowiedzieć ile czasu mamy :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 października 2013, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może po prostu jeszcze troche czasu potrzebujecie :)
    Skoro raz się udało zajść to podejrzewam że będzie dobrze ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • sjoanka Autorytet
    Postów: 442 1185

    Wysłany: 4 października 2013, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Nie mialam takiego badania ale pamietam jak sprawdzalam normy do tych hormonow badanych pierwszy raz to gdzies wyczytalam ze ktorys z nich wskazuje na rezerwe jajeczek.
    I bylo dobrze.
    Nie mam teraz czasu szukac tego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2013, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    n

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 21:45

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 października 2013, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Zemsta przyjmuje prywatnie jest gin-endo
    Złota 23

    Kielce, 25-015, świętokrzyskie

    42 203 67 68

    cedr697, sjoanka, Sabina lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2013, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    n

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 21:45

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 października 2013, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do niego na prostą... i bardzo dobrze sie z nim dogaduję :)

    O co tylko dodatkowo zapytam odpowiada... zrobił dokładny wywiad... przedstawił kilka możliwości działania... ja póki co jestem zadowolona :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ